Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wisienka433223

Czy wyrośnie drzewo z pestki czereśni ?

Polecane posty

Gość Wisienka433223

Czy wyrośnie drzewo z pestki czereśni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyrośnie. Tyle że nie czereśnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o matulu
wyrosnie ale bedzie dzikie tzn beda na nim same liscie nie bedzie kwiatu nie bedzie zatem owocowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaszczepić
Na takiej dziczce z pestki zaszczepić szczep czereśni owocującej, której owoce nam smakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domowym sposobem w domu w necie poszukać jakie odmiany nam pasują następnie podjechać do najbliższego ogrodniczego, kupić i już za jakiś rok - dwa masz swoje czereśnie domowe. A jak masz przynajmniej 5 lat czasu i praktykę w szczepieniu to możesz posiać pestkę i na niej szczepić oczka ze znajomych czereśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlas
Mam na działce 3 dzikie 15 latnie czereśnie, owocują ale bardzo marnie, chciał bym je jakoś zaszczepić, ale nie wiem czy to w ogóle ma sens i czy da się??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alijszjaa
A ja mam pytanko kiedy się przycina wierzbę?Tzn o jakiej porze roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bosse
jak sie je zaszepia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bosse
jak sie je zaszczepia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalafior,...
czereśnia z pestki będzie dziczką, jej owoce są cierpko-słodkie mi bardzo smakują :D znajduje się wiele książek na temat szczepienia drzew, na podkładzie szczepi się jednoroczny pęd szlachetnej odmiany czyli gałęzi z dobrego drzewa o wyjątkowo pysznych owocach. koszt gotowego drzewka jest stosunkowo niewielki 15 -30 zł. można kupić kilka drzewek które owocują jedno po drugim, i już od drugiej połowy maja aż do sierpnia cieszyć się pysznymi czereśniami :D są czereśnie owocujące w maju - wczesne, czerwcu,lipcu, sierpniu. trzeba pamiętać też że niektóre odmiany czereśni są samopylne a niektóre wymagają posadzenia innej odmiany czereśni do zapylania, samopylna oznacza że pszczoła nie musi trafić na inną czereśnie aby zawiązały się z kwiatu owoce http://allegro.pl/item1181887703_czeresnia_samba_samopylna_owoce_ciemnoczerwone.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×