Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam0055

Terapia Gersona - jaka wyciskarka soku?

Polecane posty

Gość Engill
ale to nie była "wycieczka osobista" :) odniosłem się po prostu do informacji, które Greenstar umieszcza we wszelkich możliwych miejscach ochając i achając nad swoim wyciskarkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Engill
a przy okazji - Omega ma tylko sitka metalowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek85
artimo napisał: >czy biosfera.pl faktycznie ma te owoce i warzywa godne polecenia ? czy >jednak masz/miałes pewne podejrzenia co do jakosci ? Oj tego to nie wiem. Pozostaje mi tylko wierzyć, że są uczciwi:) Można pewnie też poprosić o certyfikaty ekologiczne, ale ja tego nie robiłem. >wiesz co mozna by bylo brać tanszego niz Angel ? myslalem o Omega 8006 >ale sam niewiem czy nie niszczy wiekszosc enzymów i witamin .. ;( Jeżeli miałbym kupować coś tańszego niż angel to sądzę, że byłaby to właśnie omega 8006. Angel rzeczywiscie jest dosc droga, ale pamiętaj, że ma lepszy "przerób" niz inne wyciskarki, czyli uzyskasz wiekszą ilość soku z tej samej ilości surowca. Co do Hurom to nie wiem. Jakoś Omega 8006 lepiej sie prezentuje moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek85
dewu napisał: >jak pijesz soki nie waz sie nie robic lewatyw! piję już 10 dziennie i nie robię ani jednej lewatywy. Wątroba w normie. Myślę, że ta teoria o toksynach jest mocno przesadzona, przeciez nie kazdy musi byc mocno "zatoksyczniony". Ale nie namawiam nikogo do łamania zasad terapii, każdy zrobi jak uważa. Dzięki za mail, myślę ze skorzystam pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukinia89
Poszperałam trochę w necie i doszłam do wniosku że zakupię Green Power Kempo ,niby to rekomendowaną przez Instytut-Klinikę Hipokratesa w USA.. Cena nie zwala z nóg,a oglądałam filmiki na których babka wyciskała z Huroma i Green Powera tą sma ilość owoców i warzyw no i nie dość że było więcej soku po wyciśnieciu prtzez GP to jeszcze miał ładniejszy,zieleńszy kolor,a tamten jakiś szaro bury ,co świadczyłoby o szybszej oksydacji soku z Huroma..:} Pozdrawiam Sokopijców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.youtube.com/watch?v=jLN0JI_9jXk&fe ature=related Gorąco polecam ten link wszystkim tym, którzy jeszcze tego filmiku nie obejrzeli (Ktoś podał go na początku wątku). Można się nieźle uśmiać, ale najważniejsze, a by wcielać w życie wszystkie te zasady, o których mówi mówca z tak wielkim entuzjazmem. Oby ten entuzjazm udzielił się wszystkim tym, którzy dbają o swoje zdrowie i o zdrowie swoich bliźnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukinia89
Filmik świetny,to fakt -Ja zaczęłam dietę witariańską dzień po obejrzeniu go i zaczęłam dalej drążyć temat np na youtubie :) POLECAM !:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do użytkownika: cukinia89 Jedna osoba na foruam o pseudonimie Angol na początku tego wątku napisała: "Kempo daje bardzo musowaty sok wiec uwaga do terapii Gersona się nie nadaje. Green Star też odpada bo ma magnesy w wałkach, a Gerson był tego przeciwnikiem - sok ma być naturalny w najprostszej postaci a nie zjonizowany!" Z innych wypowiedzi tej osoby wynika, że jest ona bardzo dobrze zorientowana w temacie wyciskarek, a więc warto chyba jej głos wziąć pod uwagę. Ranking użytkowników wygrywa zdecydowanie wyciskarka Angel, a na drugim miejscu jest Omega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Engill
Wszystkim zastanawiającym się nad wyborem wyciskarki polecam zajrzenie tutaj: http://www.pagegangster.com/p/nwNif/ "przewodnik" po wyciskarkach. widać, że ma parę lat, ale mimo wszystko uważam, że warto to przejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jbaroudi
Chcialabym prosic stosujacych terapie Gersona o kilka wskazowek. Bede w Polsce dopiero za 3 miesiace, wtedy tez planuje kupic ksiazke, ale chcialabym sie przygotowac do tej terapii juz teraz. Otoz, w internecie mozna sie dowiedziec jakich potraw nalezy sie wystrzegac i jak przygotowac oraz stosowac lewatywe, natomiast brak jest informacji na temat suplementow. Czy sa jakies ogolne zasady dotyczace suplementow? Jesli chodzi o wyciskarke to zdecydowalam sie na Omega 8006. Mam nadzieje, ze sie sprawdzi. Bardzo wazne pytanie: chcialabym w duzym stopniu ten styl zycia zaszczepic u mojego 5 letniego syna. Syn cierpi na Zespol Aspergera, jest to lagodna postac autyzmu. Wierze w to gleboko, ze skoro u dzieci autystycznych wykluczenie z menu glutenu, cukru i nabialu skutkuje niemalze wyzdrowieniem, to na pewno terapia Gersona przyniesie jeszcze lepszy skutek. Problem polega na tym, ze ja takiemu malemu dziecku nie dam rady zrobic nawet jednej lewatywy. Czy jakies naturalne srodki przeczyszczajace ^prowokujace wyproznienie przed pojsciem spac to alternatywa ? Jak sie na to zapatrujecie ? Pozdrawiam ! Joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jbaroudi
Zapomnialam zapytac: rozumiem, ze wit C naturalna mozna dostac w sklepie ze zdrowa zywnoscia, ale skad wziac potas, ktory nie bedzie tylko kolejna tabletka czyniaca wiecej szkody niz pozytku, oraz rownie dobrze przyswajalna niacyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziunia82
Zajmuje się sprzedazą profesjonalnych wyciskarek do soków (zarówno manualnych jak i elektrycznych) i nie tylko. Zainteresowanych proszę o kontakt na meila, w celu uzyskania wszelkich informacji oraz naszej oferty wraz z cenami. Atrakcyjne ceny, najlepsze na polskim rynku. Pozdrawiam. madziunia82@googlemail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatagorecka.pl
Terapia Garsona bardzo przyśpiesza oczyszczanie, lewatywy z kawy są po to by odciążyć watrobę...inaczej można zapaść w śpiączkę watrobową, przy tak duzej ilości soków organicznych na dobę, wszystko zależy od tego na ile masz zdrowa watrobę i na ile twój organizm do tej pory radził sobie z toksynami. Z wyciskarkami do soków to jest tak, że wyciskajac na zwykłej sokowirówce pozbywamy sok wiekszości enzymów które sa podstawa w takiej diecie. To one niesamowicie dobrze wpływaja na nasz organizm wspomagajac proces trawienia, detoksykacji, oczyszczania. jeżeli wyciskasz sok w sokowirówce to możesz lewatywy robić rzadzej ale lepiej je robić, powoduja otwarcie dróg zółciowych i znacznie odciążaja watrobe :) Przyjęło sie ze na każde 2 - 3 szklanki soku wyciskanego w wyciskarce zachowującej enzymy powinno się robić lewatywę. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andyy
Uff, po paru godzinach czytania przebrnalem caly watek ;) Wydaje mi sie, ze poruszono tu wiele pomieszanych spraw, sprobuje napisac o co mi chodzi. Ludzi, ktorzy chca kupic wyciskarke przede wszystkim nalezaloby podzielic na 2 grupy: 1. Tych, ktorzy sa chorzy i chca stosowac terapie Gersona do leczenia 2. Tych, ktorzy nie sa chorzy, ale chca przejsc na diete, oczyszczenie organizmu itp. Tej 2 grupy wymagania sa mniej restrykcyjne, dlatego do informacji o niszczeniu witam przez kontakt z zelazem powinni pochodzic bardziej swobodnie (owszem, niszczy, ale po pierwsze kontakt z zelazem jest krotki, po drugie ludzie z tej grupy nie potrzebuja wcale miec maksymalnych korzysci - jak ich nie otrzymaja, nic sie nie stanie, najwyzej dluzej bede sie oczyszczac...) Natomiast ludzie z 1 grupy nie moga juz tak podchodzic na luzie. Nie znam dokladnie niuansow terapii Gersona, ale sadze, ze to wlasnie niuanse sa tak wazne. Dokladnie dawkowanie, konsultacje z lekarzami z klinik Gersona, odpowiednie profile zywieniowe dla kazdego z osobana to wlasnie jest BARDZO wazne i daje najwieksze szanse uleczenia. Stad tez, moim zdaniem, dla ludzi poruszajacych sie na krawedzi zycia/smierci szczegoly beda graly kluczowa role. I dlatego tym chorym ludziom wybor Angel czy Omega moze byc na wage zlota (zycia). Nigdy bym sie nie podjal doradzenia ktoregokolwiek (tym bardziej, jak sie nie ma pelnej wiedzy i porownania/doswiadczenia). Jesli juz ktos chory koniecznie chce sam podejmowac decyzje to sadze, ze powinien poszukac informacji o wplywie zelaza na enzymy/witaminy, temperatury itp. na stronach nieposwieconych stricte wyciskarkom, ale niezalezbnych od nich -bo na stronach producenckich zazwyczaj to jest tylko bełkot marketingowy i ladne slowka ubrane w majace przekonywac cyfry. Pamietajcie tez, ze wiekszosc sprzedawcow doradzi Wam to, co mu zalega/ma najwiekszy z tego zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabriello
Witam. W zasadzi natknąłem się na ten wątek szukając jakichś wskazówek w sprawie diety dla osoby chorej na zespół Guillaina Barrego i zastanawiam się czy picie soków z wyciskarki może pobudzić mechanizmy organizmu do regeneracji bo jak na razie to paraliż od szyli w dół i bez zmian od 6 mcy. (ktoś znajomy). W temacie farmacji zgadzam się jak najbardziej dlatego poszukuję czegoś "dla ludzi". Czytałem już o oleju lnianym z kwasami omega 3 ale może ktoś z was wie coś więcej... Sam zamierzam sprawić żonie o sobie prezent w postaci wyciskarki na poprawienie sił witalnych i profilaktyczne odtruwanie (do jedzenia dodają straszne dziadostwo). Znalazłem uczciwe porównanie wyciskarek i miażdżącą różnicę widzę tylko w cenie bo 1200 a prawie 3000 to nie mało. http://www.youtube.com/watch?v=mOPDIKfulgg Moje wnioski : nasze zęby i język są bliższe plastikowi niż metalowi, który jakby nie kombinować będzie bardziej wchodził w reakcję niż plastik. Ciekawa też sprawa, że Hurom i Omega Vtr. 350(1650zl) to ta sama maszyna tylko polityka marketingu inna a za różnicę mogę wymienić na nowe ślimak itd. (moja filozofia i potrzeby) Pozdrawiam świadomych odżywiaczy :O) ps. Ze mnie też wielu się śmieje jak mówię np. chipsy to syf a naturalne przedłuża życie ale trzeba wiedzieć z kim można o tym porozmawiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a a co
Z fachowej literatury wynika, ze najlepsza jakosc soku a przy tym wydajnosc uzyskuje sie w 2 stopniowym procesie pozyskiwania soku. Najprosciej byloby kupic prase norwalk juicer ale kosztuje 10 tysiecy zlotych. O wiele taniej jest zakupic zwykla maszynke do miesa oraz polska prase Tako za jakies 500-600zl. Osobiscie tego nie sprawdzilem, ale tyle podpowiada mi wyobraznia. Jesli chodzi o wyciskarki opisywane najczesciej w tym temacie, czyli wolnoobrotowe to sa one wygodne i praktyczne, natomiast maja jedna zasadnicza wade: z niektorych owocow, np. bardziej miekkich jablek, czy brzoskwin, gruszek, sliwek itp. uzyskuje sie cos pomiedzy sokiem a musem a najczesciej mus. Sok z kiwi czy z pomidorow to wlasciwie przecier. Mowie na podstawie doswiadczen z wyciskarka Hurom. Jesli chodzi o wyciskanie soku przy pomocy prasy to stosuje sie tam worek filtracyjny, ktory przepuszcza sok a zatrzymuje "musotworcze" drobinki - przynajmniej tak mi sie wydaje. Niepokoi mnie jednak mycie takiego worka filtracyjnego - trzeba to robic w taki sposob, zeby nie namnazaly sie bakterie. W opisie norwalk pisza, ze worki trzeba w tym celu zamrazac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GREEN STAR ELITE
PISALEM KIEDYS O WYCISKARCE GREEN STAR ELITE BYLO TO OK ROKU TEMU I KILKA SPOSTZERZEN O PRODUKCIE.MASZYNKE UZYWAM CODZIENNIE I CZASEM 2 A NAWET 3 RAZY.WSZYSTKO JEST OK NIC SIE NIE POPSULO .JEDYNIE CO MOZNA BY ZMIENIC TO OBUDOWE SITKA BO WEWNATRZ SA OTWORY W KTORYCH KRECA SIE WALKI I SA BARDZO DELIKATNIE WYROBIONE PRZEZ CO MOGL SIE POWIEKSZYS PRZESWIT MIEDZY WALKAMI.SOKI SUPER Z PIETRUSZKI LECO NORMALNE WIORY SUCHE A SOK JEST TAK GESTY JAK OLEJ.CHCIALEM ZMIENIC KIEDYS NA ANGELIE ALE WLASNIE WYCISKAM DUZO MIEKKICH JAK ANANAS I MIEKKIE JABLKA JEDYNA CO ROBIE TO LUZUJE SRUBE Z PRZODU OBUDOWY I SOK LECI .MOZE SA WIEKSZE STRATY ALE SOK LECI OK.MOZE KTOS OPISZE JAK SIE U NIEGO SPRAWUJE ANGELA I JAKIE OWOCE WYCISKA.POZDRAWIAM. PS ODKAD ZACZELEM PIC SOKI SREDNIO 0.75 LDZIENNIE I PRAKTYCZNIE NIE PIJE INNYCH PLYNOW NAWET NIE MAM PRAGNIENIA SPECJALNIE, CZUJE SIE DOBRZE KIEDYS MIALAM BOLE KREGOSLUPA KTORYCH JUZ NIE MIEWAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buśka12
Witam, mam problem z wyborem wyciskarki, otoż mam 20lat i od 2lat ma trądzik którego nie moge się pozbyć, dodam ze w dziecinstwie strasznie żle sie odżywialem, nabawilem sie problemow z zaladkiem z oddechem i cera, naszczecie na tym sie skonczylo, teraz po zmianie diety mi sie poprawia ale chcialbym jeszcze wlaczyc soki to tego wszystkiego. Interesuje mnie najtańsza a zarazem najlepsza oplcja wyciskarki, moze być reczna mam czas na robienie soków, Czy taka Z-star Reczna wyciskarka do soków mi wystarczy? czy resztki warzyw po niej sa suche? Ogolnie bardziej chodzi mi o jakos lecz nie az tak przesadnie jak osoby chore na raka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lame
Witam, ja ostatnio kupiłem ręczną wyciskarkę: Manual Healthy Juicer. Jest tego troche na allegro. Ogólnie jest tania, kosztuje 200 zł. Jak do soku rano i wieczorem jest OK - sok z marchewki, jabłek, pomarańczy bezproblemowo - ogólnie twarde owoce, warzywa. Z miękkich więcej musu. Gorzej z dobrej jakości owocami, sok z marchwi z biedronki w porównaniu z sokiem z marchwi działkowej - jest różnica. Tego pierwszego nie da się pić - oni chyba jakąś marchew pastewna sprzedają :-) Jestem zadowolony, jednak jeśli ktoś wyciska kilkanaście razy dziennie, to chyba lepiej w mechaniczną zainwestować. Jak na raz, dwa razy na dzień to w porządku - daje rade. To moja pierwsza wyciskarka takze za bardzo nie mam porównania, ale wydaje mi się że jak na 200 zela to w porządku. Prosta obsługa i mycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deniro32
do Marek85 Zainteresował mnie twój sposób używania maszynki do mięsa, wszystko było by pięknie: niedroga maszynka do mięsa i prasa ale problem w tym, że każdy element maszynki do mięsa jest metalowy, więc jeśli chodzi o temat niszczenia związków (enzymów, witamin) to już nie ciekawie się robi - o ile to wszystko to prawda, że metal niszczy te związki bo jakoś nikt nie podał żadnych konkretnych info o szkodliwości metalu na związki. Przecież maszynka Norwalk to sam metal :-) wprawdzie zapewne lepszej jakości niż ten ze starej maszynki do mięsa ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza2c
przeczytałam wczoraj książkę Rewolucja Zielonych Koktajli Victorii Boutenko polecam dotyczy ona koktajli owocowo-warzywnych ale opierających się na zieleninie nie mam czasu rozpisywać się na temat, ale na prawdę polecam lepiej przerabiać owoce i warzywa przy użyciu blendera niż wyciskać soki, w sokach nie ma błonnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deniro32
Czy ktoś w ogóle używa wyciskarki Matstone 6 in 1 ??? Jest to praktycznie najtańsza wyciskarka na eujuicers.pl kosztuje 760zł więc raczej nie ma tam za dużo metalu za tą cenę :-) (jedynie sitko jest metalowe) Osoba która prowadzi ten blog: http://www.sokomaniak.pl/2010/09/jaka-sokowirowka-jest-najlepsza.html używa jej i nie narzeka, wprawdzie nie wyciska tyle co Angel 7500 ale można by zakupić jeszczę prasę za 500 zł i z takim zestawem za około 1250 zł na pewno wyciśnie się już rozsądną ilość soku. A jaka oszczędność i praktycznie brak metalu. Co o tym sądzicie, czy to dobry pomysł ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deniro32
uwaga do mojego powyższego postu - im mniej metalu w maszynie tym lepiej - jeśli teoria o zgubnym wpływie metalu na związki organiczne ma pokrycie w prawdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a a co
Tak naprawdę nie chodzi o wydajność. Jedna wyciskarka zrobi 400 ml soku, inna 350 ml. Nie w tym rzecz, żeby uzyskać jak najwięcej. Myślę, że błędne myślenie bierze się z faktu, że ogólnie za dużo jemy, kupujemy 2 litry "soku" bo litr jest gratis itd. W rezultacie wypijamy 2 litry "soku" nie dlatego, że mamy taką potrzebę tylko dlatego, że mniej nas kosztował. Używając Huroma na początku bawiłem się w wydajność, przeliczałem itd. Potem robiłem po prostu sok. I tak trzeba do tej kwestii podejść. Zaczynałem od wyciskarki ręcznej ale proszę mi wierzyć, że bardzo szybko się znudzi. Hurom ma 10 lat gwarancji więc 1200 to nie jest aż tak wielki wydatek. Można też kupić coś elektrycznego za 800 i wydaje mi się, że efekt będzie podobny. Jeśli chodzi o metalowe części to w gruncie rzeczy można się czepiać każdego - ważne żeby nie popaść w paranoję. Jeśli ktoś chce skorzystać z diety Gersona a nie samej terapii to będzie zadowolony z każdej wyciskarki. Sam model wyciskarki nie ma większego znaczenia - jest to kwestia zasobności portfela oraz gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deniro32
Jasne, że wydajnośc nie ma najważniejszego znaczenia ale nie wiem jak jest z tym Matstonem 6 in 1 czy to nie jest jakieś badziewie bo spora różnica w cenie. Matstone kosztuje 760 zł a kolejny model na eujuicers to już od 1200 zł więc spora różnica. Po za tym ja potrzebuję wyciskarkę tylko do marchwii, inne owoce i warzywa mnie nie interesują a marchew jest twarda i obawiam się że taka plastikowa wyciskareczka długo nie pochodzi i pewnego dnia plastikowe elementy popękają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deniro32
Także, proszę o wypowiedź i opinie wszelakich użytkowników Matstone 6 in 1 jak się ten sprzęt sprawuje, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość <aga>
Witam Napaliłam się na Omegę vrt 350 .Znalazłam jeszcze Versapers TITANIUM (Omega VRT 350 HD),różnica w cenie to 400zł.Wielu chwali Omegę,bo to Omega i teraz mam dylemat. Miłego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /aga/
Jaki dziwny wyszedł mi nick!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumek daniel
Hej Aga, Podpowidź nasuwa się sama, skoro 400zł tańsza to po co przepłacać a widac że to to samo, tylko nazwą firmy się różni, na Allegro patrzyłem nie ma co przepłacać, ja bym poszedł w tę tańszą;) a zrobisz jak chcesz ale 400zł drogą nie chodzi...pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /aga/
Dzięki za tak szybką odpowiedź;) Dumek Daniel. Jeszcze mam czas na zastanowienie i czekam na podpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×