Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama bez pomysłu

POKÓJ DZIECIĘCY

Polecane posty

Gość agrafffkaaaa
Aga a co ty się tu tak obnosisz i wszystkim doradzasz zakup białych mebli do pokoju dziecka.Ja np nie uważam żeby białe meble były takie eleganckie i super.Po co mi białe meble ze sklejki:O zdecydowanie wolę porządne meble np z drewna sosnowego.Kupiłam na razie takie elementy które przydadzą sie mojemu małemu dziecku a pozniej w przyszłości dokupię mu np.biurko czy jakiś regalik na książki i wszystko jest ponadczasowe,i w dobym guście.Uważam że do mebli drewnianych jasnych sosnowych pasuje praktycznie każdy kolor ścian i dodatków więc bedę mogła zmieniać aranżacje pokoju i kolor ścian a przez to zmieniać wygląd pokoju mając przy tym te same meble co najwyżej zminiając elementy poszczególnych mebli. dlatego wcale nie uważam że pokoje z białymi meblami,wykończone jak te wymuskane pokoiki z folderów są ładne i praktyczne:O ważne żeby były funkcjonale i podobały się dziecku a nie mamusi która ma swoją wizję pokoiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrafka- tak piszesz, jakby biale meble nie podobaly sie dzieciom :o A skad wiesz, ze sosnowe sie podobaja? To twoj gust- moze twoje dziecko nie bedzie go podzielac? Jakbys sie kierowala gustem dziecka, to bys kupila kolorowe Mammuty, a nie ponadczasowa sosne. A skad takie twierdzenie, ze tylko meble z sosny sa funkcjonalne??? To z innych materialow tylko stoja na drodze i do niczego sie nie nadaja? A gwoli scislosci- ja akurat mam dobre, drewniane meble pomalowane na bialo. Ze sklejki z ikei dokupilismy tylko 2 malutkie regaliki, bo z drewna nie bylo. Zreszta wiele mam chetnie kupi taka sklejke, bo ich nie stac na pelne drewno. Wiec po co reklamowac drogie drewno? Kazdy kupi to, na co go stac. Ja jedynie wyrazam wlasna opinie na temat wygladu roznych mebli, a nie tego, z czego sa zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafffkaaaa
no ok ale nie mów tego w taki sposób ze tylko białe są fajne i ładne:O ja np wyraziłąm swoej zdanie iż wolę meble z drewna bo są trwalsze i uważam że zdrowsze a ponad to bardziej funkcjonalne na przyszłość:) a i tak każdy zrobi jak uważa :D nie wiem czy sosnowe się bardziej podobają dzeciom tak jak i ty nie wiesz czy białe będą się podobały... i mam nadzieje ze moje dziecko nie bedzie miało takiego gustu żeby mu się podobały plastikowe Mamuty:O bo dla mnie one są wręcz okropne:( ale wiadomo chodzi o to żeby dziecko było szczęśliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrafka- kazdy ma niejako prawo do wyrazenia wlasnego zdania i wlasnego gustu. Moj gust jest taki, ze nie lubie mebli z sosny, szczegolnie z tymi zakolami po galeziach (nie znam fachowej nazwy). Takie kupowanie ponadczasowych mebli do pokoju dzieciecego i mlodziezowego jest dla mnie dziwne i koniec. Jak juz pisalam, te meble wygladaja mi bardziej na dorosle, bo i wg mnie sa bardziej powazne. Po co kupowac dziecku dorosle meble, skoro- jak juz dorosnie- i tak trzeba bedzie kupic nowe? Ja preferuje jasne kolory w pokoju dzieciecym. Mam folderowy gust. Wszystkie dodatki sa dokladnie dobrane, dobrze wykonane, funkcjonalne. Tylko nie mysl, ze ten pokoj to muzeum. Mamy ustawiczny balagan i nie kaze dziecku co pol godziny sprzatac, tylko sprzatamy na koniec dnia, zeby sie po ciemku na zabawkach nie przewrocila. Co do Mammutow- ja tez bym nie kupila, ale uwazam, ze jesli sie bierze pod uwage gust dzieci, to jest to wlasnie strzal w dziesiatke. Mysle, ze kazda mama ma jakies wyobrazenie lub preferencje i kupi takie meble, jakie jej sie podobaja. Nie sadze, zeby wiele mam sugerowalo sie moimi wywodami. I na koniec- nie chcialam cie urazic. Mysle, ze dyskusja na tym polega, ze kazdy przedstawia swoj punkt widzenia, a obserwatorzy i tak sobie mysla, co sobie mysla. Czyli nie wiadomo co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafffkaaaa
ja tez nikomu na siłe ni ewpieram mojego gustu i nie wciskam mebli z sosny tylko wyrażam swoje zdanie.czym nikogo nie zmuszam do twierdzenia tego co ja... ale meble z sosny są meblami jasnymi bo ja też takie preferuje :) i nasze meble nie mają zadnych zakoli,są proste w swej formie a jedynie wykonane z jasnego lakierowanego drewna :) i nie były zakupione po to by służyły dziecku przez najbliższe 20-ścia lat:O a jedynie dlatego że wydają mi się być ładne,do wszystkiego pasujące oraz w dobrym guście a nie ukrywam że tym się kierowałam:D także tyle opinii ile osób się tu wypowie:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blizniaczki sasiadki
Maja pokoik w tonacji 'lesne elfy' na zielono ..prawie bez mebli (szafa w scianie i pietrowe lozko ) jedynie miekkie kosze na zabavki puffy poduchy...sciany na gorze blekit dol 3/4sciany zielen. tiule zielone na oknie na nich jakies motylki kwiatki lesne dzwonki wazki... I nakleiki scienne wrozki winx..-bajkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokoik ma sie dzieciom podobac
Nigdy bym nie urzadzila dziecku jak dla starych..ma byc kolorowo i wesolo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafffkaaaa
a pewnie że ma być kolorowo,żywo,wesoło ale zarazem przytulnie i tak żeby dziecko lubiło się tam bawić,spać i przebywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko o kolor
"Hej, mam pytanko, nie planowałam dziecka, a za 5 miesięcy się urodzi i chcę powoli urządzać pokoik, póki jestem na chodzie. Mamy nowe mieszkanie i pokój dziecka jest już pomalowany na intensywny żółty, jest w nim szafa, oszklona witryna i szafka zamykana. Jakie dodatki i wykładzinę w jakim kolorze polecacie ? Co pasuje do żółtego ? Nie chcę zagracać pokoiku, co jeszcze kupić ? Jakiś fotel do siedzenia? Tapczan? Na początku pewnie będę spała w pokoju dziecka, bo do sypialni łóżeczko się absolutnie nie zmieści. Nie chcę przemalowywać, bo szkoda, ściany są czyściutkie, ale ten kolor niezbyt wyszedł, za mocny i za zimny. Jaki kolor dać wykładziny na podłogę ? Kupić taką lepszą, puszystą czy zwykłą, a za kilka lat i tak wymienię ? A i w oknach są czerwone rolety, mocna, intensywna czerwień." Meble są w zwykłej okleinie, nie wiem jak ten kolor się fachowo nazywa, olcha ? Jasnobrązowe, gładkie, nie sosna. Na tle tych żółtych ścian raczej mdło to wygląda. Panele na podłodze są dębowe, jasne, ale chcę na nie coś położyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wlasnego doswiadczenia radze- kup koniecznie jakies skladane lozko lub kanape, na ktorej mozna w dzien posiedziec a w nocy pospac. Juz mi sie czesto zdarzalo, ze spalam w pokoju mojej corki. A w dzien jest przynajmniej gdzie usiasc. Szczegolnie babcia z dziadkiem bardzo sobie chwala, ze nie musza w pokoju wnuczki siedziec na podlodze. Na potrzeby dziecka warto kupic niskie regaly, na ktorych bedzie mozna ukladac zabawki. Takie regaliki (do metra wysokosci- cos w stylu komody otwartej) sa bardzo praktyczne, bo dziecko same sie moze obslugiwac i do woli brac zabawki, ktorymi akurat sie chce bawic. Ja bym dala do pokoju albo duzy mieciutki dywan, albo mieciutka wykladzine. Dziecko bedzie przebywac duzo na ziemi, wiec mysle, ze bedzie sie cieszylo, jak mu bedzie miekka pod pupa. Z takich banalniejszych rzeczy, to nie zapomnij o zegarze i lampce nocnej :) Co do kolorow, to widze, ze nie mozesz zbytnio zaszalec. Skoro masz juz zolty i czerwony, to pozostalabym w tej tonacji i dodala jeszcze pomaranczowy, zeby kontrasty nie bily bardzo po oczach. Mysle, ze zielony tez ladnie by wygladal jako czwarty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko o kolor
Wybraliśmy super welurową wykładzinę w kolorze czekoladowym z bardzo delikatnym żółtym wzorkiem, podobny wzorek jest na czerwonych roletach. Dzięki za porady! Może jeszcze jakieś pomysły? Coś do spania i otwarty regał na pewno kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisies
Zgadzam sie z agfaaafka czy jak tam że meble sosnowe są jak najbardziej w porządku. Sama urzadziłam pokój małej w tym kolorze i b.fajnie to wygląda. Pokój jest przytulny i miły. A na ścienia namalowałam tęcze a na niej słonie które trzzymaja w trąbach balonik z jedna literka i w ten sposób tworzą imie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agraffffkkkaa
monises no to mamy podobne gusty co do mebli :) pokaż fotki pokoju bo jestem ciekawa tej tęczy :) ja jak zrobie to też wkleje. Zgadzam się co do dywanu, że jakiś powinien być, u nas jeszcze nie ma ale szukam czegoś odpowiedniego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ohdeedoh
Tu znajdziecie mnóstwo inspiracji: http://www.ohdeedoh.com/ohdeedoh/home-tours (Wystarczy kliknąć na pokoik, który wam się podoba i wyskoczy jego dokładny opis wraz ze zdjęciami i komentarzami gości. Stronka jast po angielsku.) A tu macie dodatkowo dwie holenderskie strony sklepów z art. dziecięcymi: http://www.prenatal.nl/ProductsAndServices/ProductCategoryFurniture.aspx?topcategory=BabyEnPeutermeubelen&category=CompleteBabykamertjes http://www.babypark.nl/baby-kinderkamers.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mama synka
Dziewczyny, czy meble mamut z Ikei dostępne są też w kolorze zielonym? Albo żółtym? Niebieski, czerwony i różowy nie podobają mi się. Widziałam ładne zielone i żółte krzesełko z tej serii i nie wiem, czy pozostałe elementy serii też dostępne są w tych kolorach? czy wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca mama synka
Dziewczyny, czy meble mamut z Ikei dostępne są też w kolorze zielonym? Albo żółtym? Niebieski, czerwony i różowy nie podobają mi się. Widziałam ładne zielone i żółte krzesełko z tej serii i nie wiem, czy pozostałe elementy serii też dostępne są w tych kolorach? czy wiecie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mama synka
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisies
Ciesze się że ktoś sie odezwał do mnie. Szczerze mówiąc jestem tu pierwszy raz a chętnie sie podziele swoimi doświadzczeniami. Spróbuje teraz wkleić te zdjęcia. Już nawet zrobiłam sobie ogłoszenie że moge malować w pokojach dziecinnych ale na razie bez odzewu. Ale to dopiero dwa dni.Nie wiem czy jak wstawić te zdjecia. Chyba w odpowiedziach nie mogę wstawić. Podaj agraffffka adres mailowy to ci je wyśle.Chyba ze wiesz jak na tej stronie je umieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że wszystko jest malowane ręcznie, nie są to jakieś tandetne naklejki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisies
Duo mama powiedz jak umieścić swoje fotki pokoju. Też malowane samodzielnie. Powiem że robi wrażenie. Bardzo fajny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarejestrowałam się na www.fotosik.pl , tam wkleiłam swoją reklamkę i zdjęcia i teraz jak chcę je umieszczać na forum to mam przy każdym zdjęciu kod do wklejania na forach. Super sprawa:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisies
Dzięki Duo mamo. Spróbuje to dziś umieścić ale teraz muszę zwolnić komputer bo mąż chce siąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balagan
wkleilam link aranzacji pokoi,moze znajdziecie cos dla siebie(dla dizecka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisies
Oto zdjęci w pokoju mojej córki i u pewnego 4-latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×