Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ineczka

Rosja.Moskwa.Wschod.Kto zna jezyk rosyjski???

Polecane posty

Wiatr na Ciebie zawsze można liczyć:D A gdzie Cię tam wywiało do UK? I rosyjski tam znają?! nie może być... :P;) No tak, to serial :D nie byłam pewna czy go już skończyli i jest dostępny gdzieś w necie... a skąd Ty to ściagasz i jak? Przepraszam za takie naiwne pytania, ale jeśli o to chodzi jestem zielona jak trawa na wiosne, w inst. mam same baby prawie i nikt mi nic nie potrafi wyjaśnić... próbowałam coś ściągnąć przez DC++, ale nic nie mogłam znaleźć...... Jak się wpisuje tytuły rosyjskie w wyszukiwarkę? ichnim alfabetem czy po angielsku? :O Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest tu wielu przyjezdnych z pribaltiki, wiec w obliczu kiepskiej znajomosci angielskiego odrzucaja dume narodowa i przyznaja sie do dobrej znajomosci rosyjskiego - a wtedy juz spokojnie sie dogaduja z innymi ludzmi z nowej unii euoropejskiej :) a sciagac rozne rzeczy mozna na mnostwo sposobow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po rosyjsku? z europejczykami z zachodu?! ciekawe... a doczytałam z \"nowej\" UE... Mogę zadać niedyskretne pytanie ;-) czy w swojej pracy w Uk wykorzystujesz znajomość ros. do innych celów niż towarzyskie? Swego czasu zastanawiałam się nad wyjazdem tam i tak mnie ciekawiło, czy ros. może być przydatny do pracy tam? Ale jesteś enigamtyczny! na wiele sposobów... cokolwiek to znaczy... :o ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze wzgledow technicznych (reszta jeszcze sie nie sciagnela) ogladalem na razie trzeci odcinek - podobalo mi sie - dziekuje - wreszcie nie samymi plotkami ten topik sie zajmuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten sam reżyser zrobił również Idiote Dostojewskiego ( i też w 10 częściach)... słyszałam, że b. dobry... Co do MiM to widziałam też tylko jeden odcinek, ten z występem w Wariete i bardzo mi się podobał... Behemot owszem jest troszkę sztuczny, ale ten film jest chyba cały robiony w takiej bardziej teatralnej konwencji i reżyser nie silił się na naturalność i \"prawdziwość\"... zresztą nie wiem czy MiM dałoby się zrobić w taki sposób ... W każdym bądź razie mi się podoba tak jak jest... :D chociaż całości jeszcze nie widziałam... Teraz mam na roku zajęcia z filmu rosyjskiego ... sama przyjemność :D ... A z kina rosyjskiego polecam \"Powrót\", nazwiska reżysera nie pamiętam... hyhy:o, ciekawy film i z pięknymi zdjęciami, ale pewno go widziałeś, bo leciał u nas w kinach ze 3 lata temu.... no i Michałkow własnie coś kręci, ale nie znam szczegółów ... musze obadać temat:) Aha, jeśli plotki Cię znudziły :P, to poczytaj sobie \"Pożar serca \" Klimowicza -( polecam), może Cię zainteresuje intymne życie wielkich rosyjskiej literatury :classic_cool: :p ... podobno jak najbardziej prawdziwe... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ну ладно... все забыла... Михалков работает над вторую /второй? / частью \"Утомленных солнцем\"... Фильм будет в начале следующего года :) А видел \"Анну от 6 до18\" ? наверно да..., но если нет, стоит посмотреть...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam pytanie: dobrze znasz rosyjskie realia i kulturę? Co Ci się kojarzy (jakieś nazwiska, utwory, cokolwiek) z: 1. XX w + anegdota + literatura albo obyczajowość + malarstwo (albo w ogóle jakieś sztuki plastyczne, plakat itp.) , słyszałeś coś o ros. konceptualizmie, Kirił Miller \"Lennon w Gorkach\" , nie mogę namierzyć tego obrazu... 2. XIX w. + wojna + literatura + malarstwo 3. XXw literatura + malarstwo ps. to nie rebus ani łamigłówka, poszukuje materiałów do pracy... i potrzebne mi są powiązania pomiędzy tymi elemetami... niestety jeszcze słabo znam współczesną lit. ros. (znaczy powojenną) i malarstwo... no i chwilowo nie mogę korzystać bibliotek 😭...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anushka
witam ! tez znam rosyjski, skonczylam filologie rosyjska w Rzeszowie. Najbardziej uwielbiam rosyjska literature i muzyke.... Pozdrawiam wszystkich , ktorzy lubia rosyjski 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja takze
znam i lubie jezyk rosyjski,az tak bardzo ,ze mam meza ze Wschodu :) Wsiech pazdrawljaju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem znawca malarstwa ani literatury rosyjskiej... lykalem za mlodu tzw ksiazki fantastyczno naukowe. a na podstawie jednej z nich (piknik na skraju drogi - braci strugackich) nieodzalowany adriej tarkowski nakrecil film STALKER, ktory zrobil na mnie ogromne wrazenie, wiec wszystkim polecam. к стати, спасибо еще раз современной технике, немедленно начинаю скачивать - чтоб повспоминать давные времена...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
мастер встречает маргариту в четвертой серии

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maursia88
Priwiet! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukrainska mowa duzhe shozha na polsku, tak szczo mozhesh rahowaty szczo budemo rozumyty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja troche umiem ukraiński ale sie wciąż dokształcam, nie mam jednak takiej czcionki :P a znacie to? rozpriahajte chlopcy w polu.... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Вот уходит Старый год.... Пусть с собой он заберет Все невзгоды и печали, Секс, в котором не кончали, И скрипучие кровати, Головную боль некстати, Бремя выплаты долгов, Пустоту из кошельков, Жадных, кляузных клиентов, Нелюбимых конкурентов, Палки, что в колеса лезут, Из мозгов иных протезы, Ту любовь, что без ответа, Снег, что выпадает летом, Тараканов, что на кухне, Искры, что уже потухли,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Дятлов тех, что нас долбают, Пусть с собою забирает.... Ведь уходит Старый год. Ну и хрен с ним, пусть идет!!!!!! Новый ждет нас у ворот. Что с собой он принесет, Мы, сейчас, увы не знаем, Но как прежде пожелаем В Новом мы себе Году: С неба яркую звезду, (что согреет, не сожжет), С полки вкусный пирожок, Исполнения желаний, Обретенья новых знаний, Мудрым стать, но не стареть, Не спеша везде успеть, Удовольствия во всем -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ночью темной, светлым днем, В расслаблении, в труде, Где б мы не были - везде! И любви - большей, огромной, Яркой, страстной, нежной, томной, И обычной, и не очень.... Так же вовремя закончить То, что начато давно, Много раз сходить в кино, Наконец-то отоспаться, От рутины оторваться, Новых обрести друзей, Целей достигать быстрей, Приключений безопасных, Вовремя предохранятся, Никогда не залетать,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Но парить, летать, летать!! И узнать, что значит Счастье, Верность, Дружба и Участье, Оптимизм, Энтузиазм, Мудрость, Слава и Оргазм... В общем, много нам не нужно. Главное, чтоб стало лучше. Новый год, не подведи, Дверь открыта, заходи!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×