Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dgfufoddd

Kto miał robiony rezonans?

Polecane posty

Gość pytanko_mam
gościu, A to prawda, że w Gorzowie robią badania na NFZ? Wiesz coś więcej? Tak myślę czy do nich nie iść, ale nie chcę kasy wydawać :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościu_best
pytanko_mam, Z tego co wiem, to od niedawna (od lipca?) robią MR na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościu_best
Chyba najlepiej będzie jak do nich zadzwonisz, będziesz miał wtedy informację "z pierwszej ręki". Kontakt jest na ich stronie http://starmedica.pl/ w zakładce Gorzów Wlkp. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko_mam
gościu, dzięki za info! Najważniejsze, że mają umowę z NFZ. Teraz trochę cienko u mnie z kasą, więc chętnie się zapiszę. Mogę poczekać, czas mnie nie nagli. Dzięki raz jeszcze, zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko_mam
PS Zdam Wam relację, może ktoś sobie skorzysta... Raz jeszcze pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościu_best
Powodzenia w takim razie. Odezwij się czasem i jak już będziesz po wszystkim. Pozdrawiam też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanson
Rezonans to całkiem znośne badanie. Miałem je dwa razy, wyszedłem z tego bez szwanku ;). Trochę się człowiek nieswojo czuje, bo ciasno jest w środku (albo ja taki duży chłopak - mamusia dobrze karmiła :P). Na NFZ zrobiłem pierwszy raz i poszło nawet spoko, nie cały miesiąc czekania i zrobione. Za drugim razem nie poszło już tak szybko i poszedłem prywatnie. Byłem zaskoczony, że prywatne ośrodki też mają umowę na NFZ. Nie dość, że czekałem tylko trzy tygodnie, to jeszcze mi zrobili za darmo :). Polecam, warto dzwonić też do prywatnych ośrodków, można się miło rozczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko_mam
hanson, to ja właśnie w podobny sposób idę na MR. Za trzy tygodnie mam, też na NFZ, bo mają kontrakt podpisany. Termin całkiem znośny, myślałem że będzie gorzej z walką o miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanson
3 tygodnie, bardzo dobry czas. Zleci szybko, nawet nie będziesz wiedział kiedy. A gdzie robisz badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko_mam
W przychodni Starmedica w Gorzowie. Info mam od gościu_best, pisał o niej na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanson
OK, widzę. Powodzenia w takim razie. Oby ten czas szybko zleciał i badanie rozwiało Twoje wątpliwości zdrowotne, w pozytywny sposób oczywiście. Pozdrawiam. Daj znać jeśli nie zapomnisz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Code_fun
Kiedyś skierowanie na rezonans dostawało się napraaaaawdę w wyjątkowych sytuacjach, bo to badanie należało do najdroższych metod diagnozowania. Całe szczęście jest ono coraz bardziej dostępne dla pacjentów i więcej osób może z niego skorzystać. Na NFZ bądź prywatnie. Kwestia tego czy możemy czekać, czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko_mam
hanson, dam znać, jak nie zapomnę właśnie ;). Pozdr.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko_mam
Code_fun, u mnie te 3 tygodnie to uważam, że dobry termin. Rzadko kiedy można tak trafić.... Całe szczęście to badanie jest już bardziej dostępne dla pacjentów, tak jak napisałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lamb_Gabriel
To czekanie na badania z NFZ to jakaś farsa... Niestety trzeba w niej uczestniczyć. Szkoda, że nie każdy ma zdrowie, żeby leczyć się w tej naszej polskiej rzeczywistości. Bardzo przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheSims
Trzeba mieć zdrowie, żeby chorować! Powiem Wam, że teraz - całe szczęście dla nas - jest coraz więcej placówek prywatnych które mają podpisaną umowę z NFZ. Dzięki temu można jakieś tam badania zrobić u nich bezpłatnie. Ta Starmedica o której tak dyskutujecie działa właśnie na tych zasadach. Warto szukać takich miejsc, bo u nich często można zrobić szybciej badanie niż np w szpitalu. Liczę na to że takich przychodni będzie przybywać co da nam szansę większego wyboru i krótszego czasu oczekiwania. Oby :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Code_fun
pytanko_mam, no rzeczywiście Tobie udało się z tym terminem. Może nie mają jeszcze zbyt wielu chętnych. Jak się ludzie dowiedzą, to się i rzucą i prawdopodobnie trzeba będzie trochę dłużej może poczekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anddromeda
mysle ze tłumów tam nie ma bo jednak ludzie mają wciąż sposób myslenia taki że jak przychodnia prywatna to trzeba płacić, a to lepiej dla tych zorientowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartsimp
Niektore pamienki z gorzowskiej sekcji na Walczaka robia wielka laske odpowiadajac na pytania kiedy dzwoni sie donich telefonicznie ,chcac tam zrobic badanie przywatnie bez skierowania. Wiadomo ze lekarze niechetnie wydaja skieorowania na tomograf czy rezonans. Ogolnie wrazenia z rozmowy tel. niemile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja musiałam czekać kilka miesięcy na rezonans - skierowanie od neurologa dostałam w listopadzie bodajże, a na badanie w Sosnowcu czekałam do marca. Samo badanie niegroźne - kazali tylko zdjąć buty i metalowe rzeczy odłożyć, żeby nie zakłócały. Ja się tylko stresowałam tym, żeby się przez ten czas nie poruszyć, bo podobno trzeba wtedy powtarzać. Ale przy rentgenie mam to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rentgen to pikuś ;). Tylko oddech wstrzymać na chwilę i po bólu. Z rezonansem w sumie też nie miałem jakiegoś strasznego problemu. Bez przesady z tym nie ruszaniem się, 30 minut każdy wytrzyma chyba. Ważne żeby wyniki były dobre. Ja do Gorzowa też telefonicznie się umawiałem a pani była bardzo miła. Mimo tego że dużo ludzi było zapisanych to wykombinowała termin i dla mnie, także u mnie mają plusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Martens_
Rezonans też pikuś. Wkurzyłam się tylko, że kolczyki musiałam powyciągać. A że mam ich trochę to dłuższą chwilę to zajęło, co zrobić :P. Samo badanie - dla mnie luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apetitek
Rezonans to chyba najlepsze badanie obrazowe. Nieinwazyjne, można je powtarzać gdy robi się kontrolę. A dla chorych to przecież norma. Najlepiej mieć skierowanie żeby było na NFZ, ale jak się nie ma to i prywatnie się w miarę tanio znajdzie. Trzeba tylko poszukać trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viktorek
Ze skierowaniem można też zrobić bezpłatnie w prywatnych przychodniach, tylko trzeba się dowiedzieć czy mają umowę z NFZ i wtedy problemu nie ma. A czeka się krócej niż w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teshe
Dobrze jest poczytać trochę o tym rezonansie, można się dużo dowiedzieć. Też mam wkrótce to badanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko_mam
Hello, jestem już po badaniu. Nie było aż tak źle. Może nie było tak lajtowo jak w SPA, ale cóż. :P Udało mi się zrobić badanie za free, na NFZ. Przychodnia ogólnie fajna, miła obsługa, panie uśmiechnięte, pomocne. Dobra maszyna do MRI, Siemens. Opis badania już drugiego dnia był w moim posiadaniu. Szybko to wszystko poszło, także jeśli ktoś ma blisko to śmiało polecam Starmedicę. Dobra, nowoczesna przychodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i po ca ta reklama :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlkaW
Czemu zaraz reklama. Ja też czytam tego typu rzeczy i jak idę gdzieś prywatnie to głównie z polecenia, nie celuję na ślepo. Też miałam mr prywatnie, tylko że koło wawy i adres znalazłam właśnie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy rezonans prywatnie wszędzie mogę zrobić bez skierowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×