Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kocyk

Miesieczne wydatki na zwierzaka

Polecane posty

co do mleka, nie zgadzam się że skraca życie. mleko zawiera coś co zapomniałam jak się nazywa, ale w każdym razie niektóre koty tego nie przyswajają. Jeśli kot nie przyswoi to będzie mieć rozwolnienie, jeśli nie ma to znaczy że może pić ale trzeba pamiętać że mleko ma być traktowane nie jako napój tylko jako pokarm więc woda musi być zawsze w zasiągu dla kotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kciukiem jedyna mądra :) :) :) kupować kasze, kaszanki, mięso dawać wodę ale odstał 2 godziny żeby trujący chlor się ulotnił można tez podawać warzywa w pożywieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam że mam kota od jego 3-4 tygodnia życia (bo mamusia mu umarła) i karmiłam go różnymi rzeczami pod kontrolą weterynarza i to ona mi powiedziała o tym mleku. W tym roku w sierpniu kończy 3 lata i ma się świetnie :) pijąc mleko i to prosto od krowy bo obecnie mieszka na mazurach z rodzicami, je też chrabąszcze i inne robaczki :) jest zdrowy i ma piękną sierść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smurfetkaaaa
Na 1 kota ok. 100 na jedzenie miesięcznie - kupuję tańsze karmy (Perfect fit, whiskas, friskies)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj piesiu je prawdziwe żarelko;) zdrowe, dlatego on zdrowy, choć chudy jak komarek:) a warzyw nie tknie, choćby umoczone w miesnym sosie, czymkolwiek, obcycka, obcycka, wypluje i zostawi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza, ryż, makaron z mięskiem super sprawa, ale dodajcie czasem pieskom groszek lub fasolkę konserwową (1 łyżkę 3 razy dziennie) do jedzenia, dzięki temu nie będzie tak bardzo zbierać się ten syf w odbycie, ktoś kto chodzi go wyciskać z gruczołu wie o czy mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko ma kazeine potrzebna żeby pazurki urosły później to jest odpad jak nie ma matki to można mu dawać i jeszcze jak jest prosto ok krowy nie przetworzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franka, na szczęście nie wiem o co ci chodzi:) dobrze, że dawno śniadanie jadłam a mójpies, nawet taki groszek wyczuje i wypluje:O szczwany przypadek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kciukiem (drak-queen@o2.pl) kciukiem@tlen.pl moj piesiu je prawdziwe żarelko zdrowe, dlatego on zdrowy, choć chudy jak komarek a warzyw nie tknie, choćby umoczone w miesnym sosie, czymkolwiek, obcycka, obcycka, wypluje i zostawi heehheheeheh moja siostra tez karmi suczkę tylko jedzeniem naturalny i jest bardzo zdrowa. Dawaj mu tez kasze gryczana. najzdrowsza ze wszystkich kasz. dawać karmy to jakby jeść słodycze , paluszki, chipsy, lody itp......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będę w sklepie, to kupię, ale dopiero jak mi się skończy normalna-dostałam od koleżanki mnóstwo kaszy z caritasu:P:P a puchy wiem, że niezdrowe, ale niech już też ma coś od życia i ze 2/3 razy w tyg dostaje. pomijając, że słodycze też ode mnie wyżuli czasem 😭:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zyciu nie słyszałam o trzydziestoletnim kocie, a trochę już tego życia mam za sobą i przyroda mnie interesuje od wielu lat najstarszy kot, o jakim slyszałam (wiek udowodniony a nie legendy) miał 19 lat i umarl ze starości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi chodziło o to, że często weterynarz poleca konkretną karmę i sam ją sprzedaje, wtedy zarabia na tym. Ja sama zamawiam u weterynarza karmę ale mam taniej niż w sklepie bo to znajomy, wcześniej chodziłam do innego weta i zawsze pytał czym karmię i mówił, że lepiej będzie co innego i może mi zamówić :o Mój pies od kilku lat je gotową karmę, czasami mu tylko gotuje i nie jest spasionym, nigdy nie był chory. Czasami wybrzydza i zmieniam mu karmę bo jak są większe kawałki to nie chce jeść, muszą być takie wielkości groszku :o Kupiłam kiedyś z Eukanuby taką małą i od razu ją zjadał ale teraz nigdzie nie mogę jej znaleźć. Najczęściej kupuję teraz Royal Cannin mini Adult ale zjada ją tylko jak mu się zachce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mam zmiksować suchą karmę? Jedynie namoczyć w wodzie i dać taką papkę ale on tego tym bardziej nie zje. Kości mu też daję gotowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj pies nie lubi gotowej
karmy. Ani suchej ani takiej z puszki, a pare razy sprobowalam... Jak ludzie - tez rozne smaki ma. Wciaga to co my ;) Skoro jemu to smakuje i dobrze sie czuje i swietnie wyglada. A to poznac po siersci, bo ma piekna i lsniaca. to po co mam na sile go katowac gotowa karma? Musialabym go niezle chyba przyglodzic, zeby zechcial zjesc ;) Zreszta nie dziwie sie, bo to smierdzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieczarkarnie - a czy ja mówię,że ma karmić psa kocią karmą?Ale jednak karmi, więc jesli już to robi to niech kupuje dobrą,a nie jedną z najgorszych :O kciukiem - żebyś się nie zdziwiła jak padnie od tej kaszy. Kasza często powoduje skręt żółądka, a jak w pore się nie wykryje co jest powodem to pies szybko się przekręci. \"Koty powinny żyć 25-30 lat \" No powinny,ale tyle nie zyją. FRANKAZWARSZAWY - mleko zawiera laktoze, której koty nie trawią odpowiednia.Prawdą jest,że często mają po tym biegunke i alergie,no i wtedy każdy normalny właściciel przestanie dawać mleko,fakt.Ale w mleku jest też coś ,tylko oczywiście nie pamiętam nazwy,co odkłada się w organizmie i powoduje już większe kłopoty. Jak już chcę sprawić przyjemność kotu to po prostu kupuję najtańsze mleko kocie- Klare i po kłopocie. smurfetkaaaa- kupujesz najgorsze karmy,które nie mają żadnych wartości odzywczych i nie zaspokajają potrzeb Twojego kota i jeszcze stówę na to wydajesz :o Kup 10 kilo dobrej karmy,zaręczam że wyjdzie dużo taniej na miesiąc. Wiedziałam,że dyskusja się rozwinie :P Szkoda tylko,że tak mało osób ma króliki bo chętnie bym sobie pogadała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Villemko
mam 2 koty, kolo 100zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata.ŻP
Ja miesięcznie wydaje na psa 120 zł bo jest średni ale ma nad wage. Zawsze to na śniadanie nic nie je na obiad makaron i różne takie broń boże nie ziemniaki a na kolacje u niego to zawsze jest godzina 01.00 i zawsze mi pszeszkadza w spaniu jest bardzo puszysty i troche ześwirowany z powodu bo czasem mu cos stuknie do głowy i w jednej minucie leży a w drugiej skacze po łóżku dosłownie jak człowiek skacze:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PysiaQowa
pieska mam Goldena:> kupuje jej Pedigre 10 kg..ma na dwa miesiace , czasem puszka...jakies resztki z biadu....Pedigre koszt 50 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b i l a n s
mam kota (mało je) i szczeniaka worek karmy dla kota 3kg-99 zł worek karmy dla szczeniaka 3kg- 36 zł żwirek dla kota (duży worek)-87 zł woda mineralna - 1 litr/dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b i l a n s
Eukanubę ma większość przychodni weterynaryjnych, możesz też kupić w jakimś sklepie internetowym, np. krakwet czy animalia, w krakwecie za zakupy powyżej 99zł dostajesz kuriera gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem jak można
żywić psa takim świństwem jak Pedigree, nie ma to jak bezwartościowa karma po której psy często dostają alergii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na samym miesie i smakołykach
pies długo nie pociągnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×