Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość GAJA123
Hej Dziewczynki, u Nas słabo w dzień ze spaniem, dlatego nie mam czasu do Was skrobnąć ale czytam... :) noce natomiast przesypia ładnie póki co... :) chcieliśmy teraz zaszczepić Małą bo skończyła 20.07. 2 m-ce ale w przychodni powiedzieli, że w takie upały nie zaszczepią, bo boją się o powikłania, musimy czekać...:( OlgierdaMama, moja Mała też robi tzw. jaszczurkę języczkiem, jest to bardzo zabawne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
Gaja123-> moja dwa razy była szczepiona w upały i nic jej nie było a cieszyłam się że cieplej bo tydzień wcześniej strasznie zimno i obawiałam się że się przeziębi.. w przychodni na mireckiego nie zważają na to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie nam też ostatnio odmówili szczepienia jak były upały. Mówili, że dla bezpieczeństwa żeby nie obciążać dodatkowo organizmu. A szczepimy w przychodni "Złota" przy łodzkiej. Jak widać bez znaczenia, ważne żeby Maluszek był zdrowy przy szczepieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
Hej ją dzisiaj szczepilam Matiego i troszkę płakał ale nie było źle . Mamy już 7.9 kg i 67 cm takze niezle. Wszyscy mówią że wygląda na pol roczku a on ma 4 miesiace i 2 tygodnie. U nas też dziś sie pojawił zabek dzwoni aż miło jak sie lyzeczka przejedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie w przychodni nie mierzą;( też bym chciała wiedzieć ile ona mierzy, samej trudno o dobry widok bo z tego co wiem to na samym początku mierzą od czubka główki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patusiaxxx u nas też jest kawał chłopa :) każdy mówi że wygląda na pół roku. husky00 u nas też nie mierzą ale po ubrankach mniej wiecej domyślam się ile ma. Nosi już 68/74 z przewagą 74. Ale może następnej wizycie poproszę o zmierzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Dziewczyny mam do Was pytanie... Mam termin porodu na 8 sierpnia, a dziś mnie zaczęła tak boleć ósemka, że płaczę z bólu. Ja miałam ją do usunięcia, ale się dowiedziałam, że jestem w ciąży i postanowiłam z tym poczekać do porodu... Teraz do porodu parę dni a ząb dał o sobie znać okropnym bólem... Co byście zrobiły?? Jechały na wyrwanie czy lepiej poczekać... Nie wiem czy wytrzymam do porodu a z 2 strony czy to dziecku nie zaszkodzi, czy nie wywoła porodu itd... Już sama nie wiem co robić :(. Jestem załamana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dzwon do swojego lekarza. On zdecyduje. Wątpię, aby dentysta rwal osemke teraz. Bardziej prawdopodobne, że wcześniej Cię wezmą do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Nie próbuj przeczekać. Stan zapalny może być bardzo niebezpieczny. Ból zresztą też nie wpływa dobrze na dziecko. Właśnie dlatego Wam pisałam, że warto leczyć zęby mimo wszystko w ciąży. Bo potem może się zrobić jakiś stan zapalny i trzeba podejmować dużo trudniejsze decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
OlgierdaMama dzięki :*, tak zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahh w końcu zrobiło się chłodniej i zależałoby mi żeby właśnie w taką pogodę urodzić bo w upały mam puls 110 i jestem bardzo słaba a tak jak dziś to 85 i jestem w stanie normalnie funkcjonować także czuję ogromną różnicę, ale niestety ma tak być tylko do końca miesiąca także od kilku dni robię wszystko z metod na dostanie skurczy... i nic! .. :/ może dlatego że został mi jeszcze tydzień do terminu to maluszek nie chce jeszcze wyjść..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do leczenia zębów to ja mam taki problem że miałam już od roku przed ciążą wyrwać ósemkę ale nie było kiedy bo dentysta powiedział że to będzie bardzo ciężko usunąć także będę później z dwa tygodnie obolała i na przeciwbólowych, byłam na wizycie 4 miesiące temu i dentysta bał się czy dotrzymam z tym zębem do końca ciąży bo ząb niestety już dość mocno popsuty ale na szczęście w ogóle mnie nie boli także chyba nie stwarza zagrożenia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Mój lekarz na urlopie, a nigdzie nie mogę znaleźć jego telefonu kom..... Nie wiem, na razie chwilowo przestało boleć. W poniedziałek mam wizytę u niego to może wytrzymam do tego czasu... A jak jest z zatruciem zęba?? Myślicie że można w ciąży?? Wolałabym z wyrywaniem zaczekać aż do porodu, bo jednak mogą być komplikacje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Wyrwać Ci raczej nikt nie będzie chciał, bo to duży ząb i ryzyko krwawienia itp jest duże, a przecież nie będą Cię faszerowac lekami teraz. Moim zdaniem jeśli zacznie znowu boleć powinnaś skonsultować to z lekarzem. Jeśli nie swoim to chociaż z dentystą - On Ci powie jakie masz możliwości w ogóle. Polecam dr Bilską - mną się w ciąży świetnie zajęła, była bardzo przejęta. Spróbuj zadzwonić i zapytać chociaż telefonicznie Ci powie co i jak. Ja tez nie zdarzyłam usunąć ósemki przed ciąża, wiec ja leczylam, żeby się potem nie okazało, że w najmniej odpowiednim momencie się odezwie. Zrobiłam na kasę chorych, żeby nie wywalac kasy niepotrzebnie, bo i tak ją zamierzam usunąć jak tylko Olo będzie juz jadł cos poza moim mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Oby to był jednorazowy wybryk. Trzymam kciuki, żebyś juz nie musiała myśleć o zębach do 8 sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
OlgierdaMama jadę na ul. Andersena do kliniki stomatologicznej. Niech zobaczą, ocenią. Wiem, że wyrwanie to duże ryzyko. Jakoś to może będzie. Dzięki za słowa otuchy :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiara88 ty też karmisz piersią ? ile masz karmien w ciągu doby ? ja mam 7 w tym jedno w nocy a ty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska2014
Witajcie :) Jestem w 32,3 tygodniu ciazy, bede rodzic na parkitce , nie ukryeam ze slyszalam rozne opinie, czy ktoras z Was tam rodzila? Jak to wyglada na prawde :)? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dziewczyny te, które mają chłopców. Ile wazyli jak skończyli 3 miesiąc? Waga urodzeniowa się podwaja czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Hej dziewczyny ja jeszcze chwile muszę wytrzymać jakoś do soboty a skurcze dają o sobie znać ryJka Ty rodzisz na Mickiewicza prawda ??? Ja na Parkitce szkoda że akurat nikt tam nie będzie w tym czasie co ja :( ps widze że ktoś ma taki pseudonim jak ja Tylko z małej litery więc bardzo Cie proszę aby dziewczyny się nie myliły gdybyś mogła go zmienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Sierpniowa mamo jak chcesz mam namiary na dobrą dentystkę ale jak Ci trochę przeszło to wstrzymaj się do powrotu lekarza. A powiedz jak Ty się czujesz masz skurcze???? Ps nie pomyl się tamta mamuśka co ma taki nick jak ja to nie ja ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patusiaxxx ja karmie już mlekiem modyfikowanym Neocate to mieszzanka aminokwasowa ze względu na złożoną alergię...;/ Teraz to wygląda tak że je mniej więcej tak (zależy o której wstanie): 8-9 rano 180ml mleka 12-13 180ml mleka 16-17 180ml mleka i przed snem różnie 19-20 też 180ml. Czasami jak się domaga to zwiększam o 30-60 ml. No zazwyczaj jeden posiłek w nocy tak koło 3. Ale ostatnio zdarza się że całe noce przesypia od 20 do 8 więc czasami wychodzi 4 posiłki. No i teraz wprowadzam marchewkę, daje przed karmieniem w południe. Dzisiaj już zjadł pare łyżeczek. A wiecie ile powinien zjeść warzywka żeby zastąpiło to jedno karmienie? OlgierdaMamo ja mam chłopczyka, jak się urodził ważył 4kg a jak miał trzy miesiące to ważył 7,3kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Dziewczyny mam do Was bardzo ważne pytanie ponieważ na przyszły tydzień zapowiadają się znów upały po 32 stopnie doradźcie mi jak mam ubrać noworodka na wyjście ze szpitala żeby nie zmarzł i się nie przegrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Mamuśka2014 ja skurczów nie mam. Od czasu do czasu łapie mnie tylko ból jak na okres. A tak to luz. Dzisiaj przepłakałam cały dzień z bólu więc mogłam przyspieszyć poród. Byłam u dentysty, bo chciałam żeby mi wypisała skierowanie do poradni szczękowej, no i mi wypisała ale powiedziała, że ząb jest do uratowania. Rozwierciła mi na luzie tą 8 i wsadziła tlenek cynku. Powiedziała, że gdyby dalej bolało to mam przyjść do niej lub jechać od razu do poradni, ale ona by radziła się wstrzymać z wyrwaniem do porodu. Ból przeszedł i mam nadzieję, że do porodu mam spokój. Ty wytrzymasz na pewno do soboty bo już malutko Ci zostało :). Za dwa dni już będziesz tulić w ramionach syneczka :). Powodzenia kochana i trzymaj się, jestem z Tobą :* Czuję się jak nowonarodzona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olgierda Mama- moj Mati jak mial 3 m-ce wazyl 7550 i 72 cm, jak sie urodzil mial 4370 i 62 cm. Ja slyszalam, ze dzieci podwajaja swoja wage urodzeniowa w 6 miesiacu a jak maja rok to powinny wazyc 3 razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałgoM
Do mam karmiących piersią. Stosujecie antykoncepcję hormonalną? Mi gin od razu przepisał Azalię. Jestem w trakcie pierwszego opakowania i martwi mnie krwawienia jak na miesiączkę trwające już tydzień. Być może organizm musi się przyzwyczaić. Czy któraś miała podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałgoM
Ja rodziłam na początku maja na Parkitce przez cesarskie cięcie. Uważam, że wszystko było w najlepszym porządku, wszyscy byli jeśli nie mili, to przynajmniej kulturalni, sale czyste, jedzenie lekkostrawne - ok. Jedyny minus - spodziewałam się, że po przyjściu na salę na położnictwie dostanę mały instruktaż jak przewijać, karmić piersią itp, ale nikt nie przyszedł. Szkoda jeszcze że w łazience brakuje półek i wieszaków - no ale nie można mieć wszystkiego. Ogólnie oceniam szpital bardzo dobrze i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Pytałam, bo Olo urodził się mając 3110gram. Teraz waży ok 6kg - dokładnie nie wiem, ale blisko.Wydaje mi się, że to trochę dużo - 3 miesiące skończy 5 sierpnia. Z drugiej strony karmie piersią tylko. Wychodzi 6 karmien na dobę. Sama nie wiem. Z jednej strony dobrze, że rośnie. Ale czy nie za dużo... Ech... odkąd zostałam mamą za dużo się martwię. chyba tak to już jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×