Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aga1979

Moje 2-letnie dziecko nagle sie wszystkiego boi! Uroki?

Polecane posty

Zaczelo sie to jakies 1-2 tygonie temu. Zaczela bac sie kwiatkow- miala histerie, jak trzeba bylo przejsc kolo kwiatka lub krzaka. Dotyczy to tez sztucznych wytworow. Potem zaczela bac sie zwierzat, a dzisiaj mi powiedziala, ze sie boi spac. Polozylam ja do lozka, a ta ryczala histerycznie, ze az ja wzielam spowrotem, bo sama zaczelam sie bac akiej histerii. Co to u licha jest? Taka faza? Nadprodukcja jakiegos hormonu? A moze te niezdefiniowane uroki? Sara ciagle mi opowiada, ze sie czegos lub kogos boi... Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uroki?nie mów że w to wierzysz...dzieci maja rozne okresy w swoim zyciu,rozne rzeczy opowiadaja.moze cos zlego jej sie przytrafilo,moze cos zlego uslyszla,zobaczyla.a moze poprostu to taki wiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dziecko nie oglada telewizji. NIe wiem sama w co wierzyc. Dziecko z dnia na dzien histerycznie reaguje na coraz to nowe rzeczy. Nie mam pojecia, co takiego moglo to wywolac. Sa ludzie, ktorzy zycza innym zle- czy to z zazdrosci, czy to z braku sympatii. Moze ktos mi przeklal dziecko? Moje pytanie: co mam robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość She83
moze pokrop dziecko woda swiecona i pokoj w ktorym spi. Pomodl sie za nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napiel- widze, ze wszystkierozumy pozjadalas, wiec moze pomozesz? Bo ja wlasnie tez szukam racjonalnego powodu. She83- chyba sie pomodle. Na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napiel
a jestes wierzaca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość She83
jak bylam mala to tez mialam takie problemy. Np rodzice szli do kosciola, ja we wozku i bylo wszystko pieknie ladnie. Ale w momencie przekroczenia bram kosciola wylam w nieboglosy. I nic mnie nie uspokajalo. Dopiero po wyjscie na zewnatrz momentalnie sie uspokajalam. W wieku szkolnym widzialam diably itp. Chyba mialam zbyt duza wyboraznie. Ale pamietam ze sie balam. Ksiadz kazal sie wiecej modlic. I jakos pomoglo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlic sie bede :) Tak sie zastanawiam nad jeszcze innym wytlumaczeniem. Gdzie jedynm uchem slyszalam, ze w pewnym wieku u dzieci sie wytwarza jakis hormon strachu, ktory jest odpowiedzialny m.in. za to ze dzieci nagle boja sie spac same, bo widza lub wyobrazaja sobie potwory za lozkiem lub szafa. Ale to chyba za wczesnie jak na 2-latke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzdura jakich malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cospodbnegoale
innego ,moje dziecko w lipcu rowniez skonczy dwa lata ,dziewczynka boi sie zostawac sama w pokoju zawsze lata za mna wszedzie nawet do lazienki ,boi sie odglosow i halasowo z zewnatz ,np.sasiedzi jak sa za glosnia to krzyczy bum i placze ,nie mowiac o petardach ,albo jak sasiedzi wierca wiertarka to ryczy w nieboglosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm..mmm
moja cora tez tak miala jakis czas, jakos po 2 latkach. Mi sie wydaje ze dzieckow tym wieku zaczyna wiecej rozumiec, ma bujniejsza wyobraznie i nagle zaczyna sie przez to inaczej zachowywac. Duzo czasu mi zajelo tlumaczenie cowieczorne ze wszystko jest ok, nie odpuszczalam, czyli np nie spala u nas w sypialni, siedzialam przy niej az zasnela i podkreslalam ze jak zasnie to ja ide do siebie. Przeszlo w koncu i jest normalnie, choc zaczela bac sie owadow latajacych, tez tlumacze i czasami jest ok, wydaje mis ie ze tez musisz uzbroic sie w cierpliwosc i wiele dziecku tlumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały miał identycznie.w tym wieku zaczyna rodzic sie fantazja.zaczełam zwracac uwage na to co ogląda moje dziecko,dozowac godziny.nigdy nie oglądał tv bez mojego nadzoru.po dwóch tygodniach przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy był ostatnio u was w dom
-u ostatnio ktos obcy hmm mało zyczliwy a może gdzies byłas z dzieckiem? Uroki to nie fantazja :O a prawda i fakt ....wiem ze wielu z was zasmieje sie ale jesli czegoś nie widać to nie znaczy ,ze tego nie ma ...poczytaj sobie tu dziewczyny o tym pisały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj babki:) to po prostu taki wiek dziecko o wiele więcej rozumie, pamięta, kojarzy raz coś źle skojarzy i koniec kropka- będzie się tego bało to instynkt samozachowawczy- boję się- nie pójdę, będę unikać, ucieknę do mamy- tak naprawdę rzecz bardzo ważna- bo dziecko już biega, już jest samodzielne i bez tego co chwila pakowałoby się w kłopoty to minie;) na prawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cospodbnegoale
moja tez sie boi owadow,dzisiaj przelciala do mnie ze strachem w oczach i krzyczy bzzy bzzy tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwonija
dzieci mają rózne strachy i lęki i uwierz mi że wyrośnie z tego:) a gadanie o opętaniu czu odczynianiu uroków jest dla mnie szokiem.w 21 wieku pieprzyć takie bzdury i w to wierzyć to jest szoook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardo wam dziekuje za odpowiedzi. To pokrzepiajace, ze wiecej dzieci w tym wieku zaczyna odczuwac strach. Sprobuje tlumaczyc i moze znajdziemy jakis trik na te strachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a dzieje sie tak dlatego ze
dzieci maja dar widzenia aury .....każdy człowiek ma ten dar ale z czasem zanika!Małe dzieci własnie są tego przykładem .Czasem sie dziwimy ze w czasie wizyty np cioci Zosi dziecko zanosi sie płaczem a po jej wyjsciu natychmiast sie uspokaja .Wizyta babci Krysi to dziecko radosnie sie śmieje i chętnie idzie do babci na rece ...nie ma znaczenia czy dziecko zna dana osobe czy nie ...zwyczajnie dziecko widzi aure człowiek . Dar ten zanika tak około 3-4 lat .Nie chce mi sie wiecej pisac bo jak czytam teksty typu : XXI wiek i takie zabobony -to mi nie dobrze ! To nie sa zabobony tylko sama natura ,która przez wieki zastąpiła technika ,postep itd ...a w myśl zasady : organ nie używany zanika ...wiec 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm czy ja wiem
moja mala tez miala taki czas---ale nie bylo histeriii-bala sie kubka do herbaty, maskotki, obiadu, kwiatow, krzesla stawala i mowila-boje sie kanapki- albo -boje sie deszczu wiec pytalam czy kanpka na nia krzyczy, czy moze brzydko pachnie, a moze ja uderzyla...ot pytania dla malych ludzi odpow , ze nie ... mowilam jej , ze nie ma czego sie bac w takim razie bo ja tez sie nie boje, tata tez sie nie boji i babcia i ... po 2 mies przeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solrosen
Mój mały też miał taki okres, że się bał. Jakoś w okolicy 2 roku życia. Ja mu mówiłam, by się nie bał, że go obronię. Przeszło, sama nie wiem kiedy. Dziś ma 2,5 roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajania
Moja Patrycja skończyła 2 latka i od pewnego czasu też wszystkiego się boi.Doszło nawt do tego,że pewnej nocy obudziła się z niewiarygodnym wrzaskiem i krzyczała,że boi się małpy,która ugryzła ja w szyjkę.Rozmawiałam ze znajomą panią psycholog i dowiedziałam się,że to normalne u dziecka w tym wieku,bo ono zaczyna analizować otaczającą je rzeczywistość i to wywołuje różne lęki i obawy.To mija z wiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie jestem Mama 22 miesięcznego szkraba. Synek od pewnego czasu boi się wszystkiego. Dosłownie. Wody w krainie. Nie ma mowy żebym pozmywała w jego obecności , bo jest krzyk kładzenie się na podłogę, wiertarki, kosiarki itp. Jak pies szczeka głośno i nieznajomy też się boi i płacze. Nie ma mowy, żebym wyszła do łazienki sama , bo jest wycie- dosłownie. Teraz ostatnio źle śpi w nocy, może to jakieś koszmary. Początkowo obwiniałam zęby bardzo bolesne. Wychodziły i wychodzą czwórkami , długo się wyżynajá . od 5 mies. Do teraz ale czy to może mieć związek z zachowaniem. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji. Boje się ze to jakaś choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie boisz, ze to jakas choroba to idz do lekarza!!!! Diagnozy stawiaja LEKARZE a nie jakies baby na forum internetowym. Biedny dzieciak majacy matke kretynke. Tego sie boi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedna to Ty jesteś wyrażając takie opinie o kimś kogo nie znasz. Ja tylko pytam . A u lekarza już byłam dla informacji wszystko wiedzącej poprzedniczki. Diadnoza. Wyrośnie. Taki jego urok. Takie etapy. Więc jak masz coś do powiedzenia, zbędnego . Ogranicz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jezeli lekarz powiedzial, ze dzieciak jest zdrowy i wyrosnie to czego tluczku jeszcze szukasz? :D Chcesz, aby obce baby, ktore nie znaja twojego dzieciaka wydaly opinie i zdiagnozowaly jakas chorobe? Stuknij sie w leb. Ale mocno, porzadnie :D Dlaczego nie mozna wydac opinii o tobie (bo cie nie znamy) ale mamy wydac opinie o twoim dzieciaku, kotrego tez nie znamy? :D Juz wiesz czego sie dziecko boi? Malo rozgarnietej matki. Zacznij uzywac mozgu i leki dziecka znikna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie używaliście w domu jakiejś homeopatii czy czegoś w tym stylu? Skoro jesteś wierząca, to może nie, ale może coś nieświadomie? Zawsze możesz poprosić o pomoc egzorcystę. Jak stwierdzi, że to nie jego działka, to przynajmniej będziesz spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo narysuj na ścianie kółko, rozpędź się i pie/dolnij się w czółko 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość jol
dlaczego dziecko nagle zaczęło się bać wiertarki piły no głośnych urządzeń ale przed 2 rokiem się nie bało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×