Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bobasinska

SYLVIE 20* wasze opinie?

Polecane posty

Gość hmmm :)
Teoretycznie możesz poprosić o tańszy zamiennik (Harmonet --> Sylvie), jednak w praktyce nie w każdej aptece ci go wydadzą. Najlepiej przy następnej wizycie u ginekologa poproś go o wypisanie recepty na sylvie - powiedz po prostu, że nie masz kasy i chcesz tańszy zamiennik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaaaaaaaaa
a ja wlasnie chce zrobic sobie przerwe bo biore ją od sierpnia i moje libido spadło do zera zle mi z tym i musze cos zrobic mam nadzieje ze to pomoze bo w sumie bez sensu je brac skoro seks raz w tygodniu :-( fajnie mają te ktorym libido nie spadlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka7777777
a ja już zaczynam panikować, choć tak naprawde nie mam powodów, bo jest to nierealne jestem w 2 dniu 7 dniowej przerwy pomiedzy opakowaniami, a okresu nie ma :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka7777777
rzecznik : Jeśli stosuje się tabletki antykoncepcyjne nie należy palić papierosów! Zwiększa to ryzyko występowania działań ubocznych natomiast alkochol osłabia działanie leku. wyczytalamostatnie danie o sylvie z tego lingu, ktory wyslales powyzej. wiec jak tlumaczyc fakt, ze nie jest o tym wspomniane w ulotce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejda665
majka : miesiączkę dostaje się miedzy 3,a nawet 5 dobą po ostatniej tabletce więc spokojnie ;) a ja też czytalam o alkoholu i papierosach ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, ze to nie prawda. Jakoś przez ponad pól roku jak biorę Silvie nie zdążyłam zajść w ciążę a imprezy sie zdarzały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejza No wlasnie osłabiaja czy nie.... Bo ja przez prawie 5 lat piłam piwa i paliłam papierosy i jakos w ciaze nie zaszlam.... No coz ja mam inne poglady co do stosowania anty. Majka ---> Ja okres dostaje zawsze w 4 badz nawet 5 dniu :) takze nie martw sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejda665
bezchmurneNiebo - skoro 5 lat nie zaszlas w ciaze to chyba masz odpowiedz. Ja nie jestem farmaceuta ale sama tez nie raz pilam wiecej i do niedawna palilam i w ciaze nie zaszlam ;) To co jest powypisywane w internecie,ze ktos w ciazy jest bo wypil albo zapalil to sa bzdury, bo kobiety sie tak tlumacza, a pewnie zapomnialy wziac tabletki raz czy dwa. Wiec to jest tylko moja skromna opinia,ze alkohol i papierosy (przynajmniej w moim wypadku) nie wplynely na dzialanie Sylvie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejda Ronwiez mam podobne zdanie, chyba ze sie kobieta upija, wymiotuje a nie minelo 3 godziny od wchloniecia anty, ewentualnie wtedy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka7777777
macie racje, chyba ;) wgl to 3 dzien przerwy a ja 'trzese portkami' zapewne niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejda665
Tak, wtedy to możliwe bo tabletka nie zdąży wchłonąć :) Ale w innym przypadku raczej niemożliwe. Majka spokojnie, jutro najdalej za dwa dni dostaniesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka7777777
Octavia : przed podjęciem decyzji o zażywaniu tabletek miałam strasznie rozregulowany okres Ok, wczoraj pseudo dostałam , a dziś pseudo jest - tylko ledwie co brudze, jest to nieporównywalne z okresem w poprzedniej przerwie i z wszystkimi wcześniejszymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka7777777
dobra, jakoś i ten okres się dokulał, a wraz z nim a psik - choroba, jak wygląda stosowanie anty wraz z połączeniem antybiotyków czy jakiś innych leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak stosujesz antybiotyk, to może zmniejszać skuteczność anty. Jeżeli chodzi o inne leki to WSZYSTKO JEST W ULOTCE. Naprawdę radzę poczekać z seksem. Teraz panikujesz co do okresu, to jak zaczniecie się kochać, w oczekiwaniu na miesiączkę chyba osiwiejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejda665
w internecie jest też lista leków, które mogą osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych. Majka ja Cie rozumiem, panikowałam tak samo jak Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ejda panikowałaś też zanim zaczęłaś uprawiać seks? Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka7777777
Octawia : kiedy my już 'zaczęliśmy' - coś na wzór 'wsadzić i wyjąc' bo Moj facet zaniemogl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka ---> ja proponuje pojsc do lekarza rodzinnego i powiedziec ze bierzesz takie i takie tabletki anty i zeby Ci dal antybiotyk taki aby nie obnizal skutecznosci dzialania anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Octavia---> czy Ty dziewczyno nie przesadzasz?? to jej problem czy wspolzyla czy nie. Nie musisz jej wypominac ze jeszcze nie doszlo do zblizenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejda665
Octavia - nie przed rozpoczeciem,ale panikowalam o kazda mala glupotke wiec rozumiem Majke :) Tez czytalam wszystkie fora i marudzilam chlopakowi,ze bedziemy rodzicami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wypominam jej, że nie zaczęła współżycia. Tylko, że panikuje, a nie ma powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziuuulka
octavia- taa.. Rozumiem Cię :D a Ty maja nie przeginaj:) tabletki bierzesz więc nie ma możliwości zajścia w ciążę. Albo nie kombinuj z receptami na dłużej tylko się badaj co 3 miesiące i niech Ci mówi lekarz co 3 miesiące że nie jesteś w ciąży :) i mimo wszystko będę się upierała że na seks to trzeba być bez wątpliwości i głupich strachow co 5 sekund..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti21
ja biorę sylvie od trzech dni i jest super a bałam się że będzie tak samo co po tych wcześniejszych wymioty itd....itp... a tu nic energi za dwie no i na sex też ochota i to po kilku godz. od wzięcia pierwszej tab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka7777777
madziuuulka : ale zrozum, jeśli będę postępować tak, jak z Octavią piszecie, to ja nigdy nie będę w 100% pełni gotowa, bo odkąd tylko pamiętam : wszystkiego się bałam, myślałam racjonalnie i bałam się konsekwencji, np. w dzieciństwie nie chciałam założyć rolek i pojechać, bo wiedziałam, że się przewrócę i zedrę kolana, jestem pedantką - nawet nie wiecie, jak trudno żyć z takim 'ciągłym lękiem', tym bardziej, że ja po prostu nie chcę dzieci, lubię je - ale tylko 'na 5 min.' - wiem, bo mam 2,5 letniego siostrzeńca, który mieszka gdzie ja i non stop przebywamy w swoim towarzystwie, jest to fajne - ale to nie zabawka ;). stąd te moje wahania, strachy i myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka ja rozumiem Twoje obawy, są uzasadnione, też nie przepadam za dziećmi. Nie wiem, czy kiedykolwiek będę chciała je mieć. Jednak skoro już teraz tak panikujesz, to co będzie później? Żadnej radości z seksu tylko ciągłe zamęczanie siebie i czekanie na okres. Chociaż wydaję mi się, że z pierwszą normalną miesiączką te obawy powinny ustąpić. Ale nie wiem. Mówisz, że się boisz. A może po prostu nie jesteś gotowa. Każdy indywidualnie do tego podchodzi. Nie powinnaś wywierać na sobie jakiejś presji. Bo później życie w wiecznym lęku strasznie będzie Cię męczyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejda665
mysle,ze Majka jak kiedys zdecyduje sie na wspolzycie i raz czy dwa dostanie ta upragniona miesiaczke to przestanie sie tak przejmowac i bedzie sie cieszyc seksem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Octacia----. nie zrozum mnie zle, ja tak wczesniej wywnioskowala z Twoich wczesniejszych wypowiedzi. Napewno masz racje, ja o tym wiem, ale majka jest osoba mloda i trzeba jej pare rzeczy uswiadomic... Jesli Cie uraziłam moja wcześniejszą wypowiedzia to Cie przepraszam - nie miałam takiego zamiaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziuuulka
więc fantastycznie wspólnymi siłami doszłyśmy do wniosku iż na każdego przyjdzie pora :) trochę się zirytowalam tym tematem powiem wam :D a tak z innej beczki to coś mnie brzusio pobolewa po tym drugim opakowaniu :( syfy z twarzy zniknęły, i 4 kg z wagi również. Ale akurat z ostatniego nie jestem zbyt zadowolona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×