Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ineczka

Rosja.Moskwa.Wschod.Kto zna jezyk rosyjski???

Polecane posty

fajnie ze chociaz Admin tu zaglada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuleczka222222
A ja bym bardzo chciała nauczyc sie ale ukrainskiego:)AAle nie mam mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pamięta ktoś filmy Leonida Gajdaja? Mnie wszystkie komedie tego reżysera śmieszą. A \"Bimbrownicy\" to dopiero coś na wesoło. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Особенности национальной рыбалки

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E-katarzyna
Привет! Присоединяюсь с удовольствием к вам! рада прочитать столько приятных и лестных слов о моей стране и моем городе - !итере!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E-katarzyna
Urodzilam sie w Rosji i prawie cale zycie mieszkalam w najpiekniejszym miescie na swiesie - Petersburgu. Pozniej wyjechalam na studia do Polaski< i zakochalam sie w tym kraju/ Teraz znow wrocilam do domu? o czym wcale nie zaluje, wrecz przeciwnie sie ciesze! Zapraszam wszystkich do kraju. jak wyzej wspomniane, to jest niesamowity i piekny kraj. Jest Wyjatkowy. Pod kazdym wzgledem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również urodziłam się w Rosji... :-) mieszkałam przez 5 lat, teraz mam lat 20 i czuję potrzebę odwiedzenia rodzinnych stron- Moskwa, Sankt Petersburg, Ural... :-) a od września kurs językowy-> bo niemalże nic nie umiem...:-( kiedyś nie chciałam otym mówić, ale na dzień dzisiejszy, pomimo gaf i wad naosowych Rosjan, jestem dumna że pochodzę z mocarstwa :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączenie
TOPIK MIŁOŚNIKÓW KULTURY ROSYJSKIEJ ========= ========= ======== ======= 14:40 milka schmitt Postanowiłam stworzyć topik dla miłośników wszystkiego co rosyjskie. Mam nadziej że się tacy znajdują tutaj Wolność mysli i słowa. 17:49 Cecyllia Zbrodnia i kara Dostojewskiego - kultowa, świetna powieść 17:53 Cecyllia Ach, do kultury należy też styl życia i mentalność w takim razie powiem, że Rosjan bardzo, ale to bardzo łatwo jest nieświadomie obrazić i bardzo, ale to bardzo trudno to odkręcic. Tacy już "honorowi". I jeszcze ciężko z nimi wygrać w jakimś sporze czy dyskusji - są b. uparci. Czy ktoś się z tym zgodzi? To co wyżej sprawdziłam na własnej skórze przez długi czas udzielając się na ichnich forach. O piciu wódy nie mam zdania - może jest tylko przysłowiowe? 17:59 kafe* Moze warto kontynuowac ten http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=408939 ? No i picie wodki do kultury rosyjskiej chyba nie bardzo sie zalicza, raczej do mankamentow albo kodow genetycznych ... niezmiennie zmienna ... 18:15 milka schmitt A co sądzicie o rosyjskiej muzyce??? W Polsce niestety jest przesyt muzyki zachodniej. W radio nie puszczają rosyjskich utworów poza chwilowym buuuumem Tatu 18:24 kafe* Tatuszki chyba juz przebrzmialy - i dzieki komus tam Generalnie jestem zla, bo bardzo lubie muzyke rosyjska, a w Polsce nie emituja piosenek rosyjskich. Najwyzej mizna sie dowiedziec czegos z Eurowizji i takich tam okolicznosciowych imprez. Bede zlosliwa, ale uwazam, ze gdyby tak puscic tu te programy rozrywkowe, ktore ogladam na wyjazdach, wszelkie Dody i Mandaryny moglyby sie schowac do mysiej dziury ;O - moze dlatego nie ma tych piosenek, ze ojczysci wykonawcy by sie zwyczajnie skompromitowaly?.. Ostatnio odkrywam na nowo Meladze, Baskova, Malinina lubilam 'od zawsze'. Wiecznie zywi - Wysocki, Okudżawa, Rozenbaum. Lubie sluchac Allegrowej, przypomina mi "babcie" Pugaczowa No i korzystajac z okazji - czy nie ma moze ktos "Esmeraldy" z musicalu? Nie moge znalezc mp3. ... niezmiennie zmienna ... 18:28 milka schmitt Allegrova i jej mładszyj letienant Hicior Pamiętam jak sie przy tym bawiłam. Iwanuszki Int. Kirkorov Czaj w dwojom No i Jura Szatunow z Laskowym Majem i nieśmiertelnymi "Bielyje rozy" 18:34 kafe* No Kirkorova na duch nie znosze , "czekoladowy zajaczek" A do tego, co pisalam: z dziewczynkami http://www.youtube.com/watch?v=Qe4BKSiR1Sw&mod e=related&search= i bez http://www.youtube.com/watch?v=VAXU6onDF0k&mod e=related&search= Postaram sie zagladnac jutro - wieczny "niedoczas" ... niezmiennie zmienna ... 18:39 milka schmitt Szokoladnyj zajec to śpiewa Pier Narciz nie Kirkorov 17:32 kafe* Ooooo jakie pustki Moze poprosic by nas dokleili do tego topiku o Rosji?.. W sprawie zajca - zgadza sie, tylko ze slyszalam File na zywca wlasnie , wykonujacego te piosnke (przy okazji uczestniczenia w jakiejs uroczystosci, nie pamietam juz co to bylo - Nowy rok czy Dzien kobiet). W kazdym razie, mamuska mu odradzala wlaczac ją do repertuaru. Albo i nie, tylko tak powiedziala w wywiadzie dla "Argumentow i faktow" Ale to starzy wyjadacze, najbardziej zaskakuja mnie efekty ich Fabryki gwiazd, jakie talenty nie maja sily przebicia!! Mozg maly. I odzalowac nie moge, ze nie mam mozliwosci obejrzenia zadnego z programow TV rosyjskiej albo ukrainskiej. ... niezmiennie zmienna ... 16:35 milka schmitt Nie możesz ogladać telewizji rosyjskiej? A 1tv???? Powinien być dostępny..... 22:03 kafe* A no niestety mam kablowke osiedlowa. Funduja nam pakiety, nie pytajac sie o nasze zdanie. Ale jest cien szansy: ostatnio wprowadzili program anglojezyczny (nietlumaczony), wiec, moze warto interweniowac w sprawie rosyjskojezycznego tez... dla rownowagi Na zakonczenie wieczoru: http://www.youtube.com/watch?v=nQ6fEBH6YqI&mod e=related&search= Milego sluchania ... niezmiennie zmienna ... 00:28 k8 hej! ja się dołączam ze względów patriotycznych; urodziłam się w Rosji...a w te wakacje Moskwa, Sankt Petersburg i kilka jeszcze ciekawych mieścin, no i oczywiście Ural- rodzinne strony mamy mojej http://www.joemonster.org/pokaz.php?op=showfil e&fid=1197>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lizavieta
Szukam towarzyszy podróży do Rosji oraz chętnych, miłych mieszkańców Petersburga i Moskwy do oprowadzenia i pomocy w tych miastach. Byłam w ostatnie wakacje w Kaliningradzie i bardzo jestem zachwycona tym krajem. W najbliższe wakacje postanowiłam pojechać dalej. Chętnie nawiażę kontakt z ludźmi, którzy tez planują zwiedzić Rosję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijuz
napiszcie jak wyglada moskwa wogole piszcie o swoich przezyciach ,u mnie jest cos dziwnego uwielbiam jezyk rosyjski i sercem ciagnie mnie do rosji choc nigdy tam nie bylam i nie mam nikogo z rodziny ,ale mam nadzieje ze kiedys pojade.Slucham ballad rosyjskich sa przepiekne ,pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryzłolda
a ja studiuje filologie slowianska,ucze sie ruskiego,bardzo fajny jezyk! na wakacje wybieram sie do moskwy i na sybir ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uczę sie rosyjskiego już 2 lata,ale cieżko mi to idzie.Zamierzam jechać na Syberię kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Вот уходит старый год, пусть с собой он заберёт, Все невзгоды и печали, cекс, в котором не кончали, и скрипучие кровати, головную боль не кстати, время выплаты долгов, пустоту из кошельков, жадных, кляузных клиентов, нелюбимых конкурентов, палки, что в колеса лезут, из мозгов иных протезы, ту любовь, что без ответа, снег, что выпадает летом, тараканов, что на кухне, дятлов тех, что нас долбают, пусть с собою забирает: Ведь уходит старый год. Ну и хрен с ним, пусть идет!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RusAlexandr
Witam wszystkich! Jestem z Rosji i uczym sie jezyku polskiego. Uczym sie sam, bo nie mozno tutaj sie uczyc po innemu. Wiem, ze moj stopien polskiego jest nie za bardzo bobry, dlatego szukam praktyki polskiego. Oczywiscie moge pomoc z rosyjskim. Troche o siebie: Mieszkam na poludniu Rosji, w miaste Astrachan kolo morza Kaspijskiego. Mam 19 lat (Urodzyłem się 23 pażdziernika 1988 r w Sankt-Peterburgu). Jestem na drugim roku studiowania na Astrachańskim Uniwersytecie Państwowym. Jestem na udziale Socjologycznem. Interesuję historiją i polytiką, bardzo lubię dyskutować na różny tematy. Jeszcze lubię sluchać muzykę. Slucham różną, opróć hard-roka i hip-hopa. Nie rozumiem to. Bardzo kocham Green Day, Depeche Mode, Shakira, Roxette, no i coś tam z HIM, Rasmus, Avril Lavigne, Maroon 5 itd. Nie za bardzo lubię muzykę rosyjską - więcej inokrajową. Także lubię czytać w wolny czas. Ostatny raz przeczytałem książkę Borisa Akunina "Lieviafan". W ogóle piszy krzyminaly historiczny, ale ostatna książka była zwyczajny krzyminal, ale z ciekawymi namysłami w sprawe nacjonalizmu, co teraz jest bardzo aktualne. Z radosciu poznam kogos z Polski! Piszicie na e-mail czy na Skype (nick - RusAlexandr) Pozdrawiam, Aleksdandr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irek1118
czesc Wszystkim ! jestem polakiem- moja zona jest z Bialorusi ,poznalem mentalnosc ludzi ze wschodu - jest tam naprawde OK ! uczcie sie jezyka tzw.ruskiego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k-pinka
Cześć! jestem z połódnia Polski. od wielu lat pasjonuje mnie język rosyjski. obecnie studiuję na pierwszym roku filologii rosyjskiej i jestem zachwycona. pozdrawiam wszystkich sympatyków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uczę się miesiąc rosyjskiego hmmm może lepiej napisać, że ucze się czytac biegle cyrylicę :) Codziennie czytam. Na dzień dzisiejszy potrafię sie przedstawić i takie proste słówka, odpowiadające na pytania kto eta? Szto eta ? Mam nadzieję, że po studiach uda mi się wyjechać do Moskwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udzia73
ja uczyłam sie rosyjskiego 10 lat korespondowałam z rosjanka kilka lat ,w tej chwili mam 36 lat i trochę coś tam pamietam np.alfabet :)nigdy go nie zapomnę no i poczytac umię ,trochę rozumię ale to mało:(chciałabym podszkolic ten język bo mi "wchodzi" pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umię i rozumię
ty sie lepiej najpierw polskiego naucz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem za bardzo
ale mam ruskie imię:D może być:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich! Nazywam się Maksim, można prosto Maks))) Studiuję na Uniwersytecie w Białymstoku, Prawo III rok. Bardzo dobrze znam język rosyjski ponieważ jestem z Białorusi, gdzie ten język jest drugim państwowym językiem. Mam ciekawą propozycję! Ja chcę ulepszyć wiedzę z polskiego ze swoej strony oferuję wiedzę z rosyjskiego. Jeżeli ktoś ma zamiar nauczyć się rosyjskiego czy ulepszyć wiedzę, proszę pisać na mail: maksim_drahun@yahoo.com odpowiem wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adaaaaaaaaaccda
ja studiuje rosyjski i jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gad2able
Jeszcze w gimnazjum, po obejrzeniu jakiegoś programu o Rosji coś mnie natchnęło i tak z dnia na dzień postanowiłam, że fajnie byłoby znać język rosyjski. A że nie stać mnie na kursy językowe itp,. stwierdziłam, że można by dowiedzieć się czegś więcej na ten temat. I tak, po maturze, nie wiem jakim cudem, ale spłeniło się moje marzenie. Zostałam przyjęta na studia dzienne, na filologię rosyjską. Mam 20 lat i dziś zaczynam drugi rok. Bywało ciężko, zwłaszcza, że studia to nie tylko język, ale wtapianie się w całą kulturę, obyczaje i realia Rosji. Piękna historia, cudowna literatura, ciekawa religia. No i rosysjki. Nie umiałam nawet jednej "bukwy" wybierając się na te studia. Po pierwszym tygodniu umiałam już dość płynnie pisać i czytać. Dziś nie wyobrażam sobie siebie gdziekolwiek indziej. Rosjanie to wspaniali ludzie. Otwarci, towarzyscy, szczerzy. Kultura zbliżona do naszej, mentalnośc bardzo podobna. Kocham to co robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20:09 [zgłoś do usunięcia] greenhell Приветик 80;! Я тоже знаю и очень люблю русский язык. Пишите! z Tobą odeszły anioły.. "greenhell"...  Ecли ты знaeшь и люшь, зaчeм ты ceбя "greenhell" нaзывaeшь? Пoшлa нaxyй!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×