Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kocyk

Miesieczne wydatki na zwierzaka

Polecane posty

Ciekawi mnie ile mniej więcej miesięcznie wydajecie na swoje zwierzaki.Pomijam koszty leczenia i szczepień,chodzi mi o samo jedzenie, no i co mieści się w tej kwocie. Sama mam jakiś szał kupowania jedzenia dla zwierząt, najwięcej pieniędzy wydawałam na królika,teraz z samym kotem sytuacja się troche unormowała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na królika, to faktycznie można wydać... osiem listków sałaty, dziewięć listków kapusty, 2 marchewki. Nie wiem ile zjada taki królik, ale chyba nie chcesz porównywać z tym co je np. owczarek niemiecki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wydaję
ok 25-30 zł miesięcznie na kota: jedzenie (puszki, sucha karma) i żwirek do kuwety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam psa i trzy koty. Pies bokser je karme taką największa i ona kosztuje na miesiąc koło 70 zł. Gotuje mu sama obiady tzn. makaron, kości. Czasem jakąś zabawkę mu kupie. No i co dwa miesiące weterynarz. 2 koty ze schroniska i 1 z ulicy. One jedzą mniej, za suchą karmę płace koło 20 zł na msc. czasem kupię puszki dla kotów które strasznie smierdzą. No i równiez weterynarz. I jeszcze raz na miesiąc takie obroże przeciwko kleszczom około 15 zł. U lekarza same szczepionki, bo paznokciei kleszcze potrafie usunąć sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość navy seals
mam psa i nie wydaję praktycznie nic, bo kupuję karmę 15 kilogramową (koszt stu złotych), która wystarcza na kilka miesięcy. więc jedzenie dla psa wyciąga z mojego portfela stówę powiedzmy na pół roku. więcej wydaję na piłki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musztarda - akurat to co wymieniłaś praktycznie nie nadaje się do jedzenia dla królika :) Na kicaja wydawałam jakieś 130 zł,do tego pod koniec jego zywota dochodziły dosyć częste wizyty u weterynarza. Na kota wydaje jakieś 80 miesięcznie. Czyli jednak jestem jebnięta pod tym względem,no trudno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fredek
ja mam 2 koty i z jakieś około 2 stówki - bo to straszne żarłoki . ale nic to :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serio tak malo wydajecie
ja mam dwa duze psy. I wydaje na jednego minimum 100zl. I mowie tu o samym jedzeniu. Nie kupuje zadnej karmy w sklepie, tylko sama gotuje. Ale wszystko teraz takie drogie... tak wychodzi mniej wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mówiłam, że nie znam się na królikach. :) To co jedzą? Mojemu psu gotuję, mięso, ryż, marchewka, nie wiem ile miesięcznie wydaję, ale 200 złotych na samo jedzenie spokojnie. Plus wiadomo, advantix, witaminy i inne takie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja na psa też wydaje 70 zł karma na śniadanie, potem jakieś kości z mięsnego, makaron, kaszka, ryż . Wszytsko to raczej niskiej jakości. na kolację dostaną jakieś mleczko, płatki, jogurcik czy serek. Więc wydaje mi sie że wcale nie jesteś jebnieta - to normlane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no gratuluje
Żywienie dużej rasy psa to wydatek około 150-200zł miesięcznie. Mam na myśli tylko suchą karmę. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić to może gotować ale wtedy musi podawać witaminy. Do tego dochodzą zabawki, smakołyki typu: uszy wędzone itp. Sam frontline czy fiprex to wydatek minimum 20-30 zł. P.S. Jeśli ktoś karmi psa karmą która kosztuje 50 zł za 15kg worek to niech lepiej już zacznie mu gotować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość +18
ja kupuję worek karmy za 80zł, plus koszt przesyłki i wychodzi ponad 100. gotować swojemu psu nie zamierzam, bo i tak z tej karmy dostaje jedynie pół kubka, reszta to to, co sama robię sobie na obiad, więc taki worek stoi u mnie kilka miesięcy. swoją drogą, mój pies je tylko śniadania i podwieczorki, więc aż tak wiele nie wydaję. więcej wychodzi na zabawki, bo od kupowania mu pierdół jestem uzależniona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musztarda- mój kicek przeciętnie miesięcznie zjadał 3 paczki siana po jakieś 3-4 zł każda, jeden granulat 20 zł, drugi zazwyczaj tańszy za 6 zł, do tego dużo suszonych roslin, i to były ogromne wydatki,jedna paczka np. liści brzozy za 6 zł,a sporo tego kupowałam,z 6 paczek trocin, i za zielenine-pietruszki,koperki,bazylie,trzykrotke,marchewki itp tez szło bardzo dużo,mimo że wiadomo,jednorazowo to była złotówka. Z kotem tez kiedyś szalałam,ale jednak kupowanie 85 gramowej puszeczki za 6 zł to wielka przesada :o Teraz te 70 zł idzie głównie na suchą karmę,czasem kupię jej jakaś puche Animondy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 2 koty, miesięcznie na suchą karmę idzie ok. 60 zł, do tego dochodzi mięso ok. 25 zl, puszki (uwielbiają) 10 zł, żwir ok. 20 zl, smakołyki, zabawki ok 15 zl, łącznie: ok. 220 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym taniej, to bym polemizowała. :) Royal canin dla owczarka niemieckiego 14 kg, to koszt ca 180 złotych. Mój pies je mniej więcej pół kilograma mięsa dziennie, do tego ryż marchewka. Mięso kupuję wołowe, skrawki 10 złotych kilogram. Łatwo policzyć ile na samo mięso wydaję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na psa ok.200zł miesięcznie (karma, gryzaki), czasami gotuję mięso z warzywami ale tego nie liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, a ja myślałam, że taki królik, to je jak królik, trawa, sałata, marchewka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tych co gotują psu mięso z warzywami, jakie warzywa oprócz marchewki podajecie jeszcze psu? Bo mój je właśnie marchewkę, uwielbia kalafior i brokuły (które daję bardzo rzadko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubus - to tanio Ci wychodzi na dwa koty.Jaką suchą kupujesz?musztarda- no niestety nie. Ciągle gdzies czytam jak to króliki są polecane bo ich utrzymanie mało kosztuje.Jasssne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje zwierzaki
jedzą to co ja. gdybym miala im kupowac karmy to bym zbankrutowała. w koncu 6 zwierzaków to nie to co 1.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój pies zjada stówę miesięcznie. czasem dwie jak mam serce pełne miłosierdzia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę przesadziłam-70 zł za karmę mi wychodzi, kupuję 10 kg Royal Canin Sterilised albo Indoor, na allegro za 200 zl. Moje futra nie przejadają jakichś dzikich ilości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serio tak malo wydajecie
Ja do gotowanego miesa (najczesciej jednak kurczak, bo tansze - ale zamiennie z wolowina) wymieszanego z ryzem/kasza czy kluskami to juz nie daje warzyw. Warzywa moje psy jedza surowe, wiec nie widze potrzeby gotowania ich. Wiadomo, surowe zdrowsze ;) Owoce tez wciagaja. Teraz sezon truskawkowy - truskawki uwielbiaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój uwielbia chyba wszystkie warzywa, choć nie wszystkie powinno się podawać, ale nie daję za dużo. Za fasolkę szparagową i kapustę kiszoną da się pokroić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też najczęściej gotuję mięso z kurczaka z ryżem ale zawsze dodaję marchewkę czy kalafior i nie mam już pomysłu co z warzyw jeszcze mogłabym dodać? pietruszki chyba nie bardzo? :o Nie znam się :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze daje zwierzakom resztke samego białka z jajka i smażę. Bardzo często jak nie mam co zrobić z żarciem, by nie marnować daję im. W zasadzie to zawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×