Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

No wlasnie poruszajac jeszcze temat lekarzy ja tu w pl jestem tymczasowo i naprawde nie mam po co robic tyle razy USG..z badaniami to roznie bo zalezy co sie robi czasem trzeba i 100 zl wybulic...a ja dostaje normalnie od mojej ginekolog skierowanie do prywatnego ambulatorium i tam wszystko za free jak bym miala z ta czestotliwoscia chodzic prywatnie to bym nie wydolila :P wizyty mam 2 razy w miesiacu(obserwuje szyjke)i naprawde caly komplet wszystkich potrzebnych badan mam teraz tez miala bym USG ale ze bylo 2 razy w szipitalu to zrobi mi za 2-3 tygodnie..tylko raz czekalam w kolejce godzine a jak szlam prywatnie do mojej drugiej gin to czasem i dluzej bo pelno pacjentek poza kasa...Wiec nie ma reguly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:). jesli chodzi o lekarzy- ja od jakis 10lat chodze do ośrodka do ginekologa. taki starszy pan, zaesze byłam zadowolona. Ale on niestety nie pracuje w żadnym szpitalu i pod koniec ciąży każe już chodzic na badania do szpitala. i właśnie w tamtej ciąży poczułam różnice. lekarze ze szpitala śmiali sie kto mnie prowadził,że zle obliczył termin itp(w sumie miał racje bo kuba był znacznie przenoszony), rodziłam 16h nim stwierdzili,że muszą zrobic cesarke i kilka razy dogadywali,że nie mam w szpitalu lekarza prowadząego.. Dziewczyny,które miały swych lekarzy były znacznie lepiej traktowane, dlatego teraz poszłam prywatnie..i też się przejechałam jak wiecie:(. Teraz mam zamiar chodzic do tej nowej lekarki u której byłam raz i jest fajna, a do przychodnio też się zarejestruje. najwyżej będe biegac dwa razy w miesiącu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam ze dom mojego lekarza w pierwszej ciazy chodziłma z nfz a teraz ze takie terminy sa w poradniach przez 3 miesiace chodziłam prywatnie i powiem wam ze nie ma roznicy wiec po co przepłacac ;-) jestem zadowolona i tak i tak jak weszłam do niego na pierwsza wizyte prywatnie zapytał sie mnie dlaczego prywatnie a nie z kasy wiec mu gadałam o tych napietych terminach w przychodni wszystko fajnie mogłam bym chodzi prywatnie bo te 70 zl miesiacznie to ok 150 zl usg (3 razy tez ok)a le te badania w sumie jak na razie nie płaciłam duzo bo po 20 zl na badanie ale wiem ze pozniej maja byc za 100 a i tak nie widze roznicy w prowadzeniu ciazy wiec mam kaske w kieszeni i na dodoatek nie robil mi cytologi bo powiedzial ze szkoda kasy i ze w przychodni zrobimy ;-) wiec 26(środa) mam wizyte nareszcie jestem ciekawa jak tam fasolkasie ma kurde jeszcze ruchow nie czuje jeszcze muze poczekac czasem mysle ze to juz ale jednak nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co zjadłabym cos slodkiego ja cały dzien na rosołku mam ochote na kaszke manne taka z tych deserkow smietankowa albo cynamonowa zrobilam mojemu smsem liste zakupow i tam ja umiesciłam ale ma byc pozno i nie wie czy zdarzy je zrobic jeszcze bym sernik z polewa czekoladowa zjadla albo jakies ciasto z smietana i tofi dzis cos na słodkie mnie bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniam, mniam:). ja tak mam cały czas z tym słodkim:). dziś zjadłam pól blachy ciasta drożdżowego ze śliwkami. pycha. Aż sie boje,że bardzo przytyje. Ale już rano budze się głodna jak wilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie wiem na co mam dzis ochote caly dzien przelezalam..:/mam nastroj do D i chce mi sie plakac...za dwa tygodnie czeka mnie dosc duzy stres..:( coz i tak bywa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrde to niesprawiedliwe, powinnyśmy w ciąży miec spokój, żebyśmy mogły cieszyc sie fasolką i tyle, a tu co chwile którąś z nas spotytkają jakieś kłopoty:(. i do tego te hormony, które jeszcze wszystko wyolbrzymiaja. Trzymaj się Majóweczko, b ęde trzymac kciuki by Twoje problemy rozwiązały się w sposób jak najbardziej pozytywny dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja juz po milym spotkaniu z kumpelami, bylysmy na lodach,filmie i starym miescie,nachodzizllysmy sie i nagadalysmy:D Hej,ja tez dzis rosolek zrobilam,ale jajeczny,mowilam - choroba w domu... Co do lekarzy,choc prywatnei wole wlasnie takie wizyty... Wydam te 200;- na miesiac ale jakos tak dobrze mi u sprawdzonego i renomowanego lekarza :) Wiecie,jak liczycie sobie tydz. ciazy? Tak wdlg. lekarza od 1wszego dnia ost krwawienia?? Bo jak obliczylam sobie wedle dlugosci cyklu to mi wychodzi o tydz. mniej... I chyba zmienie sobie stopke...lub po prostu poczekam do soboty bez zadnych zmian... Wiec,jak liczycie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie licze tak jak mi wyszło z usg, czyli o tydz mniej. od okresu by był 17 i 0. a wg usg 15 i 3dni czyli tydz 16. A myśle że dzidziuś więcej nie ma. w książce czytałam że liczy się od okresu-wiek ciąży, a od owulacji -wiek dzidziusia wiec to byłoby u mnie-14 i 2dni czyli 15 tydz. czyli są trzy obcje:) ja się trzymam tej środkowej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz sama nie wiem jak to liczyc polegam na suwaczku ;-) i srode mi moj gin powie ktory tydzien mam wiec porównam santicia ja tez z jajeczkiem bo nie mialam makaronu a moj maly woli bardzie z jajkiem ;-) wogole jak ktos sie mnie pyta w kotrym miesiacu jestem to mowie ze w tym a tym tygodniu bo ciazko z tymi miesiacami według tych wszsytkich tabel jestem w 4 miesiacu jak komus tak powiem to mi ktos powie ze za 5 miesiecy powinnam rodzic czyli w styczniu tylko nikt nie bierze pod uwage tego ze 9 miesiac liczy sobie 4 tygodnie ale to porabane wiec jestem w 16 tc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, widze ze macie podobne problemy do moich, znaczy liczenie tygodni, miesiecy i wogule ja sie kieruje obliczeniami ginelokoga bo mialam wczesna owulacje takze on mowi ze ciaza i tak jest starsza :) ze w moim przypadku te wyliczenia sie nie sprawdzaja co do lekarzy moge tylko powiedziec ze mam wizyty co 4tyg, jak chce moge czesciej bo strasznie niecierpliwa jestem i mi sie dluzy ale jak bym miala wizyty co 3tyg to mezusia nie byloby na wizytach...takze msuze czekac tydzien dluzej zebysmy oboje mogli podziwiac nasze malenstwo :) za zadne badania nie place, usg co 4tyg jak juz pisalam takze wydaje mi sie ze nie moge narzekac :) moncia- ale Cie na slodkie ciagnie :) mnie tak w miare, wole ostre :) typu zupka gulaszowa, chinszczyzna i takie tam :) majoweczka- trzymam kciuki- napewno sie dogadacie jak kochany wroci, taka odleglosc niestety z czasem daje sie w znaki trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, jej - nie moge sie za cholirke ;) wbic ... ale czytam :D... i pozdrawiam 🌻.. jak moge zapytac - czy ktoras sie szpeila w czasie ciazy przeciwko grypie? gdzies przeczytalam ze wrecz sie powinno bo jestesmy bardzo narazone w 2 i 3 trymestrze na zapalnia roznego rodzaju ale nie jestem pewna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć lutóweczki :) Widzę, że mama Jakubka i moncia wczoraj miały słodki dzień :) Przyznam, że wczoraj cały dzień coś podjadałam. Chciało mi się jeść non stop. W końcu kupiłam sobie słonecznik i skubałam 2 godziny i znudziło mi się podjadanie ;) W nocy budziłam się często i w rezultacie jestem niewyspana. Tygodnie/miesiące liczy się od ostatniej miesiączki, ale tylko jak cykle mają 28-30 dni, jeżeli są dłuższe można obliczyć od owulacji i dodać 2 tygodnie (czyli zrobić ze swojego standardowy cykl) i wszystkie obliczenia pozostają takie same :) Ja już po śniadanku, bułeczkę z białym serem i szczypiorkiem mniam mniam i herbatkę z cytrynką. Majóweczko wszystko się we wrześniu ułoży po Twojej myśli, zobaczysz, nie stresuj się. Pozdrowionka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj andzia :) Zrób sobie stopkę. Sokpiuj naszą, wejdź w preferencje, wklej w stopkę i wstaw swoje dane ... Jeśli chodzi o szczepienia, słyszałam, że można, ale jak narazie nie planuję żadnych w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana bede mama tylko wczoraj taka zachcianke miałam bo po drzemce dzis nie mam juz na nic ochoty jeszcze dzis w domu posiedze juztro do lekarza pojade teraz mojego małego cos bierze wiec nie ma za ciekawie trzymajcie sie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moncia- miec na cos ochote to o wiele lepsze niz nie miec na nic ochoty- jak dla mnie to koszmar doslownie, laze po domu, ide do sklepu i nic nie kupuje bo sama neiwiem co bym zjadla- dobijajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, dopiero ranek zawitał, jeszcze ochota na coś DO jedzenia przyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzisiaj mam USG o 13 :) ide z mojim Tomkiem i normalnie juz sie doczekac nie umiem jak zobacze nasza Kruszynke :):):) jak przyjade to zdam Wam relacje w szczegolach ;) buziaki Kochane 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde z tego braku ochoty nawet obiadu mi sie nie chce robic dzis postanowilam zrobic porzadki w półkach z ciuchami dzis na obiad kotlet znow ;-) ale mam w zamrazalniku a nie chce mi sie isc do sklepu ide zaladowac zmyware i ziemniaki strugac zawsze bedzie cos juz zrobione buziaki sabiness moze bedzie widac plec??czekamy na relacje z usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek! Ja dzis zaczynam 18.tc (liczac od ostatniej m.)! Fajnie, ciesze sie, ze juz tyle wytrwalam :-) Wedlug niektorych zrodel zaczynam 5-ty miesiac! Wow :-D Minusy: bolace dziasla, krwawiacy nos, sennosc, budzenie w nocy na sikena (z bolem pecherza), koszmary. Plusy: wszystko mi smakuje, brzuszek delikatnie zarysowany, usg za poltora tygodnia :-) Dziewczynki, jak ktoras pozna plec podczas usg, to ujawniajcie sie :-) Ja jestem strasznie ciekawa, czy poznam… Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabiness powodzenia na usg :) Fajnie, że zobaczysz dzidzię :) Czekamy na wieści. Moncia ja mam tak codziennie jak ty dzisiaj :) Obiadu mi się nie chce robić, szukam czegoś w zamrażalniku, bo nie mogę się wybrać do sklepu :) Kama super, już 18 tydzień :) Teraz już z górki :) Pewnie na nstępnej wizycie poznasz płeć :) A ja odebrałam wyniki badań, wszystko ok, w normie :) No to ciążujemy dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabiness powodzenia na usg :) Fajnie, że zobaczysz dzidzię :) Czekamy na wieści. Moncia ja mam tak codziennie jak ty dzisiaj :) Obiadu mi się nie chce robić, szukam czegoś w zamrażalniku, bo nie mogę się wybrać do sklepu :) Kama super, już 18 tydzień :) Teraz już z górki :) Pewnie na nstępnej wizycie poznasz płeć :) A ja odebrałam wyniki badań, wszystko ok, w normie :) No to ciążujemy dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama-w czwartek dolaczam do 5" miesieczniowek" Witaniu-nic nie mow o zachciankach-na system weszla makrela i miod :P Sabiness-zycze pozytywnych wrazen z USG u mnie to jeszcze 2 tygodnie,Aniu wskakuj do "stopki" :) ide dzis do mojego ulubionego lumpiku moze cos wygrzebie..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witania, Majoweczka, Nooo, 18-ty tydzien to brzmi dumnie! ;-) Widze, ze Wy tez juz prawie, prawie :-) Fajnie. Ja sie obawiam, ze moja fasolka zechce przyjsc na swiat w styczniu, a tego bym nie chciala... Jakos tak przyzwyczailam sie to lutego i mi sie bardziej ten miesiac podoba. Ale rozne kalkulatory internetowe wyliczaja mi date porodu miedzy 30.01 a 6.02. Hm, ciekawe, co mi powiedza na usg... Juz sie tak strasznie nie moge doczekac ;-) Majoweczka, Makrela + miod????!!!!???!!!! Niesamowite ;-) Znow sie dowiedzialam o kolejnej ciazy jednej mojej kupmelki... Baby boob na maxa! I znow mnie wzielo na imiona i tak mysle, i mysle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:):) a ja wczoraj nie pislam bo jakos czasu nie bylo. Pojechalismy sobie pozwiedzac troszke, wrocilismy ok.17 zjedlismy obiadek i poszlismy jeszce synka wymeczyc na spacerek. AJk worcilismy maly kompu kompu kaszka i spac. Niestety w nocy sie budzil:( nadal sie budzi:( juz nie wiem co mam zrobic:(:( no lae coz widocznie tak ma byc!! jesli chodzi o lekarzy to ja chodze w uk do medwife za zadne badnia nie place za zadne zastrzyki znieczulenia itd. wiec jest ok. Moge pojechac prywatnie ale nie usmiecha mi sie jechac 4 godz, tylko po to zeby wybulic kupe kasy za to ze mi facet usg zrobi. Tutaj robia jedno ktore juz mialam teraz za tydzien lece do Polski i sotatni raz przed porodem ja zobacze i mam nadzieje ze dowiem sie jaka plec:):) Nastawiam sie na chlopca a pragne dziewczymke:D:D no lae zobaczymy. Wiiem ze ta ciaza jest calkiem inna:) W pierwszej jajka na miekko jadlam codziennie nawet przez sen, teraz nie za badzo ostatnio wyzucilam polowe:P jem mniej slodyczy, malo miesa, bardziej nabial itd. wlasciewie to na nic takiego nie mam ochoty... wczoraj tylko dostalam napadu na slodkie ale nie chcialam byle czego tylko koniecznie kinder bueno(czy jakos tak) zajdlam te male 3 batoniki i sie przeslodzilam. Wogle duzo mniej jem, nie mam miesca w brzuchu...hehe na sniadanie jak zjem 2 kromki chleba to az pekam(normalnie jadam 3i jest ok)ale wczoraj jak pojechalismy na wycieczke to bylam tak glodna jakbym musiala ciagnac auto...heheh Dzis ogladam sobie lozeczka itd. Dla straszaka chce kupic juz lozko takie do 5 lat albo i dluzej i mysle:P:P podoba mi sie kilka chcecie zobaczyc?? http://cgi.ebay.co.uk/Boys-Racer-Style-Wooden-3ft-Single-Bed-Mattress_W0QQitemZ230322908767QQcmdZViewItemQQptZBeds_Mattresses?hash=item35a050ae5f&_trksid=p3286.c0.m14 to jest caly komplet do pokoju:) http://cgi.ebay.co.uk/DIGGER-SLEEPER-BOYS-SINGLE-BED-WITH-MATTRESS_W0QQitemZ220462901478QQcmdZViewItemQQptZBeds_Mattresses?hash=item33549ce8e6&_trksid=p3286.c0.m14 ten mi sie podoba ale to tylko lozko i troche drogie:O http://cgi.ebay.co.uk/Red-Racing-Car-Single-Bed-Delux-Boys-Bedroom-Mattress_W0QQitemZ400066545378QQcmdZViewItemQQptZBeds_Mattresses?hash=item5d25d306e2&_trksid=p3286.c0.m14 to jest fajne nawet http://cgi.ebay.co.uk/KIDS-BOYS-RACING-RACE-CAR-BED-BEDROOM-CHILDRENS-LIGHTS_W0QQitemZ380151721854QQcmdZViewItemQQptZBeds_Mattresses?hash=item5882ceef7e&_trksid=p3286.c0.m14 i to tez. takie lozko kupie jak bede pewna ze synek bedzie spal u siebie w pokoju. NArazie nie wiem moze jeszce bedzie z nami w pokoju i z dzidzka:) (mam dosc dzy pokuj) jak bedzie u nas to mysle o travel cot bed lozeczku podroznym i jak narazie jedno najbardziej wpdalo mi w oko(bede mogla je nawet skladac na dzien co barzdo ulatwia sprawe. Pi za tym w nim nawet dzidzia bedzie mogla spac. tylko ja chcialabym cos takiego ale z regulowana wysokoscia. sa juz takie ze mozna dziecko klasc wyzej i nizej w tych lozeczkach. po co mi 2 drewniane http://cgi.ebay.co.uk/Baby-Travel-Cot-Bed-Play-Pen-Bassinet-Playpen-Holiday_W0QQitemZ180399248379QQcmdZViewItemQQptZUK_Baby_Nursery_Furniture_ET?hash=item2a00a213fb&_trksid=p3286.c0.m14 to jest to lozeczko co o nim myslicie?? Sabiness ale Ci zazdroszcze tego Usg i wszytskim co maja nawet co miesiac jak dla mnei to i tak czesto bo ja tylko 2 przez cala ciaze bede miala no chyba ze niespodziewnaie jeszcze do pl polece... Kama gratuluje 18 tyg. jajuz sama nie wiem jak to liczyc ale powoluje sie na kalendarz ciazowy ktory uzywalam tez przy pierwszej ciazy. niech bedzie ze jestme w 17 tyg(wg tego kalendarza) a 16 wg suwaczkow-tydzien w ta czy wta:P ja ostatnio sei nie wysypiam i wogle dzis jakas chora sie czuje:(chyba pojde si poloze(babci wziela malego na spacer. moze uda sie przysnac:P mielgo dnia wszytskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAjoweczko wiesz u Cibei lekarz powiedzial ze chyba chlopiec to juz prawie ze pewne:P choc sa przypadki ze rodzis ei dziewczynka z opuchnietymi wargami sromowymi a lekarz tego nie widzi. W kazdym razie mi lekarz powiedzial ze chlopak bardzo szybko i faktycznie chlopak jest. nawet mi zdjecia porobil w 12 tyg tak dobrze bylo widac...hehe ja pragen dziewczynki(i ciaza inna to tak sobie mysle ze moze sie udalo)w koncu staralm sie tak zeby ta dziewczynka wyszla wg testo i zasad. Ale przez te 5 miesie Maz caly zcas mowi ze chlopk bedzie i ze inna ciaza, bo bedzie po nim krew itd, a synek jest caly po mnie(z jednym wyjatkiem)hehe wiec juz tak sie zaczynam godzic z mysla ze to chlopak..ale dobzre ze tak mowi bo jakby mnie nastawial na dziewczynke to bym sie bardzo rozczarowala..a takto moze nie bedzie tak zle...hehe zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×