Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........02.10........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Radosna27..........27....8.....36....08.09.2010...synek. ...Kielce.......0 Maadaa..............27....8.....32....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......30......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........14......01.02.2011... .....Haga. .....0 IGA...............30......?..........12......4.03.2011... ..POZNAN..........0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...26..27.07.2010...Maksym...2900...W ro cław.....cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........02.10........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Radosna27..........27....8.....36....08.09.2010...synek. ...Kielce.......0 Maadaa..............27....8.....34....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......30......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........14......01.02.2011... .....Haga. .....0 IGA...............30......?..........12......4.03.2011... ..POZNAN..........0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...26..27.07.2010...Maksym...2900...W ro cław.....cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........02.10........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Radosna27..........27....8.....36....08.09.2010...synek. ...Kielce.......0 Maadaa..............27....8.....34....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......31......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........14......01.02.2011... .....Haga. .....0 IGA...............30......?..........12......4.03.2011... ..POZNAN..........0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...26..27.07.2010...Maksym...2900...W ro cław.....cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarantowy gon mnie gon :) Nie bede sama do rodzenia :) Fajnie ze domek Ci rosnie, to wspaniale uczucie budowac dom od zera. Na kiedy planujecie zakonczenie inwestycji? Twojej gin to lepiej nie komentowac.... Od kiedy milosc mierzy sie szkola rodzenia czy pieniedzmi??????????????????? Ja w czwartek zaczynam szkole rodzenia - panstwowa, zobaczymy czego sie naucze :) Mam pytanie do mamusiek a szczegolnie Tysi bo wiem ze czytala Jezyk Niemowlat. Jak karmisz swoja Mala? Karmisz na rzadanie czy tak raczej regularnie jak w tej ksiazce polecaja co 3 godz? Zmieniasz piers czy raz z jednej raz z drugiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj Amarantowy ta Twoja gin to jakaś walnięta, dobrze że zmieniasz. JA zakończyłam już budowę, odkopałam się ze wszystkich kartonów i wreszcie mam czysto:) MAadaa ja jako młoda mama powiem Ci, że na początku musiałam co 2h budzić małego, bo słabo przybierał na wadze, a teraz np. śpi od 9.30 i dopiero się przebudza a już prawie 1 godzina. Jakby był głodny to by się sam obudził. Przybiera ładnie tom niech śpi:) Jak to się mówi, jak śpi to się pasie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie ja mam pytanka- jak bawicie się z Waszymi malcami? Moze to głupie, ale ja nie umiem się z nim bawić. Zabawki go jeszcze specjalnie nie interesują, prawie cały czas śpi ja znam 1 kołyskę aa kotki dwa i w kółko mu śpiewam ( raczej fałszuję:). Chcę, żeby dobrze się rozwijał, może macie jakieś zabawy czy cos robicie z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamciaramciam ja myślę, ze do takiego maluszka wystarczy dużo mówić, opisywac co robisz w dan ej chwili , powygłupiać się trochę (moja specjalność :D). Jak bedziesz duzo mówila do dziecka to swietnie bedzie sie rozwijało i pewnie tez zacznie4 szybko mówić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciamcia mama kupila mi ksiazke 'Zabawy z niemowlakiem'. Jeszcze jej nie czytalam :P W domu zajrze i napisze co tam polecaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczas kłuc Miłoszek wył, ale szybko przestał, do tej pory nie odnotowałam natomiast żadnych niepożądanych skutkow ubocznych szczepienia :D:D:D ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taa ta gin to jakaś wariatka i więcej mnie nie zobaczy nawet nie mam zamiaru wizyty odwoływać z grzeczności jak to robię w nagłych przypadkach zawsze to ona się spóźniała bez słowa przeprosin to niech teraz się w tyłek pocałuje :) no może być tak Maadaa że urodzimy blisko siebie zawsze są przecież 2 tyg poślizgu :) a co do domu to się zobaczy chcieliśmy zamieszkać zimą ale na mamy kasy za bardzo na robotników więc mąż a teściem większość sami robią i pewnie na wiosnę dopiero się uda :( ale już za to jest bliżej niż dalej :) byliśmy oststnio w Leroy i zrobiliśmy zakupy na ponad 20 tyś byłam przerażona bo materiałów wyszło ponad 4 tony i za sam transport musimy zapłacić ponad 500 zł masakra i przez 2 dni śniły mi się tylko w kółko kafle kaloryfery i panele podłogowe. :) jak zwykle w nocy odreagowuję przeżycia i stresy:) o a jak Maadaa będziesz chodzić na szkołę to sama ocenisz czy ci to było potrzebne. :) ja się nie boję porodu, może dltego że wiem że w dobrym szpitalu będę rodzić i jest tam świetny personel :) a co do karmienia to się i tak okaże jak to będzie, wydaje mi się że nie jest mi potrzeban ta szkoła za bardzo a prze tą budowę to mam co robić i nie mam dużo czasu na odpoczynek a takie zajęcia chyba pochłaniają trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajrzałam w nadziei, że radosna się odezwała ... pewnie już mamusia całą gębą :-) Czekam na wieści niecierpliwie... Dziewczynki, ja łapię "doły" związane z pracą, a raczej jej brakiem... Zaczyna się rok szkolny, ja pracuję w szkole i poradni, więc też zawsze ruszałam, a w tym roku nie... Niby rozumiem, że teraz najważniejsza jest dzidzia, że najlepiej jak sobie odpuszczę nawet na dłużej pracę, że wszystko się poukłada ... ale pustkę czuję i jakoś mi smutno. Kocham swoją pracę, uwielbiam "swoje dzieci", dobrze się czuję w tym, co robię i trudno mi się z tym rozstać, szczególnie, że nie wiem, na jak długo... Smutno mi i już :-((( Maada - ja karmiłam córkę na żądanie i dziwię się, że ktoś w naszych czasach mógłby jeszcze co trzy godziny... /przepraszam, jeżeli kogoś uraziłam, nie chciałam/. Szczególnie, gdy karmi się piersią bez sensu jest na godziny, bo nie wiemy, ile dziecko zjadło. Czasami maluch tylko chce pić i po kilku łykach puszcza pierś, czasami ssie dłużej. Z kolei trzy godziny np. w nocy to często, zwykle już dwumiesięczne dzieci robią dłuższe przerwy... Zdecydowanie polecam karmienie na żądanie - wydaje mi się ludzkie dla obu stron. Amarantowy - ostatnio kupiłam kilka drobiazgów /nowy kinkiet do sypialni, rolete na schody, oświetlenia dokoła domu, itp./ w leroy i zapłaciłam 2 tyś. Myślałam, że to sporo, jak na zakupy ... Twoje wydatki mnie przeraziły... Zimą kupiłam sobie nowe auto i teraz tochę czasu upłynie zanim znów "szastnę gotówką" ;-))) Cieszę się, że domek Wam rośnie i córeńka taka duża - oby wszystko było jak najlepiej. Szkołę rodzenia polecam, dla mnie bardzo się przydały zajęcia. Niemniej jednak ja nie płaciłam i miałam bliziutko, więc to zupełnie inna sytuacja niz u Ciebie. Zresztą mieszkałam sama, byłam zielona w temacie porodu i opieki nad dzieckiem i same wizyty tam dobrze na mnie wpłynęły. Ale to jest decyzja kobiety, lekarz może zaproponować, ale nie oceniać zdania pacjentki. Ciamcia - myślę, że zabawy to za dużo powiedziane. Na razie rozmawiaj do małego, mów mu o pogodzie, co będziecie robic, itp. Śpiewać możesz troszkę więcej niż AAA - ważny dla dziecka jest Twój głos :-). Dotykaj też małego kiedy do niego mówisz. Na zabawy przyjdzie czas - juz niedługo :-) Pozdrawiam dziewczynki, miłej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. wczoraj netu nie mialam. W poniedzialek wyjazd i wrocilam padnieta. dopiero dzis mam zcas dow was zajrzec. Radosna na bank urodzila ;)))) Co do karmienia: na żądanie. Mała jadła na poczatku co 2 godziny w dzien i wydawalo mi sie to za czesto, wiec probowalam ja przetrzymac dluzej. Dziewczyny NIE DA SIE. Jak dziecko chce jesc to tak placze ze wyciagacie cycka szybciej niz zawodowy kowboy swoja giwere. I dobrze ktos napisal, raz je mniej, raz wiecej, a z czesm przerwy coraz dluzsze. Teraz Agusia je w dzien czasem co 2 godziny a czasem co 4. Zabawy... Nie czytalam zadnych ksiazek. Robie to co mi akurat do glowy przyjdzie. Przede wszystkim baaaaaaardzo duzo do malej mówie. Opowiadam co robie, co robilismy, co bedziemy robic. Zadaje jej pytania. Wazne zeby nawiazac przy tym kontakt wzrokowy i mowic prostymi, krotkimi zdaniami. Wtedy mala usiluje niektore dzwieki powtarzac. Jak widze ze jakies slowo jej sie podoba to powtarzam powoli i czekam az ona to zrobi. W ten sposob czesto mowilam do niej Agusiu i nauczyla sie mówić: Agi i Agu ;) i jak pytam kto narobil znowu w pieluche to slysze odp : Agi i usmiech od ucha do ucha. Poza tym uwielbia jak ma gole nozki i stópki i laskocze ja w stopki roznymi rzeczami: kudłata maskotka, mieciutkim kocykiem itp. Uwielbia to, zwlaszcza jak uda jej sie zlapac paluszkami materiał ;) Z przewijania i wietrzenia pupci tez ma zabawe, bo nakrywam ja gola od pasa w dół pieluszka tetrowa. Wtedy ona usiluje ja zrzucic, co proste nie jest. I 5 minut mam z glowy ;) Robimy tez gimnastyke: klade ja na podlodze na kolderce i przewracamy se na jeden boczek i smyram ja po pleckach, potem na drugi, na brzuszek. Biore nózki do góry i pokazuje jej nózki. Potem klade sie kolo niej i pokazuje jej zabawki. Jak jeszcze nie interesowala sie zabawkami to zauwazylismy ze lubi wpatrywac sie w duze jaskarawe rzeczy i powiesilismy jej nad lozeczkiem wielki plakat z czerwonym krysztalem. Mąż skads wzial, nie mam pojecia skad. Plakat beznadzeijny, kazdy z gosci nas pytal po co to, a mala zachwycona byla. Podobnie reagowala jak jej powiesilam w lozeczku czarnym markerem na bialej kartce namalowana usmiechnieta buzie ;) Teraz jak jest wieksza to duzo czasu spedzamy ogladajac mieszkanie. Zagladamy do szafek itp. Uwielbia zwlaszcza jak jej pokazuje szeleszczace opakowania w kuchni. Uwielbia tez lezec w lezaczku jak gotuje albo zmywam w kuchni, to sie przyglada ladnie. Jak jeszcze cos mi sie przypomni to napisze. Mamusie, jak wy jeszcze cos robicie z dziecmi to piszcie, chetnie wykorzystam nowe pomysly. U nas dzis pogoda pod psem ;/ Leje bez przerwy od wczorajszego poranka;/ Na spacer nawet nie ma jak wyjsc. Jedxziemy za to dzis na szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamcia, amarantowy - super ze domki juz gotowe (lub prawie gotowe). U nas poki co mamy dzialke... Domek w planach, a kiedy - zalezy od kasy ;/ Amarantowy, nie miej wyrzutow sumienia ze nie wracasz do pracy. Zrteszta lada moment nie bedziesz miala kiedy o tym myslec ;) Co do skzoly rodzenia. My chodzilismy państwowo. Baaaardzo duzo zajecia mi daly. Wiedzialam jak oddychac, jak przec itp. Na spokojnie poszlam na porodowke. Poza tym przy moim porodzie byla polozna ze szkoly rodzenia wiec tym bardziej latwiej mi bylo. Akurat tak trafilo, nic nie zalatwialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry A gdzie sie wszyscy podziewaja????? U nas kolejny dzien leje wiec tylko komp mi pozostaje. Na dwór nie wychodze, NO WAY!!!!!!!!!!!!! Wczoraj bylismy na szczepieniu. Mała spłakała sie jzu w drodze do przychodni, czyżby czula co ja czeka? A na samym szczepieniu bardzo ladnie sie zachowywala. Efektów ubocznych w nocy i dzis brak, wiec chyba znowu bezproblemowo przeszlo. Kolejne kłucie w polowie października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chyba w końcu znalazłam niańkę. Dziewczyna 27 lat, z 20 miesięcznym synkiem, mieszka dwie klatki obok :) Chciała więcej ale ostatecznie przystała na moją stawkę 5zł/h. Potrzebuję niańki na 10h dziennie więc nie mogłam dać więcej. Ma niestety jeden zasadniczy minus - za rok będzie chciała prawdopodobnie wracać do pracy, a ja bym chciała kogoś na dwa lata ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratka, super że sie udalo. A jak Gabryś akceptuje nową nianię? Taaaaa, całymi dniami sama z Agnieszka siedzę to juz normalka że gadam sama ze soba ;) Tzn bez odp, bo do malej mówie, ale ona jakos malo mi odpwoiada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie ciężko powiedzieć jak akceptuje, bo współpracę zaczniemy dopiero od listopada, wtedy wracam do pracy. Na razie spotkaliśmy się tylko raz i zrobiła na mnie dobre wrażenie, widać, że jej synek jest samodzielny więc myślę, że da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZABAWY Z DZIECKIEM 0-3 M. . BRYZA trzymamy jedną z jego dłoni i delikatnie dmuchamy, następnie to samo z drugą ręką i mówimy to twoje rączki. Następnie je głaszczemy. To samo robimy ze stopami. . TU JESTEM Kiedy dziecko obudzi się w łóżeczku podchodzimy i delikatnie wymawiamy jego imię. Chcemy je zaskoczyć, ale nie przestraszyć. Kiedy dziecko namierzy nas wzrokiem, zmieniamy miejsce i ponownie je wołamy. . KOLARZ chwytamy dziecko za kostki i na przemian prostujemy i zginamy jego nóżki. . MUZYCZNA SKARPETKA trzeba przyszyć do jednej ze skarpetek mały dzwoneczek. Jeśli dziecko nie rusza nogami, możemy sami nimi poruszyć aby zwróciło uwagę na swoje stopy. Na pewno spodoba mu się błyszczący metalowy dzwoneczek i jego dźwięk. . GRZECHOTKA wkładamy do ręki malucha grzechotkę. Nie umie jej trzymać więc szybko ją wypuszcza, a powstający hałas przykuwa jego uwagę. Jeśli znowu podamy grzechotkę świetnie będzie się bawił wypuszczając ją z ręki i czekając aż mu ją podamy. . A KUKU przykrywamy twarz rękami lub ubraniem i mówimy nie ma mnie. Potem nagle podnosimy ręce lub odsuwamy obranie i mówimy a kuku. . KLASZCZEMY bierzemy dziecka dłonie i uderzamy nimi o siebie. Podczas gdy pomagamy mu klaskać w dłonie, śpiewamy mu rytmiczna piosenkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaa dzięki za te propozycje zabaw- na pewno skorzystam:) bratka, to fajnie, ze ta niania mieszka tak blisko, myślę, ze kontakt z innym dzieckiem tez może na Gabrysia dobrze wpłynąć. Mojemu dziecku dzień pomieszał się z nocą. W dzień spi po 5 godzin a w nocy co 1,5 robi pobudki. Masakra jakaś, jestem wykończona. Na dodatek chyba wróciła mi miesiączka( myślałam ze to koniec plamienia, już były lekko żółte, a tu dziś rano krew. Mamuśki, jak to z Wami było? Wróciła ciotka czy nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) W końcu mam chwilke zeby do Was napisać. Nie oddzywałam się, bo faktycznie zostałam mamusią. W środę 25 sierpnia urodził się mój synek :) Poród szybki, ale bolesny i intensywny. W sumie od momentu jak mi w domu odeszły wody do porodu 2godz10 min :) W szpitalu byli w szoku, bo ja w ogole bez bóli przyjechałam. Mały tak sie pchał, ze przy rozwarciu 3 cm juz miałam bóle parte i pękła mi szyjka macicy, bo tak mały już chciał wyjsc - stąd ten ból. Skurcze to nic w porównaniu z tym bólem, dostałam coś przeciw bólowego co mnie tak otumaniło, że nie wiele potem pamiętam. Bóle parte to już sama przyjemność - na 2 skurczach urodziłam :) Potem mnie dłuuuuuuuugo szyli, bo w środku wszystko pocharatane. Ale gorszy niż poród był potem pobyt w szpitalu, gdzie kazdy patrzy ma ciebie jakbys chciał własnemu dziecku krzywde zrobic. U mnie jedna głupia lekarka zasugerowała, ze chyba głodze dziecko, bo najpierw mu waga przyrosła, a potem spadła i miała dodatkowe wieczorne wazenie i sprawdzane dziecko jakims aparatem czy syte jest - no i oczywiscie było. Do tego mały miał zółtaczke i musiał lezec po lampami, a nie dał sie tam za pierona wsadzić wiec umęczylam się strasznie. Tysia_pisałas kiedys, ze mała ma problem z gazami. Mojego tez czesto boli brzuszek i prezy sie i płacze pare godzin. Niby chce cyca ale nie chce ssac, tylko sie wygina. Masz jakas metodę na to??? Mamuśki_czego nie można jeść przy karmieniu piersią??? Bo nie bardzo wiem co moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........02.10........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Maadaa..............27....8.....34....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......31......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........14......01.02.2011... .....Haga. .....0 IGA...............30......?..........12......4.03.2011... ..POZNAN..........0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...26..27.07.2010...Maksym...2900...W ro cław.....cc Radosna82....28....25.08.2010.....Adaś...3390. ...Kielce.......sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Radosna, Super wiadomosc. Wspolczuje z ta szyjka,ale rozumiem ze dochodzisz do siebie i reszta jest w ogolnym porzadku. Moze maly tka bardzo juz chcial do mamusi, ze jak tylko leki przestaly dzialac to uderzyl pelna para :D :D :D Buziaki dla Ciebie i Adasia Coraz mniej tych brzuchatek na forum, teraz to juz sie nam robi pomalutku forum mamusiowe :D Bardzo dobrze, czlowiek sie madrosci naslucha i bedzie wiedzial co i jak. Ja 10 wrzesnia lece do Polski i jestem umowiona u mojego gina starego na usg. Myslicie, ze uda mu sie zobaczyc plec? To bedzie polowa 18 tygodnia. Jak to u Was bylo? Pozdr od naszej trojki. STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Izucha.................27........8........15.07.......... .Bydgoszcz.......0 kasiula1983.........26.........36........02.10........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Maadaa..............27....8.....34....07.10.2010..dziewcz ynka....UK....0 Amarantowy........24....1......31......02.11.2010..Roksan ka..Trój miasto...0 Oli14.............30......22........17......01.02.2011... .....Haga. .....0 IGA...............30......?..........12......4.03.2011... ..POZNAN..........0 wiolkcia........28......15..........6......27.03.2011.... ......Zabrze..0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto....sn misia1990...19...13.04.2010.....Antoś.....2800g......Bie lsko........sn bibi2206.....27...29.04.2010. ...Zosia ....3800g ......wawa .........sn tysia123.....27...28.05.2010.....Agnieszka...3900g...L-n. ...........sn Vilemooo27..28......................Jakub ................Kielce ......... AAAAA1980...29.....03.06.2010...Basia......2850.... POZNAŃ........sn. Sralis Margolis...37..30.06.2010...Katarzyna Anna...3800...Kraków...cc Żolinka.......28...16.07.2010....Miłosz ....3240g.. ... Jaworzno.....cc ciamciaramciam...26..27.07.2010...Maksym...2900...W ro cław.....cc Radosna82....28....25.08.2010.....Adaś...3390. ...Kielce.......sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamcia - u mnie na razie z @ cisza. Radosna - GRATULEJSZYN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co do szycia nie martw sie, zagoi sie wsio, i szybko zapomnisz. Co do brzuszka. 1. Jak nawiecej trzeba kłaśc dziecko na brzuszku, im wiecej go "zmeczy" tym latwiej gazy odchodzą. Niekotrym pomagaja masaze ale Agusia sie wkurzala jak jej ten brzuszek masowalam. 2. Ja dawalam i daje do tej pory malej Espumisan dla dzieci. Na opakowaniu pisze ze mozna od 28 dnia zycia. Ja po konsultacji z lekarzem dawalam od 2 albo 3 tygodnia zycia rano i wieczorem po tyle kropelek ile kg wazy dziecko. A od 28 dnia zycia juz pelna dawke czyli 10 kropel. Espumisan kupujesz bez recepty w sptece ok 20-22 zl kosztuje, UWAGA: efekty dopiero po okolo tygodniu regularnego stosowaia. Sa tez inne specyfiki na kolke i wzdecia, ale po pierwsze wszystkie prawie oparte na tych samych skladnikach. Po drugie Espumisan podobno najlagodniejszy dla żołądka dziecka wiec najczesniej od niego sie zaczyna. 3. DIETA. To chyba najwazniejsze. Ja na poczatku nie jadłam: smazonego, owoców pestkowych, warzyw wzdymających typu kapusta i straczkowe, kawy, herbarty nie pilam. Do tego nie wolno orzechów, czekolady, kakao, rzeczy wysokoprzetworzonych jak np chipsy, żelki, fastfoody, majonez, keczup (zawiera ocet!!!!!) itp Musisz miec lekkostrawna diete i powinno dziecku byc latwiej. Jesli odrzucisz to co ci napisalam a poprawy nie bedzie to tzreba zrezygnowac z mleka i wszytskich jego przetworów - smietana, twaróg, jogurty, sery itp. Jak to nie pomoze to rezygnujesz z kolejnych rzeczy: mieso wieprzowe, ryby, pomidory... Jak wprowadzisz diete to efekty tez dopiero po kilku dniach beda widoczne. Jak juz bedzie z brzuszkiem oki, to probujesz wprowadzac rozne rzeczy z których zrezygnowalas ale po kolei zeby bylo wiadomo co szkodzi. Moze sie okazac ze mleko czyste szkodzi, ale juz jogurt naturalny nie (tak jak u mnie ;)))) Poza tym u mnie na przyklad nie moge jesc ryby - ani smazonej, ani z puszki, ani gotowanej bo mala ma kolki po nich. Ale smazona piers z kurczaka przechodzi bezproblemowo. Sama z czasem dojdziesz co mozesz jesc z co nie. 4. Mozesz dawac tez herbatke z kopru wloskiego. Tylko nie taka slodka rozpuszczalna z puszki, bo koło kopru to nawet nie leżało, tylko taką robioną z torebek do zaparzania (kupujesz w aptece). Koper mozna teoretycznie od 1 miesiaca wiec na poczatku sama pilam ok 2 szklanek dziennie. Tylko tzreba pic malymi lyczkami po troche a nie na jeden lyk wszystko. Nie przerazaj sie ze dieta drakonska. Kolo 3 miesiaca juz praktycznie wiekszosc rzeczy mozna jesc. Mi sie zdarza juz zjesc czekolade, dzem z pestkowych owoców, itp. Aha, uwazaj na duże ilosci ryżu bo to tez moze zatwardzenia powodowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna, no i przede wszystkim powodzenia, bo wiem jaki czlwoiek czasem staje sie bezsilny albo wkurzony jak dziecko placze bez konca. Sama nieraz jak mala sie prezyla i plakala to siedzialam i plakalam razem z nia. Na szczescie kolki przychodza i odchodza a dziecko o nich nie pamieta - tylkow momencie odczuwa ból. Jeszcze mi sie przypomnialo, ze pediatra mowil zeby dziecko jak najwiecej sie ruszalo. Nie trzeba go zawijac scisle. Im wiecej sie rusza tym latwiej trawi i latwiej te gazy odchodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna - gratuluję serdecznie syneczka - zdrówka dla Ciebie i Adasia. Oli - mi płeć rozpoznała lekarka w 13tc na usg prenatalnym; potwierdziła w 21tc. na usg połówkowym. Z tego co wiem, większość dziewczyn na połówkowym już wie, co nosi pod serduszkiem. Myślę, że spokojnie lekarz ustali, kto się kryje w Tobie. Oczywiście dziecko może tak się ułożyć, że nie da się określić na 100%, ale w większości przypadków na tym etapie już można. Ja czuję się nieźle, chociaż mam problemy ze spaniem. Ciężko mi znaleźć pozycję do snu, bo ciągnie mnie i boli, jakbym w brzuchu miała "ostre kamienie". Kłuje mnie kiedy się przewracam i kiedy gwałtowniej wstanę. Mam nadzieję, że to nie wróży nic złego, lekarz twierdzi, że tak może być. Oglądał mnie dokładnie i nie zauważył nic niepokojącego. W dzień jest nieźle, trochę odczuwam rozciąganie i dyskomfort w środku, ale w nocy jest dużo gorzej. Poduszka-kojec troche ułatwia sprawę, ale często wstaję na siku i konieczne są zmiany pozycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia, wiesz ja mam praktycznie od 12-13 tygodnia objawy podobne do twoich. Jak sie przewracam w czasie sun totez czuje jakbym miala kamienie w brzuchu,a przy gwaltownym wstaniu alb kichnieciu take jakby cos mi sie urywalo w brzuchu, bol I Zaragoza mija. Ale Tez wszystko ok, wiec zakladam ze to normalne. Dzieki za odpowiedz....zobaczymy kto to tam siedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×