Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaa-nka

Dieta surowa - witariańska

Polecane posty

aaa-nka- tak sama uprawiam trawe pszeniczna i robie sok, przynajmniej raz dziennie takiego szejka "wypadaloby" wypic :), jesli nie pilas jeszcze takiego to polecam zmieszac z sokiem paru pomaranczy, bedzie bardziej znosny do wypicia :), baaardzo zdrowe ps. nie wiem czy widzialyscie film na youtube o kobiecie ktora wlasnie pije zielone szejki codziennie , ma chyba ponad 50 lat a ja bym jej dala moze z 30-ci lat nie wiecej, nie ma to jak dobra motywacja zielone=magia zycia :D a moze chcecie szybki prosty przepis na lody ;)? naprawde nic sie czlowiek nie narobi a pyszne sa ;) 3 banany - zamrozic na 12 godz. mozna jeszcze dodac ulubione mrozone lub swieze owoce wg. uznania owoce wyciagnac z zamrazarki odstawic na chwileczne az troche zmiekna - i przemielic - ja osobiscie mielilam razem z bananami inne zamrozone owoce - truskawki itd, albo tylko dekorowalam swiezymi - i mozna zajadac teraz przymierzam sie zeby zmajstrowac jakies ciasto i krakersy moze :) tylko np. na stronie z USA wydawac sie moze ze wiecej tam jest skladnikow dostepnych na rynku- sadzac po leciutko skomplikowanych przepisach, a ktos ma jakies informacje z zycia wziete na temat ciazy a surowego jedzenia? bo nasi lekarze maja tabelki/skale itd.przybierania na wadze, wiec od razu wezma kobiete za niedozywiona itd. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
helikopter ja bym się lekarzem nie przejmowała. Są rodziny witariańskie i kobiety w ciąży które jedzą 100% RAW. ;) a lekarze wiadomo jak reagują jak usłyszą że ktoś je "inaczej". :| szejki są na pewno super. :) ja zrobię sobie lody bananowe w tym tygodniu.:) ale o takowych wiem od dawnych, na youtub'ie widziałam. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ale jak tu sie klocic z lekarzem kazdy ma swoje racje lekarz te ksiazkowe akurat.... hehe no nie ma jak niezastapiony youtube hihi, jak zaczynalam bardziej kombinowalam z roznymi przepisami, za to teraz przez dlugi czas bylam na samych owocach ,a teraz z reguly jem malo np 2-3 owoce na dzien wiec mam przerwe z przepisami :) swoja droga szkoda ze tak malo stron po polsku z przepisami , a nawet w tych angielskich to jak patrze w moich stronach ciezko znalezc niektore skladniki, z takich przepisow co mi sie przypomnialo to spaghetti i roladki warzywne , tez dosyc latwe przepisy i dobre, nie wiem czy ktos , slyszal, jadl probowal itd.? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babka czekoladowa
Witam serdecznie Jezeli chodzi o przepis to polecam buraczki czerwone starte na drobnej tarce z jablkami i z rozgniecionym bananem i sokiem z cytryny. Nastepy to dynia zmiksowana z soczystymi gruszkami,awokado i cynamonem. Surowe zielone szparagi z sosem: z cytryny ,musem migdalowym, olejem woda, sol,piepsz do smaku zmiksowane do konsystencji majonezu.Albo budyn witarjanski :zmiksowana salata z awokado i bananem. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
helikopter według mnie to kwestia tego czy dobrze stosujesz raw food czy nie. Co do książek to wiesz wyniki są wszystkie na podstawie ludzi którzy odżywiają się chemią w 90-100% więc witarianie mogą mieć nieco inne, aczkolwiek nie mówię o jakichś kolosalnych różnicach. ;) Ja osobiście jestem za robieniem wyników, ale robię je dla własnej wiedzy a nawet jak coś jest troszkę inne to nie dramatyzowałaby. ;) Sama wiesz jak się czujesz, wiesz czy odżywiasz się odpowiednio czy może nie tak jak powinnaś. Ja wierzę w witarianizm w 100% i 80:10:10 i nie mam zastrzeżeń do tego odnośnie wieku etc. ale to moje zdanie. Uważam że to jest najlepsze, z tym że nie można np. ograniczyć sie tylko do marchewki lub kapusty, prawda? ;p Dzięki za przepisy.:) Ja dzisiaj zrobiłam świetną sałatkę owocowo-warzywną że tak powiem. ;D A mianowicie: jedna sałata lodowa, jedno duże mango, jeden naprawdę duży ogórek i co najmniej 7-8 kiwi (chociaż najlepiej 10-14). Sałatę pokroić, ogórka też (ja razem ze skórka kroje, tylko dokładnie opłukuje), mango i kiwi także w kostkę. Z tym że ogórka w grubszą kostkę, a mango i kiwi w mniejszą. ;) Potem wszystko wymieszać razem - u mnie dwie miski wyszły i wcinać! Pycha!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam co moj mezus sobie wymyslil: kupuje siemie lniane i mieli na drobno , a pozniej sobie dorzuca do pokrojonego szpinaku z bananem, i dorzuca troszke miodu i wcina hihi, to je zawsze po przyjsciu z pracy a ja sobie miele jablko i marchewke i dodaje tez siemie :) ps. wyniki tez robie czasem dla wlasnej wiedzy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Ja miodu nie uznaję, ale spokojnie mogę zastąpić np. syropem z agawy. :D Powiedz tylko czy ten banan to pokrojony, zblenderowany czy jak?:) Ja dzisiaj znowu zjem swoją sałatkę jak wczoraj tyle że bez kiwi bo nie kupiłam. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witarian i nie tylko - ciekawi nie co dzisiaj macie na niedzielny obiad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Ja dzisiaj akurat miałam śniadanie i kolację na której nadrobiłam obiad i wszystkie możliwe podjadanie między posiłkami. ;P A mianowicie na śniadanie 2 banany i przeszło kubek soku z marchwi. A na kolację: 11 kiwi, jakieś 3/4kg czerwonych winogron, 4 jabłka. Naprawdę jem za dużo, obżarstwo mnie dopadło. Nie jem bo jestem głodna a aby sie napchać. :/ od jutra staram się jeść do 18 i basta! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annarella
U mnie tez sie wszyscy dziwia, jak czubata miske salatki wciagam i jeszcze po tym jablko mi wejdzie :-D sama nie wiem czy mam taki rozciagniety zoladek, czy te surowizny tak malo miejsca zajmuja...? niedawno udalo mi sie w koncu kupic karob. Musze przyznac, ze ma fajny smaczek taki mix kakao z przyprawa piernikowa i slodki do tego. Ciekawa jestem stewii, nigdy jej nie uzywalam. Jest droga, ale podobno bardzo malo sie jej uzywa, bo jest 300x slodsza niz cukier. Probowal ktos? Pozdrawiam, niech juz bedzie w koncu cieplo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Póki co nie próbowałam ani karobu ani stewii. :P ale kiedyś spróbuję na pewno. :) Też macie nieraz po owocach że Was przez kilkanaście minut napierdziela niby w żołądku? Bo to nie jest taki zwykły ból ale taki inny i trwa około 15 minut... szczególnie po np. winogronach, arbuzie i głównie gdy są one na czczo lub po dłuższej przerwie po posiłku... Ostatnio nawet po jabłku miałam tak znaczy dzisiaj. :/ Nie wiem czy to jakieś przejedzenie, czy że nafaszerowane chemią...? Miał/ma ktoś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annarella
Nie, nie mialam czegos takiego. Ale jak w zeszlym roku byl sezon na zielone jablka, wiecie te super soczyste i kwasne, to normalnie czulam w nich chemie. Niby wczesniej je lubilam, ale po przejsciu na raw zaczelam czuc ten metal w ustach... znacie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Póki co tak nie miała, ale w ostatnie wakacje na 100% raw nie byłam, więc... Zobaczy się w tym roku.:) Swoją drogą kocham jabłka... Ostatnio potrafię z 3kg spokojnie zjeść w jeden dzień. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
aśkaeddie - 3 kg jabłek ? to lekka przesada - chyba, że stosujesz kurację oczyszczającą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Dlaczego przesada? Jak ktoś lubi - jak ja - to nie widzę żadnego w tym problemu. :) Właśnie jestem po sałatce i chyba zjem jabłko zaraz. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annarella
Nie wiem czy to jest prawidlowe, ale wogole nie jestem glodna. Jem tylko i wylacznie dla przyjemnosci. 3 kg jablek to czasami 6 jablek jak sa duze :-) wiec ja sie nie dziwie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Ostatnio jem sporo mango także. I w ogóle mam fazę na pomidory z cebulą czosnkową. xD po prostu coś pysznego. :) a wczoraj pierwszy raz w życiu jadłam pitahayę czerwoną - coś pysznego, powinno to być u nas od dawna! Tylko cena porażając 6zł za sztukę... w ogóle te ceny to dramat jakiś. :| Mogłabym zwiedzić świat w ramach napisania książki o owocach i warzywach naszej kuli ziemskiej. xD robota wymarzona dla mnie, tylko gdzie takową znaleźć... Ale serio chciałabym dostać taką pracę. xD wtedy to byłaby dla mnie raj haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annarella
Askaeddie, to idz za tym, zobaczysz, ze cos wymyslisz :-) podaje numer ojego gg, jakbys chciala o tym pogadac, bo ja mam podobne marzenia 24321308 ja sie wlasnie zapchalam sezamkami, tzn. sezamem z miodem. Wczesniej zrobilam deser na bazie oleju kokosowego, ale chyba jest zjelczaly... miejscami widac biale kuleczki. Olej kupilam w puszce, pierwszy raz, bo wczesniej zawsze w butelce, a teraz sie ucieszylam, ze jest go wiecej. Deser tym razem jest okropny... Zna sie ktos na tym? Oddalabym komus ten deser, ale nie chce ludzi truc :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Ja nie jem miodu i nie kupuję oleju. ;) Zapchałam się dzisiaj sałatką, pomidorami z cebulą, jabłkami, bananami, kiwi. ;P Naprawdę przesadzam z tym jedzeniem... lol I nadal mogę jeść... Annarella napiszę do Ciebie na gg. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, wczoraj skusiłam się na kupno w Lidlu świeżych truskawek z Grecji (była promocja - 0,5 kg za 3,99 zł) - były przepyszne. Dzisiaj robiłam zieloną sałatkę: 5 liści sałaty masłowej, 5 liści lodowej i 5 liści pekińskiej (pokrojone na wstążkę) + 2 kiwi i 1 świeży ogórek w kostkę, 1 łyżka soku z cytryny, 1 łyżka miodu, oliwa + przyprawy. Ja używam miodu gdyż: - mam pewny od znajomego pszczelarza - jest tańszy od syropu z agawy (25 zł za 1,5 kg) - a poza tym czytałam, że najlepiej jest spożywać nasze produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Przepis fajny, z tym że ja miodu nie użyję. ;P A nie jem go dlatego iż jego produkcji wykorzystuje pszczoły a to też są istoty żywe. :) Ja mam jeszcze na dzisiaj mango. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annarella
Puszczysciutka, my tu rozmawiamy o sposobie odzywiania sie, a nie o krotkotrwalej diecie, zeby zrzucic kilogramy. Chcemy uzyskac maksymalna czystosc organizmu i wspaniale zdrowie, a dieta Dukana jest tego zaprzeczeniem. Czy przeprowadzacie glodowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich ponownie :) troszke mnie tu nie bylo ;) , mam pytanko czy ktos ma jakies przepisy dobre i warte sprobowania? to ja bym chetnie poprosila o cos ja jak co niedziele robie deserek jakis dobry ;) , i mowie wam pycha wyszlo mi raw ciasto polecam naprawde az sama sie zdziwilam ze takie pyszne wyszlo - wlasnie wcinam ostatni kawaleczek- bo rozeszlo sie jak swieze buleczki haha... wzielam przepis z ksiazki raw desserts moge przepisac jak ktos jest zainteresowany.. pozdrawiam i czekam na jakies przepisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annarella
Pewnie, ze podaj przepis Helikopter! Ja sobie robie deserki na bazie tahiny/oleju kokosowego/awokado do tego syrop z agawy/miod itp., kakao, orzechy, rodzynki i wychodzi wspaniala mordoklejka, swiat od razu robi sie piekniejszy :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
helikopter jasne że chcemy przepis! Annarella ja jestem na głodówce. :) Minęły dwa dni i był kryzys w samopoczuciu (nie mówię o poczuciu głodu) ale minął i chyba po prostu mój organizm ma pewne osłabienie chwilami etc. Ale byle do przodu. :) Pozdro fajne przepisy podają na forum veg w dziale witarian. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annarella - to czekam na jakis przepis na "mordoklejke " hihi - chetnie sie odwaze wyprobowac ;) okpodaje przepis na pyszne ciasto :) - al'a orzechowy sernik ;) przepis z angielskiej strony, spod: 1.5 kubka orzechow - pecan 2 lyzeczki raw kakao (1/3 kubka raw kawalkow czekolady - bylo w przepisie ale ja to ominelam) okolo 200 gram daktyli 1 lyzeczka wanilii mozna jeszcze dodac extra troche nasion wg wlasnego uznania daktyle zmielic na paste, dodac posiekane na drobno orzechy - plus jakies inne nasiona jak kto chce , dodac reszte skladnikow i wymieszac na jednolota mase masa: 3 kubki nerkowcow 3/4 kubka syropu z agawy 2 kubki mleka migdalowego 2 lyzki soku z cytryny 1/4 kubka wanilii ( w przepisie napisane liquid vanilla) 1/3 kubka syropu yacon (tego akurat nie udalo mi sie znalezc wiec ominelam ;).. - tez ciasto wyszlo hihi ) 3 lyzki lecytyny 1 i 1/4 kubka raw oleju z kokosa - ja dawalam na oko nerkowce namoczyc min 2 godz. zmielic polaczyc wszystkie skladniki - najlepiej w blenderze dobrze je wymieszac - 2 kubki masy oddzielic i dodac 1-2 lyzeczki kakao i troche wanilii . polewa karmelowa: 3/4 kubka macadamia nuts 3 lyzki syropu z agavy 1 i 1/2 lyzki wanilii(znow liquid vanilla) 2 lyzki mleka migdalowego 2 lyzki syropu yacon 3 lyzki masla kakaowego ( ja tego nie dawalam w ogole ) . wiec spod wylozyc na okragla tortownice, potem mase biala i czarna w srodek , no i ja wkladalam do zamrazarki na 2 godzinki i pozniej do lodowki , zrobic polewe, pozniej wyjac z tortownicy i udekorowac boki orzechami , nie mam wlasciwego przepisu tylko skladniki , ale mniej wiecej tak to lecialo a ciacho powinno wygladac tak -> http://beautifullivingfood.blogspot.com/2009/05/pecan-turtle-cheesecake-pizza-running.html polecam i smacznego ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Brzmi świetnie, ale chwilowo mam przerwę od orzechów poza tym nie mam dużej większości składników aktualnie. Ale kiedyś wypróbuję na pewno - znając wolny czas to w wakacje. xD Ja dzisiaj zjadłam już z kilo jak nic winogron... i mam ochotę na jeszcze. :) a oprócz tego 2 banany jeszcze wcięłam dzisiaj. :) Chyba sobie lody zrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×