Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ineczka

Rosja.Moskwa.Wschod.Kto zna jezyk rosyjski???

Polecane posty

o zimnej w odzie plynacej z prysznica i ja cos wiem...spedzilam ostanio 4 mce w Kijowie, i bywalo ze nie byl cielej wody, naszczescie jak juz zaczal sie sezon grzewczy raczej nie bylo problemów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka emerytka
Hej...bylam nauczycielka rosyjskiego, teraz jestem na emeryturze, moglabym wam pomoc w nauce rosyjskiego ale malo znam sie na komputerze, nie umiem ustawic sobie rosyjskiej czcionki...wiec moze pomozcie mi...no i szukac ksiazek czy filmow tez nie umiem, jak to zrobic...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szklaneczka wody
Nauczycielko należy miec przy sobie płytę z oprogramowaniem Windowsem, wejść w Panel Sterowania, odszukać tam opcje dotyczące jężyka, a dalej się będzie wiedziało, bo wszystko jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nauczycielko...wcale nie trzeba miec plyty z winowsem...ja od niedawna korzytam z cyrylicy na moim kompie i zrobilam to tak: na dole w pasku narzedzi masz ikonke ( nie wiem czy fachowo sie to taj nazywa) PL , klikasz na to, otem ustawienia..pojawi sie okno, i tam po prawej stronie DODAJ, wybierasz jezyk rosyjski i masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz za kazdym razem jak chcesz zmienic na chwile jezyk z polskiego na rosjski znow klikasz raz na PL w prawym dolnym rogu komputera pojawiaja sie ci jezyki do wyboru : PL EN i RU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szklaneczka wody
A ja zawsze jak dodaję język, to proszą mnie o płytę, bo w przeciwnym razie nie przekopiują danych :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tak ustawilam, i ile ja sie wtym orientuje dodalam poprostu kolejny jezyk klawiatury, natomiast jesli dany plik bede miala nazwany cyrylica to go nie otworze, podejrzewam antosmaist ze ty otwierasz wtedy bez probmeu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie moze co oznacza slówko продвижение nie mam go w slowniku, ucze sie wlasnie do egzamiunu z rosyjskiego w kontekscie продвижение товара на ближайшее 5 дет

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieta
a jesli nie sciągać, a prosto czytać na www. aldebaran.ru można prosto czytać kto chce- można sciągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieta
prodwiżenie / nie mam cyrylicy/ oznacza przesunięcie, przemieszczenie, tu może chodić o zmianie profilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecenie toodnosi sie do biznes planu firmy i jest czescia jej polityki marketinfowej, moze chodzi o utrzymanie produktu na rynku> albo przesuniecie produktu do klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciekam do nauki...metlik w główce a co do ksiazek po polsku postaram sie poszperac w necie moze na cos trafie, ale to juz jutro..bo niestety dzis musze jeszcze porzadnie przysiac nad rosyjskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka emerytka
Witajcie dziewczynki!!! Dziekuje, juz ustawilam jezyk ale....mam nastepny problem, tylko sie nie smiejcie...Rosyjskie literki sa w innych miejscach niz polskie, jak sobie z tym poradzic? Napisac na klawiaturze obok polskich ? :( Poradzcie, ja z epoki przedkomputerowej.... We wszystkich kwestiach jezykowych polecam sie... A przy okazji...poszukuje piosenki z filmu rosyjskiego" Romanca o zakochanych", starszawy juz film ale piosenke slyszalam rok temu, wykonywal Marszal z kims.... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna studentka
nauczycielko....ja akurat mam dwuzjezyczna klawiature( na czarno polskie a czerwono rosyjskie literki), ale w domu to poporstu sobie popislam flamastrem na kalwiszach, w ksiegarniach sa tez dostepne takie specjalne naklejki na klawiature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka emerytka
Dziekuje serdecznie! A skad macie dwujezyczna klawiature? Mozna gdzies kupic? Gdzie? A te literki do naklejania to w jakiej ksiegarni, bo na pewno nie w kazdej? Poradzcie jeszcze raz, prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja swoaja klawiature kupilam jak bylam w Kijowie, ale z tego co slyszalam od znajomych ze normalnie w sklepie komputerowym mozna kupic w Polsce, a z literkaimi to nie wiem gdzie mozna je dostac dokladnie, chyba trzeba popytac sie tu i owdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieta
cпасибо тебе, Maaluutkaa, могу теперь писать по русски ни пуха, ни пера (на завтра) привет, для nauczycielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedziekuje...tak sie zastanawiam czy ja cos umiem.. nastepnym razem i ja po rosyjsku bede pisac, dzis juz mi sie nie chcialo podkaczac klawiatury z rosyskimi bukwami.. a teram mykam do lozeczka, trza byc wypiczetym przed egzaminem. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka emerytka
Привет Вета! Я очень довольна что могу писать по-русски. Jeszcze strasznie powoli mi to idzie ale wprawie sie, musze pocwiczyc.Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff... no to jestem czesci pisemnej egaminu z rosyjskiego , nie bylo az tak zle :) :) jeszcze tylko jutro druga czesc ustna i.....WAKACJE :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieta
приветствую всех завтра. Maaluutkaa, бу*ет лучше. чем сего*ня brakuje mi jednej literki a właśnie D, napisałam na klawiaturze rosyjskie literki flomasterem, a jedną zgubiłam gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nauczycielka emerytka
Привет девушки! Как поживаете? Я недавно была на Украине, на очень интересной экскурсии. Мне очень нравится Украина, а особенно Киев. Я жила в Киеве пол года, давно, в 82 году. Теперь я его почти не узнала, он стал ещё красивее. Я люблю тоже очень украинскую музыку, а Вы???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fog in the dog
Witam :) Od początku śledzę ten topic, a dzisiaj postanowiłam się odezwać. Nauczycielko - o klawiaturę rosyjską popytaj w sklepach z komputerami - koszt około 40 zł. Można też ściągnąć z netu specjalną nakładkę fonetyczną, która umożliwia usytuowanie literki rosyjskiej pod jej polskim odpowiednikiem. Sama z czegoś takiego korzystałam, ale instalacja jest dość skomplikowana i właściwie tylko raz mi się udała. Powodzenia w sesji Koleżanki :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
привет всем :) :) И у меня уже каникулу:) чудесно. Вчера сдавала последний экзамен, аудирование ( бывыло что не поняла что они там говорили) и говорение. Сейчас надо убрать квартиру, в течение 4 днией когда я училась к экзаменам я ничего не делала, и как сматрю на мою комнату...ужас ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×