Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam0055

Terapia Gersona - jaka wyciskarka soku?

Polecane posty

Witam, pojawiła chyba się jakaś następna tania wersja huroma na allegro firmy Turbo. Wg opisu wygląda lepiej niż zelmer, bo m sitko z ultemu i motor indukcyjny. Pytanie tylko czy można temu wierzyć i jaka może być jakość tego wszystkiego. Firma mało znana i raczej sprzedaje niespecjalnie wysokiej jakości produkty, przynajmniej takie sprawia wrażenie. Jeżeli ktoś spotka jakieś informacje to niech się podzieli.) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blogerka_;)
WItam, Kurde i jak tu wierzyć tym wszystkim postom na tym forum...większość to reklamy reklamy reklamy...prawda jest taka że Zelmer sprzedaję tańsza wersję Versapera i tyle w tym temacie bo z tańszym silnikiem (słabszym)...pozatym porównałem z koleżanką swoją wyciskarkę i jej Omegę vrt (za1650zł) i nie było żadnej różnicy ...ludzie jak chcecie wiedzieć prawdę czytajcie, ale angielskie strony lub dzwońcie do sprzedawców, co umieją doradzić i nie wierzcie tym co mówią że coś jest podróbką, a oni sprzedają oryginał lol lub coś w tym stylu, bo ja prawie uwierzyłem, ale na szczeście trafiłem na super sklep z kompetentną obsługa i teraz jestem bardzo zadowolony...jak ktoś chce wiedziec gdzie zakupiłem to tylko na priva napiszę...pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do blogerki
Ja chcę wiedzieć ale nie da się priva do Ciebie wysłać. Mój mail krzysiunio@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Blogerka, z tego wynika ze masz Zelmera? Jesli podasz w poscie nazwe to bedzie byc moze reklama, a jesli podasz komus na priva to bedzie byc moze reklama wiec na jedno wyjdzie. Ja nie bede reklamowal tylko powiem, ze Hurom gorą! A powaznie to uzywam go od ponad roku i ani razu "nie kwiknął" no i przekonuje mnie gwarancja oraz mozliwosc zakupu czesci zamiennych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Wpadlem na ciekawy pomysl, co zrobic z wytlokami po wcisnieciu z niektorych warzyw i owocow soku (akcentuje niektorych). Okazuje sie, ze jesli doda sie troche soku do wytlokow to mozna je zjesc jako ciekawy rodzaj surowki :) Oczywiscie produkty musza byc ekologiczne, gdyz wedlug teorii Tombaka to wlasnie w wytlokach zostaje najwiecej chemii. Buraki czerwone, marchew, seler i jablko (jesli komus przeszkadza skorka jablka w surowce to mozna przed wycisnieciem obrac owoc). Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młody człowiek
Czyli ten Hurom to ogólnie jakaś chińszczyzna? Jakoś sama nazwa do mnie już nie przemawia. Zastanawiałem się nad kupnem Oscara, wyciskarką polecaną z resztą przez znajomą zajmującą się ogólnie zielarstwem. Omega też widzę jest praktycznie identyczna. Jest jeszcze ten cały Versapers. Czy taka wyciskarka ogólnie się psuje? Uciążliwe jest jej mycie? Ile np. marchewek idzie na szklanke soku, albo jabłek? Napisze ktoś jakieś konkrety? :) Z tymi wszystkimi teoriami to i tak patrzę na to z przymrużeniem oka. Po prostu chciałbym mieć lepszy niż z sokowirówki sok oraz móc wyciskać np. olej lniany oraz twarde warzywa i różne zioła. Sokowirówką tego nie zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Powiedz mi mlody czlowieku, w czym nazwa Oscar jest wiarygodniejsza od nazwy Hurom jesli chodzi o wyciskarke. OScar kojarzy sie z imieniem wiec rownie dobrze moze to byc Karol i Stefan, ale to tak na marginesie. Nie wiem tez skad ci przyszlo do glowy ze Hurom to chinszczyzna, ktory fragment mojej czy tez kogos innego wypowiedzi mog ci to zasugerowac. Tak, kazda wyciskarka w koncu sie popsuje. Jesli chodzi o uciazliwosc mycia to wszystko zalezy od tego, czy nie jestes leniwy, jesli nie to wszystko powinno byc w porzadku. Nie jest mozliwe danie konkretnej odpowiedzi na pytanie, ile marchewek idzie na szklanke soku, chociazby z tego powodu, ze nie znamy wielkosci marchewki. Najkonkretniej bedzie jesli sam to sprawdzisz. Tloczenie oleju to fajna sprawa, natomiast sama przystawka kosztuje wedlug mojej wiedzy okolo 500zl. I trzeba sie zastanowic, co chcialbys zrobic z takim olejem, bo jesli masz na mysli wychylanie setki oleju dziennie to bedzie to bardzo nierozsadne. I z drugiej strony jesli chcesz pic pol lyzeczki dziennie, ktora to ilosc bylaby najrozsadniejsza, to czy warto wydawac 500zl tylko po zeby ubrudzic wyciskarce i ja potem szorowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roberwilczek
Oskar Omega hurom i Versapers to praktycznie to samo tylko nazwa inna.Ja mam huroma a moja znajoma versapersa porownywalismy smaki i jest to samo,ilosc tez podobna.Oglądałem oba urządzenia i i w budowie zewnętzrnej się niczym nie roznią,silnik tez chodzi tak samo.Czasami urządzenie przycina się na marchewce i dlatego kroje na chudsze kawałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początkująca wyciskaczka
Witajcie, przestudiowałam cały wątek, oraz kilka innych, setki filmów na you tube'ie i różne fora anglojęzyczne... i kupiłam najtańszą wyciskarkę Matstone 6w1. Zaznaczam, że nikt w rodzinie nie jest poważnie chory, chciałabym po prostu by dzieci i mąż trochę zdrowiej się odżywiali. Napiszę skąd ten wybór, a za jakiś czas opiszę jak się sprzęt sprawuje. Dwuślimakowe odrzuciłam z uwagi na uciążliwość mycia i cenę;) Niektórzy specjaliści od surowej żywności i inni "fachowcy" recenzując Omegę wprost mówili, że maszyna ta jest sprzedawana w innych krajach pod nazwą Oscar, więc to to samo. Jakoś wielkich różnic między Oscarem a Matstone nie widzę, mam wałek z gorszego materiału ale mam też 12 lat gwarancji, więc się nie martwię, że się zniszczy. A jeśli będzie trochę mniej soku... cóż jakoś nie wyobrażam sobie ile czasu zajęłoby zaoszczędzenie na surowcach 510 złotych różnicy w cenie tych wyciskarek. Zelmer odpadł z uwagi na krótką gwarancję. Wszystkie pionowe wyciskarki jakoś mnie nie przekonywały (znowu mycie - wiem jestem leniem), poza tym może sobie w mojej kawę zmielę lub sorbet zrobię, mam do dyspozycji więcej funkcji. Strasznie się rozpisałam, powiem krótko, dziś otrzymałam paczkę, wycisnęłam sok z marchwi, jabłek, selera naciowego i gruszek. Soki były klarowne, wyciskały się bardzo szybko i było ich więcej niż się spodziewałam. Dam znać za jakiś czas jak to w szczegółach wygląda. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
"Wszystkie pionowe wyciskarki jakoś mnie nie przekonywały (znowu mycie - wiem jestem leniem)" Rozumiem, ze Twoja wyciskarka nie wymaga mycia lub wystapil blad merytoryczny :) Zgodze sie w kwestii wydajnosci. Jesli nawet ilosc soku w tanszej o kilkaset zlotych wyciskarce jest mniejsza to sa to roznice minimalne i nie warto przeplacac. Za zaoszczedzone 500zl mozna kupic 150kg ekologicznych buraczkow i z zrobic jakies 100 litrow soku ( zakladajac wydajnosc 75% soku z kilograma warzywa). Mlody czlowiek pytal o konkrety a teraz jest okazja, zeby sie nimi zająć. http://www.sokomaniak.pl/ To jest blog czlowieka, ktory uzywa wlasnie wyciskarki Matstone za jakies 800zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młody człowiek
Czyli wniosek, że Oscar, Omega, Hurom i cała reszta to jeden producent..? Z tym Huromem to oczywiście palnąłem tak sobie, że chińszczyzna. W sumie na dobrą sprawę to 2/3 świata to chińszczyzna. Z tym olejem picie setki dziennie wiadomo, że bez sensu, ale wmieszać sobie łyżeczkę do beztłuszczowego twarogu super sprawa :) Ta przystawka do wyciskarki Oscar np. kosztuje 450zł. Pytałem jednego sprzedawcę. Cena trochę kosmiczna. Myślę, że jednak droższa wyciskarka zawsze będzie miała jakąś przewagę. Niestety nie miałem nigdy porównania na żywo, a informacje w internecie mogą być różnie wiarygodne. Jedni piszą, że droższa mniej napowietrza, sok dłużej utrzymuje świeżość, jest mocniejsza, więcej soku wyciska itd itp... Z drugiej strony droższa wyciskarka ma gwarancje chyba dłuższą niż taki Zelmer. Oczywiście cały czas piszę o budżecie rzędu 1300-1500zł, bo wiadomo, że są i droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Z tego co pamietam to Hurom zaprojektowal ten rodzaj wyciskarek - pionowe. Potem sprzedal technologie firmie Omega, ktora zaczela produkowac Huromy pod nazwa Omega VRT z inna obudowa i drobnymi szczegolami. Wyciskarki ponoc produkowane sa w tej samej fabryce. Jesli chodzi inne marki w tym Zelmer to nie wiem. Podjrzewam, ze rowniez musialy wykupic patent na ta technologie i produkuja na wlasna reke. Hurom Co.,Ltd has specialized in the manufacture of juicers and juice extractors for more than 36 years. Hurom LS currently holds patent applications in 40 countries and values innovation. Hurom LS is also a Gold winner of 2010 Swiss Geneva Salon International Des Invention, Gold winner of 2010 Pittsburgh International Invention Fair (INPEX) and more. Hurom L.S. CO., LTD KyungSangNamDo Gimhae City Joo-Chon Myun Yang-Dong Ri 406-1, Seoul South Korea Wyjasnilo sie tez, ze oskarzanie Huroma o chinskie korzenie jest bezzasadne :) Z powyzszego wynika, ze Hurom to Hurom, od ktorego zaczela sie zabawa wiec jesli ktos ma budzet na odpowiednim poziomie to wg mnie nie ma sie nad czym zastanawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Chcialem napisac, ze nie ma sie nad czym zastanawiac, jesli chodzi o wyciskarki pionowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green star elite
krotko bo widze ze duzo ludzi pisze a nigdy nie widzialo wyciskarek.mianowicie mialem trzy tznGREEN STAR ELITE 5000/SPRZEDALEM BO MYSLALEM ZE ANGELIA TO WIELKIE CUDO/ mam angelie i jeszcze tako prase hydrauliczna.wyciskanie na prasie jest ok ale duzo zabawy z woreczkami i mieleniem. jest jedno ALE. mielenie na maszynce do miesa powoduje ciemnienie owocow czyli utlenianie i utrata witamin i enzymow.scieralem owoce jeszcze na green starze tylko z odkrecona sruba byle szybciej i sok z prasy byl zawsze ciemny w porownaniu z wyciskarka .poza tym tako stoi teraz w komorce nieuzywana bo za duzo zabawy a lubie pic soki i moja rodzina.TERAZ OSTATNIA OPINIA NA TEMET GREEN STAR ELITE I ANGELIA 7500 SOK Z GREEN STAR SMAKOWAL MI ZNACZNIE LEPIEJ OD TEGO Z ANGELII PO PROSTU CHCIALEM GO PIC TERAZ PIJE ALE CZUJE ZE NIE MAM JUZ TAKIEJ OCHOTY .NIE WIEM DLACZEGO TYLKO OPISUJE ODCZUCIE.ZALUJE ZE SPRZEDALEM GREENA I CHETNIE OKUPIE JESLI KTOS MA NIEPOTRZEBNA. ANGEL JEST BARDZIEJ WYDAJNA ALE PUSZCZA MNOSTWO MUSU DO SOKU WIECEJ NIZ GREEN.WYCISKAM JUZ TRZECI ROK PZDR I PROSZE O PYTANIA BEZ CWANIACTWA MAREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blogerka_;)
do prezi i innych Nie powiem jaką mam ale zelmera nigdy bym nie kupiła, to szajs...reszta czyli oscar, omega, hurom czy versapers się niczym nie różni tylko nazwą;) i czasem ceną heh czytaj miedzy wierszami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blogerka_;)
Witam, jeszcze jedno...do prezi nie produkują na własna rękę tylko fabryka w Korei produkuje dla wszystkich tych firm tą samą wyciskarkę pod różnymi nazwami;) i ot cała tajemnica...Omega bo bardziej znana za ta samą wyciskarkę krzyczy sobie więcej niż inne, sugerując ludziom że to coś lepszego ...niestety nie to to samo tylko z inną naklejeczką z przodu. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
No tosmy sie czegos wiecej dowiedzieli, niedlugo bedzie mozna napisac ksiazke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
"Nie powiem jaką mam ale zelmera nigdy bym nie kupiła, to szajs...reszta czyli oscar, omega, hurom czy versapers się niczym nie różni tylko nazwą" "nie produkują na własna rękę tylko fabryka w Korei produkuje dla wszystkich tych firm tą samą wyciskarkę pod różnymi nazwami" Blogerka, ale z tego wynika, ze tylko Zelmer produkuje na wlasna reke, poniewaz twoj epitet "szajs" pod adresem Zelmera oraz wlozenie do jednego wora Oscara, Huroma, Omegi i Versapersa na nic innego nie wskazuja, am i wrong?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początkująca wyciskaczka
Prezi, po prostu czytałam, że pionowe trudniej się myje niż poziome. Mam robot kuchenny,wielki kolos i nigdy go nie używam, bo prościej i szybciej można np. marchewkę do surówki na tarce utrzeć. Matstona myje się faktycznie szybko, choć na pewno nie poniżej minuty jak gdzieś tam zachwalali. Do Blogerki, Zelmer wykupił patent od firmy Conway producenta Juicepresso. Dziś były kolejne soczki, tym razem sałata, ogórki i gruszki, wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blogerka_;)
Do prezi 'No tosmy sie czegos wiecej dowiedzieli, niedlugo bedzie mozna napisac ksiazke.' Wiesz dziwnie jakoś atakujesz ludzi na tym forum jak cię nie interesuje to nie komentuj lub po prostu nie bierz udziału w dyskusji, to forum jest by się wymienić wiedzą, a nie by wyśmiewać innych. Co do Zelmera to nie na własną rękę... LOL tylko na innej licencji co oznacza trochę inne wykonanie , silnik i plastiki niestety tańsze i gorsze...taka jest moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Do Blogerka Ja nikogo nie wysmiewam choc moze czasem tak to wyglada (kazdy moze zignorowac moja wypowiedz jesli nie ma dla niego wartosci lub zglosic ja do usuniecia, kazdy tez moze znalezc w niej cos interesujacego) i prosze mi nie mowic do czego sluzy forum oraz co powinienem robic a czego nie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość G Ś
Wracając do tematu, mam pytanie czy jest różnica pomiędzy tym http://allegro.pl/wyciskarka-soku-lexen-healthy-juicer-2g-model-2012-i2158371960.html a tym http://allegro.pl/wyciskarka-soku-matstone-6in1-dostawa-gratis-i2158373385.html Czy jest to warte takiej dopłaty jeśli nie będzie mi wcale przeszkadzać ręczna obsługa ?? Od razu pisze ze 800zl to max z mojej strony, wiec Omegi Gs itd. odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Tak... uzywalem tej recznej wciskarki przez jakis czas a decyzja o jej zakupie byla poprzedzona dokladnie takimi samymi rozwazaniami jak twoje. Niestety okazalo sie, ze jest to wyciskarka dedykowana do wyciskania soku z traw lub tez z roslin lisciastych (a konkretniej jej slimak jest tak skonstruowany). Oczywiscie dalo sie wycisnac sok z warzyw korzennych i owocow ale byl to ponadludzki wysilek i nie mowie tylko o wysilku fizycznym. Przy wyciskaniu soku z buraczkow, sprzet strasznie skowyczy a przy wyciskaniu jablek cala pulpa zamiast przodem, po prostu sie cofa i tyle z tego wychodzi. Sprzedalem ja na allegro oczywiscie ze strata. Jesli twoj budzet przewiduje 800zl to masz 2 rozwiazania: kupic elektryczna wersje wyzej opisanej wyciskarki czyli Healthy Juicer Electric za chyba niecale 800zl (w komplecie sa chyba 2 slimaki - jeden do traw, drugi do warzyw i owocow). Niestety opinia dystrybutora na temat tej wyciskarki byla niezbyt zachecajaca do jej zakupu, ze wzgledu na jakosc wykonania lub na mniejsza prowizje od sprzedazy... Wyciskarki Maststone uzywal www.sokomaniak.pl i mysle, ze warto byloby sie z nim skontaktowac. Jeszcze fragment maila od znajomego na temat Matstone - niezweryfikowany : "6w1 nie podoba mi sie, bo ma walek z melaminy. To pochodna mocznika, byla afera w chinach jak znalezli ja w mleku i byly zatrucia." Mysle, ze wystepowanie razem afery, mleka i zatruc nalezy traktowac powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nurek 2012
Do Prezi: Prezi, ale z ciebie pajac;) Pojecia nie masz o tym co piszesz...a sie wymądrzasz ehh owszem forum jest po to by na nim pisac, ale mądrze, a jak ktoś nie ma pojęcia o czymś, to niech lepiej nie zajmuje głosu bo sie tylko ośmiesza, lepiej idź uszykuj żonce kolację zaniast siedzieć i pisac farmazony, lol Do zainteresowanych tematem wyciskarek do soków: Co do wyciskarek to polecam wyciskarkę Angel, nie ma znaczenia jaki model, gdyż różnią się tylko nieznacznie ...natomiast sok wyciska na wiór, juz lepiej sie chyba nie da... niezwykła maszyna;) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
do nurek 2012: pajac... coz, tez dla ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guy_J_fan
wedlug mnie sprawa z kupnem maszyny do uzyskania soku ma sie nastepujaco: 1. osoby ktore sa chore na cokolwiek powaznego i chca miec bardzo duza prawdopodobieństwo ze sok im pomoze musza zastosowac sie do wytycznych instytutu gersona ktora na codzien praktykuje te rzeczy. a wiec to co jest polecane przez ten instytut, ktos juz podawal link do pdfa. 2. osoby ktore sa chore na cokolwiek powaznego, ale nie maja funduszy na zakup czegos co proponuje instytut gersona moga zaryzykowac i kupic cos tanszego (oprocz sokowirowki) - moze pomoze, moze nie. instytut mowi ze nie badal tych urzadzen wiec nie mamy pewnosci ze nie pomagaja w uzdrowieniu. 3. osoby zdrowe - profilaktyka z bardzo duza pewnoscia dzialania - maszyny z punktu 2. 4. osoby zdrowe - profilaktyka wątpliwa - sokowirówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bongosongo
Prezi, a możesz wpisać nazwę tego sklepu, bo na priv jakoś nie mogę się z Tobą skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola1506
Witam, 2 tyg. temu kupiłam Zemera JP 1500, koszt to 740 zł . Katastrofa, zamiast soku otrzymuje papkę dla niemowląt, otwory notorycznie sie zapychają więc wszystko wpada do wyciskanego soku!!! Funkcja samooczyszczania to jakiś mit wlałam chyba ze 2 litry wody i nic! nie oczyścił się! Bombarduję zelmera reklamacjami na temat jakości uzyskiwanego soku, to twierdzą że : Uprzejmie informujemy iż zgodnie z informacją handlową będącego wyciskarką a nie sokowirówką uważamy iż konsystencja zagęszczonego soku jest zgodna z komunikacją marketingową urządzenia. Jeżeli wyciskarka jest sprawna technicznie i wyciska zagęszczony pektynami oraz miąższem owoców gęsty sok ma podstaw do zgłaszania niezgodności. Powtarzam to co otrzymuje z urządzenia to nie sok a zmiksowana papka! Aby uzyskać sok używam sitka ! straszna zabawa. Nie odpuszczę tematu. Za kilka dni wrzucam film na Tuba na którym dokładnie widać jakie "pektyny" lecą do soku.ABSOLUTNIE ODRADZAM ZAKUP!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabriello
Jak niektórych czytam to wydaje mi się, że więcej chcą niż maja kasy... Mam od września 2011 Huroma i śmiga bez nagany tylko trzeba małe kawałki wrzucać.Odmówcie sobie niepotrzebnych zachcianek i używek a znajdzie się kasa na lepszą wyciskarkę ;).Na raki polecam sok z buraka bo jest z pewnością leczniczy i aronii ale od dzisiaj zacząłem robić sok ze świerzej młodej pokrzywy. Nie jest to pyszność ale poczytajcie o jej włąściwościach :) bomba zdrowotna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolektyw
W końcu kupiłem http://www.visvitalis.com.pl/pl/p/Wyciskarka-do-sokow-Oscar-DA-1000-burgund-GWARANCJA-SATYSFAKCJI/1434. Byłem napalony na Omegę, ale poczytałem, zadzwoniłem i potwierdziłem to co było tu wcześniej napisane. Tak więc, szkoda mi tych, którzy przepłacili za Omegę, zbudowaną na bazie Oscara DA-900 z wzmocnionym ślimakiem i sitkiem. :) Dzięki za opinie w tym temacie! Wszystkim zdrowych i smacznych soków!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×