Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona troszke

3 TYDZIEN CIAZY - objawy znikly - czy ktos tak mial ?????

Polecane posty

Gość zmartwiona troszke

Jestem w 3 tc - nie bylam u lekarza - test wyszedl pozytywny . Ostatni @ mialam 22.kwietnia . Z poczatku ( wtedy gdy spodziewalam sie okresu bolal mnie dolem brzuch i tak przez okolo tygodnia ) a teraz nagle brzuch przestal mnie pobolewac - piersi bola adal tak jak bolaly , mdlosci raczej nie mialam i nie mam , jedynie co mi przeszkadza to np. ostre zapachy perfum . Ale martwi mnie to ze brzuch nie pobolewa .. Jak myslicie dziewczyny czy moze dziac sie cos zlego . Wizyte u gina mam dopiero na 25.06 niestety ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej sie ciesz ze cie brzuch nie boli bo to nie jest dobry objaw... trzeba go zawsze konsultowac z lekarzem bo moze rozne rzeczy objawiac... fakt na poczatku brzuch troche boli ale nie u wszystkich jak sie powieksza macica ale jakis bol caly czas to wcale nie jest nic dobrego wiec nie ma sie czym martwic, ja bym sie raczej martwila jakby mnie brzuch bolal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn jesteś w 3 tygodniu od zapłodnienia a w 5tc? Tak?? Skoro bolą cie piersi i jesteś czuła na zapachy to taczej nie powinnaś się chyba martwić. Na tym etapie i tak raczej nic nie zrobisz... Jeżeli nie plamisz ani nie masz gwałtownych mocnych skurczów nie ma powodu do paniki. Nie jest dobrze jeżeli znikną wszystkie objawy np ból piersi... ale piszesz że tak się nie stało. Zawsze możesz zrobić badanie beta hcg które pokaże ci czy zarodek rozwija się prawisłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anty99
nie wiem jak mozna sie cieszyc z ciazy,to jakies chore :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona troszke
A czy o badanie beta hcg moge poprosic swojego lekarza rodzinnego - bo moja gin jest narazie na urlopie ,i czy to badanie robi sie z krwi.`?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie to możesz zrobić sama idąc do pierwszeo lepszego laboratorium. Nie jestem pewna ile to kosztuje ale pewnie ze 30-40zl. Jeżeli masz dobry kontakt ze swoim lekarzem rodzinnym to może uda ci się załatwić to na skierowanie. Badanie to pokazuje poziom hormonu który wzrasta bardzo szynko w początkowej ciąży. To ten sam hormon który wykrywasz z testu z moczu. Jeżeli znasz jego wartość możesz określić czy ciążą sie rozwija prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta nic nie znaczy
ja mialam piekna wysoka bete wskazujaca na to ze wszystko jest ok a okazalo sie ze to tylko lozysko sie rozwijalo a zarodek nie, brzuch mnie przestal bolec, potem okazalo sie ze dziecko jest martwe, nawet po zabiegu nadal mam powiekszone piersi i nadal bardzo czuly węch, tak naprawde kazdy ma inaczej i u kazdego to samo moze co innego znaczyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie u mnie tez objaw
y zanikly, i tak jest do tej pory (a jestem w 30 tygodniu) ;) mam ciaze "bezobjawowa" hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niektóre kobiety
nie szukaj dziury w całym, wiele kobiet nie ma żadnych objawów poza brakiem okresu, aż do 22 tygodnia, kiedy zaczynają czuć ruchy dziecka :) ja w 5 tc nie miałam żadnych objawów, byłam u lekarza, na usg nic nie było jeszcze widać, tylko jakąś plamkę, lekarz mnie obmacał i kazał przyjść za 3 tyg. :) badania na betę w ogóle nie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak masz racje beta nic nie znaczy!!!! Ale jest jedynym sposobem żeby zobaczyć czy w ogóle coś tam się dzieje w momencie kiedy nawet na 100% nie jesteśmy pewne czy jest ciążą czy jej nie ma. Innego sposobu dla niecierpliwych i zmartwionych mam nie ma... niestety. Ja jestem w 7 tc i bety np nie robiłam wcale bo nie mieszkam w Polsce i tu sie jej nie robi. Tu trzeba czekać na USG... w 13 tygodniu. Choć ja wybieram się wcześniej prywatnie. Bardzo bardzo współczuję dziewczynom które straciły swoje ciąże ale nie możecie zarzucać zmartwionej koleżanki czarnymi scenariuszami, bo jak tak dalej pójdzie to nie bedzie mogła spać ani jeść ani myśleć. Niestety statystycznie 1 na 5 ciąż nie rozwija się prawidłowo i nastepuje poronienie. To straszne przeżycie ale zazwyczaj przy poważnym defekcie nie jesteśmy w stanie tego powstrzymać. Ani nawet lekarz... Ja też potwrnie martwie się o swoją mała istotkę ale myślę pozytywnie. Ja nadal uważam że beta przynajmniej potwierdzi ciążę. Da ci choć odrobine pewności. A co stanie się potem leży w rękach sił wyższych... Prawdopodobieństo poronienia zmniejsza się znaczaco po wykryciu bijacego serca dziecka a potem ponownie po 12 tygodniu. Na to trzeba jednak poczekać... Sama coś o tym wiem:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona troszke
Dziekuje Ci Paulinko za tak wyczerpujaca wypowiedz , no wlasnie ja tez nie wiem czy tu robia takie badanie na bete bo tez nie mieszkam w polsce ( mieszkam w niemczech od okolo 4 lat) .... Najlepiej moze poczekac i myslec pozytywnie . Mam nadzieje , ze wszystko bedzie ok . Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona troszke
Paulinko , a jakie Ty masz objawy ( lub jakie mialas) do 7tc ?? Czy mialas bole brzucha , czy moze bole brzucha masz caly czas , czy wogole ich nie odczuwasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona troszke ja tez
mieszkam w de i mialam zrobiony test beta hcg idz do ginekologa i powiedz, ze prawdopodobnie jestes w ciazy, najpierw zrobia ci test "sikany", jesli wyjdzie slaba kreska (jak u mnie) to zrobia ci bete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona troszke ja tez
bol brzucha mialam przez jakis tydzien po terminie spodziewanego okresu, pozniej przeszedl i nic mnie nie bolalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona troszke
Dzieki za odpowiedz ,m a wiec chyba pojde zrobic ta bete hcg Test robilam w domu i wyszly II piekne krechy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bzdety opowadacieeeeeeeeee
beta duzo znaczy! ale nie chodzi o jednorazowe badanie, tylko przynajmnije 2-3 pod rząd. Wtedy widać, czy bety przybywa prawidlowo czy nie! Jedno badanie gowno daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
co do ostatniej wypowiedzi masz racje,ale po co tyle razy z rzędu bete robi się 2 w odstępie 48 godzin i jak jest pzyrost-nie pamiętam dokładnie chyba coś około 66% musi być więcej to jest ok do wypowiedzi anty99 nie wypowiadaj się,bo daremna Twoja wypowiedź jest ! że Ciebie by ciąża nie ucieszyła to nie znaczy,że ażddy ma postępować jak Ty,schowaj się lepiej ! Co do autorki:mnie brzuch bolał już na 7 dni przed spodziewanym okresem,piersi 4 dni po owulacji -objawy miałam błyskawiczne i wiedziałam,że to dzidzia. Tydzień po spodziewanym okresie,ból brzucha znikł,pozostał ból piersi.Wrażliwość na zapachy pojawiła się dopiero w 9-10 tygodniu,trochę mddłosci...potem ustały mdłosci i wróciły gdzieś w 12 i nadal są chociaż już nie tak często jak od 12-15 tygodnia. Jestem obecnie w 17w5d i piersi bolą gdzieś o 50% słabiej,w brzuchu mam czasami delikatne ukłucia-jest ok. Gorzej jakby brzuch bolał jak na okres,ale wtedy lekarze zwykle przepisują duphaston czy luteine,a nawet oba rodzaje tabletek :) więc jak widać kazda ciąża jest inna,na objawy przyjdzie jeszcze pora,a może potem będziesz miała ich dość :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
ale bzdety opowadacieeeeeeeeee jeszcze jedno-czasami 1 badanie dużo daje,bo ja miałam jedno a nie kilka pod rzad i okazało sie,że beta jest zbyt niska jak na etap i tydzień ciąży,wtedy poroniłam. teraz jestem w 2 ciąży i miałam 1 bete robioną by się upewnić czy to aby na 100% ciąża i potem w odstępie 48 godzin by sprawdzić czy jest przyrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona troszke
Selemina - dzieki za wypowiedz , a wiec chyba wszystko jest ok , bo mam tak samo jak opisujesz , pozdrawiam serdecznie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jesli robilam elektroniczny test w sobote i wyszedl wg zaplodnienia 1-2 tydzien a zrobilam go ponownie dzis czyli we wtorek i jest 2-3 tydzien na wskazniku to znaczy ze z beta wszystko jest ok tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
majoweczka09 dziewczyny jesli robilam elektroniczny test w sobote i wyszedl wg zaplodnienia 1-2 tydzien a zrobilam go ponownie dzis czyli we wtorek i jest 2-3 tydzien na wskazniku to znaczy ze z beta wszystko jest ok tak? RACZEJ TAK WYGLĄDA NA TO,ŻE NP.W NIEDZIELE LUB W PONIEDZIAŁEK ZACZĄŁ SIĘ 2 TYDZIEŃ,WIĘC PASUJE ŻE 2-3 TC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDDDD
ja też jestem w 3 TC i mój lekarz wykrył to poprzez badanie USG. Pobolewa mnnie berzuszek ale zostałam poinformowana że to nie jest nic złego tak więc nie ma co z góry sie załamywac (tak jak ja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość messi1111
Witam. Obecnie jestem w 10 tyg ciąży. Test zrobiłam po 10 dniach spóźniania się miesiączki - tego samego dnia wizyta u lekarza - potwierdzono :) Do wizyty lekarskiej jedynym zastanawiającym objawem było te, że miałam nieodpartą chęć na młodą kapustę z tłustą skórą hehehehe, a poza tym - pobolewał mnie brzuch i piersi identycznie jak na miesiączkę, tak jakbym miała już za chwilę dostać jej. Lekarz stwierdził, że to początek 5tyg. Kilka dni potem zaczęło się - rewolucje żołądkowe-jelitowe przypominające objawy ciągłego zatrucia pokarmowego lub helicobactera który zdążyłam co wyleczyć. Przestałam jeść - wtedy się najlepiej czułam - piłam tylko wodę. W objęciach z sedesem do 4 rano czasami :) Czułam się b e z n a d z i e j n i e. Ale któregoś dnia wszystko ustało-ok.8 tyg, piersi mnie nie bolałay, nie mdliło mnie. No i panika - może przestało ziarenko rosnąć, o co kaman ? Prędziutko do lekarza . Pani dr powiedziała, że może akurat już mnie te mdłości opuściły - objawy nie muszą utrzymywać się przez całą ciąże, ale mogą. I to nie rzadno zatrucie ani helicobacter - to ciąża - stwierdziła z uśmiechem Pani dr. Koziara :-D Wizyta w 9 tyg. Wszystko było ok. 10 tydzień .Dziś drugie usg. Czuję się świetnie, zeo mdłości, zero zmian nastroju, rewolucji jelitowych, jedynie częste siusiu, piersi raz bolą, raz nie. Jedynym poważnym objawem jest plamianie, krwawienie - nic innego niech Was nie przeraża. Ale rzadnych leków bez kosultacji z lekarzem - i tak one nie pomogą, a tylko zaszkodzą. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o pomoc.czy 20.01hcg to ciąża i jaki to może byc tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża bardzo wczesna, jakiś 4-5 tydzień, oczywiście licząc od ostatniej miesiączki, ok 2 tygodnie po "tym " stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×