Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Podejme temat szczepien. Od pediatry dostalam adresy stron na ktorych mozna poczytac o szczepieniach: www.szczepienia.pl oraz www.parasoldlazycia.pl Na zadnej nie ma zamieszczonych informacji o mozliwych powiklaniach NOP. Po przeczytaniu wypowiedzi rodzicow na www.stopnop.pl doslownie zjezyly mi sie wlosy... Pediatra namawia na 5w1 i pneumo, meningo i rota. Z mezem zdecydowalismy ze szczepimy jedynie 5w1 chociaz wcale nie jestesmy do koncaprzekonani czy dobrze robimy. Dziewczyny kktóre wybraly 5w1 - czy u Waszych maluchow wystapily jakiekolwiek komplikacje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Eliza, my szczepilismy Małą 5w1 dwa razy i nie było żadnych objawów. Teraz mamy na dniach kolejną ale nie pójdziemy, bo obie z Małą jesteśmy chore . Był dzisiaj u nas lekarz i oprócz leków dla Małej mi przepisał antybiotyk OSPAMOX ja nadal karmie piersią i nie muszę odstawiac. Mała bardzo kaszle i ma uporczywy katarek który e dodatku nie schodzi dlatego bidulce ciężko oddychać tak się umeczy, teraz leży przy mnie na łóżku, bo chcę mieć nad Nią kontrolę w nocy...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny które borykały się z kolkami, czy to rzeczywiście przejdzie po 3msc, czy dłużej czy krócej u Was były? Mi chyba psychika siądzie zanim to przejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Wrzesniowka - my Bobotic odstawilismy po ok 4 miesiącach całkowicie. Po 3 stopniowo zaczęłam coraz rzadziej podawać. Jeśli się meczysz tzn ze to, co stosujecie się chyba nie sprawdza - może warto sprawdzić inny preparat? Gaja - trzymajcie się Kochane!!! Dużo zdrówka! Co do szczepień to my tez 5w1 i poza lekkim stanem podgoraczkowym nic większego się nie działo. Po 1 dawce wyladowalismy w szpitalu, ale jak się okazało złapał wirusowke trzydniowke, która wtedy panowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Dziewczyny może korzystając z tej pięknej pogody jakiś jesienny spacerek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaja123, OlgierdaMama dzieki dziewczyny za odpowiedz. Szczepilyscie moze Infamixem? Kaja2014 jak sie macie? Jak coreczka? Wrzesniowka - kuzynki synek zakończył "przygode" z kolkami jak mial 3, 5 miesiaca ale kolezanki corka z kolei miala 2 miesiace z hakiem. Wszystko zalezy od szybkosci dojrzewania ukladu trawiennego. Karmisz piersia czy mm? Jesli mm to polecam butelki MAM sa antykolkowe i wydaje mi sie ze dosc skuteczne (ja ich uzywam plus co 3 karmienie kropelki SabSimplex i jest ok) Mamuska ciesze sie ze samopoczucie juz lepsze:) Na pewno bedzie wszystko dobrze - masz dla kogo budzic sie kazdego dnia i z takim nastawieniem powinnas podejsc do wynikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamama
Witajcie, podczytuje tu czasem, bo mój poród niebawem, ale ostatnio nikt nie rodzi :) Szczepiłam córke 5w1 i po szczepieniu pojawiły się problemy skórne, alergie, drżenie rączek. Dziecko ma też inne problemy rozwojowe, ale nie wiadomo na ile to szczepienia, na ile inne czynniki. Jednak jestem zdania, że rezygnując ze szczepień trzeba zmienić ogólne podejście , zrezygnować tez z leczenia antybiotykami (chyba że w sytuacji zagrożenia życia), zastanowić się poważnie nad dietą, nie jeść przetworzonej żywności, cukru, wszystkiego co nafaszerowane chemią itd, wtedy organizm może sam się bronić i szczepienia nie są potrzebne, jeśli natomiast decydujemy się na mleko modyfikowane, słodzone soczki, danonki i ciężką chemię na recepty to lepiej iść za ciosem i szczepić. Są różne naturalne preparaty, które bez skutków ubocznych pomagają przy chorobach, wystarczy się zainteresować, niestety często wcześniej lekarze muszą doprowadzić dziecko do skraju swoim konowalstwem, żeby rodzic powiedział dość i wziął sprawy w swoje ręce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja2014
Eliza dziekuje. od wczoraj jestesmy w domu. ze zdrowkiem wszystko u małej ok... tylko sie dziwnie zachowuje . wczoraj wrócilismy i praktycznie cały czas spała. od rana dziś nie spi, jest płaczliwa wydaje mi się, ze nie pamieta domu :( i do nikogo nie chce iść na rece , polezec przy kims, nie chce byc u męża ani u babci tylko przy mnie... niby nas odwiedzali w szpitalu ale cały czas jednak była ze mną a to jednak 8 dni... czy to możliwe, ze jest wystraszona? ze nie pamieta taty dziadków domU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniówka , spróbuj moze takiego prebiotyku BioGaja albo zapytaj o inne bo trochę ich podobno jest. Ja kupiłam ten bo zapamiętałam nazwe :-). Nam poleciła to położna jak była na 2 wizycie, to wspomaga dojrzewanie jelit. Ja podaje małemu rano 3 kropelki a wieczorem 2 (mozna 5 dziennie). Mam nadzieje, że pomoże :-) Kaja, co u Was jak córeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
kaja ona przy tobie czuje sie bezpiecznie daj jej czas spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza85
Kaja2014 dla Twojej coreczki pobyt w szpitalu byl na pewno sporym przezyciem. Najpierw porod, potem kolejne nowe miejsce - dom, szpital teraz powrot do domu. Duzo wrazen dla takiego malenstwa. Jedynym stalym "elementem" jestes dla niej Ty. Mamuska2014 ma racje - daj jej czas i nic na sile. Niech sie spokojnie oswoi a im bezpieczniej bedzie sie czuc tym szybciej to pojdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrześniówka19
MamaOlgierda my Boboticu nie stosowaliśmy bo jest na tym samym składniku co Espumisan, Sabsimplex i Ibuvit kolka a te stosowaliśmy, więc nie wiem czy jest sens. Poza tym wykluczyliśmy nietolerancję laktozy delicolem, gazy windii, herbatkami i masażami, i kupkę czopkami bo nawet jak jej pomagaliśmy wydalić to i tak był wrzask. Najczęściej zaraz po karmieniu jest wrzask i prężenie dopóki nie odbije, poza wieczorami kiedy wrzask jest zawsze do północy. Mam już chyba pół apteki w domu... Próbowałam nawet Viburcolu na uspokojenie, bo było mi jej już tak żal jak nie spała kilkanaście godzin, ale i to się nie sprawdziło:/ Chyba poprostu muszę to przeżyć... Eliza85 mam butelki antykolkowe tt i lovi. Swoją drogą bardzo nie polecam tt z tym całym systemem odpowietrzającym, smoczek się zasysa a butelka po kilku wyparzeniach przecieka, porażka. Lovi jest w miarę i nawet widzę że mniej jej się odbija po jedzeniu. Następna będzie Mam;) tuptus2014 prebiotyków rzeczywiście jeszcze nie próbowałam, ostatnio polecali mi delicol chyba to samo działanie co biogaja. Może chociaż skróce jej te męczarnie i szybciej jej ten układ dojrzeje... Dzięki Dziewczyny za wsparcie, taka burza mózgów jest naprawdę pomocna;) Tym bardziej kiedy mój mózg jest już na wyczerpaniu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Wrzesniowka - wiem, że substancja czynna ta sama, ale patrz na stężenie. Mi położna powiedziała, że Bobotic Forte ma najwyższe stężenie. Infacol od którego zaczynaliśmy miał jedno z najnizszych- ulga była, ale nie do końca. Więc jednak ma to znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaOlgierda wiem tylko Sabsimplex ma jeszcze większe, dlatego nie ma go w pl. Niby są jeszcze substancje pomocnicze, pewnie różne w każdym specyfiku ale chyba nie ma to aż takiego znaczenia... Sama już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
A no chyba, że tak... to nie wiem co Ci doradzic... może ten lekarz z Lublinca, którego dziewczyny polecaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzesniowka19 sabsimplex mozna kupic przez neta:) tylko trzeba zwrocic uwage by byly noemieckiego producenta pflizer a nie czeskiego. Ja jeszcze kladlam termoforek z ciepla woda na brzuszek. Rozgrzana pieluszka szybko oddaje cieplo a termofor je trzyma. Probowalas moze? Dr Dyczkowski z lublinca daje robione kropelki ktore maja taki sam sklad jak sabsimplex ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
Dziewczyny szukam dobrego pediatry tylko naprawdę fachowca a nie takiego gdzie potrafi pomóc jak dziecko ma katar. Dajcie jakieś namiary na NFZ , bo muszę swoją przychodnię zmienić, bo obecna pani dr. mnie załamała po ostatniej wizycie, byłam z synkiem bo mi zaczął wymiotować i pod koniec wizyty widzę że dzieciak zaraz zaś będzie wymiotował a ta do mnie "Niech pani już z nim idzie aby mi tu nie zwymiotował". Nie wiem skąd tacy się biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
ja tak z innej beczki ;) jakby któraś mama była zainteresowana to w auchanie (przynajmniej tym w M1) są w promocji szczeniaczki uczniaczki z fisher price za niecałe 100 zł. mi się ta zabawka zawsze strasznie podobała i dziś zakupiliśmy korzystając z okazji, Michał dostanie na mikołaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Wasze dzieci tez przez sen tak dziwnie machaly raczkami gdy lezaly na plecach? Tak jakby tego w ogole nie kobtrolowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
Myszka1125-> a ktory model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Wrześniowka ja też miałam pół apteki w domu majątek tak zostawiłam co tylko ktoś polecił już wysyłałam męża do apteki ale dopiero zmiana mleka poskutkowała za dawanie dziecku koperku dostałam opierdziel od lekarza ja jak przystawiłam do piersi to trochę zjadła a potem ją gazowało niesamowicie tak wrzeszczała że nie mogłam jej uspokoić podobno disoflor kropelki jest dobry to probiotyk osłonowy na jelitka u nas nie pomógł może u ciebie zadziała kosztuje ponad 30zł wiem kazdy mówi ze minie ale jak tu patrzec na krzywde dziecka.ja dzisiaj miałam koszmarną noc wczoraj córke poczęstowałam mandarynka w nocy masakra tak się darła i kopała nóżkami dopiero po godzinie masażu brzuszka i podaniu nurofenu zasnęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus2014
Wrześniówka, Biogaja kosztuje ponad 30zł. Moj mały nie ma kolki ale nie toleruje laktozy a ja głupia zjadłam trochę domowego jabłecznika bo to nie na mleku, zapomniałam tylko o maśle i dzisiaj mamy jazdę z gazami, bo jęczy, stęka i nie może puścić. Bylismy u pediatry bo nam jakieś krosty na pleckach sie pojawiły i przy okazji przepisała nam debridat ale będzie dopiero jutro :-/ to jest podobno na zaparcia i na biegunki. Dostaliśmy zalecenie żeby na te krostki umyć go w krochmalu. I tu moje pytanie, czy któraś z Was stosowała to do swoich dzieciaczków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
To ja też z innej beczki - dzisiaj widzieliśmy bijace serduszko :) Kruszyna ma całe 9,5 mm :) ech, cudownie znowu to przeżywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
Husky00 -->> to ten co mowi po polsku i angielsku ma ze 40 różnych melodyjem, dotyka sie nóg, łapek, ucha i ma plastikowe serce do naciskania, nie wiem czy mój profesionalny opis coś Ci pomoże, ale nie chce mi się go z szafy ściągać, bo młody już śpi, a działania po cichu nie zawsze mi się udają ;-) Mamo Olgierda -->> to już całkiem duży twój dzidziuś:-) dużo zdrówka dla Was i niech rośnie maleństwo pod serduszkiem mamusi Mała Rybko -->> coś pisałaś o spacerze, my to w tym tygodniu niestety nie możemy, bo Michał przeziębiony troszkę, gluty do pasa wiszą i mąż też chyrla, nie chciałabym zapoczątkować jakiejś epidemi na forum;-) chyba, że za kilka dni, czy w przyszłym tygodniu to już nam pewnie przejdzie, to wtedy bardzo chętnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
tuptus2014 - moją Małą bardzo wysypało kilkanaście dni po urodzeniu głównie na buzi, też stosowałam krochmal - tylko pogorszyło za bardzo przesuszyło (aż się łuszczyło), kolejna lekarka(wcześniejsze mówiły że to od mojego mleka) kazała często kremować, zeby dobrze natłuścić bo to są nie ukształtowane w pełni gruczoły - podziałało, po kilku dniach było o niebo lepiej OlgierdaMama - to masz taką kumulację radości, dopiero co jedno a teraz drugie maleństwo będzie rosnąć w brzuszku;-) myszka1125 - życzę zdrówka i czekam na info;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Co do spaceru to szczerze: mi się nie chceee ;) sorry, podepnę się pod choroby i powiem, że spotkajmy się w większym gronie za tydzień co? Zmobilizuję się wtedy obiecuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Eliza 85 kochana mój Kuba też tak machał jak spał a czasami jak nie spał ale ogólnie nakręcilismy nawet filmik o tym nie wiem dokładnie kiedy to się skończyło ale jakoś po 2 miesiącu. Olgierda mama bardzo się cieszę najważniejsze żeby teraz było wszytko ok . Ja w przyszłym tyg powtarzam badania żeby zobaczyć czy nie ma tej bakterii e coli już a w ten piątek mamy usg nerek miała może któraś u swojego maluszka bo zastanawiam się czy to w pełni bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlgierdaMama->podczytuje Twoje posty.Gratuluje jeszcze raz błogosławionego stanu:)Mam synka 10 miesiecy i ciagle myslę o drugim dziecku.Chcę najpierw moze przeczekac do 2-3 lat.Chyba ,ze przytrawi się wcześniej:):PTak jak napisałaś...aż chce się wrócic do tego cudownego uczucia gdy nosi się pod sercem malutka istotkę:)Dużo zdrówka dla Ciebie i siły:)Pozdrawiam wszystkie mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Rzadko mam czas tu zaglądać. Eliza ja szczepię 5w1, wczoraj dostała 2 dawkę i jest wszystko ok, zero obrzęku, zero gorączki, czegokolwiek. Jednak nie powiem Ci ani że masz szczepić ani że nie szczepić, bo jedno dziecko nie zareaguje na szczepionkę a inne będzie mieć powikłania. Trzymam kciuki by dzieciątko dobrze zniosło szczepienia i było ok :) Wrześniówka19 nasza mała za 2 dni będzie miała 3 miesiące i kolki już minęły :) OlgierdaMamo super, pewnie się rozczuliłaś :), zdrówka życzę i trzymaj się, buziaki :) Dziewczyny co można kupić 5latce pod choinkę?? Moja chrześnica ma totalnie wszystko i nie mam pojęcia co jej kupić, nie chcę wydać góry pieniędzy, ale chciałabym jej kupić coś fajnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dzięki Dziewczyny :) uczucie cudowne, choć nie ukrywam, że jest i strach... przerwa po cesarce mała, wiec druga połowa ciąży może być trudna... ale jestem dobrej mysli... musi, musi być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×