Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Dzieki dziewczyny :) A tak na sztuki to ile tych bodziakow i rampersow trzeba? Potem to rodzinka zacznie prezenty znosic ale te najmniejsze rozmiary to musze sama kupic. Gdzies czytalam ze po 6 z dlugim i 6 z krotkim rekawem. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmiaru 56 mialam 3 czy 4 komplety zeby dziecko ubrac od stop do glow. reszte 62. moja agusia urodzila sie duza i 56 nosila przez 2 tyg. od poczatku tez zakladalam jej 62 mniejsze, bo wiadomo ze co firma to inna rozmiarowka i te 62 czasrm male jak 56. rozmiaru 62 lub angielskie 0-3 mam duzo. bodów na dlugi rekaw 10, na krótki jeszcze wiecej, 6 pajacow, chyba z 10 spiochow.polspiochow, sweterki 2.....to tak z grubsza...bo jeszcze spodnie, koszulki, jakies kaftaniki, sukienka itp. na odwiedziny ja najwiecej dostalam rozm 74, troche 80 i kilka rzeczy 68. ale goscie u mnie malo pratyczne rzeczy przyunosza, wiadomo ze jak ktos nie ma dzieci to kupuje sliczne ale niepraktyczne ;/// ja bym kupila na twoim miejscu przede wszystkim 62. troszke 56 na pierwsze dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaa wiadomo, ze im wiecej rzeczy tym prac rzadziej trzeba. Policzylam ze bodów krotkich mam 15 szt a i tak pralka co 2 dni wlaczana jest, bo malej sie ulewa, kupa wyplywa i przebierac czesto trzeba. Polecam bodziaki Early days w 7-pakach lub 3-pakach na allegro kupowane. Tanio wychodzi, a sa praktyczne. Zwlaszcza do "chodzenia po domu" albo do spania. Na "wyjscia" sobie zapup kilka wypasionych wzorków. z tej samej firmy sa tez pajace calkiem niezle, pakowane po 3 szt. CVhociaz pajace Mothercare bardziej mi sie podobaja;) A wlasnie - czy macie jakis patent jak sprac plesn????? Mokry pajac mi za pralke wpadl i troszke splesnial przy szyjce i nie spralo sie normalnie ;/// a szkoda mi ciuszku wyrzucac bo fajny jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Bardzo dobrze Tysia ze sie rozpisujesz, bo to bardzo praktyczne i przydatne rady. Piszcie piszcie, ja sobie to w swoim czasie odgrzebie. Mnie natomiast wykancza bol glowy, ktory od jakis dwoch godzin ustal po 4 dniach ciaglej meki. U mnie to jednak kregoslub i nie bynajmniej od brzucha ktory jest jeszcze plaski jak decha tylko najnormalniej taki juz jest marny i pewnie prawdziwe meki sie zaczna od 7 miesiaca. Musze uderzyc intensywnie na basen. A tak jesli o brzuchu mowa, to kiedy zaczal byc dla Was ( nie mowie ze innych) widoczny. Bo u mnie poki co bez zmian. Ja wiem ze to jeszcze wczesnie jest i pewnie bede jeszcze zalowac ze tak szybko go chcialam, ale juz sie doczekac nie moge zeby cos tam sie pojawilo :D Radosna trzymaj sie....2 tygodnie zleca szybciutko. Trzymam kciuki. Ciamcia to rzeczywiscie juz moze mamusia...:) Pozdrawiam nieupalowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysiu - ja plamy z pleśni na prześcieradle namoczyłam w vanishu /taką pastę zrobiłam/ i zeszły. Popróbuj, szkoda wyrzucać dobry ciuszek. A jaki Ty masz wózek? Już nie chcę wracać, bo dawno o tym pisałyście. X-landera? czy maxi cosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam Roan Marita. Duży, cieżki, wiem. Ale zalezalo nam na duuuuzej gondoli i dobrej amortyzacji. Wózeczek dla niuni jest bardzo wygodny. No i zawieszenie i kola "terenowe" czyli dobrze sie sprawdzaja na polskich chodnikach i na podworku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny która z Was miała Pco? Bo tak mi się obiło kiedys o oczy, ze któraś z Was miała... tysia albo bratka chyba....? Chciałabym tylko wiedziec jak to sie leczy bo kumpela podejrzewa u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Tysia za wszystkie porady :) Tak sie zastanawiam nad rozmiarówką. Polskie 58 to chyba New Baby tutaj. Tutaj piszą na miesiące albo wagę a nie wzrost. To New Baby jest do 4,5 kg wiec to pewnie 58. A 62 to podejrzewam 1-3 miesiące. Kurcze, powinni jednakowa rozmiarówkę w całej Europie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
new baby to polskie 56. 0-3 to polskie 62. jest jeszcze tiny baby ale to chyba wczesniaki czyli polskie 50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Tysia, Ty to jak moja starsza siostra jesteś :) To w weekend znowu zakupki, już wiem co i jak :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula, ja mam PCO. Leczy się to tylko jak chce się zajść w ciąże, poza tym zostawia się jak jest podaje się jedynie tabletki anty, aby liczna torbieli się nie powiększała. Wiadomo, że każdy przypadek jest inny. U mnie było tak najpierw tabletki na wywołanie owulacji (clostibergyt) jak urośnie pęcherzyk to zastrzyk na to żeby pękł (pregnyl) i progesteron na ostatnią fazę cyklu (luteina lub duphaston). Ogólnie to wizyty u gina jakieś 3 razy w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jak fajnie dzis, ze to gorąco troche odpuściło :). Mały już sie nie miesci w brzuszku, bo namiętnie wchodzi mi w żebra, nie kopie tylko dupke wpycha :). Kupiłam juz (chyba???) wszystko co mi na początek potrzebne a w przyszłym tyg mam zamiar spakować torby. Wiem, ze to dopiero 35 tygodni, ale już coraz bardziej chciałabym miec poród za sobą i zobaczyć małego. Zaczynają mnie dopadać różne lęki - przede wszystkim związane z porodem i początkami karmienia. Ciamcia_zaczynam sie denerwowac co u Ciebie, i jak sie sprawy maja. Pozdrawiam wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO IGA....................30........15..........11.05....... ...POZNAN..........0 Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........29.08........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI ciamciaramciam...25...5..35...28.08.2010...Maksym....Wro cław......0 Radosna27..........27....8.....33....08.09.2010...synek. ...Kielce.......0 Maadaa..............27....8.....30....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......27......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........12......01.02.2011... .....Haga. .....0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Maadaa no właśnie pełną parą dlatego nie mam na nic czasu a necie to czasem u teściów siedzę bo u mnie nie działa :( w ogóle jak będę jutro u gina muszę go zapytać czy nie mam anemii bo od kilku dni jestem codziennie tak zmęczona wieczorem że się ruszać nie mogę brzuch mnie boli ale tak jak od żołądka ( i aż wstyd mówić wiatry mam jak chłop po grochówie :) ) i bolało mnie kilka dni w okolicach serca a to niby może wskazywać na anemię zobaczymy może po prostu jestem przemęczona prze tą budowę bo mąż siedzi i buduje z tatą a ja wszystko załatwiam i może za dużo latam ale nie wydaje mi się że to duży wysiłek a co do budowy będziemy mieli śliczny dach za niedługo kupiliśmy wiśniową blachodachówkę fukki i dookoła białe panele biały dach i białae okna dachowe i drewnohronem wykończenie w kolorze palisander aż mi serce rośnie jak widzę jak rośnie nasz piękny dom ale nie tylko dom rośnie Roksanka też brzuch z dnai na dzień coraz większy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja tak miałam, że byłam słaba i usypiałam po południu, gdzie wszyscy mowili mi, że powinnam mieć więcej energii w drugim trymestrze. Zrobiłam badania i wyszła anemia. Teraz biorę dużo większą dawkę żelaza i czuje sie wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry;) niby w calej polsce dzis slonce a u nas pochmurno. I ciosnienie do niczego. Ale sie pochwale: Agusia spala od 22 do 4 ;) a potem do 7 ;) kochane dziecko dalo mamusi sie wyspac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Kochane ! wpadam zeby Wam zdac relacje z tego co u mnie. niestety nie mam czasu zeby Wa spoczytac gdyz wczoraj dopiero wyszłam ze szpitala :( nietstey cesarka dała mi się we znaki... mam nadzieje ze juz bedzie dobrze. bylam 10 dni bez dzidziunia mojego i byl to najgorszy okres w moim zyciu. byłam wrakiem... i bliska "przekręcenia się". Efekt: karmimy mlekiem modyfikwanym... ja odciągam sporo mleczka, ale na tylu antybiotykach na ilu bylam i nadal pozostaje nie moge karmic, wylewam co odciągnę :( mam nadzieje ze zadna z Was nie podzieli moich losów. nie życze największemu wrogowi tego przez co ja przechodzilam po porodzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jeny Zoli, trzymaj się kochana. A niektóre dziewczyny płacą za cesarkę na życzenie. Najważniejsze, że jesteś już w domciu ze swoim maluszkiem. Sralis a jak u Ciebie? Doszłaś już do siebie po cesarce i wszystko OK? A ja mam też pytanie z innej beczki. Chodzi o różne wydzieliny i upławy. Wszyscy tu (w Anglii) powtarzaja, że jak nie piecze, nie swędzi i nie ma dziwnego zapachu tylko sama sobie wydzielina to jest normalne w ciąży. Przepraszam za opisy ;P Jak do tego lekarze w Polsce podchodzą? Czy taka żółta, budyniowata wydzielina w trzecim trymestrze jest OK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaaa rzeczywiscie w ciązy te wydzieliny baaardzo rózne były, ale o ile pamietam albo białe albo przeźroczyste. Konsystencja tez rożna. Na twoim miejscu ze wzgledu na tez żółty kolor bym skonsultowala to z lekarzem. W ciazy jestesmy narazone na rozne infekcje bardziej niz poza nia. Poza tym niektore z zakazen moga zaszkodzic dziecku - albo od razu albo w trakcie narodzin. Takze lepiej pokaz sie lekarzowi. Najwyzej cie uspokoi ze wsio oki. Żoli, trzymaj sie kochana. Najwazniejsze ze z malenstwem wszytsko oki. Trzymamy kciuki zebys i ty szybko do formy worcila. Jesli bedziesz na siłach (i fizyxznych i psychicznych) napisz w skrócie co sie stalo. Jeju, niektórzy placa kilka tys za cesarke a ja bym za nic na swiecie jej nie chciala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki, Żoli - trzymaj się ciepło, dbaj o siebie i dużo odpoczywaj; skoro odciągasz mleczko, to za kilka dni na pewno wrócicie do cycy. Życzę zdrówka Tobie i Miłoszkowi. Maada - ja rozmawiałam z sąsiadką /położnik/, bo jakoś kobietę łatwiej o takie rzeczy pytać /mam prowadzącego faceta/. Mówi tj Ty - jeżeli nie daje objawów i nie ma silnego zapachu, to nie ma powodów do niepokoju. Ja też mam taką wydzielinę, białawą, czasem wpadającą w jasny "budyń". Oczywiście, jeżeli Cię to niepokoi możesz skonsultować z lekarzem. Ja miałam nieprzyjemny incydent w środową noc. W łazience po siusiu zobaczyłam na papierze plamę krwi - żywej, czerwonej; wyglądało to tak, jakbym skaleczenie odcisnęła na chusteczce. Oczywiście do rana sprawdzałam 100 razy, czy się nie powtarza /nie powtórzyło się/ i z samego rana byłam u lekarza. Obejrzał mnie dokładnie, pierwszy raz na fotelu i powiedział, że wszystko jest w najlepszym porządku /czysty wziernik, szyjka ok, w brzusiu wody zachowane, dzidziuś w porządku/. Najwidoczniej pękło jakieś naczynko, może nawet w pochwie. Przeżyłam to bardzo i mimo wyjaśnienia sytuacji całą środę żyłam jak we "mgle".... Z usg wyszło, że to już 20 tc, dzidziuś ma 15,4 cm, termin porodu znowu się przybliżył. Oby już było spokojniej, bo źle znoszę takie stresy. Lekarz powiedział, że nie widzi mojego powrotu do pracy, będę u niego pod koniec sierpnia i prawdopodobnie dostanę zwolnienie. Może to i lepiej, wiadomo, że zupełnie inną aktywność podejmuje się w pracy niż w domu, a i córce więcej czasu bym miała. Zobaczymy, ale jak zaproponuje, nie będę się opierać. Pozdrawiam Was i maluszki /brzuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żoluś_bidulko kto by się spodziewał, że akurat tobie jakieś sensacje po cesarce się przytrafią. Najważniejsze, ze juz jesteś w domu w maluszkiem. Wracaj szybko do zdrowia i formy 😘 Maadaa_w sprawie śluzu to chyba nie pomoge, bo mam go bardzo mało i chyba zawsze tak miałam. Choc lekarz zawsze podczas badania sprawdza konsustencję i kolor śluzu. Julka_nie dziwie ci się, że się wystraszyłas. Dobrze, ze wszystko z tobą i dzieckiem ok. Do pracy faktycznie lepiej już nie wracaj. To połowa ciązy i wrócisz na miesiac, zeby potem isc na zwolnienie w ostatnim trymestrze?? Bezsensu. Lepiej sobie odpocznij. Kobieta 1 -2 razy w zyciu w ciazy jest i trzeba ten stan celebrowac :):) Ja jak to ostatnio odliczam do konca 36 tygodnia. Oby do wtorku. Denerwuje sie troche, ze przez te silne leki to teraz nie bede mogła normalnie urodzic. Postanowiłam, że we wtorek pakuje torby :) i szykuje pozostałe rzeczy, które ewentualnie mąż miałby dowieźć. Całą ciąże starałam się nie narzekać, ale teraz spanie staje się coraz trudniejsze, mały w żebra wchodzi, jak sie przekrecam z boku na bok to brzuch boli i te bolące kości miednicy - Was też tek bolały??? Chyba się rozchodzą przed zbliżającym sie porodem. Czasem myśle kiedy to będzie, rózne daty mi do głowy przychodzą...Chyba już weszłam w fazę wyczekiwania :):) Ciamcia_mam nadzieje, ze u Ciebie wszystko ok. Dawno Cie nie było i juz na 99% jestem przekonana, ze jestes juz mamusią. Jak tylko znajdziesz siły i czas napisz do nas, bo napewno inne dziewczynki też myślą co u Ciebie się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mojemu netowi trochę się polepszyło ale i tak przez tą budowę latam jak szalona a wolne chwilę wykorzystuję na wylegiwanie albo odpoczynek na śiwżym powietrzu ... Maadaa to moje zmęczenie nie ma nic wspólnego z anemią mój gin powiedział że mam morfologię lepszą niż on :) więc moja mała dostaje na pewno wszystko co najlepsze Tysia - dobrze że z nami jesteś i dużo piszesz bo już wiesz co może się nam przydać :) ja już chyba większość żeczy mam - wózek, łóżeczko ( nie wiem czy wam dawałam link ---http://allegro.pl/item1157617253_lozeczko_podrozne_samba_lux_2_poziomy_baldachim.html- kupiłam te niebieskie jest śliczne ibardzo praktyczne latem będę mogła małą na taras wystawiać w łóżeczku :), co tam jeszcze 2 komplety pościeli rożek, kołderkę kocyki, pieluszki tetra i flanela i takie inne drobiazgi kupuję tez na bierząco pieluszki - a ile dziennie wam mamusie schodzi pampersów ? Oli - ja miałam takie bóle aż do gdzieś tak do końca 5 miesiąca teraz już mniej ale ja mam problemy z nadciśnieniem mój gin pracuje w szpitalu i zan się na lekach i powiedział mi że mogę brac do 6 apaów dziennie pomagały mi i brałam ich sporo bo z bólu mi łzy leciały same a teraz już sporadycznie mam bóle głowy , ale za to mnie gazy nieziemskie teraz męczą szczególnie wieczorem :) Żoli biedulko trzymam za ciebie kciuki żebyś poczuła się jak najszybciej dobrze :):) Ciamcia - Radosna może masz rację może odezwie się do nas za niedługo z dobrymi wieściami :) Radosna - a za ciebie trzymam kciuki żebyś donosiła małego do 38 tc. ,co do tej poduszko do spania zgadzam się z tobą jest super niedawno kupiłam i w końcu mogę się wyspać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, poduszkę kupię skoro polecacie - przetestuję i wypowiem się, jak dla mnie się sprawdza. Mam teraz pytanie o wózek - jeszcze oczywiście za wcześnie i nie kupuję, ale powoli się rozglądam, bo niektóre wymagają zamówienia za wczasu i nie chciałabym później drżeć, czy zdążymy. Tym bardziej, że nie wiem, jak się będę czuła i czy będę miała siły i chęci łazić po sklepach. Teraz czuję się całkiem dobrze i mogę sobie wstępnie pooglądać wózki, tylko nie wiem jakie ;-) Mam po córce dużą spacerówkę chicco na pompowanych kołach, ale nie ma gondoli i jest nieporęczna. Zależy mi na czymś w miarę lekkim, na kołach większych, ale może pojedynczych, z gondolą, spacerówką i fotelikiem. Chciałabym wózek przewozić samochodem bez kombinacji. Spacerówka musi być rozkładana i zakładać się w obie strony. Dobrze, żeby cena była względna, ale raczej zależy mi na dobrym, solidnym wykonaniu. Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze, przynajmniej doradźcie, na jakie firmy patrzeć. AAA - jeżeli dobrze kojarzę - ma maxi-cosi mura - proszę o szczere opinie. Nie widziałam tego wózka na żywo, ale fotki imponujące :-) Miłej niedzieli kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo :) Basia wczoraj była na swoim pierwszym przyjęciu weselnym :) Spisała sie znakomicie i ma mnóstwo zdjęc :) We wtorek jedziemy na 2 tygodnie nad morze :) U mnie jest juz troche lepiej :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA - super - gratuluję "balowej" córeczki :-) Nie wiem, czy czytałaś mój wcześniejszy post. Prosiłam o wstępną sugestię, co do firmy wózka dla dzidzi - ma być wielofunkcyjny, dość lekki i dobrze wykonany. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, że masz maxi-cosi mura. Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×