Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaa-nka

Dieta surowa - witariańska

Polecane posty

Gość rigpa
aaa-nka , dawno mnie tutaj nie bylo . A faktycznie cos tu cicho sie zrobilo. Nie dlatego , ze skapitulowalam. Mamy remont i przeprowadzke. Nawet sokow nie mam czasu robic. Mam ksiazke z przepisami na warzywa , jest tam troche przepisow na surowki z warzyw. Jak tylko bede miala czas - podrzuce Wam kilka przepisow. Zahodowalam tez kielki , koncza mi sie. Kolejne zahoduje gdy bedziemy w miare gotowi z mieszkaniem. Trzymajcie sie witarianki i witarianie !!!! To najlepszy sposob odzywiania na swiecie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AXAX
Cześć, mam pytanie - jak dieta witariańska odnosi się do ludzi z grupą krwi "O" (ludzie mający grupę krwi "O" to mięsożercy - jak to pogodzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AXAX
"O" - nikt nie wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pooodnoooszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AXAX - jeżeli będziesz się źle czuł na tej diecie to zrezygnujesz, aczkolwiek dieta dopuszcza od 20 - 49% produktów gotowanych (w tym może znaleść się mięso)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pooodnoooszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pooodnoooszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat ciekawy, ale obawiam się, że nie ma zbyt wielu zwolenników :-( ja sama chętnie przeszłabym na surowiznę, ale obawiam się, że nie podołam może znajdzie się ktoś, z kim wspólnie mogłabym - choć częściowo - zastosowć tę dietę, podobną do diety Gillian :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie pewnie brak silnej woli by był ale na krótką metę napewno dobre dla organizmu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_________________
witam, ja stosuję tą dietę od jakiegoś czasu, mniej więcej od maja ale bez jakiegoś szczególnego fanatyzmu, czyli zdarzały mi się pewne gotowane potrawy w ciągu tych miesięcy, na przykład gotowany bób, parę razy zjadłam też po kawałku domowego ciasta, często też piję czerwone wino - jeżeli mam na coś straszną ochotę to po prostu to jem, ale nie zdarza się to częściej niż raz na parę tygodni czuję się znakomicie, schudłam ponad 20 kilo i wyglądam teraz tak, jak chciałam zdecydowanie poprawiła mi się cera, wyglądam młodziej, również włosy mimo tego,że robię to praktycznie codziennie, zawsze z przyjemnością zaczynam dzień od owocowo-zieleninowego miksa (do blendera wrzucam sporo zieleniny, np. zielonej pietruszki, szpinaku, do tego takie owoce jakie mam w domu i banan dla słodyczy, zwykle jest to dużo różnych rodzajów owoców - dzisiaj na przykład śliwki, aronia, borówka amerykańska, jabłko, brzoskwinia, banan, do tego trochę cynamonu, odrobina imbiru, trochę wody i już, robi się to w 5-10 minut, a porcja wychodzi taka, że potrzebuję pomocnika) na tak zwany obiad jem na przykład kalafiora z sosem do maczania (mieszam oliwę z oliwek, czosnek, sól,sok z cytryny i dowolne przyprawy), albo plastry cukinii, na to plastry pomidora a na to pasta ze zmiksowanych pestek i bazylii albo innej zieleniny, przyprawiona i z dodatkiem oliwy - pycha. Jak w międzyczasie jestem głodna, to zjadam jakiegoś owoca albo małą sałatkę. Ale naprawdę nie jest się szczególnie głodnym na tej diecie, poza pierwszymi kilkoma dniami może. Na kolację wczoraj na przykład jadłam sałatę i szpinak z brzoskwinią i sosem pesto - boskie połączenie, polecam. Jeżeli któraś chce spróbować, a się boi, że nie da rady itp. : ) to zapewniam, że ja też byłam łakomczuchem i nie wyobrażałam sobie jedzenia w ten sposób, planowałam zrobić tylko taki eksperyment na 1-2 tygodnie. Ale czułam się tak fantastycznie, że nie przerwałam i tak ciągnę tą dietę aż do teraz i jest mi z tym znakomicie, nie planuję jej przerwania. Bardzo też polecam wizyty na targu, najlepiej jakimś wiejskim. Ja jeżdżę na taki targ 1-2 razy w tygodniu i wszystko jest tam znacznie lepsze niz to sklepowe. Jeżeli traficie na babinę z włąsnymi śliwkami czy sałatą macie przynajmniej większą gwarancję, że nie są pokryte grubą warstwą chemii. Zakupy w eko sklepikach też są warte polecenia, chociaż warzywa i owoce są tam bardzo marnej jakości. Ale się rozpisałam ; ) jak macie jakieś pytania czy coś, to piszcie, będę zaglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Oto więcej pomysłów na twe zielone kombinacje: Niektóre z moich ulubionych zielenin, które dodaję do szejków to: pietruszka, szpinak, seler, kapusta włoska i sałata. Moje ulubione owoce do zielonych szejków to: gruszki, brzoskwinie, nektarynki, banany, mango i jabłka. Truskawki i maliny w zielonych szejkach są przepyszne, gdy połączymy je z dojrzałymi bananami. Smakowite połączenie: Mango i pietruszka: 2 duże mango + 1pęczek pietruszki + woda Brzoskwinia i szpinak Mango + dzikie zieleniny: 2 mango + garść lebiodki, pokrzywy + woda Truskawki, banany i sałata: 1filiżanka truskawek + 2banany + połowa wiązki sałaty + woda Jabłko, kapusta i cytryna 4jabłka + połowa cytryny + 4-5 liści kapusty włoskiej Kiwi, banan i seler: 4bardzo dojrzałe kiwi + 1 dojrzały banan + 3 łodygi selera + woda Gruszka, kapusta i mięta: 4 gruszki + 4 liście kapusty włoskiej +połowa pęczku mięty"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_________________
taisha, oczywiście : ) wszystko na surowo szpinak kiedy jest młody i ma małe listki jest bardzo delikatny i smaczny, ten starszy można wrzucić do shake'a fajny delikatny shake wychodzi też z dojrzałych brzoskwiń i sałaty taisha : ) nie zastanawiaj się, tylko próbuj teraz jest ciągle jeszcze masa warzyw i owoców, później będzie trudniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko jaki masz blender? patrzyłam dzisiaj w sklepie ale nie wiem na co zwracać uwagę i jaki kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_________________
taisha, ja mam kitchen aid ze szklanym pojemnikiem, jest bardzo mocny i wytrzymały, kruszy lód itp. - przy kupowaniu ważny był dla mnie materiał, z jakiego był zrobiony i moc ale do robienia miksów owocowych do tej diety wystarczy nawet najtańszy blender supermarketowy czy nasadka rozdrabniająca do miksera ręcznego jeżeli nie planowałaś zakupu czegoś takiego i robisz to tylko ze względu na ta dietę, to nie wydawaj niepotrzebnie kasy i kup tańszy, też świetnie się sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ochotę spróbować, ale wciąż mam obawy, czy dam radę :-) kuszą mnie te zielone szejki, choć połączenia w nich są - delikatnie mówiąc - dziwne, przynajmniej dla mnie :D naprawdę smakują tak dobrze, jak niektórzy zachwalają??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika_________________
hej Gillian : ) nie bój się, jak się okaże, że to nie dla Ciebie to przerwiesz i już : ) szejki robi się po to, żeby rano w przyjemny sposób zjeść zieleninę, która powinna stanowić podstawowy składnik diety, a jedzenie sałaty na śniadanie nie zawsze bywa sympatyczne owoce rzeczywiście skutecznie maskują jej smak, oczywiście wcale nie "trzeba" ich pić, ale jak wypróbujesz jakieś dobre połączenie, to się zależnisz ; ) smakują znakomicie : ) zwałszcza jak zrobisz je z owoców, które lubisz a pestek daję na oko, mogą być dowolne, albo orzechy, co kto lubi najpierw je moczę przez godzinę czy parę godzin, żeby łatwiej się zmiksowały (orzechy dłużej niż pestki) na jedną porcję spokojnie wystarczą pewnie ze 2 łyżki pestek czy orzechów, ja zawsze robię więcej (1/2 - 1 szklanka), do tego dużo zieleniny, tej którą lubisz, ja na przykład uwielbiam bazylię i tymianek, ale wersja z pietruchy też jest ok do tego trochę oliwy z oliwek, czosnek, sól, sok z cytryny itp. co kto lubi można ją przez pewien czas przechowac w lodówce w słoiczku taką paciaję można jeść z dowolnym warzywem, próbowałam też z jabłkiem, brzoskwinią i gruszką i też się to sprawdza ale najlpeij ostatnio mi wchodzi inny pomysł, mianowicie kalafior z sosem, który robię za zmiksowanej oliwy, soku z cytryny, czosnku, imbiru, odrobiny musztardy i miodu, soli sos daję w osobnej miseczce i maczam w nim różyczki kalafiora nawet mój samiec się tym zajada ; ) a to mięsożerna bestia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Moniko 🌻 Mam takie urządzenie do miksowania termomix, zrobiłam sobie dzisiaj kiwi z bananem i selerem, pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, wasze doświadczenia z dietą surową są bardzo cenne dla początkujących jak np. dla mnie. Już myślałam, że nikt nie napisze, a tu proszę tyle wpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka a jak u Ciebie? ja dopiero próbuję, dzisiaj oprócz serka wiejskiego rano:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak się przemóc i z czym jeść seler naciowy??? spróbowałam na surowo, ale jest okropny!!! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marokanskie produkty
Zapraszamy do zapoznania sie z marokanskim rekodzielem ... Niepowtarzalne elementy wystroju wnetrza i ogrodu ... Energia wyplywajaca z rak marokanskich rzemieslnikow ... www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika___________
gillian, może dorzucić drobno pokrojonego do surówki, albo dodać do miksa owocowego? wtedy nie będzie czuć jego smaku jeżeli w surówce będzie wrzywo o znacznie bardziej wyrazistym smaku, np. papryka, to selera niebędzie praktycznie czuć można zrobić surówkę z pokrojonego w cienkie plasterki selera i jabłka, plus na przykład rodzynki i jakiś winegret można zrobić niezłą zupę z selera naciowego i na przykład kukurydzy, albo z selera naciowego zmiksowanego na pseudo zupę krem z mleczkiem orzechowym czy kokosowym można zrobić pyszny sok z dodatkiem selera, np. z selera, jabłka, marchewki i imbiru można też go dodawać po truchu do wszystkich past czy innych zmiksowanych potraw - nie zmieni szczególnie ich smaku, a będą zdrowsze nie mówiac już o całym bogactwie rozmiatych dipów, past czy choćby masła orzechowego, w których idealnie po prostu macza się selera naciowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AXAX
monika_ - widzę, że jesteś tu ekspertem - może Ty mi powiesz co z osobami mającymi grupę krwi "O"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz słyszę o tej diecie Proszę o szczegóły co jeść surowego aby rozgrzać się w chłodne i mroźne dni\ Tylko proszę nie piszcie że wystarczy setka czystego spirytusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika________
AXAX, taki ze mnie ekspert, jak z koziej... ; ) wydaje mi się, że to po prostu inne podejście i tyle, to tak jak dyskusja o przewadze jednej diety nad inną - każdy jest inny i nie wszystkim będą równie dobrze służyły takie same zasady ja mam grupę b i część z tych produktów nie polecanych dla mnie rzeczywiście mi nie służyła, ale inne tak myślę, że taki ogólny podział ludzi na dosłownie kilka grup nie jest trafiony z witarianizmem jest podobnie : ) spróbuj i jak się okaże, ze to nie dla Ciebie, to przerwiesz i już agrey : ) witaj z tego co wiem, spirytus nie jest w tej diecie polecany ; ) a je się surowe warzywa, owoce, nasiona, orzechy na rozgrzewkę najlepsze są zawsze ćwiczenia : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, Moniko, że humor Ci dopisuje :D :D dziękuję za porady nt. selera naciowego ale i tak jest ohydny :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo ciekawa dietka no a jak surowe zdrowsze ;)?? a co z mięskiem jeju jak ja uwielbiam tatara jeść ;) w sumie to surowa wołowinka nie warzywko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×