Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

naila

Kradzieże roślin z ogrodu! Pomocy! Złodzieje wycinają mi rośliny

Polecane posty

Witam Wszystkich, mam problem. Z mojego ogrodu złodzieje nocą wycinają trzmieline.Pierwszy raz sytuacja miała miejsce 2 lata temu, nie złapaliśmy złodzieji. Wkońcu przestali wycinać trzmieline. Po dwóch latach złodzieje znowu wrócili dziś w nocy. Tak dbałam o krzaczek trzmieliny, aby odrósł po dewastacji, a teraz znowu wycieli pół krzaka! A co gorsza zaczeli też wynosić donice z kwiatami!! Strasznie boje się o mój ogród, mam na nim sporo rzeczy, które można ukraść i nie wiem jak sie przed tych chronić. Lampki z czujnikiem ruchu są zamontowane z każdej strony domu, jednak to nic nie daje. Zastanawiam sie nad montażem kamer wokół domu, ale co mi z tego , że skameruje jak okradają mi ogród? Złodzieje zawsze przychodzą w nocy albo nad ranem, zarządziliśmy, że każdy z mojej rodziny bedzie wstawał co godzine i sprawdzał czy nic sie nie dzieje, ale to cieżkie do zrealizowania Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup złego psa
-to chyba lepsze wyjście niż kamera z podczerwienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy taka kamera
Czy obraz z takiej kamery może być dowodem w sądzie? Bo co z tego, że nagrasz jak ktoś Ci kradnie, jak nie będziesz mogła tego wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 345365
Ale czemu by miał nie byc taki obraz dowodem? To jest normalna sprawa, którą powinna się zając policja. W mojej okolicy też działała kiedyś taka grupa. Normalnie przecinali płoty, wykopywali tuje.Czasem byli dzień po dniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sądzie nie na policje
sie przyda do ustalenia sprawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie złego, tylko dobrego bo jak wyskoczy i pogryzie dziecko sąsiada, to znowu będzie wrzask, że po co takiego psa ktoś trzyma, który gryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3452654
Wg mnie nie powinno się kupowac psa tylko po to, żeby pilnował domu. Trzeba lubic te zwierzęta i poświęcac im czas... Znam to z autopsji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będzie ci jeszcze bardziej
zamów sobie opiekę jakiegoś solidu czy securitate, bo nie sądzę żebyś zobaczywszy złodziei sama wyskakiwała na ogród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będzie ci jeszcze bardziej
albo a noc podłączaj prąd do ogrodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedzi, więc pies odpada, bo mam 2 kotki, poza tym nie za bardzo chce psa , a juz napewno nie po to ,żeby biedaka trzymac na dworzu zeby pilnował domu. Co do ochrony, mój dom jest chroniony przez firme Alkon, ale co to da, skoro przyjerzdzają oni gdy włacza sie alarm, albo na moje wezwanie? Naprawde czuje sie bezsilna, chyba zdecydujemy sie na ten monitoring, ale to nie da za dużo, bo skamerujemy jak wycinają nam te krzaki, ale twarzy tak dobrze nie bedzie widac, a policja raczej nie z abardzo sie tym przejmie :( Jedyne co to ewentualnie dowiemy sie w których godzinach mniej wiecej przychodza i nastepnym razem bedziemy mogli sie zaczaić, ale to tez trudne, bo przychodza co 4 dni czasem nie ma ich 2 tygodnie, a czasem sa z dnia na dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×