Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość 28marzec
przyłączam się do pytania Migotki 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
myszka 1125 ja właśnie też biorę 4 tabletki magnezu już od 4 miesięcyi do tej pory było w porządku, ale od 2 tygodni umieram dosłownie. Dziękuję Ci bardzo za radę, na pewno wypróbuję :) Magda 16023 moja dzidzia waży 2770 g :), termin 8 sierpień, następna wizyta 28 lipiec a do szpitala zgłosić się 4 sierpnia na omówienie szczegółów cesarki, o ile donoszę bo czuję się jak słoń i mała się tak wierci, ciągle mi uciska na pęcherz, że aż boli :(, Cesarka niestety z powodów zdrowotnych... Tusiatusia ciesz się, że jeszcze masz czas do porodu, bo końcówka masakra, szczególnie przy takiej pogodzie... Mamuśka2014 ściskam za Ciebie kciuki, wiesz o tym :), będzie dobrze wszystko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
dziewczyny pytanie z innej beczki - czy stosowałyście Pampersy Sleep&play, są w promocji w Realu i nie wiem czy warto po nie jechać, teraz używamy zwykłych pampersów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiara88
Hej Mamusie. Mam pytanie jak u Was wyglądało wprowadzanie pierwszego posiłku? Co podawałyście i w jakiej porze? I jak Wasze Maluszki reagowały na nowe papu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziaa94
Dziewczyny ja składałam papiery na becikowe na Nowowiejskiego 26 i również tam odebrałam decyzję. Trzeba mieć zaświadczenie od lekarza( ale one dawają od nich taki druczek), dochody z 2012 roku. Mój mąż pracował w 2012 roku i potrzebowałam jego pit 11 oraz świadectwo pracy.( on miał umowę zlecenie więc tylko pit11). Ja nie pracowałam wtedy więc nic nie miałam. My również z urzędu skarbowego wyciągnęliśmy zaświadczenie o dochodach za ten rok. Teraz ja nie pracuje, a mąż jest zarejestrowany w urzedzie pracy więc nie wiem jak to jest jak nadal się pracuje ale chyba te same dokumenty. Poza tym ksero dowody osoby ubiegającej się i aktu urodzenia oraz oryginały do wglądu. Ale jak się idzie po wniosek to one wszystko mówią co i jak.;) Ja odebrałam decyzję 7 (ppyznano mi becikowe i rodzinne) a nadal nie dostałąm pieniędzy.;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela sierpień
Hej mamusie :) Mam sprawę do mamuś rodzących lipiec i sierpień. Widziałam, że są takie, które chcą rodzić na Mickiewicza. Ja mam termin na 31.07 i też jestem pacjentką dr. Strzelczyka. W szpitalu jest remont, ale mówił mi, że porody przyjmują. Dzisiaj jednak zostałam wytrącona z równowagi :p zadzwonił znajomy z informacją, że właśnie trafił z żoną na parkitkę bo z Mickiewicza ich odesłali... zaznaczam że odeszły jej wody. No i teraz mam obawy...ta parkitka jakoś napawa mnie strachem. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Izabela sierpień --> hej ja mam termin cesarki na 26 lipiec ale na parkitce z tego co wiem i dziewczyny piszą na Mickiewicza przyjmują normalnie ale fakt że jak jest za dużo dziewczyn no to nie mają wyjścia i odsyłają na parkitkę i odwrotnie ;/ Ps. chyba każdy boi się parkitki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Sierpniowa mamo damy rade :) jeszcze trochę i będziemy z naszymi maluchami akurat ja wyjde ze szpitala to Ty przyjdziesz ale spoko wszytko postaram Ci się przekazać :D Chyba że nie będę w stanie ale może dam radę wysłać e mail chociaż przed Twoim pobytem w szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
asiara88 mam ten sam problem . W wrzesniu jak Mati będzie miał 6 miesięcy wracam do pracy na pół etatu i planuje od sierpnia wprowadAc mu coś innego niż pierś. Teraz mam szczepienie i pogadam z pediatra od czego zacząć bo nie będzie mnie w domku między 14 a 18. Chetnie też poczytam wasze doświadczenia mamusie co do wprowadzania nowych rzeczy. Mam tez pytanko gotowalyscie same dla napisanie czy korYstalyscie z słoikÓw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaRybkA
miałam cc planowane na Parkitce w marcu i nie narzekam na opiekę, choć za bardzo co chwalić nie ma co, więc nie ma co się tak nastawiać że jak w tym akurat szpitalu rodzicie to będzie źle, sądzę że wszystko zależy od tego na jaki personel się akurat trafi, no i pewnie w jakim będzie nastroju. Co do rozszerzania diety to my jutro zaczynamy od marchewki z ogródka Babci;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska 2014
MalaRybkA napisz proszę jak przebiaga taka planowana cesarka od momentu wejścia do szpitala gdzie leczysz czy robią badania jakie czy może być mąż itp proszę bo już się bardzo denerwuje tym bardziej zevto za tydzień a ja mam już skurcze i nisko brzuch i nie wiem czy dotrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela sierpień
Hej :) no właśnie niby mieli przyjmować na Mickiewicza mimo remontu, ale teraz już nie wiem jak to będzie. Jasne, że wszystko zależy od personelu..niestety. O parkitce słyszałam tyle złego, i to o różnych oddziałach, że perspektywa porodu tam jest dla mnie przerażająca. Zwłaszcza, że lekarza mam z Mickiewicza, i mam obawy, że mogą potraktować mnie z góry jak intruza :/ A boje się trochę porodu bo to pierwsze dziecko i mała będzie b.duża. A mam rodzić sn i w razie "W" chciałabym dobrych reakcji i decyzji. .. Jeszcze z innej beczki. Widziałam tu dyskusje o leczeniu zębów. Ja zajrzałam do buzi niedawno i się przeraziłam. Niestety różne dolegliwości i perypetie ciąży sprawiły, że dentysta oddalił się na "po porodzie". Co może nam grozić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Izabela zobaczymy, ja mam planowaną cesarkę i 4 sierpnia mam się zgłosić na Mickiewicza na omówienie szczegółów z anestezjologiem itd. Mam nadzieję, że mnie nie odeślą, choć mówił mi o tym Strzelczyk, że jeśli będzie przepełnienie to nie będą mieć wyboru... Mam nadzieję, że tak się nie stanie. Tak czy siak ja na Parkitkę nie pojadę, jeśli na Mickiewicza mnie odeślą z kwitkiem to jadę do Blachowni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Izabela jeśli chodzi o dentystę to ja zaszłam w ciążę podczas leczenia zębów i został mi do wyleczenia jeden ząb. Niby można w ciąży leczyć normalnie ale ja wolałam zostawić to na "po ciąży". Wiem, że mogą być powikłania, ale tak naprawdę to dziecko tak z nas ciągnie wapń że pewnie po ciąży będę miała kilka zębów do leczenia. Wiem, że są osoby, które leczą zęby w ciąży. Są obawy i z leczeniem i z nieleczeniem bo obie opcje niosą ze sobą jakieś konsekwencje, ale póki co moja córcia zdrowo się rozwija a zęby wyleczę po ciąży, tym bardziej że już tak mało zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaRybkA
Mamuska 2014 - więc tak, w czwartek na badaniu okazało się że to już zaraz i w piątek stawiłam się na izbę przyjęć, na dzień dobry powiedzieli ze nie ma miejsc, ale się znalazło. położna zrobiła podstawowe badania, lekarz przyjmujący krótki wywiad a potem kazali leżeć z podłączonym ktg ( skurczy nie miałam już tak regularnych jak w nocy), w międzyczasie badanie usg a potem ginekologiczne przez ordynatora i kazał on żeby moje zalecenia co do cesarki potwierdzili miejscowi specjaliści, potem na salę porodową gdzie założyli kroprówke i cewnik, no i jak przyszli ci miejscowi to z wielką łaską dali zgodę na cesarkę, jakby nie było przy mnie mojego gin to nie wiem jak by było. a potem na spokojnie na salę operacyjną, wkłucie znieczulenia ,15 min i Mała była po tej stronie brzucha, potem ok 30 min znęcania się lekarzy nade mną, baardzo nieprzyjemnie jak czujesz jak tam ci wyszarpują a potem ściskają wszystko ale nie bolesne, po prostu strasznie nieprzyjemnie ale już patrzysz na maleństwo które jest kawałek od Ciebie. potem przewożą Cię na pooperacyjną z dzieckiem, tam mąż mógł się kilkanaście minut przywitać się z Małą, no i leżysz 12 godz. dla mnie najgorsza była 2 noc a pierwsza na położnictwie bo ledwo mogłam się ruszyć, nie potrafiłam wiele zrobić przy dziecku a trafiłam na mało przyjemną zmianę, ale od kolejnego dnia już było z górki, i pielęgniarki bardziej pomocne w kolejne noce, minus że nie miałam pokarmu, dopiero w 3-4 dobie, ale nie było problemu żeby Mała piła i z butli i z cyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaRybkA
Mamuska 2014 - a co do obecności ojca przy porodzie, to po 1 musiałby mieć badania a po 2. to czy chciałabyś żeby aż tak dokładnie poznał Twoje wnętrze;-)? przynajmniej tak mnie zapytał mój gin i miał facet racje;-) więc tatusiowi pozostaje obgryzanie paznokci na korytarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska 2014
MalaRybkA nie nie jasne że go nie chce na sali operacyjnej chodziło mi po jak jesteś te 12 h na pooperacyjnej Kurde mega się tego boję tym bardziej że mój lekarz oczywiście jest na urlopie chciałam radzić na blachowni ale mój lekarz kardiolog się nie zgodził bo tam nie ma kardiologii a muszę byc pod nadzorem. Dzięki kochana za wszystko mam nadzieję że wytrzymam do soboty i nie będę musiała jechać wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałgoM
Hej dziewczyny!!! Co stosujecie na pupę niemowlaka ochronnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Linomag Bobo A+E. Miałam też Bephanten, ale Linomag lepiej nam odpowiada. Zero odparzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
dziewczyny a w szpitalu czym smarowałyście pupe Oliwką???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
Mamuska2014-> w szpitalu oliwka a potem bepanthen. Dla nas idealny. Ale jak skoncze druga tubke moze przejde na tanszy linomag. Ps gdzie go kupujecie??? Mam pytanie do mam odn wprowadzania zywnosci. Moglybyscie napisac co i jak? Na roznych stronach jest roznie odn wprowadzania glutenu. Od pediatry wiem ze kaszki bezglutenowe tylko tucza i lepiej wcale nie wprowadzac. A jak jest z zupkami? Jak je przygotowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Husky -> ja Linomag kupuje w Realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałgoM
Linomag w realu na polce z innymi kosmetykami dzieciecymi? Nie moge tegi spotkac nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Tak, nawet teraz w sobotę kupowałam. W tym dziale gdzie pieluszki, chusteczki i inne kosmetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Linomag możecie kupić w supermarkecie tj. Tesco czy Real, a jeśli nie to w aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
dzięki dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husky00 --> Ostatnio lekarka się mnie pytała czy już coś daje mojemu małemu bo skończył 3 miesiące, powiedziałam że nie to powiedziała żeby zacząć jak skończy już te 4 miesiące. Mały 4 miesiące będzie miał w czwartek ale zacznę od jutra. Najpierw kazała wprowadzić marchewkę, a potem marchewkę z ziemniakiem. Zamierzam do tej marcheweczki troszkę dodać mojego mleka żeby miał znajomy smak, zobaczy co z tego wyjdzie.;) Mam nadzieje że jak zacznie coś tam jeść oprócz mleka to będzie miał lepsze wyniki. :) Napisze jutro jak mi poszło wprowadzenie posiłku.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Edzia trzymam kciuki za pierwszy poważny posiłek Twojego malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
My jesteśmy już po 1 posiłku - gotowana marchewka (nie dodawałam mleka) i wnioski takie - chyba małej smakowało tylko nie wiedziała co z tym zrobić bo było podawane łyżeczką, dziś kolejne podejście;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
małaRybka no to super :), pierwsze koty za płoty :), oby dalej szło coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×