Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam0055

Terapia Gersona - jaka wyciskarka soku?

Polecane posty

Hej DO mmski87 Muszę uderzyć się w pierś nie pamiętam dokładnie jak wtedy robiłem sok i z czego - pewnie jednak więcej było jabłek niż marchewki (albo marchew była lepsza) miąższu osadu na pewno jest więcej czy 1/4 to może nie ale jest. Ja z tym radze sobie tak że na bieżąco robię przez sitko (ale tylko dla dzieciaków) Dzieciaki wrzucają ja odcedzam. Ale mam też inny patent. Często wyciskamy jako dodatek mrożone truskawki. I z tych truskawek miąższ wychodzi dość mokry - ale wrzucam go z powrotem i po dwóch takich akcjach wychodzą w zasadzie tylko te pesteczki truskawkowe. P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam wszystkim stronę http://www.terapiagersona.com.pl/linki.html sa linki gdzie? co ? jak? w tej terapii. Sama zakupiłam książkę i zgadzam sie z opinią, ze trzeba przeczytać ją i naprawdę "wejść" w temat zanim się zacznie terapię. Moja mama równiez jest chora na raka. Przygotowuję się aby zaczać u niej terapię. W naszym szalonym świecie sami sobie szkodzimy i trzeba mieć wiedzę i wiedzieć komu wierzyć. Każdy chce wcisnąć swój produkt nie patrząc na to czy komuś pomoże, zaszkodzi itp. Ufam stronie garsona. Mam nadzieję, ze sie nie zawiodę. Tam kupiłam ksiazkę, planuje zakup wyciskarki. W razie potrzeby można pisać do kliniki na Węgrzech czy w Meksyku. Pozdrawiam i życzę wytrwałośći i zdrowia. Jajko267 koniecznie czytaj książkę i zaglądaj na stronę www.terapiagersona.com.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxmoN
Witam Chciałbym usłyszeć opinie na temat ZELMER JP 1500, jeszcze biorę pod uwagę Matstone 6in1 cena podobna tylko która bardziej wydajna ?? Inne Droższe opcje niestety nie wchodzą w grę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajko267
Dzieki wszystkim za cenne rady, które na pewno postaram się wcisnąć w tryb zyciowy mojej Mamy. Mama chyba zrezygnuje z chemioterapii, bo źle ją znosi, ale jeszcze zobaczymy. Udało mi się uzyskać na tym forum http://rozanski.ch/forum/index.php pomoc odnośnie ziół, także chyba będziemy stosować zioła i zobaczymy jak to będzie, także wszystkim wielkie dzięki za pomoc i do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiusza1500
nie dajcie się nabijać w butelkę, to gołym okiem widać "pracę" PR -owców Hurona, Omegi , zelmera, angela , pewnie nawet www. podają konkretny Nie widzę tu nikogo , kto mógłby być rzetelny w tym co mówi ( albo zachwala - chce sprzedać , albo złe opinie daje - (nieładni) chce wykosić konkurencję człowiek jak chce wiedzieć merytoryczne rzeczy powinien pytać , ale nie na forach, tu niestety natknie sie na czyhających . Niektórzy z nich są biegli w wiedzy zdobytej w internecie na te tematy, są świetnie wyszkolenie żeby sprzedać dziś to , a jutro co innego . Dziś dla tej firmy jutro dla innej z tego żyją. A często soku w życiu nie pili ( oczywiscie nie oburza się na mnie ci co są uczciwi i mówią prawdę. Terapia Gersona to poważna sprawa, tu człowiek może mieć tylko chwilę i trzeba naprawde dobry sprzet mieć a tu handlarze sie prześcigają żeby wcisnąć nieświadomym ludziom bubel. Nie dajcie się nabrać , oni mają za to płacone żeby na takich forach robić reklamę i wciągać w to potrzebujących. Pytajcie bezpośrednio tych , którzy to sprzedają i się tym interesują , naprawdę poznać kompetentych i z dobrymi intencjami sprzedawców, szybko się zorientujecie kto naprawde ma wiedzę , a nie mówi wam tego pani nie polecam tylko polecam tę markę, to często jest jedyne co powiedzenia w tych sprawach. wiedza może pomóc niewiedza w tym przypadku może doprowadzić kogoś do cierpienia. A co do lekarzy ,których można polecić to właśnie ci sprzedawcy w temacie rozeznani też na te pytania odpowiedzą, ja szukałam na stronach i dzwoniłam. szybko zorientowłam się kto jest kto. Mam super wyciskarkę właśnie od takiego sprzedawcy i jego słowa w 100 % się sprawdziły. Nie powiem jaką , sami szukajcie , a znajdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Terapia Gersona od samego poczatku bazowala na wyciskaniu soku metoda dwustopniowa - mielenie na mokra pulpe i wyciskanie prasą. Gdybym chcial stosowac te terapie to zadna z omawianych tu wyciskarek nie znalazlaby sie na moim stole. Nie trzeba od razu wydawac 12 tysiecy na Norwalka ale mozna pomyslec i kupic zwykla maszynke np. do miesa za smieszne pieniadze i do tego prase hydrauliczna (mozna znalezc za kilkaset zlotych lub uzyc np.podnosnika hydraulicznego do samochodow i cos pokombinowac, powaznie). Mozna tez zakupic prase koszowa drewniana do wyrobu wina, co prawda jest to reczny sprzet i wydajnosc bedzie mniejsza ale wg mnie sok bedzie bardzo wysokiej jakosci. Niektorzy "eksperci" od terapii polecaja do mielenia pulpy droga wyciskarke za 1500zl , nie wiem tylko czym sie ona rozni od maszynki do miesa za 200zl. Wyciskarke Hurom, ktorej uzywam traktuje jako sprzet do robienia soczkow ale daleko jej do sprzetu ktory by sie sprawdzil w terapii Gersona - takie jest moje zdanie. Jesli ktos zakupil do terapii jedna z wyciskarek omawianych w tym temacie to niech moja wypowiedz nie zbije go z tropu. Sa to pozyteczne rzeczy, ktorych mozna uzywac na co dzien i na pewno ich zakup, jesli ktos bedzie ich uzywal, zwroci sie bardzo szybko; ale jesli chodzi o zastosowanie ich w terapii Gersona to nie bylbym taki pewien. W profilaktyce antynowotworowej jak najbardziej, ktora jest zreszta najtanszym i najskuteczniejszym sposobem walki z rakiem. Czy ktos ma jakies dane na temat sprzetu do wyciskania soku w terapii Gersona z prawdziwego zrodla? Moze od tego warto zaczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxmoN
A można by było pokroić warzywa i owoce na małe kawałki i np taką prasa wycisnąć ?? http://www.youtube.com/watch?v=r0CPSmSUwQ4&feature=fvwrel oczywiście pomniejszyć gabaryty, czy takiego będzie bardziej wydajne i da rade wycisnąć sok np z marchewki ?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiusza1500
prawdziwe źródło w ksiązce o terapii gersona mówi o Norwalku, ale dlatego , ze Gerson prowadząc klinikę na kilkadziesiąt osób musiał używać maszynę , która robiła soki przemysłowo ( kilkadziesiąt litrów w niedługim czasie) . Do domu to absurd i kłopot z praniem workówi i cena zabójcza itd. W latach kiedy zył Gerson to dla jego idei Norman Walker skonstruował tę maszynę. Potem Nwalker pracował nad domowym sposobem wyciskania soków ( Champion w latach 60-tych , jednak do zielonych roślin sie nie nadaje zupełnie i również do terapii G. ma ostre końcówki na walcu , i jest kłopotliwy w eksploatacji przy takiej ilości soków. W latach 80-tych opracował system dwuwalcowy Twin Gear zastosowany w wyciskarkach Green Star . Amerykański producent Tribest zaczał ją produkowac w korei pod koniec lat 80 tych. rewelacja tej biomagnetycznej technologii okazało się, ze można nią pozyskiwać oprócz witamin, minerałów itd ENZYMY żywe! Wszystkie technologie , które pojawiają się już potem ( lat 90 i 2000) nie dały rady mimo nowacyjnych konstrukcji , materiałów itd podrobic . Efektywność stosowania terapii jest bardzo wysoka, ale do sukcesu ( pełnego uzdrowienia) potrzebna jest jeszcze wiara i konsekwencja pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Ta prasa na filmie wyglada dosc niebezpiecznie, ale z braku laku. Zadna prasa nie wycisnie soku z marchwi pokrojonej w kawalki, musi byc mokra pulpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xXxmoN
Czyli najpierw np marchwie przepuścić przez maszynkę do mięsa i potem w worku lnianym na prasę. Najbardziej denerwują mnie te ceny wyciskarek a jedyne czym np różni się od dużo tańszej maszynki do mięsa to ta plastikowa spirala i końcówka. gdyby więcej było na internecie informacji to spokojnie wykonałbym taką wyciskarkę sam i to taką dwu ślimakową która byłaby bardzo wydajna......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertWilczek
Brawo dla Katiusza1500-Super reklama Green Stara:) Tylko chce ci powiedzieć że każda wyciskarka daje sok z enzymami jedna więcej druga już trochę mniej:) Green star nic cudownego w sobie nie ma troche plastiku (ala ceramika),Troche stali i nie zbadaną technologię z kosmosu o której nic nikt niewie i badań nikt nie widział:) Miałem ten sprzęt dwa lata i go oddałem bratu,kupiłem rok temu Huroma i nie widzę różnicy.I uważam że im mniej o tym piszą i mniej reklamują tym lepiej.green star miał robić cuda ,czekałem aż zatańczy ale nic z tego nie wyszło Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertWilczek
A pozatym piałaś juz na tym forum na wcześniejszych stronach pod nickiem "keiti" w podobnym sensie były wywody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajko267
A czy Oscar i Omega to to samo, bo już się troszeczkę zakłopotałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katiusza1500
do Robertawilczaka nie należysz do dobrych detektywów, poszukałam słów tej"keiti" i nie rozumiem twojego zdenerwowania że ma podobne poglądy. Ja Katiusza to Ja a nie inne nicki, nawet ni wpadłabym na takie kombinacje , nie mam w tym temacie żadnego interesu materialnego w przeciwieństwie jak widać do ciebie Robercie vel ...kto tam jeszcze ? Nie chce mi się szukać podobnych do twoich wypowiedzi , bo nie po to tu zajrzałam, może masz dużo czasu na takie wycieczki A co do enzymów i wyciskarek zanim zabierzesz głos to poducz się trochę , mogę ci udzielić parę lekcji jako służba zdrowia wiele lat pracująca w Instytucie Onkologii w USA w tym temacie jestem naprawdę dobrze zorientowana. Najważniejsze nie szkodzić, a twoje domniemania są tendencyjne i mają złe intencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada84
jajko 267 a o jakie modele pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robertWilczek
No to bardzo prosze napisać dlaczego wszystkie inne wyciskarki "bez green stara" są złe??? Taka sama stal pewnie taki sam plastik jak w nim:) Jakby natura chcialą magnesy to by na drzewach przy owoców rosły.Wyciskarka GS jest wyjątkowo dziwnym tworem a tak naprawdę chodzi o naturalne wycisnięcie soku a nie poddawanie go po drodzę róznym zaabiegom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Czy ktos robil sok z granatow? Wczoraj sprobowalem i okazalo sie ze jest duzy problem zeby go wypic, brrrrr, same garbniki i jakby teflon. Dla porownania kupilem w sklepie sok 100% z bio certyfikatem i smakuje o niebo lepiej, wlasciwie jak czerwone wino, podobnie zapach. Z ksiazki wyczytalem, ze sok z granatow najlepszy jest wlasnie z produkcji przemyslowej poniewaz w procesie wytwarzania do soku przenikaja korzystne zwiazki znajdujace sie w skorce. Z drugiej strony jest pasteryzowany przez 45 sekund w temp 85 C, ale o witaminy tu przeciez nie chodzi. Czy ktos ma jakakolwiek wiedze na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Czy ktos robil sok z granatow? Wczoraj sprobowalem i okazalo sie ze jest duzy problem zeby go wypic, brrrrr, same garbniki i jakby teflon. Dla porownania kupilem w sklepie sok 100% z bio certyfikatem i smakuje o niebo lepiej, wlasciwie jak czerwone wino, podobnie zapach. Z ksiazki wyczytalem, ze sok z granatow najlepszy jest wlasnie z produkcji przemyslowej poniewaz w procesie wytwarzania do soku przenikaja korzystne zwiazki znajdujace sie w skorce. Z drugiej strony jest pasteryzowany przez 45 sekund w temp 85 C, ale o witaminy tu przeciez nie chodzi. Czy ktos ma jakakolwiek wiedze na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajko267
Do Ada84 Chodzi o oscar da 1000 i np omega 8006 Dla Mamy kupiłem omega 8006 ,ale dla siebie jestem w kropce, bo omega 8006 jest bardziej funkcyjna, bo można np podłączyć końcówkę do olei, ale jak patrze ile soku wyciska Hurom HU-400 to bardziej za nią obstaję, bo naprawdę wyciska niesamowite ilości soku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
robertWilczek jesli chodzi o scislosc w kwestii tego, co chciala natura to kazda wyciskarka jest tworem samym w sobie i czy ma plastikowe elementy czy metalowe to i tak nie zastapi ona naturalnej wyciskarki, jaka posiada kazdy z nas czyli uzebienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robertwilczek
Tak tylko plastik jest sztuczny a stal jest naturalna sama w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Czyli warto kupic maszynke do miesa ze stali nierdzewnej i jakies worki filtracyjne z rozna srednica otworow i prase za pare stow i po problemie. Moze sie kiedys zdecyduje na takie kombinacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roberwilczek
Pomysł z maszynka i woreczkami nie jest zły tylko duzo czasu cały zabieg trwa i do mycia dwie rzeczy niestety.Ja osobiście wolę wyciskarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młody człowiek
Też zamierzam kupić wyciskarkę. Budżet do 1500zł. Do tego świetne funkcje jeszcze takie wyciskarki, jak tłoczenie oleju. Nic piękniejszego niż mieć superświeży olej z np. nasion lnu i spożyć tuż po wytłoczeniu. Można też robić masło orzechowe itd. Świetna rzecz. Niestety te lepsze kosztują. Zastanawiam się nad Oscar lub Omega, GreenStar lub Champion, ceny 1300-1500zł. Na youtube można znaleźć filmy jak to działa. Powala mnie własnie fakt, że można tam ściskać prawie wszystko. Najtwardsze warzywa, liście pokrzyw, nasiona lnu, sezamu, orzechy, robić soki z łodyg itd. Musi to być dobra rzecz. Przede wszystkim wszyscy piszą też, że wyciskarka raz, że nie ma metalowych części, nie ma noży, które tną towar przecinając komórki, dwa, że jakość soku jest podobno dużo lepsza jak i wydajność, czyli wyciskają więcej soku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roberwilczek
Każda wyciskarka ma metalowe części (sitko) lub dwu ślimakowe także wałki ale ostatecznie sok przechodzi i tak przez metalowe sitko więc i tak dotyka metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madsteel@gmail.com
Witam Kilka dni temu kupilam Coway JuicePresso i jestem bardzo zadowolona. Z poczatku bylam przerazona cena , ale w porownianiu z wolnymi wyciskarkami to cena jest naprawde niska. Nie mialam mozliwosci porownac na zywo z Zelmerem,ktory wyglada identycznie jak JuicePresso, ale ze wzgledu na to , ze nie mieszkam w polsce i bylby problem z gwarancja wybralam Juicepresso. Bardzo pozytywnie zaskoczyla mnie gwaranacja na silnik bo az 7 lat i 2 lata (standart) na wszystkie akcesoria. Nie wiem jak to jest z Zelmerem (chyba standart 2 lata na wszystko). Prawda jest taka, ze czasami z owocow miekkich wychodzi lekka pulpa , a nie , jak by sie chcialo klarowny sok. Poradzilam sobie z tym przy pomocy sitka lub siateczki nylonowej (jak wczesniej pisal tutaj ktos almond milk bag). Sok z twardych jablek niesamowity - ALE jak jablka sa miekkie , zaczyna sie robic gesciejszy a'la pulpowaty. Zaznaczam , ze pulpa u mnie to nie sa wiorki tylko gesciejsza konsystecja jak lejacy mus. Wiorki , ktore wychodza jako odpady sa naprawde bardzo zbite i prawie suche - czasami lekko wilgotne w zaleznosci od przepuszczanego owocu czy warzywa.. Jezeli chodzi o wyciaskanie pomaranczy czy cytryny to bardziej polecam zwykla elektryczna badz reczna wyciskarke do cytrusow - mniej czyszczenia tyle samo soku i chyba nawet szybciej bo nie trzeba obierac ze skorki i kroic na mniejsze czesci. Sok z marchewki i jablek - maniam.. tylko myje , kroje i przepuszczam przez maszyne. Dzisiaj bede robic mus z kiwi i banana na sorbet... zobaczymy.. testowalam rozne warzywa i owoce..miedzy innymi namoczona fasole, z ktorej robilam kotlety wegetarianskie.. pycha. Jezeli chodzi o czyszczenie to jest prawie to samo co zwykla sokowirowka. Sitko trzeba przejechac szczoteczka , zeby wymiesc resztki z mikro-otworkow w siateczce.Inne elementy wystarczy dobrze przeplukac.Silikonowe grzebienie na sicie zlapaly kolor od marchewki po pierwszym uzyciu - co mi jakos nie przeszkadza.(wazne tylko , zeby materialy nie wciagaly zapachu ) Ogolnie polecam chociaz nie mialam przyjemnosci testowac innych wolnoobrotowek.. Wiec jezeli ktos ma wybierac miedzy normalna sokowirowka , a wyciskarka wolnoobrotowa ,niech sie nie zastanawia i pooszczedza troche dluzej i zainwestuje w podobny sprzet. Jezeli ktos ma jakies pytania chetnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerson wyciskarka
Na stronie Gersona na temat wyciskarek (http://gerson.org/gerpress/gerson-guide-to-juicers/) pisze, ze wyciskarki firm "the Champion, Omega, Green Star, Green Power, and Angel." byly wyciskarkami stosowanymi przez pacjentow i sa one odpowiednie do terapii Gersona dla osob, ktore " for non-malignant conditions, or healthy people juicing to enhance their health" non-malignant = niezłośliwy, nienowotworowy czyli dla osob ktore albo nie maja zlosliwego nowotworu - czyli wychodziloby na to, ze osoby z niezlosliwym moga korzystac z tych wyciskarek albo nie maja w ogole nowotworu i chca pic soki dla zdrowia i lepszej kondycji poniewaz do pełnej terapii pisze o wyciskarkach takich jak Norwalk i rowniez Champion, z tym ze tutaj wyciskarka Champion skalda sie z 2 urzadzen - mlynka oraz prasy, ktore kupuje sie osobno (!!!) ..i te 2 wyciskarki sa duzo drozsze od tamtych. jesli chodzi o inne wyciskarki to doczytalam sie ze nie polecaja ich ze wzgledu na to, ze poprostu ich nie testowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×