Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość pazdzierniczek
Sorki za wyslanie tego samego. pisze z telefonu i cos mi sie zawiesza ehh. PASE masz calkowita racje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylka27
Dziewczyny mam do Was pytanie, ponieważ niebawem wybieram się na badanie krzywej cukrowej i słyszałam że nie powinno się za wiele jeść dzień wcześniej i wieczorem jak to u Was wyglądało? a ponadto jakie są Wasze odczucia po tym badaniu? podobno płyn który podają do wypicia jest okropnie słodki? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Ja nie pomoge bo nie mialam robionego tego badania. Slyszalam tylko ze rano lepiej nie jesc bo mozna zwrocic bo baaardzo slodkie to jest i ze mozna sobie vytryne wziasc i do tego plynu wcisnac. To juz musisz sie zapytac tam gdzie badania bedziesz robila czy mozna cytryne miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie na krzywą cukrową miałam robione w zeszłym tygodniu, glukoza 75 g, babeczka umieszała mi cały plastikowy kubeczek. Smak- słodki mega, ale wypiłam jak najszybciej żeby nie czuć tego paskudnego smaku. Z tym iż trzeba uważać, żeby pawia nie puścić ;) :D Na szczęście jak wypiłam mądra babka podała mi jeszcze zwykłą wodę do przepicia. Później dwie godzinki czekałam aż drugi raz pobiorą mi krew. Ogólnie cale badanie nie takie straszne, smak do przeżycia, choć nic przyjemnego (wolałabym osobiście 3 tabliczki czekolady wciągnąć;)). Na badaniu trzeba być na czczo, ostatni posiłek jadłam dzień wcześniej o 18 i była to tabliczka czekolady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Co tu taka cisza :) mnie sie zachcialo salatki z gyrosa, musialam sobie zrobic :D. xo tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSiasia87
Pazdzierniczek, u mnie cisza... coś mi się wydaje, że z tym rozwarciem troszkę pochodzę ;) Chociaż nie powiem...chciała bym już mieć poród za sobą ;) Leciutkie skurcze miewam, i czasem delikatne kłucie... kto wie...może coś się ruszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatshepsu
Dziewczyny jak sobie radziłyście z opuchlizną nóg i dłoni?To dopiero 28 tyg a ja mam mega spuchnięte stopy.... Lekarz zabronił mi soli....ale czasem wole wogóle nie jeść niż jeść bez soli...nie mogę się przemóc;(Znacie jakies sposoby na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
KasiaSiasia87 rozumiem oczekujesz na rozwój akcji :D nawet nie będziesz się spodziewała i Ci złapie ;) Ja w ogolę nie mam żadnych skurczy jedynie łydek ale biore magneb6 nawet tez dla lepszego samopoczucia. hatshepsu chodzisz do Lemańskiego? Na NFZ czy prywatnie? bo mam małe pytanie ;) nie pomoge co do opuchlizny bo tez ja mam i ograniczyc sol itd ale i tak opuchnieta jestem najgorzej wlasnie rece i nogi. Chyba musimy jakos przetrwac do konca i opuchlizna zejdzie z tego co pamietam to przy pierwszym tez tak mialam a pozniej ladnie wszystko do normy wrocilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś u lekarza, podpytałam go o znieczulenie na Parkitce. Powiedział, że jest to bardziej medialna sprawa aniżeli do realizacji, że lekarze raczej nie podają z tego względu, że nie zawsze anestezjolog jest pod ręką, oraz że znieczulenie spowalnia akcje porodową. Jak akcja trwa szybko i postępuje to nawet nie ma czasu podać zzo, nartomiast większość pacjentek jak ma powolna akcję i zostanie podane zzo to koniec końcem poród kończy się cesarskim cięciem. Pytałam lekarza jeszcze o to całe zamieszanie na Parkitce, lekarz powiedział, że mam się nie martwić, że ewentualnie weźmie ze sobą pacjentki na Mickiewicza. Także koniec końcem ja nie wiem gdzie będę rodzić, czy na Parkitce czy na Mickiewicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazda12
hej dziewczyny melduje sie po pracowitym weekendzie - kupilismy wózek w tym sklepie na Krakowskiej - superowa obsługa, duzy wybor. bylismy tez w Tako ale sie rozczarowałam i to bardzo. No i lozeczko juz do nas jedzie :) Jutro mam wizyte i podpytam o te strajki na Parkitce i o znieczulenie przy porodzie - jak to naprawde wyglada. Zostało mi 11tyg do porodu, plecy bolą jak nie wiem, spię mało, ciężko mi się wchodzi po schodach no ale to słodki ciężar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazda12
aha i czytalam na stronie jakiej rządowej chyba rodzina.gov.pl, ze znieczulenie jest całkowicie bezpłatne, jesli jest ze wsk.lekarskich. A na zyczenie ile moze kosztowac - wiecie moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
To jednak dobrze slyszalam o zzo ze spowalnia i lepiej juz rodzic w bolach. Pae. pewnie spokojniejsza jestes po takich slowach. Nie wazne gdzie wazne zeby wszystko szybko poszlo i zdrowi byscie byli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylka27
Pase a do jakiego lekarza chodzisz jeżeli można wiedzieć bo gdzieś mi to umknęło? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazda12
Motylka27 u mnie to badanie wygladalo troche inaczej, bo mialam pobieraną krew 3razy - na czczo, po 1h i po 2h, wiec otrzymalam 3 wyniki... ale nie robiłam w Czwie, wiec moze jakies inne procedury? Dzien wczesniej nie jadłam słodyczy w ogole i wynik wyszedl b.dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie jest takie jakie lekarz zaznaczy na skierowaniu. Ja miałam cukier badanych przed wypiciem glukozy i po wypiciu, po 2 godzinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylka27
Pase o to tak jak ja:) całkiem przyjemny lekarz:), gwiazda12 ja będę robiła w laboratorium Diagnostyka tak więc zobaczymy jak to będzie wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylka27
Pase a Ty na kiedy masz termin porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota09
Cześć dziewczyny. mam pytanie do dziewczyn które ostatnio rodziły na Parkitce. Czy do porodu miałyście swoje koszule? czy szpital oferuje swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatshepsu
Pazdzierniczek- chodze na NFZ do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatshepsu
Pazdzierniczek- pytaj ,tylko jak cosik moge odpisac dopiero po poludniu, wybieram sie dzis na "mam nadzieje"ostatnie zakupy dla siebie i dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwiazda nie ma czegos takiego jak zzo na zyczenie za ktore mozesz zaplacic. Jak bedzie anestezjolog i stwierdza ze potrzeba to dadza jak nie to nie. Ale porod bez znieczulenia nie jest taki straszny wszystko zalezy ile trwa i jak sie do niego nastawicie :-) 🌻 do porodu musicie miec swoja koszule na parkitce nie daja nic 🌻 Ja pracowalam do konca tak samo jak jezdzilam samochodem dobrze sie czulam a w domu swira dostawala i wszystko mnie bolalo w piatek bylam w pracy a w niedziele urodzilam i moja coreczka jest zdrow ma 7,5 mca i juz raczkuje Takze raczej to czy kobieta pracuje czy nie to nie ma wplywu na dziecko no chyba ze przy jakis chemikaliach. Jak dziecko jest zle ulozone i ma np malo wod plodowych to jakby sie kobieta nie czula to rehabilitacja dzuecka bedzie potrzebna. A pisanie ze przez rok z bobaskiem u boku sobie odpoczne raczej szybko sie zmieni bo 90% bobaskow daje popalic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Dziewczyny mam pytanie byłam wczoraj u gina i po moich pytaniach odnośnie jak to jest na Mickiewicza jeśli chodzi o znieczulenia dał mi skierowanie do anestozjologa z adnotacją"Proszę o badania i kwalifikacje do znieczulenia okołoponowego", żebym była spokojniejsza. Czy wiecie może na czym te badania polegają bo chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać? Mnie ginekolog też powiedział, że znieczulenia opóźniają proces rodzenia i że dają znieczulenie jeżeli uznają to za konieczne. A co do cesarki to nie ma czegoś takiego, że na żądanie jedynie jeżeli są wskazania lub jakieś powikłania w trakcie porodu. Ale kto jak nie my kobitki podołamy temu wszystkiemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam prośbę zalogujcie się i wpiszcie w stopkę termin porodu, będzie nam łatwiej ogarniać kto, co i jak:) Motylka27---> Masz w mojej stopce termin porodu, będę mieć synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Jestem nowa na forum, ale juz od bardzo dawna śledzę wpisy i wreszcie postanowiłam dołączyć i sie przywitać. Termin mamy na 26.02.2013 i najprawdopodobniej to będzie Synek :) Chodzimy do dr Ziębińskiego. Może któraś z dziewczyn również? Pozdrawiamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gusia09 to super że zdrowie pozwalało Ci na prace do samego końca, każda ma prawo wyboru jak ten czas wykorzysta ale nie rozumie potępiania tych co korzystają z urlopu. czarna197601 z tego co wiem jeżeli pierwszy poród był CC mamy prawo wyboru jak chce się rodzić, mój gin odrazu powiedział że CC i mam w książeczce wpisane że do przyjęcia do CC. Więc podejrzewam że to też każdy gin sobie ustala, to on się będzie tłumaczył dlaczego taką decyzje podjął. hatshepsu to tak jak ja na NFZ chciałam się tylko zapytać czy nie myślisz o jakimś "prezencie" wcześniej dla niego :D nie chce się wygłupić i żeby jeszcze nie pogorszyć bo nie wiem jak zareaguje. asiara88 witaj :D Ja się nie loguje bo już za tydzień o tej porze będę w szpitalu więc nawet się nie opłaca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
To ja pisałam powyzej zapomniałam sie podpisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy drugiej ciąży pewnie jest tak jak mówisz ale to moja pierwsza i pewnie dlatego tak mi powiedział:) Dziewczyny czy któraś wie coś może o tych badaniach, o których pisałam wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
Inga34 - wybrałabym cc tylko dlatego ze u mnie co poród to jakieś problemy. Pierwszej córce złamała połozna obojczyk przy porodzie, teraz mała owinieta była pępowiną - jakiegoś pecha mam przy porodach SN Pase - nie miałam żadnego planu porodu i nic o nim nie słyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
mammablanki to tez troche przezylas, najwazniejsze ze wszystko ok z corciami. Ale mi sie dzisiaj nic nie chce a jeszcze prasowanie mnie czeka :( glowa boli ehhh ale powiem Wam ze wyjatkowo wyspalam sie :) jak nigdy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×