Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość Mamuśka 2014
sierpniowa mamo my tez kładziemy na kocu ale mój Kuba ma gdzieś mate lubi podnosić głowę na kanapie albo jak robimy mu samolot bo widzi wszystko do okoła a teraz jest bardzo ciekawy świata :) Ja kupiłam krem na zimę Ivostin zobaczymy jak to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja2014
Hej. jaka jestem zla .. Powiedzieli mi Tu na parkitce ze corcia ma skaze bialkowa. Ok . OD wczoraj dostaje bebilon pepti1 dha na pol zmieszane z tym starym mlekiem zeby jej szoku nie robic. I od wczoraj pierdzi tak ze glowa mala przy prawie kazdym baczku leci wodnista kupa, jest niespokojna placze malo je... A oni mowia ze to normalne... Ze moze robic inne kupy... nie wiem co robic ... Widze ze corcia sie meczy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus2014
Dziekuje, za wszystkie inf o szczepieniach. Właśnie była u nas położna i tez z Nią trochę rozmawiałam na ten temat i w sumie okazało sie ze tak samo myslimy :-) Kaja, trzymaj się tam w tym szpitalu, co do mleka to Ci nie doradzę bo my na piersi. Ale ja bym drążyła jakby mi się dziecko męczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Kaja2014 - a co się z Małą działo że Ci stwierdzili skazę, bo z tego co sama miałam i co słyszałam to bardzo często stwierdzają zupenie mylnie alergię czy skazę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Miałam właśnie pytać - skąd pewność, że to skaza??? Ja bym drazyla, bo lekarze każdemu wmawiaja skaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza85
Kaja2014 u nas jest tradzik niemowlecy stwierdzony tylko dlatego ze pediatra jest dobry - u kolezanki takie same krostki a jej wmawiali skaze bialkowa. Przy zmianie mleka moga byc inne kupki ale z tego co piszesz to zakrawa na biegunke jesli przy kazdym baczku jest wodnista wydzielina. Dopytaj lekarzy i pamietaj ze bez Twojej zgody nic nie moga zmieniac/dawac. Trzymajcie sie cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
asiara88 dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny stwierdzili to na podstawie brzydkiej luszczacej sie skory na twarzy i za uszkami. Ogladala nas tez Pani alergolog do ktorej chodzi od x czasu moja siostra Bo mama ja Tu sciagla do nas i rowniez potwierdzila ze jej to wyglada na alergie pokarmowa. pytalan wieczorem na obchodzie pani doktor co robic powiedziala zebym odwrocila proporcje Bo mieszam jeszcze mleko nowe ze starym. Mam odwrocic tzn zamiast dwoch miarek hipoalergicznego i 1 gerbera mam dawac 2 gerbera i 1 hipoalergicznego i wtedy mam zobaczyc czy problemy z brzuszkiem i kupka mina... Nie podoba mi sie tez sposob w jaki coreczka to mleko hipoalergiczne je.., ten gerber taki sypki jest a ten bebilon taki zbity w puszce i wydaje mi sie ze wlasnie ten bebilon jest dla niej zbyt ciezki Bo meczy sie przy jedzeniu go... Takie mam wrazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
`Co lekarz to opinia ja tez mam dziecko ze skazą i lekarz kazał odrazu stare mleko odstawić i dawać nutramigenn mówił że odrazu poprawy nie będzie trzeba będzie z tydzień zaczekać a po tym mleku to takie kupy śmierdzące i kolorowe że masakra ale na brzuszek przestał dokuczać moja to się tak darła przy jedzeniu że jak zblirzała się pora karmienia to poty mnie oblewały ale Lena miała 3 miesiące jak stwierdzono skaze a odnośnie pierdzenia to ona miała takie bączki ale zanim zmieniliśmy mleko tak ją gazowało że nie potrafiłam swojego dziecka uspokoić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Kochana u mnie też tak mówili że to przez moje mleko że nie toleruje nabiału itp ale ja się nie poddałam tez miał takie placki na twarzy schodziła mu skóra i czasami dalej tak ma a jednak mam super lekarza i powiedział że to nie może byc to i miał racje a z przychodni konowały wszystkie tak mówiły. jeśli chodzi o kupki mój mały tez takie miał robiłam mu badania na rotawirusa, ademowirusa, krew utajnioną w kale wszytko a to poprostu mój pokarm jest przeczyszczający dostałam od lekarza biogaje i infacol i przeszło mu pierdział normalnie nie męczył się robił kupki fakt że wodniste i teraz też tak robi ale nie sprawia mu to bólu. Pogadaj z normalnym lekarzem a co jeszcze Ci radze to pogadać z laktatorką jak będziesz chciała numer to Ci podam ekstra babka i mnie tez uspokoiła z tymi kupkami. Nie skreślaj odrazu wszystkiego może oni się mylą a może nie ale ja bym to sprawdziła jeszcze. ps . mój lekarz powiedział że jak jest alergia pokarmowa to jest duzo czerwonych krost i to takie skupiska i na całym ciele nie tylko buzia ale sprawdź to jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wlasnie moja ma bardzo duzo takich chrost... Juz sama nie wiem bebilon pepti1 dha napewno jej nie pasuje bo zaczelam dawac z powrotem gerber i kupka normalna teraz w nocy pierwsza byla... No nic do poniedzialku jestesmy tutaj w szpitalu wiec czas na doradzenie co z mlekiem jeszcze mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
ostatnio na forum poruszony był temat basenu, a ja chciałam wam zaproponować "mini basen" dla malucha, a mianowicie wanne. Koleżanka poleciła mi zakup kołnierza do kąpieli dla niemowląt Baby Swimmer. Początkowo wahałam się, mąż był nawet przeciwny, ale jednak zdecydowałam sie na zakup i mogę go gorąco polecić. Mała ma frajde z zabawy w wannie i może się wyszaleć. Początkowo przeciwny tata teraz sam proponuję żeby napuścić wode do wanny :) Na tej stronce możecie zobaczyć jak dziecko w tym wygląda http://babyswimmer.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kiedy Waszym maluchom wyzynaly sie pierwsze zabki? Moja corcia ma 7tygodni bardzo sie slini, gryzie smoczka i jest niespokojna, co troche poplakuje. Idealne objawy zabkowania ale to za wcześnie wg tego co wyczytalam. Kaja2014 a dlugo masz podawac takie mieszane mleko? Mnie pediatra przy znianie mleka od razu kazala zamienic tylko wprowadzic je rano, nigdy wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Kaja2014 - moja Mała miała pełno krostek na buzi i też trochę na szyi i karku, na buzi były straszne, za radami kilka razy przetarłam jej krochmalem i zrobiła się z tego taka łuszcząca czerwona skorupa, karmiłam cyc+butla, ja już prawie nic nie jadłam a mm szło bebilon pepti i nic, żadnej poprawy, okazało się że po prostu trzeba było kilka razy dziennie natłuszczać tą skórę bo to był problem z sama skórą, ale to stwierdziła dobra lekarka jak poszłam prywatnie, a w przychodni dwie kolejne kazały mi po prostu ograniczać to co jem. Ja smarowałam Małą kremem nawilżającym z Emolium, po kilku dniach było o wiele lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie:) mój syn dostał skazy białkowej okolo 3 miesiaca wtedy bylismy już na NAN.Obajwiło sie to wysypką na brzuszku i za uszami.Byłam u 2 lekarzy i kazdy z nich kazal najpierw poobserwować dziecko, czy np moze to nie jakies uczulenie od proszku itp.I potem odrazu dostalam recepte na bebilon pepti 1.Fakt pani doktor stwierdziła ,że mój syn łagodnie przechodzi skaze, nie mial nic na twarzy ani na czole.Mleko chyba mieszałam przez pierwsze 2 dni , a potem od razu dałam sam bebilon.Pamietam ,że doktor mowiła ,ze można jedno karmienie dawac NAN drugie Bebilon pepti na poczatku.Alergen podobno moze w organizmie dziecka byc nawet do miesiaca.Dlatego unas wysypka schodziła powoli , a czasem wyskakiwaly nowe krostki , ale to tak jak mówie do miesaca półtora od stosowania bebilonu pepti i podobno to naturalne.fAKTYCZNIE KUPY cuchnęły niemiłosiernie i byly zielone, ale brzuszek go nie bolał.Po około 2 miesiacach sensacje z kupami sie unormowały .Jak synek mial 7 miesiecy sprobowalismy przejsc na NAN bo tak nam zlecilam pani doktor mowiac ze synek nie mial silnej skazy.Ale skonczylo sie to najpierw biegunkami, potem okropnymi zaparciami, wiec wrocilismy do bebilon pepti juz 2.I juz tak do roku bedziemy natym, potem zobacze.Daje synkowi od jakiegos miesiaca danonki albo czasem danio i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa jeszcze:)u mojej kuzynki synka tez stwierdzono niby skaze, ale on od nutramingenu mial odruch wymiotny nawet jak byl zmieszany pol na pol.Kuzynka miala juz rezygnowac z tego mleko ale z tego co pamietam zmniejszyla proporcje i maly dostawal na poczatku wiecej NAN i po potem organizm sie przyzywczail do nowego mleka.Z każdym dzieckiem jest chyba inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ,że tak na raty pisze.Ja małego kapałam i do tej pory tak robie w zwykłym....szarym mydle.Z tego co pamietam to jak synek mial ta wysypke to pani doktor kazala nam przemywac go w szałwi , ze to łagodzi ,ale czy ja wiem cyz nam to pomogło,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszule CIĄŻOWE, koszule DO KARMIENIA, koszule DO PORODU w cenie od 19,50 PLN! Staniki DO KARMIENIA już od 10 PLN! Szczegóły na www.sklep.brzuchatki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziaa94
28marzec --> Zaciekawił mnie ten kołnierz ale mam pytanie czy maluszkowi się dobrze oddycha w tym.? i nie ma jakiś np. odparzeń czy coś.?:) I za pierwszym razem oswajałaś Małą do tego czy odrazu jej założyłaś.?:) I dziewczyny mam pytanie odnośnie dyni. Dostałam od przyjaciółki i chciałam zrobić mojemu synkowi i tutaj pytanie. Macie jakiś sprawdzony sposób na przygotowanie dynii dla maluszka.?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Eliza85 - moja Mała też w pierwszych miesiącach często mocno się śliniła, pierwszy ząbek wyszedł jak skończyła 6,5 mies Edziaa94 - ja za pierwszym razem ugotowałam dynię w ziemniaczkiem, do tego troszkę oliwy i smakowało, kolejny raz dodałam więcej warzyw,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
Edzia ja dymie mam z swojego ogródka i miazsz pokroilam i zamrozilam.Jak gotuje małemu zupke to zawsze wrzucam po 3-4 kawaleczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
Mamo Olgierd coś ostatnio pisałaś, że przechodzicie z NAN HA na ten zwykły, czy już zmieniliście mleko czy jeszcze jecie HA? Jakbyś mogła napisać reakcję Olgierda na ta zmianę, bo my też musimy zmienić, bo NAN HA zniknął ze sklepów i jeżeli w przeciągu 3 tygodni się nie pojawi to Michał nie będzie miał co jeść, więc pozostaje nam tylko zwykły NAN, albo próby na żywym organizmie z jakimiś innymi markami, czego wolałabym temu małemu organizmowi oszczędzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Edziaa94 My małej nie przyzwyczajaliśmy tylko od razu na szyję i do wanny. Chwile się buntowała przy zakładaniu, ale w wodzie już było OK. Pływa sobie na brzuchu i na pleckach, woli na pleckach i sama się przekręca. Nie zaobserwowaliśmy, żeby jej się coś ze skórą na szyi robiło. Oddycha też dobrze, jedynie co to otwiera buzie i chce to koło lizać to wkładamy jej smoczka, żeby wody z wanny się nie napiła. asiara88 Kołnierz kupiłam przez allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
my od momentu jak podajemy mu żelazo ma ciemniejsze kupki wodniste dalej ale i mega śmierdzące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28marzec dziękujemy. Zamówiliśmy właśnie przez stronę, którą podałaś :))) Jak tak czytam Was Dziewczyny to widzę, że więksszość przerabiała "skazę białkową"... U nas problem wysypki w okolicach polliczków i uszu, schodząca na brzuszek i plecki a nawet nózki, pojawił się jak zaczęliśmy dokarmiać Enfamilem. Pediatra stwierdziła skaże białkową, u mnie dieta bez białkowa i mleko hipoalergiczne. Wysypka się pogarszała. Poszliśmy do Dermatologa - diagnoza trądzik niemowlęcy.. Poki smarowaliśmy sterydami było ładnie. Odstawialiśmy sterydy i od razu wysypka. Przeszliśmy na bebilon pepti i było coraz gorzej. Śmierdzące pierdki, kupki co 4 dni, też zielone śmierdzące, coraaz to nowe maści, robione, kupne itp itd i nic. Wreszcie wizyta u Alergologa, ciało miał aż żywo czerwnoe, jak poparzone...po badaniach krwi stwierdzona złożona alergia pokarmowa i mleko specjalistyczne Neocate LCP i krople Fenistil. Kupka śmierdząca ale co 1-2dni, kropleki braliśmy ok 3 miesiące łącznie z podejmowanymi próbami odstawienia. W końcu około 2 miesiące temu, pewnego pięknego dnia udało nam się odstawić kropleki. Zbiegło się to z wprowadzaniem nowych pokarmów. Teraz jak Synek je duzo normalnego jedzenia to kupka jest ładna, co dzień i wszystko ze skóry zeszło. Alergolog poradziła powolny powrót do Bebilonu, co nas czeka, i tez się boimy. Mogę poradzić: uważajcie na proszki do prania i płukania. Ja swego czasu prałam wszystko bez proszku. Teraz nawet dodaje minimalną ilość i włączaqm dodatkowe płukanie. Kiedyś zauważyłam że po założeniu buluzeczki skóra mu się zaczerwieniłam, i przebrałam go na body z innego prania i jak ręką odjął. Dziewczyny dużo cierpliwości potrzeba czego Wam życzę. Wszystko się poukłada. Zaufajcie swojej intuicji. To my przebywamy na codzień z Maluszkami a nie lekarze. Obserwujcie, to bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Myszka - my po prostu skonczylismy puszkę ha i od razu poszło zwykle. Olo juz na drugi dzień zrobił zupełnie inna, normalna kupę. Nic się więcej nie działo. Pediatra nic nie mówiła o mieszaniu itp. Jadł tez normalnie - ale On je wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Modesta
Czesc jestem mamą 13 miesięcznej Natalii.Przyłącze się do was:-)Ostatnio byl temat pieluch.Ja używam Bella Happy od początku i jestem zwdowolona.Probowalam Pampers i Dada ale.Happy są dla mnie najlepsze i najwięcej. wchlaniaja.kupuje na allegroid razu 4 paczki,bo wtedy wysylka free,wychodza tak samo jak Dada.Zapach jest delikatny,zawsze mmożna otworzyć paczkę i wywietrzeje.Dam wam link może skorzystacie http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=7054107

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Hey Dziewczyny My używamy mleka Hipp Procombiotic i jest wszystko w porządku, kupy normalne, żadnej wysypki. Co prawda mała dostaje to mleko rzadko, bo karmię ją piersią, ale czasem jak idę na spacer to zabieram butelkę lub wieczorami gdy mam coś do zrobienia to mąż ją karmi. Ja mam takie pytanie... Dzisiaj mam rezonans magnetyczny z podaniem kontrastu, nie chciałabym kończyć karmienia, jednak na pewno przez minimum 24 h muszę odciągać pokarm i wylewać. Powiedzcie mi ile mam go odciągać żeby laktacja mi nie zanikła i jak często???? Płakać mi się chce jak pomyślę że moje dziecko musi być tylko na sztucznym mleku teraz :( Jestem kompletnie zdezorientowana, nie wiem ile odciągać itd :( Dzięki za pomoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Moim zdaniem co najmniej tak często jak karmisz normalnie. A ilość? Jak najwięcej - laktatorem nie ściągniesz i tak tyle co zjada dziecko. To jeden dzień, wiec spokojnie - jeśli będziesz odciagac to powinnaś spokojnie wrócić później do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×