Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Jak dla mnie baldachim to strata kasy, bo tak naprawdę tylko jako ozdoba i łapacz kurzu służy;) Ja mam co wizytę usg (co 3 tyg), a od 20 tyg ciązy również co wizytę badanie na koźle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z nudów zrobiłam sobie małe spa: kąpiel, depilacja, peeling całego ciała, oliwka, maseczka na twarz i teraz pedicure :) Od razu człowiek lepiej się czuję, tylko z brzuchem ciężko paznokcie pomalować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Moj lekarz nie robi czesto USG chyba ze cos jest nie tak. Na wizycie to badanie i przyklada glowice do brzucha zeby bicie serducha bylo slychac. Wydaje mi sie ze nie ma potrzeby tak czesto USG robic jesli ciaza przebiega prawidlowo. Co do baldachimu to sie zgodze ze to lapacz kurzu i tylko ozdoba nic wiecej. Ja w ciucholandzie zakupilam pare ochraniaczy za grosze. Posciel w tesvo tez jest fajna lub na allegro mozna cos ciekawegoi zamiast baldachimu lepiej w cos innego zainwestowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na każdej wizycie mam badanie na fotelu, Usg wewnętrzne podczas którego lekarz podaje długość szyjki, Usg zewnętrzne (to zew. nie pamiętam od którego tyg) w każdym bądź razie Usg mam robione na każdej wizycie średnio co 3 tygodnie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Pase to poszalałaś aż zazdroszczę :D Nie malujcie na ciemno paznokci do porodu podobno są problemy z odczytem przez aparature podczas gdy musi dojść do cc. Ja może z 4 lub 5 razy mialam USG robione. Na początku ciąży podczas wizyty to miałam parę razy jak jeszcze mała fasolka była :D Mam pytanie czy Wasze maleństwa też tak często mają czkawke w brzuszku??? bo moje praktycznie codziennnie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są dni że czuję jak mały często wierci się w brzuchu a są takie że nie rusza się wcale albo mało co jak u Was było w 25-26 tygodniu ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedzi, u mnie kozioł co wizytę, usg już 3 wizytę mam nie robione, żeby podobno nie naświetlać dziecka (strasznie to frustrujące :() a wizyty co 2 tyg. Czkawkę może miało 2 razy, strasznie grzeczne i spokojne w r****ch to moje dziecko :) czekam aż mi da popalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Dzięki za odpowiedź.... motylka27 ma dużo miejsca więc tak nie czuć. Ja mam 38tydz i tak się rozciąga że czasem mam wrażenie że zaraz mi brzuch rozwali. A jak jest czkawka to jakby wszystko mi skakało w środku :D jeszcze dadzą Wam popalić chyba że spokojne dzieciaczki będą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
mam mąłe pytanko znacie jakiegoś dobrego dentyste dla dziecka?? żeby dobre podejście do dzieci miała lub miał......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
też słyszałam że częste USG nie jest takie dobre dla dziecka..... jeżeli nie ma takiej konieczności lepiej nie robić a czas szybko leci i po porodzie na dziecko się napatrzymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatshepsu
Ja tak samo jak pazdzierniczek mam z USG . Ale do 5 miesiaca mialam robione usg co wizyte , a teraz tylko badanie na fotelu i czy serduszko bije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokoiło mnie to co napisała pazdzierniczek i poszukałam na szybko inf w internecie i znalazłam tu cytuję fragment wypowiedzi: ,,Lekarze wykonują badanie USG na dwa sposoby – sondą dopochwową lub brzuszną. Oba sposoby w żaden sposób nie zagrażają dziecku. Różni je jedynie fakt, że badania sondą dopochwową dokonuje się podczas pierwszego USG, podczas kolejnych używa się najczęściej sondy brzusznej......"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatshepsu
Z tym usg to nie wiadomo, bo kazdy lekarz ma chyba inne podejście . Ale wydaje mi się ,że jeśli lekarze wykonują USG , jedni czesciej , drudzy rzadziej (jak wynika znaszego forum)to wiedzą co robią:)i nie ma się czym przejmowac. Mi powiedział mój gin. ,że nie ma potrzeba ,żeby robić usg co wizyte.Nie wiem jak to bedzie w ostatnim miesiącu. Tak od 5 miesiacu już przestał robic je co wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylka, mnie tak co jakiś czas przychodzi myśl o zmianie ale mąż studzi mój zapał uważa, że jest okej :) ja mam większą schizę z uwagi na poprzednią ciążę :( ale my matki tak mamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatshepsu
jolecz_ka- a któy to tydzień u Ciebie?bo mój mały też spokojniutki...a ruchy dopoiero poczułam gdzies w 23 tyg dopiero....i to po mega głośnej imprezie....heh jak wrociliśmy z wesela kuzynki:)dopiero zaczął się ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
hatshepsu pozniej juz bedziesz miała pare razy tylko robione..... chyba że bedzie chcial cos powtorzyc to czesciej, do kazdej indywidualnie podchodzi. Bo my matki za bardzo troszczymy sie i chcemy zeby wszystko bylo dobrze..... jolecz_ka wspolczuje z calego serca za przejscia ale trzeba teraz glowe do gory i nie stesowac sie bo to nie wskazane, jezeli masz dobrego gin to sam wie co robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdzierniczku jestes juz na 100% zdecydowna na cc, oczywiscie jesli moge zapytac:-) jesli tak, to jak to bedzie u ciebie wygladalo, tzn. czy idziesz od razu na sale operacyjna i tak ' na zimno' ciecie czy moze po oksytoc6nie i jakis skurczykach az jak to mi lekarz tlumaczyl- macica zacznie troche pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie wierzę, że usg co wizytę może zaszkodzić dziecku, chyba wtedy lekarz miałby jakiś swój rozum ;) Ja natomiast po usg czuję się spokojniejsza jak widzę mojego maluszka, lekarz może zmierzyć czy się prawidłowo rozwija i czy serduszko ładnie bije. Ja słyszałam, że na porodówkę to w ogóle trzeba mieć zmyte paznokcie, bo chyba oceniają po paznokciach stan, tylko nie wiem czego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Evia24 mam we wtorek isc do szpitala maja mi zrobic badania i przygotowa do cc. Na nastepny dzien moj gin ma dyzur do poludnia wiec pewnie rano wezma mnir na sale dadza znieczulenie to w kregoslup pewnie zobaczymy co powie anestezjolog i maja ciac :) jestem zdecydowana na cc po wvzesniejszych komplikacjach wole odrazu miec cc. Nie beda mi wywolywac porodu. Opowiem jak wroce jak to rzeczywiscie wygladalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Pase tu chyba chodzi o to ze podczas porodu moga nastapic komplikacje i by musieli cc robic to podlaczaja do aparatury i na palec daja takiego klipsa i jak sa pomalowane to podobno wariuje i zle tetno pokazuje i nie widac podvzas znieczulenia czy nie sinieja paznokcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 26tc, a który szpital to jeszcze nie wiem Myszków albo Częstochowa jeszcze "trochę" czasu jest na razie podczytuje Wasze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Pase tu chyba chodzi o to ze podczas porodu moga nastapic komplikacje i by musieli cc robic to podlaczaja do aparatury i na palec daja takiego klipsa i jak sa pomalowane to podobno wariuje i zle tetno pokazuje i nie widac podvzas znieczulenia czy nie sinieja paznokcie. Jak masz pomalowane no to nic juz nie zrobisz :) pozniej tylko mozna miec pretensje do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joleczka to można powiedzieć że jedziemy na tym samym wózku, ja jeszcze zastanawiałam się nad porodówką w Radomsku, niby mój lekarz prowadzący pracuje na Parkitce ale sama nie wiem jeszcze gdzie będę rodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Dziewczyny pojadłam wczesniej sledzi w oleju z cebula ale mam mega zgage........ spali mnie zaraz. Chyba z karton mleka wypije hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdzierniczek ja dzisiaj też pojadłam śledzi z tym że z octu, i popchnęłam to kanapkami z dżemem na szczęście zgagi nie mam, ale wolę nie zapeszać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I kolejny ponury dzień :) Co do tych USG to mój gin też powiedział mi, że skoro wszystko jest ok nie ma sensu robić za często USG, jedynie co wizytę mam badanie "ręczne" jak szyjka macicy, następnie położna bada tętno dziecka i to wszystko. Teraz jedynie miałam w 30 tygodniu USG i lekarz określał wstępne ułożenie dziecka, ilość płynów owodniowych, przybliżona waga dziecka i inne parametry w tym wykształcenie m.in. serduszka itp. Jutro wybieram się na weselicho . Hm pobawić się za bardzo nie pobawię, wiecie dziewczyny jak to jest w tym stanie:) Mam nadzieję, że jakoś dotrwam chociaż do 24 bo ja o 22 to już odpływam :) Chociaż moja córeczka bardzo muzykalna i jak słuchamy z mężem muzyki to od razu w brzuszku tańcuje mała tancerka :) Ale szczerze mówiąc to nie chce mi się iść ale jak mus to mus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×