Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bobasinska

SYLVIE 20* wasze opinie?

Polecane posty

Gość ewwka
a ja biorę pigułki wiem... z 8 m'cy ? i libido jest straszne :/ + na początku miałam też inne dolegliwości dziewczyny ! dlaczego po każdym zbliżeniu czuję ból podbrzusza? nie kochamy się zbyt często,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila bella
ja sylvie biore juz ponad dwa lata i jestem bardzo zadowolona. poczawszy od poprawy wygladu skory, przez utrate wagi, do bardzo dobrego samopoczucia. z libido nie mam problemow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
ja właśnie myśle nad zmianą tabletek m.in. przez te zerowe prawie że libido :/ ale boje się, jak zareaguję na nowe, że może przytyję :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkasiaaaaa
Chce zaczac je stosowac..mam 177cm wzrostu i waze 75 kg...bo je sie ze przytyje..jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do poprzedniczki/przedmówczyni
No jeżeli będziesz zjadała tyle jedzenia, ile widzisz, to jest oczywiste, że przy pigułkach jak i bez nich, przytyjesz. Przecież pigułki nie powodują wzrostu wagi lecz co najmniej zatrzymywanie WODY z organizmie, na co również jest sposób (woda niegazowana, aerobic, zielona herbata etc.). Tak więc czy to będą sylvie, yaz czy diane - kontroluj to co jesz i ile zjadasz, a na pewno nie przytyjesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkasiaaaaa
Dziekeuje za info..... tyle osob tyje i dlatego sie boje Czy stosujesz Sylvie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Ja biorę sylvie 20 i nie przytyłam. Przy tych pigułkach nowej generacji, raczej nie ma czegoś takiego jak zatrzymanie wody w organizmie. Moęę się zdarzyć, że będziesz miała większy apetyt ale to już musisz sama się pilnować...bo najłatwiej jest potem zwalić na pigułki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze Was o pomoc.!!!! jutro lece do Turcji na tydzień, wczoraj wziełam ostatnia pigulke z 3 opakowania. chcialam uzyc przyspieszacza (mam ciemna karnacje, zawsze uzywalam przyspieszacza i w turcji i w egipcie (zadnych powiklan nie mialam)). mama wczoraj powiedziala ze przy tabletkach anty i przyspieszaczu moge dostac uczulenia na slonce i juz nie bd mogla sie opalac.. teraz moje pytanie do was: CZY KTÓRAKOLWIEK Z WAS MIALA JAKIES "PRZYGODY" Z SYLVIE20 PO OPALANIU??? nie chce uzywac filtrow wiekszych niz 2-6... wiec powyzej 6 uv, typu 30-50 odpadaja.. chce sie opalic a nie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opalanie
mogą wyjść białe plamki miałam tak w zderzeniu z solarium, podczas antykoncepcji wybieraj, albo sie zabezpieczasz, albo opalasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do poprzedniczki/przedmówczyni
Ja oczywiście za późno z odpowiedzią, ale.......... nie ma co straszyć i tragizowac sytuacji, bo z tym opalaniem i przebarwieniami przy antykonceptach nie do końca tak jest jak opisujecie. Ja już tyle lat biorę pigułki, w lecie opalam się często, bo lubię, a i w zimie raz na miesiąc zdarza mi się pójść na 10 minut na solarium i nigdy, przenigdy nie dostałam żadnych przebarwień czy plam!!! A dodam, że czasami zapominam o nasmarowaniu się kremem z filtrem :P Mnóstwo kobiet bierze tabsy, leży plackiem na słońcu i nie dostaje przebarwień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, nie chce wyjść na kompletnego laika, ale nie mam innego wyjścia. Sylvie20 to moje pierwsze tabletki i zastanawia mnie jak one działają tzn. kiedy? Przez 21 dni biorę tabletki i one zabezpieczają mnie przed zajściem w ciąże, a co podczas tej 7dniowej przerwy? wtedy już nie ma zabezpieczenia, tak? I od kiedy po rozpoczęciu nowego opakowania znowu można uprawiać bezpieczny seks, od pierwszej pigułki? z góry dziękuje : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
przy 1 opakowaniu najlepiej przez 7 dni jeszcze się zapezpieczać. w trakcie 7 dniowej przerwy zazwyczaj nadchodzi okres :D takze tego. najlepiej staraj sie brac pigulki jak najbardziej regularnie :) dziewczyny dziewczyny, glupio zabrzmi, ale dlaczego w pozycji "od tyl" czy tez "na pieska" boli mnie podbrzusze? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co podczas tej 7dniowej przerwy? jesteś cały czas zabezpieczona, pod warunkiem, że zaczniesz kolejne opakowanie po przerwie. I od kiedy po rozpoczęciu nowego opakowania znowu można uprawiać bezpieczny seks, od pierwszej pigułki? Cały czas przy regularnym, zgodnym z ulotką, stosowaniu tabletek jesteś zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misieq133
Cześć dziewczyny. Zacząłam brać tabletki Sylvie 20. Dzis zabiorę 10 tabletke z pierwszego opakowania. Nigdy nie brałam tabletek. Pierwszą tabletkę wziąłam w pierwszy dzień okresu. Okres mam nadal. Czy to może być od tabletek? Nigdy tak długo nie miałam okresu. Co .zrobić :( Martwię się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba się nie ma czym martwic, też tak mam, już 11 dzień, ale wychodzi na to ze w ciągu kilku miesiecy wszystko sie powinno unormalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do opalanie: no wlasnie wrocilam i w ostatnim dniu dostalam takie malutkie biale plameczki na ramieniu zebrane w jednym miejscu(b.male) i wokół pieprzyka to samo, w tym ze w nich byla woda?? niby to zeszlo ale takie biale kropki zostaly.. żadnych innych skutkow ubocznych nie mialam. opalalam sie przez 7 dni na przyspieszaczu i oliwce ew. jakis filtr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziuuulka
hej dziewczyny :) dawno nie zaglądałam i widzę że przez wakacje reszta też średnio śledzi forum :p wyjazd na wakacje wypadł mi dokładnie tak jak okres i wzięłam dwa opakowania pod rząd. Z tym że drugie opakowanie brałam nie o 10.30 jak zwykle ale w rozstrzale czasowym od 12 do 14 z małym hakiem. Powiedzcie że nic się nie dzieje przy tak niewielkim przesunięciu skoro zapomniana tabletkę można uzupełnić aż do 12 godzin..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
No w sumie nic się nie dzieje, jednak ja tam wolę być przezorna i jednak pigułki brać jak Bozia przykazała codziennie o tej samej godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja_87
Co do poprzedniej wypowiedzi "jak Bozia przykazała" Bozia to chyba zupełnie nie popiera zażywania "witaminki tylko dla dziewczynki" Właściwie nie rozumiem czemu Kościół czepia się doustnej antykoncepcji. Ksiądz kiedyś mówił, że to działanie wbrew naturze. Ale jak mam grypę i dostaję leki to też jest działanie wbrew naturze. A kalendarzyk to jest dla kobiet planujących ciążę, żeby wiedziała kiedy może w nią zajść. Tak tytułem wstępu. Właśnie zastanawiamy się z chłopakiem nad tym, abym zaczęła brać pigułkę. Do tej pory były prezerwatywy, ale powiedział mi po jakimś czasie, że dużo lepszy seks jest bez nich. Zostają więc tabletki. Poczytałam trochę na tym forum i chyba przy wizycie u ginekologa poproszę go właśnie o ten środek. Większość kobiet jest z niego bardzo zadowolona. Mam nadzieję, że i mi będzie on odpowiadał. Cena też jest zachęcająca. 20 zł miesięcznie nie jest strasznym wydatkiem. Myślałam, że pigułki nigdy nie zawodzą. Na moim kierunku jest dziewczyna, która miała 19 lat jak zaszła w ciążę właśnie przy pigułkach. I trochę mnie przeraziła tą informacją. No zawsze jest ten 1% niepewności. Obym ja się w nie nie nalazła. Także jak zdecyduję się na SYLVIE podzielę się z wami o moimi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madz4
Heeej, moja ginekolog powiedziała, że do 6 godz. od tej właściwej godz. można brać bez obaw.. Czytałam trochę forum, dziewczyny nie narzekają na Sylwie 20, ja biorę już jakieś pół roku, ale bolą mnie piersi cały czas, waga rzeczywiście stoi w miejscu, choć miałam nadzieję, że ciut przytyję, bo chuda jestem.. jednak inne też objawy mnie zaniepokoiły (m. in. Okres u mnie trwa 5-7 dni?? (czytałam, że przeważnie powinien trwać od 3-4 dni). Jak kończę opakowanie tabletek we wtorek to okres dostaje dopiero w sobotę i mimo rozpoczęcia kolejnego opakowania po 7 dniach (tj. środa) okres trwa do piątku/soboty. ) i skonsultowałam się z moja ginekolog, po czym kazała mi odłożyć po skończeniu opakowania. A Wy, co sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Ale wtopa, no tak Bozia nie przykazała;) Madz4 skoro ginekolog tak Ci kazała zrobić, to najlepiej będzie jak jej posłuchasz. No jak widać, nie każdemu te pigułki służą, każdy organizm jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moherowy_berecik
Ja takie długie okresy z odstawienia tzn. 5-6 dni miałam jak zażywałam Yaz, który właśnie z tego powodu zmieniłam na sylvie20 po 4 miesiącach stosowania. Teraz mój okres trwa średnio 4 dni, jest skąpy i całkowicie bezbolesny. Ps. jak nie stosowałam pigułek to okresy trwały u mnie bite 7 dni, czasami nawet w 8 dnu jeszcze lekko plamiłam, tak więc może to tez ma jakiś wpływ na długość okresu przy antykoncepcji?! Sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madz4
Na ulotce jest napisane, ze nie mozna chodzic na solarium podczas stosowania tabletek. Ktoras byla, albo dowiadywala sie od lekarza jak to jest?? Bo lato jest kiepskie tego roku, a czekaja mnie 2 wesela niedlugo i chcialabym pojsc choc troche sztucznego koloru nabrac. Ale nie wiem wlasnie jak to jest?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniminimini
carmen -> te białe plamki z wodą, to prawdopodobnie już było poparzenie słoneczne, więc nie od anty :) madz -> ja zażywam sylvie od grudnia ubieglego roku i i tak mi sie okres uregulowal, ze gdy w niedziele zaczynam 7 dniowa przerwe - w srode zaczyna sie okres i trwa zazwyczaj do kolejnego poniedzialku-srody. aczkolwiek ciesze sie, bo wczesniej mialam mocne, bolesne i nawet 9-11 dniowe miesiaczki my z chlopakiem dopiero niedawno zaczelismy wspolzyc, wiem glupie - stosujemy i gumke i anty (pewnie ktoregos razu i tak wyjdzie bez gumki :P), ale mam tak dziwnie, jak np. teraz, ze podczas ostatnich tabletek z opakowania mam wrazenie, ze jesli cos zrobimy to wpadniemy, bo pozniej jest 7 dniowa przerwa. nie wiem, jakos tak dziwnie :P poza tym wybieram sie w przyszlym opakowaniu do ginekologa po recepte :D i i chyba zmienie tabletki, z powodu zlego krazenia krwi. kurde, z 1 str chce nowe, bo zima to masakra jest, ale z 2 znow caly miesiac czuc chandrę? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Mam pytanie; zaczynam właśnie brać te tabletki i chciałam się zapytać czy można je zacząć brać przed wyjazdem za granice? Czy upały albo jakieś ewentualne grypy żołądkowe wpłyną na efekt tych tabletek? Czy pora dnia jest istotna? Czy ma znaczenie czy będę brała tabletki rano czy wieczorem? Jeszcze mam pytanie odnośnie alkoholu? Można pić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madz4
Mysle, ze lokalizacja nie ma znaczenia, co do pory dnia to wybierz taka jaka ci najbardziej bedzie odpowiadac. Pamietaj tylko, ze do 6h od tej wybranej godz mozesz wziasc tabletke bez obawy, ze nie zadziala. W przypadku opoznienia dluzszego niz 6h nalezy wziasc, ale zabezpieczac sie dodatkowo do kolejnej blaszki. Jesli chodzi o grype, np. zoladkowa to w przypadku wziecia tabletki i w niewielkim odstepie czasu po tym np. zwymiotowac to nie bedzie ona prawdopodobnie dzialac, bo moze sie jeszcez nie wchlonac. Alkohol dozwolony :)) P.S. Napisze mi ktos, co z tym solarium?? Bardzo prosze :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda2408
rzeczą jasną jest, że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na leki, hormony itd. jednak ma pytanie:) jak długo miałyście plamienie już po zakończeniu okresu po rozpoczęciu zażywania tabletek? zaczęłam brać pigułki i miałam okres intensywny przez tydzień czasu i potem dość obfite plamienia przez kolejne 7 dni i nadal mam plamienia, w prawdzie już o wiele, wiele słabsze, ale jest to bardzo irytujące;/ oczywiście wytrzymam, ale z czystej ciekawości chciałabym wiedzieć jak u Was to wyglądało. i czy np. takie plamienia już po okresie zdarzały się jeszcze przy następnych opakowaniach czy po pierwszym opakowaniu to się unormowało? dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
ja praktycznie całe pierwsze opakowanie małam brązowe plamienia. teraz sie 'unormowalo' - okres jest bezbolesny, ale mimo ze krotszy od zwyklego bez tabletek - to i tak dlugi zazywam je od grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziuuulka
cześć Wam :) no ciekawe z tymi plamieniami - ja osobiście ani nie miałam plamien, ani żadnych innych skutków. Do tego od pierwszego opakowania jak odstawiam tab w poniedziałek to okres od środy i średnio tydzień trwa.. Jakoś strasznie regularnie to u mnie :) w każdym razie ja nie żałuję decyzji o ich braniu ani troszkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×