Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Pazdzierniczku napisz jak coś będzie wiadomo trzymaj się.Chyba nie ma dobrego wieku na macierzyństwo dla jednych za wczas dla drugich za póżno najważniejsze żebyśmy tego chciały a ile mamy lat to na czole nie mamy napisane.Ja chciałam mieć dziecko mając 21 lat a wyszło jak miałam 27.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój mąż wczoraj podczas "zabawy z brzuchem" znalazł rozstępy :/ cholery wylazły niziutko tam gdzie się brzuch zaczyna więc sama odkryłabym je dopiero po porodzie:( a tak się cieszyłam że chociaż tego mi los oszczędził i brzuszek mam gładki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2503
Ja też mam rozstępy i to ogromne, nie dość że na brzuchu to jeszcze na nogach. Zaczęły mi się robić w 7 miesiącu a jak już zaczęły to żadne kremy nic nie pomagały. Ogólnie dużo rzeczy się zmieniło, czasem trzeba się pożegnać z urodą ;) Taka już nasza kobieca rola. Ale jak sobie pomyślę, że jeszcze kilka tygodni i zobaczę swoje pierwsze dziecko to mam ochotę skakać ze szczęścia. A mam pytanie, czy wasze maleństwa też się tak wiercą? Ja mam wrażenie że mój mały ma każdego dnia nóżki z innej strony. Boję się trochę że jeszcze może pozycję całkiem zmienić a już chyba nie powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Gość2503 ->Moja mała się wierci okropnie i czasami te jej rozpychania i kopniaki graniczą z bólem.Po za tym mam wrażenie że po za moją skórą nic mnie nie dzieli z moją córcią bo tak mocno i wyraznie czuję jej ruchy.Nawet pytałam mojego gin czy ja mam tam wody płodowe bo mam wrażenie że nic po za dzieckiem tam nie ma :-) a miejsca kopnięć są bardzo różne a pomimo tego od 2 msc ułożona jest główkowo więc nie martwiłabym się tym na twoim miejscu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kopie dzidzi jak wściekłe, czasem aż boli. Ułożony już jest główką do dołu więc kopniaki dostaje pod żebra, chociaż niżej też się czasem trafi, tak od pępka w górę, a od pępka w dół szaleją rączki, czasem cały brzuch mi chodzi:) ale z tego to się cieszę bo czuję i widzę, że z małym wszystko musi być dobrze, skoro tak wywija:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
dziewczyny moja Zuzia też szaleje czasami tak że muszę wstać i pochodzić :) Nogi mi spuchły tak, że szerokich butów nie mogę założyć i nawet po nocy opuchlizna nie schodzi :( boję się że to może być zatrucie ciążowe :( zaniosłam rano mocz do analizy jutro wyniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie Mały nie daje spać bo najbardziej uaktywnia sie wieczorem i w nocy. Cieszę sie że go czuję jeszcze miesiąc temu wiercił sie wszędzie bo zmieniał pozycje. Teraz jest ułożone głowką więc kopie pod żebrami i rączkami sie rozpycha. Chyba zaraz wyjdę na spacer bo pogoda bardzo spacerowa żeby nie powiedzieć mocno wiosenna. co do rozstępów to u siebie jeszcze niae zaobserwowałam smaruję sie oliwką z rossmana na mokre ciało mnie bardzo odpowiada uważam ze jest bardzo dobra mam inne specyfiki ale ciągle sięgam po oliwkę. co do spuchniętych nóg to prawda ze jest to uciążliwe lekko mówiąc....mnie na dodatek noga urosła o 1 rozmiar myślałam że to niemożliwe ale tak jest i z 38 zrobiło sie 39....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Majka też się strasznie rozpycha, może mniej nogami ale rączki jej strasznie chodzą, najbardziej nie lubi jak leże na którymś z boków, bo od razu zaczyna się ruszać i od dwóch tygodni potrafię zapiszczeć z bólu, zresztą nawet nic już mówić nie muszę bo moja druga połówka od razy widzi że zaczęła się ruszać;P to moja pierwsza ciąża i jak na razie rozstępów nie widzę (wiem że najczęściej widać je zaraz po porodzie jak się skóra kurczy więc jeszcze chwilę zaczekam i też się wypowiem jak jest po)ja się smaruję dwa razy dziennie, babydream oliwka z rossmanna na noc ale na sucho (nie jak Kwietniowa Mama) i rano na dzień z tej samej serii mleczko, jak się nie posmaruję to mogę cały dzień się smyrać, tak samo jest jak mam dłuższą przerwę bo biorę prysznic później niż zwykle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak się zastanawiam bo ostatnio czytałam na temat miesiączki po porodzie. Podobno okres może się nie pojawić nawet do pół roku. Zwłaszcza gdy kobieta karmi piersią. Czy to jest prawda.? Jak to u Was było.? Mój synuś też mocno kopie i uciska bardzo na pęcherz . Ale zostało 6 tygodni( teoretycznie) więc jakoś trzeba wytrzymać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
My dalej w szpitalu. Wyniki moczu sa ok w krwi wyszlo ze ma wirusa jakiegos stad taki skok goraczki. Dzisiaj juz nie goraczkuje i jak dobrze pojdzie tp jutro do dpmu wyjdziemy. Tak tu czas sie ciagnie ze szok. Dzieki zq fobre slowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Ja dostałam pierwszą miesiączkę 9 i pól msc po porodzie choć jeszcze karmiłam piersią tylko myślę że u mnie to też chyba trochę stres przyspieszył sprawę bo dostałam ją w szpitalu.Synuś trafił tam z salmonellą i strasznie się stresowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój maluszek też strasznie szaleje, rozpycha się tak, że czasem boli. Ale oczywiście się z tego cieszę :) Ja też używam oliwki z rossmanna od początku ciąży i jestem z niej zadowolona jak na razie :) zazwyczaj używam jej dwa razy dziennie. Ziulka81- trzymam za Ciebie kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze. Edziaa94- byłam we wtorek u naszego gin i teraz już kazał mi przychodzić co tydzień. Słyszałam serduszko maluszka :) a to badanie gbs będę miała robione we wtorek. Powiedział, że może mi dać skierowanie i mogę je wykonać na parkitce albo on mi je może zrobić. Kwietniowa Mama- byłam wczoraj w lidlu, niestety śpiworki już zostały same różowe. Szkoda bo są na prawdę fajne i cena też jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2503
Wiem że będę się na 100% powtarzać bo gdzieś to było a nie umiem znaleźć ale chciałam zapytać o spirytus do pępka, planowałam kupić taki zwykły w monopolowym bo gdzieś czytałam, że będzie najlepszy ale przy okazji innych zakupów spotkałam takie gaziki nasączone alkoholem no i zamówiłam 5x2szt. myślicie, że to się sprawdzi? I czy wystarczy czy mam dokupić jeszcze ten spirytus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2403 --> Ja idę w przyszły czwartek, zobaczymy co mi powie. Też mu powiem tym badaniu.:) Pewnie też będę musiała przychodzić co tydzień, a bierze od Ciebie już mniej za wizytę .? Bo mi coś ostatnio mówił że mniej będzie brał bo częściej się będziemy widywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna ->u mnie na brak kupki u synusia pomogło zjedzenie 2 jabłek. I kiedyś wypiłam 2 szklanki rumianku...i ruszyło...ale czy faktycznie mial na to wplyw czy tylko zbieg okoliczności....ale można probować:)i podawałam przegotowaną wodę wtedy jak mial problem kupą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziaa94- tak, powiedział że teraz wizyty już będą tańsze. Tylko za to badanie gbs trzeba zapłacić, chyba 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, podbiję temat - jaki termometr kupić dla Maluszka?? Z góry dziękuję za Wasze sugestie - zwłaszcza od tych, które już przetestowały na swoich pociechach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
To ja już wiem Kochane, dlaczego tak znikaja z półek w rossmanie oliwki, jak tu większość z Nas ją stosuje:) Ja stosowałam od 3m-ca oliwkę bio-oil, ale jak mi się skończyła kupiłam mleczko i oliwkę babydream w rossmanie i też stosuję naprzemiennie na całe ciało, z tym że na brzuszek zawsze oliwka;) Kwietniowa Mama--- ja też wcześniej zapobiegawczo kozaki kupiłam 2 n-ry większe a zwykle noszę 36 no i sprawdzają się, szczególnie cholewki:) Pazdzierniczku--- życzę szybkiego i zdrowego powrotu do domciu z Synusiem Ja od rana mam powera jak widzę takie słoneczko troszkę poprałam, posprzątałam, ugotowałam, no i oczywiście zjadłam:) Dziś kolejne zajęcia w szkole rodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Marta2403-> to badanie kosztuje 25 zł .Robiłam je 3 tyg temu.W pierwszej ciązy miałam tą bakterię i przed samym porodem dostałam antybiotyk a synuś zaraz po urodzeniu.Na szczęście teraz jej nie mam. Co do termometru to ja kupiłam taki na podczerwień ale nie miałam okazji bardzo dokładnie go wypróbować ale w domu mam też taki do pupki z miękką końcówką.Ten na podczerwień jest fajny bo można zmierzyć też temperaturę wody do kąpieli,mleko albo temp. w pokoju.Druga sprawa to że nie trzeba budzić dziecka jeśli podejrzewa się że może mieć gorączke.Przy starszym dziecku musiałam go budzić i dziwię się teraz sama sobie że już dawno go nie kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owieczka2512
Witam.Co do rozstepow to ja od czwartego miesiaca urzywalam kremu przeznaczonego dla kobiet w ciazy i jestem zadowolona bo po ciazy nie mam zadnego rozstepa :-) Ja zakupilam termometr zwykly elektryczny. Moja malutka"zlosnica" dostala potowek na glowce bynajmniej tak mysle ze to potowki,choc wcale jej nie przegrzewam,hmm we wtorek mam wizyte w przychodni wiec bedzie wiadomo.. Zycze spokojnej nocy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i miałam zamiar dzisiaj kupić oliwkę i brak na półce ...hahahha...wzięłam mleczko. oliwkę wcieram na mokre ciało efekt jest naprawde super-polecam. Marta2403 wczoraj w lidlu na mickiewicza widziałam ten w kolorze capuccino sama sie zastanawiałam nad kupnem jeszcze jednego ale przecież mam niebieski dobrze ze jeszcze sie hamuje przy zakupach dla Małego. widzę ze bedziemy miały Chłopców w tym samym wieku. Gaja123- jak zajęcia w szkole ja w poniedziałek mam ten sam temat dzisiaj chyba miałyście kąpiel noworodka jedne z lepszych zajęć dla facetów... My w poniedziałek mamy poród. jak narazie to biegam po sklepach bo mam remont i gonię za fachowcami. Mały chyba kiedyś zostanie kierownikiem budowy. A teraz dopada mnie chęć na zjedzenie czegoś i muszę bo całą noc będę sie męczyć. Mały zaczyna tańczyć w brzuchu nocny marek jak jego tatuś. Dobrej Nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słodkich Walentynek Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znowu z zapytaniem do już mamuś ;) ostatnio rozmawiałam z koleżanką, która mieszka i rodziła w Myszkowie i ona mi mówiła, że szpital na wyjście daje wyprawkę dla malucha. Jakieś próbki kosmetyków, smoczki i dużo broszurek informacyjnych o opiece nad dzidziusiem, czy szpitale częstochowskie też praktykują coś takiego czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Mickiewicza dostajesz dwa pudełka są tam próbki kosmetyków dla dziecka butelka wody smoczek nawet pianka do golenia dla tatusia oraz broszury i książeczki o pielęgnacji i karmieniu malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to super :)ale na parkitce nic sie nie dostaje;/niestety;/ Ja dostałam próbki kosmetyków dla maluszka, broszurki i kalendarz od położnej na pierwsze wizycie w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Kwietniowa Mama---wczoraj w szkole rodzenia mieliśmy omawiany poród fizjologiczny i IV jego etapy oraz ćwiczyliśmy oddechy, kąpiel będzie prawdopodobnie na kolejnych zajęciach:), zapisywaliśmy się też na zajęcia fitnes. Były też 2 pary z Waszej poniedziałkowej grupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
Cześć dziewczyny ! Jestem po wizycie u ginekologa i poza nieustannie szalejącym ciśnieniem wystąpił jeszcze jeden problem, mianowicie ilość moich wód płodowych jest w dolnej granicy normy ( AFI 86), za tydzień mam iść na kolejne, kontrolne USG i lekarz wtedy zadecyduje co dalej, powiedział, że być może będzie konieczność "poleżenia" na parkitce a nawet w klinice na śląsku, strasznie mnie to zmartwiło :( do czwartku będę siedzieć jak na szpilkach myśląc tylko o tym i o mojej kochanej dzidzi, która warzy już 780 gram. Czy któraś z Was miała podobny przypadek? Jeśli tak, to będę wdzięczna za każdą opinię. Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21maj--> kruszyna z tej Twojej córuni. Mój synek 5 lutego ważył 800 gram, a teraz już pewnie ok kilograma. Ty się nie stresuj tak tymi wodami , bo to Ci na pewno nie pomoże. Nie masz na to wpływu, trzeba poczekać na spokojnie. Ważne, że lekarz jest wnikliwy i nie bagatelizuje. Lepiej położyć się do szpitala i mieć pewność, że jest się pod opieką niż trafić na takiego , co olewa i potem jest problem. Będzie dobrze - zobaczysz ! Teraz nasze pociechy rosną jak na drożdżach, więc każdy tydzień jest na wagę złota. Dbaj o siebie ! Ja ciągle wierzę, że się w maju zobaczymy na porodówce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli masz malo wod plodowych pil duzo wody np. 1 litr dziennie zwyklej wody mineralnej.... Ja przez cala ciaze mialam zagrozone zycie dziecka poprzez mala ilosc wod plodowych . Przez miesiac bylam w szpitallu w Czestochowie na podtrzymaniu ciazy i jedna z pielegnairek powiedziala mi zebym przez tydzien pila wode zwykla bo kiedys jakas kobieta miala podobna sytuaccje i o dziwo sprawdzilo sie . Na kontrolnym USG okazalo sie ze wod mam troche wiecej. Dziwne i wydaje sie niemozliwe ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Witajcie. My dzisiaj wyszlismy do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×