Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

wpadłam zeby sie przywitac🖐️ moj Dziabąg na spacerku z dziadkami :D a zatem mama okupuje kompa ;) 30 idziemy na szczepienie, powiedzcie dziewczyny jak przebiegaly szczepienia Waszych pociech? gorączkowały? cos sie działo niepokojącego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żoli my szczepilismy tymi zwyklu=ymi szczepionkami, nie żadne 5w1 czy 6 w1 i mala zniosladobrze szczepienia. Tego samego dnia troche bolala ja raczka bo nie dala jej dotknac i marudna tego dnia byla.. Goraczki brak. 31 sierpnia idziemy na lkolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boimy sie troche tego szczepienia, tym bardziej ze mma wrazenie ze Miłoszek ma katarek... nie wiem czy go zaszczepią... tzn rano ma tai jakby przytkany nosek, słychac katarek... potem w ciągu dnia ok. No i jak zaczyna plakac i sie denerwowac to tez jakby katar bylo słychac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed szczepieniem zbada małego lekarz o oceni czy mozna szczepic, takze spokojnie. Takie charczenie w gardle to niekoniecznie oznacza chorobe. zasami to po prostu slina z ktora maluchy sobie nie radza. Radosna, jestes czy juz urodzilas????? Kto tam jeszcze był do rozpakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA - życzę Ci szybkiego powrotu do formy; trzymaj się cieplutko. Pytanie do mamuś - na ile czasu wystarczyły Wam pajacyki w rozmiarze 0-3 np. firmy mothercare, czy disney - około 50 cm długości pajaca; czy korzystałyście z pajaców mniejszych, takich 45 cm długości całowitej ? jak długo ? przepraszam za tak szczegółowe pytania, ale oglądałam lepsze ciuszki zagraniczne i rozmiar rozmiarowi nierówny ... ja przy córce miała trochę zagranicznych, ale większych. Może pomożecie, jaki rozmiarek na początek wybrać pajaców i body - 56 czy 62 i ile cm mniej więcej ? Na odpowiedź macie sporo czasu, ja zakupy dopiero za miesiąc - dwa planuję ... Dzieciaki macie przesłodkie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarantowy - nie odpowiedziałam na Twoje pytanie, przepraszam; oglądałam Twoje fotki z usg - gratulacje; swoich nie wklejam, bo chociaż słodkie, kolorowe, to mało ostre i po sfotografowaniu niespecjalne jakościowo... Ja usg połówkowe robiłam niby w 21/22 tc /robiłam 2 usg-państwowo i prywatnie/, ale to terminy z usg; u mnie z @ nic się nie wyliczy, bo zaszłam w ciążę w czasie planowanej @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio oglądałam jakiś wywiad z jakąs aktorką i mówiła, ze dzieckiem zaczęła się cieszyć jak skonczyło 2 latka a wczesniej to był dla niej koszmar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj Mój mały w ciagu tyg przybrał 450gram:) Szalenstwo1 AAA lecz koniecznie tą depresje, bo to nie jest błaha sprawa, lepiej , żeby się nie pogłębiło. Bibi, tysia, Żoli- cudne te Wasze Skarbenki! Radosna mój mały tez mało sie ruszał, tylko ja miałam to szczęście być w szpitalu i na ktg wyszło, że tętno spada i szybko zrobili cc. Gdybym była w domu to mogłoby skończyć się tragicznie. JAk nie czujesz go, to śmiało jedź do szpitala, zrobią ktg i będziesz spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka, ciężko mi odpowiedzieć jeżeli chodzi o centymetry, bo nigdy nie mierzyłam ciuszków. Pewnie moja odpowiedź będzie mało miarodajna, bo Gabryś to wcześniak, ale u Nas było tak. Rozmiar 56 - około1-2 miesiąca Rozmiar 62 - od 2 do 5 miesiąca no i teraz dopiero 68 nosimy. Generalnie każda firma ma inną rozmiarówkę np. jak teraz nosimy normalnie 68 to z H&M 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tą rozmiarówką to jest mniej więcej tak: 56 = newborn 62 = 0-3 miesiąc 68 = 3-6 miesiąc i myślę, że tak mniej więcej się to sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julkan, pajace Early Days rozmiar 0-3 uzywałyśmy praktycznie od początku, odlozyłam je jakieś 2 tyg temu. Pajace Mothercare też rozmiar 0-3 zaczełam uzywac jak Agusia miała około 1,5 miesiąca, dopiero teraz są oki. Ciuszki o długości od ramion do piet 50 cm to rozmiar 62 polskie. Tego rozm miałam najwiecej. 56 praktycznie ok 2 tyg uzywalam ale mała urodzila sie duza - 3900. Jak dziecko okolo 3 kg to dluzej posluza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję bratka i tysia za pomoc; tysiu - jakbyś jeszcze mogła przy okazji zerknąć na body - ile od ramionek do kroczku mają te pierwsze - 30cm, czy więcej? Pajacyki już odnotowałam :-) Fajnie, że mam kogo zapytać. Mieszkam za miastem i teraz rzadko do centrum jeżdżę, więc mierzenie w sklepach nie wchodzi w grę, a zamawiać w ślepo trochę bez sensu. Pomału robię listę potrzebnych rzeczy. Czas tak szybko leci. pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna chyba rodzi:) Pytanie mam;) Jak ubieracie do snu maluszki? JA body i pajacyk, zakrywam kocykiem. Czy taką piżamkę powinnam zmieniać codziennie? Robię tak, ale zastanawiam się czy to nie przesada, jak się nie pobrudzi ani nie posika to czy może spać kolejną noc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamcia, a nie za gorąco maluchowi jakby nie patrzec pod trzema warstwami?: Nie poci sie? Teraz Agusia spi w samym bodziaku na krótki rekaw jak jest goraco albo w samym pajacyku jak chlodniej. Przykrywam ja w zaleznosci od potrzeby pieluszka albo cieniutkim kocykiem, ale zwykle i tak skopuje okrycie tak szybko jak ja przykryje. Na poczatku ubieralam tez tylko w jedna warstwe ale zawijalam w rozek albo w grubszy kocyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja teściowa twierdzi, ze skoro to wcześniak, to trzeba go cieplej ubierać i mój M też to podłapał. Patrzą na mnie jak na wyrodna matkę, która chce dziecko przeziębić:( Mały nie ma mokrych plecków, jest tak miło ciepły, wiec chyba za gorąco mu nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamcia-ja ubieram w samego pajacyka, od początku tak robię. jak jest gorąco to przykrywam cienkim kocykiem, a jak chlodniej to kołderkę. pokoj w ktorym Miłoszek śpi jest raczej chłodny... ja mam zwykle dylematy jak wychodzimy na spacerek... bo niby wietrznie a jak słonce zaswieci to znowu gorąco sie robi... no i co chwile sprawdzam kark bobaskowi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamcia, u Nas też tylko pajacyk do snu i bez przykrycia, ale Twój Maksiu ma niecały miesiąc i do tego wcześniak więc musi mieć trochę cieplej. Myślę, że bez tego bodziaka będzie Mu ok. Gabryś po urodzeniu się bardzo szybko wyziębiał i też chowałam Go początkowo trochę cieplej. Pamiętam jak jeszcze w szpitalu musiałam Go zawsze szybko ubierać, bo zaraz miał sine rączki i nóżki, aż się pielęgniarki dziwiły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o piżamki to nie musisz zmieniać codziennie. Myślę, że co 2-3 też będzie ok. U Nas niestety zazwyczaj wszystko do prania idzie, bo Gabryśko nie wyrósł jeszcze z ulewania. Trochę się tym martwię, ale mój pediatra mówi, że Mu to przejdzie. Tylko kiedy ... ?? Muszę to chyba jeszcze skonsultować z jakimś innym lekarzem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was kobitki :) jak ja wam zazdroszcze ze wy tak czesto tu piszecie i macie mozliwosc ogladniecia swoich pociech . postaram sie poprawic i moze uda mi sie do was dołaczyć aktywnie :) buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia aco u was ze nie zagladasz? mam nadzieje ze wsio oki. u nas nocka przespana od 21 do 7 z jedna przerwa na karmienie. dzis tylko pogoda do niczego, leje caly czas i zimno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja dziś miałam karmienie o 1 w nocy, potem ok 3:30 A POTEM BASIA SIE OBUDZIŁA PRZED 7, WIĘCnie jest zle :) Dziś byłam z nią sama cały dzień. Jakoś Basia to przeżyła ;) Duzo mi spała wiec spokojnie. Postanowiłam walczyć z tą depresją i nie poddawać się jej. Bede Wam meldowac jak idzie. Narazie wyjezdzam w poniedzialek znow do rodziny do Niemiec i roce 15 wrzesnia - moze troche wczesniej - bo nie chce zostawiac męża na tak długo samego. Pozdrawiam Was Dziewczynki i trzymam kciuki za przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratka powinnaś sprawdzić czy mały nie ma refluksu przełykowo-żółądkowego bo to mogą mieć już noworodki a ostatnio też czytałam że zdarza się że dziecku pokarm cofał się na płuca i lekarze myśleli że to zapalenie płuc a to zwykły refluks a u takich małych dzieci podobno dobrze się leczy ja mam go już na stałe ale takim maluchom wystarczy jakiś czas dawać leki na zobojętnienie i im przechodzi ale spytaj się pediatry czy masz iść z nim go gastrologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Amarantowy. Mój pediatra powiedział, że każdy noworodek, który ulewa czyli około 50%, ma jakiś rodzaj refluksu z którego wyrasta po mniej więcej pół roku, i że jest to bardziej uciążliwe dla rodziców niż dla dziecka. Jak Go zapytałam kiedy mam się zacząć martwić jak nie przejdzie to powiedział, że mam się w ogóle nie martwić, bo na pewno przejdzie. A tak na marginesie to ja też jestem urodzona miesiąc przed terminem i mama mówiła, że sama już siedziałam, a jeszcze mi się ulewało - teraz nie mam żadnych problemów z refluksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratka w którym tygodniu ciąży urodził się Gabryś? JAk było ze szczepieniami? Czy w 6tyg trzeba iść? Bo mi powiedzieli, zę można później, skoro to wcześniak. ps. dzięki za info z tym ubieraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodziłam w 36 tc. Niecały miesiąc przed terminem. Pierwsze szczepienie mieliśmy jak Gabryś skończył równo dwa miesiące. Pediatra wolał, żeby nabrał trochę ciałka, a mi też się nie spieszyło. Ważył wtedy 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna - hoooop hoooooooooppppp!!!! Jak sie masz w roli mamusi?? co tu dzisiaj tak pusto. Mój Bąbelek spi własnie i zbiera siły na dzisiejsze szczepienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żoli jak tam po szczepieniu? Maluszek byl dzielny? Ja mam dzisiaj wolne a jutro do pracy a tak mi sie nie chce.... Zrobiłam pierwsze pranie. Prześcieradełka, kocyki, ręczniki, śpiworki uprane :) Za tydzień ciuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć jestem zalatana jak zwykle przez budowę ale nie mogę się nacieszyć jak wszystko nabiera kształtu :) domek rośnie i Roksanka też :) byłam na usg i waży już UWAGA 2080 g a ja jestem w 31 tc a jest duża jak na 33 tc :) może Maadeę doginimy jeszcze :) ale musiałam zmienić gina bo tej krowy co chodziłam na usg to więcej nie pójdę, w skrócie mówiąc powiedziała mi że nie kocham swojego dziecka bo nie chcę chodzić do odpłatnej szkoły rodzenia - głupia kur....ale na tym skończyła się nasza znajomość więcej do niej nie idę szkoda mi tylko tego lekarza co mnie prowadził bo muszę z niego zrezuygnować bo nie robil usg ale mam teraz jeszcze fajniejszego i też parcuje w tym szpitalu co będę rodzić i robi też usg więc będę miała wszystko na mjiejscu aż żałuję że od razu do niego nie poszłam ale nie zajarzyłąm jakoś że to on ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×