Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość małaRybkA
21 maj - u nas co prawda dużo wcześniej zaczęła przekręcać się na brzuch, ale stało się to z dnia na dzień, jednego nie mogła kilka minut uleżeć na brzuszku i były płacze i nerwy, a drugiego dnia sama się przekręciła i już tylko na brzuszek co chwilę się kładła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiara88
28marzec jakie zmiany alergiczne ma Twoja córcia po bananie? U nas Synek ma na plecach takiego placka i zachodzę w głowę po czym to. A wczoraj zjadł banana i tak jakby dzisiaj rano miał zaognione, bardziej czerwone, a w sumie banan to jeden z ulubionych jego owoców dlatego pytam bo może od tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
asiara88 - u nas na policzkach robi sie taka sucha i zaczerwieniona skóra i na pupie czerwona i chropowata. Jakiś czas temu też miała czerwone placki na szyi, ramieniu i dekolcie, ale wtedy na 99% było to po żelazie, bo jak odstawiłam to po 3 tygodniach zeszły, a już miałam wykupioną maść sterydową przepisaną przez dermatologa. Dobrze że sie wstrzymałam i jej nie smarowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czas pomyśleć o kreacji ciążowej na święta! Zapraszamy na wyprzedaż sukienek ciążowych! szczegóły: http://sklep.brzuchatki.pl/pl/promotions/1/full Ponad to: - staniki CIĄŻOWE od 10 PLN! - koszule DO KARMIENIA, koszule CIĄŻOWE, koszule DO PORODU już od 19,50 PLN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja2014
Cześć dziewczyny. My mamy mały problem, ponieważ córcia bardzo mało śpi i w dzien i w nocy. :( nie mam nawet jak wyjśc z domu ... Dzisiaj mam umówioną wizytę u ginekologa, nie chce ciagnąc córci 40 km więc chyba nie pojadę bo nikt nie chce z nią zostać :( Boją się, ze nie dają rady jak bedzie płakała :( ehh... zastanawiamy się nad kupnem maty edukacyjnej juz dla córci, ponieważ konczy juz 2 miesiac. Myslicie, ze od 3 miesiaca mogę ją powoli kłaść na takiej macie i ją troche zainteresować? jak nie spi to nie chce nic robić tylko chce być obecnie na rekach... nie mam już siły non stop jej nosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
Kaja -->> a masz karuzelkę nad łóżeczkiem, bo jeżeli masz i nie interesuje dzieciaczka, to mata raczej też niewiele pomoże. U nas Michał fascynował się bardzo karuzelą, a jak leżał na macie to trzeba było potrząsać pałąkami, żeby te zabawki się ruszały i brzęczały, to wtedy było ok. A tata dzieciaczka nie może z nim zostać? Ja zostawiałam z tatem i nie było zmiłuj musiał sobie radzić:) w końcu to tez jego dziecko;) a jak raz wyszło tak, że nie mógł zostać i poprosiłam szwagra o pomoc, to młody całą moją nieobecność przespał i była to jego najdłuższa drzemka w dzień od urodzenia, a wychodziłam z duszą na ramieniu, bo młody spał wtedy po 15 minut i dużo płakał jak nie spał;) czasem strach ma wielkie oczy, a w realu wychodzi, że wszystko jest ok. Wizyta u lekarza to dość ważna sprawa i choć wydaje się to niemożliwe, to zapewne opiekun sobie z bobasem poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Kaja - my uzywalismy maty bardzo wcześnie. Na początku oczywiście nie zwracał uwagi na grafikę, po prostu cwiczyl podnoszenie głowy. A z czasem zaczął reagować na wszystko i matę i zabawki, które na macie rozkladalam. Więcej nie pomogę - bo nasz jest spiochem i bawi się sam dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaja-->> a może zamiast nosić to kładź się z maluszkiem na łóżku i jakieś zabawki z wami, zazwyczaj wystarczy sama obecność przy dziecku żeby się uspokoiło, a może płacze bo nie chce być na rękach, u nas Michał miał takie akcje, że płakał na rękach a uspokajał się np. w wózku (raz go odłożyłam bo już miałam dość, a on ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu przestał płakać :) ) trzeba próbować, wcześniej czy później znajdzie się złoty środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Aha - dodam jeszcze, że moim zdaniem zbyt wiele kobiet robi z siebie meczennice... sorry, ale dziecko już nie jest połączone z nami pepowina i może zostać pod opieką choćby Taty jak pisze Myszka. W moim odczuciu to wszystko zaczyna się u Mamy w glowie... jak sobie wmawiasz, że dziecko bez Ciebie tylko ryczy to tak będzie, bo Ono czuje jak się denerwujesz wychodząc... lekarz a innym razem coś innego - musimy mieć czas dla siebie. Dziecko zmienia nasza rzeczywistość, ale nie stajemy się jego niewolnikiem - chyba, że na własne zyczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Sprzedam pieluchy PAMPERSY BABY DRY rozmiar 2 po 80 sztuk dwa opakowanie po 35 zł od paczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata zostanie z córcią oczywiście jeśli musi ale ona nie chce z nim byc bo płacze :( tak samo z dziadkami... przed wyladowaniem w szpitalu tak nie było a to już 2 tydzien leci po powrocie ze szpitala a córcia nadal tylko ze mna chce być , jak spi to po 3 minuty bo ciagle się budzi. o lezeniu nie ma mowy . chce byc tylko na rekach tzn noszona jak do odbicia się dzieci kładzie - na ramieniu... nawet teraz... spała 3 minuty i juz się obudziła ... nie mam pojecia co robic:( czasem mam jej dość, ze chce mi się płakać razem z nią a w poniedzialek na nią w koncu nakrzyczałam bo juz nerwy mi pusciły :( do tej pory zle sie z tym czuje . mysle, ze to przez zmeczenie bo w koncu ile mozna nie spac?! mój rekord trwa ( 3 Tygodnie) wygladam juz i czuje się jak zombie . a corcia kolek nie ma, brzuszek jej nie boli, kupki robi .. ona tylko placze bo zasnąć już ze zmeczenia nie moze... :( szukałam herbatek już na spokojny sen ale w tej naszej zapuszczonej czestochowie albo takich nie posiadaja w aptekach albo w ogole nie wiedzą, ze takie istnieją ( np w aptece w szpitalu na parkitce) juz do kazdej apteki wchodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a karuzelki nad łozeczkiem nie ma załozonej bo pani neurolog kazała nie zakładac poki co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28marzec dziekuję za odpowiedź. Jak wprowadzałam nowości to obserwowałam każdą i wszystko było w porządku, a nagle z niczego na pleckach ma te placki. Jedyne co to raz są bledsza a raz bardziej żywe. Dlatego jak przeczytałam Twoją wypowiedź o bananie to wiem, że to wcale może nie być to ale spróbujemy się wstrzymać :) Kaja ja niestety nie pomogę bo mój syn jest typem "nieprzytulasa". Utrzymać go na rękach to wyczyn, 5minut nie posiedzi na kolanach. Zaraz się wykręca i ucieka... najlepiej go puścić na podłogę. A jak wychodzimy to nawet nie zauważy, że nas nie ma.. Taki jest ;)Czy któraś z Mamuś też tak ma? Mogę Ci doradzic, żebyś spróbowała jak masz jakiś wzorzysty materiał pokazać, jakiś kontrastowy. W tym wieku Maluszki to lubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
Kaja-->> smoczka pewnie tez probowalas. Nie bardzo moge ci wiecej pomoc, bo ja tez mam takiego agenta co od malego nie lubil byc na rekach. Jeszcze tylko przychodzi mi do glowy troszke drastyczny sposob, zeby odkladac mala do lozeczka czy wozka za kazdym razem jak sie uspokoi tylko trzeba byc zawzietym i nie przestawac, taka metode tracy hoog poleca w ksiazce jezyk niemowlat. Ksiazka ogolnie warta przeczytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja- probowalas fotelika-bujaczka? Ja mialam podobna akcje ze sie corka darla niemiłosiernie ale dlatego ze ja moi tesciowie przestraszyli i potem tylko u mnie sie uspokajala. Ja ja odkladalam dobujaczka i siadalismy przy niej razem z mezem-albo ja glaskalam po raczce albo trzymalam reke na brzuszku. Potem maz sam z nią zostawal i metoda małych krokow - uspokoi core teraz tez on :) Ogolnie zgadzam sie z MamaOlgierda - jesli my same postawimy sie na pozycji jedynej osoby z dolnej sie prawidłowo zajac maluchem to tak bedzie. Z własnego doświadczenia wiem ze nawet jesli dziecko z jakiegos powodu nie chce zostac z nikim innym poza mama to trzrba je nauczyc ze tata tez czlowiek ;) A poza tym mysle ze wtedy mozna zabrac cos pieknego mezowi - ojcostwo i pewność ze dobrze sie dzieckiem zajmie jesli w kolko bedziemy wszystko same robic. Ale to jest tylko moje zdanie;) Dziewczyny a probowalyscie natluszczac te placki np kremem specjalnym emolium? Moja mala ma tradzik niemowlecy i go stosuje i praktycznie nie ma po tym sladu:) a kolezanka uzywa na takie zmiany skorne i bardzo sobie chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Kaja a probowalas usypiac odkurzacze? Nam jeśli się zdarza, że Olo jest zbyt zmęczony i trudno mu zasnąć to pomaga odkurzacz. Kładę do łóżeczka i zostawiam. Pomarudzi chwile a potem zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
Kaja ja polecam kupić mate bo to fajna rzecz na początku maluszek sobie obserwuje ale z dnia na dzień jest coraz bardziej zainteresowany.U nas Mata sie sprawdziła w 100& mam z tiny love.Ja małego musiałam wsiąść że sobą do gin na wizytę kontrolna bo nie miał kto z nim zostac w domu a też miałam 40 km .Mąż na czas wizyty został z nim w aucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Kaja ja oprócz tego co już dziewczyny pisały dodam, żebyś spróbowała czarno-białych obrazków, ja zrobiłam sama najprostsze - np. czarne paski na białym papierze czy czarne kropki i takie kartoniki wkładałam Małej do łóżeczka - wzbudzało jej zainteresowanie i potrafiła długo się na nich skupić, zrobiłam też z filcu czarno-białe figury geometryczne i przywiązałam do szczebelków - też się w nie długo wpatrywała, a co do karuzeli tak z ciekawości - czemu neurolog nie poleca? OlgierdaMama - jak zwykle zgadzam się w 100% - macierzyństwo to nie męczeństwo, gonić najbliższych do pomocy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
Dziewczyny poradzcie .Mój mały (8 miesięcy)od kilku dni poklasluje kazałem odrywajacym .Byłam u lekarza osluchowo jest okej w gardle czysto. lekarka powiedziała że to od zabkow ( mamy już 5 ) i idą nam górne jedynki. Dała mi syrop Pulneo.Dawalam mu przez 5 dni i w trakcie pojawił sie katar. Syropu mu nie daje ale kaszel sie pojawia rano i 2 -3 razy w ciągu dnia.Kataru też nie ma. Czy której maluszek też tak miał ( jak szła dolną dwójka to mały chrapal jak dziadek :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
Dziewczyny a co podajecie dzieciaczkom na goraczke? Maly cos zlapal od meza i goraczkuje. Podaje mu paracetamol w czopkach, ale jakos nie jestem przekonana ani do paracetamolu ani do formy podania ;-) moze macie jakies sprawdzone preparaty na lekkie dolegliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Patusia - a nie wyglupia się Mały? Bo mój jak zauważył, że dziadkowie reagują jak kaszle to zaczął strasznie często. Już miałam iść do lekarza aż zauważyłam że oni Go przedrzezniaja i On się bawi tak z Nimi. Ochrzanilam ich oczywiście, bo już się najadlam strachu, że się przeziebil. Do teraz zdarza mu się pokaslywac, ale jak widzi, że ja nie reaguje to przestaje. Wiec może u Ciebie to tez forma zabawy skoro lekarka nic nie słyszała niepokojacego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Ja podaje Pedicetamol - to są kropelki i łatwo się podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Moja jak miała gorączkę po szczepieniu to podałam paracetamol w czopku i poskutkował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
u nas tez nurofen forte .pedicetamol ma okropny smak moja niechciała zresztą jak sprubowałam to się niedziwiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrześniówka19
Kaja2014 ja Cię mogę pocieszyć że sama to przed chwilą przeszłam, mała spała tylko na rękach i w momencie odłożenia w sekundzie oczy jak pięć złoty i płacz... u nas trwało to kilka dni, podejrzewam że był to ten drugi skok rozwojowy, może u Ciebie to też skok bo to akurat ten czas. A na spacerach Ci śpi? Bo ja zauważyłam że w dzień w którym byłam z nią na dworze, śpi więcej nawet o kilka godzin. Też polecam książkę Tracy Hogg, kilka rzeczy naprawdę przydatnych. Co do maty, to my już mamy od jakiś 2 tyg i mała bardzo lubi na niej leżeć. Narazie pościągałam jej większość zabawek bo ją wkurzał chyba nadmiar, teraz ma zaczepione dwie które jej codzień wymieniam żeby jej się nie znudziły i potrafi tak się na nie patrzeć z 40 minut, potem 40 minut w leżaczku i mała drzemka i tak w kółko cały dzień. Każde dziecko jest inne i tak naprawdę nie wiemy co polubi, moja np nienawidzi spacerów w gondoli, ale ostatnio odkryłam że w nosidełku jej odpowiada więc niestety tak spacerujemy, w gondoli ma chyba za dużo miejsca i nic nie widzi i jest ryk taki jakby ją ze skóry obdzierali. Nawet jeśli mata narazie jej się nie spodoba to próbuj co jakiś czas, wkońcu napewno załapie. Życzę powodzenia i mam nadzieję że to jednak skok i za chwilę się skończy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
GG - aż mnie zaciekawilas z tym smakiem - jutro skosztuje :) mój Olo je wszystko, wiec i to mu pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus2014
Kaja ja tez tak sobie pomyślałam że to może skok rozwojowy u Twojej małej. My maty jeszcze nie mamy, właśnie zamierzamy kupic. ale w bujaczku ma takie dyndające i grajace i mu raz na jakis czas przyczepiam to sie cieszy przez długa chwile. U nas tak jak u Wrześniówki jak idziemy na spacer spi dużo lepiej szcególnie w nocy bo w dzien to on ma jedna długa drzemke czasami wie a tak to to sobie tak przysypia na 15 min/30min. A jak nic nie zadziała spróbuj albo metod Tracy Hogg( ksiązki warta przeczytania) albo poszukaj na internecie metody Dr Karp, u nas działa i to i to zależy od humorków Filipka. Dziewczyny jakie maty edukacyjne macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja u nas jeszcze na zasypianie działa dźwięk lecącej wody, zauważyliśmy to kiedy podczas mycia jak już się popluskał ti szybko zasypiał jeszcze w łazience( tam odbywa sie kosmetyka) i jakl nam sie zdarzy ze już jest zmęczony i nie umie usnąć to włączam na youtube nagranie prysznica i Filipek sie uspokaja i usypia :-) Mam nadzieję, ze i Ty znajdziesz Wasz usypiacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Dziewczyny dziś zaszczepiłam Kubusia płakał strasznie teraz śpi oby tylko nic mu nie było bo sobie do końca życia nie daruje. Powiedzcie mi do kiedy może wystąpić jakiś odczyn poszczepienny lub temperatura do jakiego czasu po szczepieniu??? Ogólnie do kiedy może coś być nie tak????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×