Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sdf

pan mlody musznik czy krawat?

Polecane posty

Gość nie jestem stylistką
Z zestawienia wynika, że lepiej prezentowałoby się tutaj złoto... z zielonymi kamieniami, rzecz jasna :) Jeśli srebro, to lepiej postawić na matowione lub oksydowane (niech pasuje do grafitowego garnituru ;) ) - intensywnie połyskliwe będzie się wyróżnialo obcym, zimnym blaskiem przy Twojej ciepłej sukni i jego koszuli. Powodzenia, czekam na ciąg dalszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isssabellla
Witam!!! Ja mam pytanie do pani stylistki, ja mam suknie Allure Bridals L180, i chciałabym sie poradzic odnosnie dodatków! Suknia jest w kolorze ivory, i nie wiem co z bukietem i biżuterią, planuowałam jakieś perły, coś delikatnego. Ale nie nei mam wogole pomysłu co do bukietu---> dodam, ze mam 178cm wzrostu i jestem szczupłą blądynką. A jeśli chodzi o mojego P. to ma garnitur w kolorze gorzkiej czekolady-ciemnej. Co mogła byś doradzic odnosnie dodatków?? Jaki kolor butów??? Ja myślalam o czarnych. I co z krawatem?? Bo po przeczytaniu waszych porad chcemy zrezygnowac z kamizelki i nawt mój P był z tego zadowolony, bo jedna warstwa na sobie mniej:D Mój P jest niewiele ode mnie wyższy jak założe obcasy i troszke przy kosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf
hehe to ja sie tu tez zapytam,ale tym razem o stroj jako gosc :) moze Stylistko doradzisz :) otoz mam dwie kreacje, sukienke koktajlowa morska w kolana oraz dopasowana na ramiaczkach czerwona,czysta raczej jasna czerwien. obie satynowe. dokupilam teraz biale bolerko rekaw 3/4. obecnie mam problem z butami,nie chce typowych czarnych.. chcialabym kupic takie ktore dopasuja do obu kiecek,pomyslalam o srebrnych szpilkach. na poprawinach mialam te morska sukienke,biale bolerko i niestety .. zielone szpilki,takie w kolrze trawy,bo nie dobralam idealnie do koloru sukni.. jednak z tego co widze-zasada kontrastow-nie byly chyba bardzo niedopasowane (widzialam,ze aktorka Herbus miala raz granatowa sukienke i zielone buty..) mysle srebrnych szpilkach-czy dopasuja do sukienek i czy nie jest to wielki kicz takie zalozyc?? wyszulalam juz jedne w internecie,z dodatkiem cyrkonii. pytam Ciebie,bo mi dobrze doradzilas z kreacja slubna :):) jesli nie srebrne to jakie? no i jakie dodatki? srebro z morska zielenia/czerwienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
isabelle - czy mogłabyś wkleić zdjęcie sukni??? będzie mi łatwiej doradzić... na pewno koszula powinna być w odcieniu sukni, oczywiście adamaszkowa i na spinki. Jakie kolory lubisz??? chcesz wprowadzić w stylizacji jakiś mocniejszy akcent kolorystyczne, czy wolisz pozostać w tonacji perłowo-ivory??? Oczywiście buty do czekoladowego garnituru powinny być ciemnobrązowe, czarne odbiją nieładnie. sdf - jeśli srebrne buciki (ciekawy pomysł!!!) to i srebrne dodatki, białe bolerko będzie ni w pięć ni w dziewięć ;) i powinnaś poszukać rajstop o lekko srebrzystawym połysku, to optycznie ZAWSZE przedłuża nogi - buty i rajstopy w tej samej tonacji. NIE CIELISTE!!! i broń Boże gołe nogi, prawdziwie elegancka kobieta ZAWSZE musi mieć rajstopy (choćby cieniuteńkie), NIGDY też nie pokaże w oficjalnej sytuacji pięty ani palców = odpadają przeukochane sandałki ;) i nawet piptoły będą dość kontrowersyjnym pomysłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf
hmm a czy to wielki nietakt nie miec rajstop na sobie? moja swiadkowa nie miala,gdyz jej buty spadaja na rajstopach,nie trzymaja sie.. ja oczywiscie bede miala,ale mysle o jakichs gdzie nie widac tak bardzo tych zakonczen na palce.. bo sandalki mialyby odkryte palce, na paseczki..i tez moga spadac,sa nieco inne od standardowych=odkryta wewnetrzna czesc stopy. hm nie moge zalozyc rajstop pod kolor butow.. bede wygladala jak w sylwestra.. musze cieliste niestety, tak mialam na poprawinach i bylo ok. bolerko juz mam,trudno,nie kupie innego. ale dzieki za rady, te buty nie sa takie ostro srebrne, jest to delikatne,jasne srebro,wiec wpadac moze w biel.. oby :) dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isssabellla
http://www.gimbla.pl/forum/suknie-juz-mam-co-dalej-vt64655.htm Takie zdjęcie znalazłam, zdecydowanie chcialabym cos do kontrastu. Moje ulubione kolory to brązy---> i jesli chodzi o ubrania i o makijaż. Nie mam pojecia z jakich kwiatów chcialabym miec bukiet bo jesli chodzi o kształt to myslalam o takim typowym bukiecie jak miała np kożuchowska na ślubie. Bez żadnych pierdułek. Suknia jest bardzo strojna, chociaz zdjecie tego nie odzwierciedla, jest wyszyta kamyczkami i srebrną nitką. ja jestm wysoka (178cm) i troche innaczej prezentuje sie w tej sukni. I mysle, ze dodoatki powinny byc starannie dobrane, czasem tym mozna zepsuc caly urok sukni. Jeśli chodzi o biżuterie to myslalam o perłach na jakims delikatnym srebrnym łańcuszku--. nawet jedną perełkę i kuleczki w uszy. Jeśli chodzi o fryzurke, to planuje cos w tym stylu: http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.planowaniewesela.pl/jpg/galeria/fryzury_slubne.jpg&imgrefurl=http://www.planowaniewesela.pl/zdjecia.html&usg=__gLLGocl7PpSSSHHYZWZcuHeMOd8=&h=120&w=120&sz=10&hl=pl&start=142&um=1&tbnid=I6teEoPEKaXW2M:&tbnh=88&tbnw=88&prev=/images%3Fq%3Dfryzury%2B%25C5%259Blubne%26ndsp%3D18%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN%26start%3D126%26um%3D1 coś luźnie upietego, albo z prostych albo z pofalowanych włosów. Jeszcze prosze o porade odnosnie krawata, ma byc pod kolor wstążki do bukietu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Powiem tak + suknia ciekawa i baaaaaardzo strojna, zatem MINIMALIZM, MINIMALIZM, i raz jeszcze minimalizm, bo zaczniesz wyglądać jak bożonarodzeniowa choinka z mnóstwem lampek i lamety na dodatek... Z pereł proponuję zrezygnować na rzecz kryształków (niedużych!!!), bo nie masz pereł na sukni, po co zatem wprowadzać w stylizacji "obcy " element??? Zatem w uszy nieduże kolczyki z kryształkami, dyskretne (choćby jeden kryształek na sztyfcie), BEZ NASZYJNIKA - masz tak strojny gors sukni, że naprawdę wręcz nie powinnaś mieć żadnych wisiadeł na szyi!!! Chyba, że chcesz "pociągnąć" w stylizacji brąz/stare złoto, i wtedy np. w uszy nieduże, ciemne bursztyny w srebrze (i wtedy możesz dodać DELIKATNĄ bransoletkę z bursztynami, ładnie odbije od sukni), w bukiet albo czekoladowe kosmosy Kożuchowskiej względnie gerbery + chryzantemki (są w dużej ilości ciepłych brązów/złocistości; oklepany pomarańcz wykluczony!!!). Postaram się wkleić jakiś przykład gerberowego bukietu (chodzi mi o kształt, niekoniecznie kolor), bo te wdzięczne i trwałe kwiatki są często traktowane po macoszemu... I wtedy dla męża krawat w tonacji bukietu/wstążki bukietu, niezależnie od tego, czy włożysz w uszy bursztyny czy kryształki. Ewentualnie inna opcja (do kryształków w uszy) - bukiet w tonacji białej-ivory, z ton ciemniejsza od odcienia sukni wstążką, a dla męża krawat w odcieniu wstążki (czyli - też ciut ciemniejszy od koszuli). Taka stylizacja najlepiej jednak IMHO lepiej pasowałaby szatynce niż blondynce... Co do fryzury - ta, którą wkleiłaś, jest ciekawa i oryginalna, ale dodając do strojnej sukni wyrafinowany fryz wetkniesz trzy grzyby w barszcz... Sugeruję gładki, hiszpański kok, niekoniecznie supernisko osadzony, i raczej bez welonu (może wsuniesz we włosy kwiat???). Jeśli już welon, to cieniuteńka jednowarstwowa mgiełka, długa za rąbek trenu, bez żadnych obszyć czy zdobień, wpięta NAD kokiem dla uniknięcia efektu zwanego "ścierka look". Ufffff, rozpisałam się ;) A to bukiecik, w wersji złotobrązowej z wstążką ivory na pewno będzie wyglądał pięknie, a jest skromny i niebanalny: http://2.bp.blogspot.com/_4PvwcItMZCo/SJTYQyfIQWI/AAAAAAAAAEM/YYIQ7OlUyVI/s1600-h/Kosciol_014.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isssabellla
Bardzo dziekuje za wyczerpującą porade. Jeśli chodzi o kolczyki to też mialam taka opcje na myśli. Wszystko mi się podoba oprócz tego rodzaju kwaiatków, mi kojarzą się one z takimi jakimi kiedys sie szło do cioci na imieniny---> wcale nie uważam, ze nie są ładne, ale jakos nie w moim stylu. Jeśli chodzi o kształt bukiet to taki jest super. Co jeszcze byś widziała-->"nie jestem stylistką" do tej sukni????? A jeśli chodzi o biżuterię to zrezygnuje z wisiorka( to nawet dobrze, bo ja ogólnie nie lubie obwieszac się biżuterią, ale kolczyki muszą byc żeby chociażby zasłonic dziurki;) A bransoletkę chyba też mogę sobie odpuścic??? A i jeszcze jedno, na drugi dzień wesela mam niebieską, długą suknię(jasny niebieski--->jakiee buty do niej??? kolor i typ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Jasne, że bransoletke możesz sobie darować ;) Co do sukienki na poprawiny - ciekawie byłoby dobrać buciki pod kolor biżuretii, czyli srebrzystawe albo złotawe. Co do fasonu bucików ciężko mi doradzać, ale generalna zasada brzmi, że prawdziwie elegancka kobieta NIGDY nie pokazuje publicznie pięty ani palców. Czyli - klasyczne czółenka/szpilki, względnie tzw. hiszpanki - kryta tylko pięta i palec, a wokół kostki paseczek. Ciekawe mogłyby być modne piptoły, ale do tych butów formalnie nie należy nosić rajstop, czyli ogólnie strój ma wtedy charakter niezobowiązujący... Bo druga zasada eleganckiej kobiety (rodem, jak powyższa, z protokołu dyplomatycznego) brzmi - NIGDY publicznie nie wolno jej się pokazac bez rajstop, chćby cieniuteńkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nie stylistki
CO najlepiej wybrac dla pana mlodego\ musznik fular plastron muche krawat?? Tesciowa i moja mama mówią zeby kupic muche jego siostra jedna ze fular druga ze musznik (dla mnie to okropne:O ) Męzowi podoba sie plastron bo mówi ze jednak troche inaczej wygląda niz reszta gosci, a plastron jest takiej długosci ze wygląda w sumie jak krawat Ja chcialam krawat ale no jak mąż zakładal w sklepie i jego brat tez kupowal to wszyscy powiedzieli ze obaj wyglądają jak zwykli goscie:O proszę doradz cos aha i czy po godzinie 24 mąż może zdjąć marynarke i zmienic długą koszule na koszule z krótkim rękawem, troche mi to nie pasuje ale reszta pan z rodzinki (wymienione wyzej) uwazają ze to super pomysl bo jak bedzie tyle czasu w marynarce to bedzie mu gorąco, a jak zdejmie marynarke to okropnie wyglądają podwiniete rekawy:O a przeciez bedzie mu gorąco i w sumie niewiem co robic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja tylko z pytaniem
Co to jest musznik? Muszka, no wiem .Czym rózni sie muszka od musznika .Szukałam w googlach ,w encyklopedi,w słowniku wyrazów obcych .Nigdzie nie ma .I dlatego Was proszę .Wytłumaczcie mi co to jest musznik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziękuję
Strasznie mnie to męczyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem stylistką mam do ciebie prosbe o porade, otoz chodzi o ubior moich rodzicow moja mama kupila sobie bardzo ładną sukienke w kolorze takim siwym z filetoymi delikatnymi kwiatami, do tego wioletowe pantofelki , tak sie skłąda zę moja siostra też ma fioletową sukienke wiec pytanie co z ojcem? czy to nie bedzie glupio wyglądalo ze tak wszyscy sie jednakowo ubrani? slyszalam ze powinno sie dobrac ubior faceta do kreacji zony , ale to bedzie cała trojka podobnie ubrana no i pytanie co by lepiej pasowalo jesli tak. czy ciemny garniutur ,k do tego siwa koszula plus fioletowy krawat czy raczej siwy/stalowy garnitur fioletowa koszula plus stalowy krawat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie jestem stylistko, ale powiem Ci, że z tego co wiem to jasne garnitury nie pasują na oficjalne wyjscia, jasny garnitur mozna zalozyc na komunie i przyjęcie komunijne, na takie rozne spotkania nie oficjalne przed południem na wyjscia oficjalne powinno zawsze zakładac się ciemny garnitur, grafitowy, czekoladowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego tez śmieszą mnie panowie którzy na swój własny ślub zakładają jasne garnitury ( a juz w szczególnosci te błyszczące)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
do pytającej - NIGDY mucha!!! nosi się ją wyłącznie do smokingu!!! a smoking do ślubu - NIE, bo to strój balowy, nie do kościoła i na popołudnie ;) wszelkiego rodzaju fularów, muszników, plastronów i tym podobnych wynalazków na sznurkach nie polecam z zasady, podobnie jak pretensjonalnych kamizelek ;) Pana Młodego ma odróżniać od reszty gości piękna Panna Młoda, promienny uśmiech i ewentualnie przypinka W KLAPIE marynarki - to wszystko!!!!!!!!!! Zmiana koszuli na krótki rękaw czy ściąganiemarynarki - zgroza, nie wolno tego robić!!! toż nawet chłopska Panna Młoda z "Wesela" Wyspiańskiego oznajmiała z mocą że "trza być w butach na weselu", a Ty chcesz robić z Pana Młodego discopolowca?! Co Ty masz za rodzinkę??? Jesli boisz się spocenia Pana Młodego, przygotuj mu na zapleczu drugą koszulę z DŁUGIM RĘKAWEM, oczywiście dobrej jakości i na spinki!!!! przebierze ją, załozy marynarkę, KRAWAT, i bdzie się czuł świeższy; no chyba że chcesz, by wyglądał jak buraczydło :-p Tak więc - elegancki garnitur BEZ kamizelki, elegancki krawat, dobraj jakości koszula na spinki, przypinka w klapie marynarki, i będziesz miała przy swoim boku pięknego i elegenckiego Pana Młodego, a nie discopolowca świecącego jak bożonarodzeniowa choinka... suknia z organdyny - wklej prosze linka do sukni, to postaram sie doradzić justaaaa - nie szkodzi, że rodzinka podobnie się ubierze ;) koszula Taty raczej biała, by podkreślić range dnia!!! fioletowy krawat - ok. Jasny garnitur - NIE!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie stylistko ale ty masz wred
no osobowość ;/ jejku nei musisz wyzywac od buraczydeł czy discopolowców i chyba czytac ze zrozumieniem to ty nie umiesz ja nie pytalam czy moze zalozyc do kosciola koszule z krótkim rekawem:O do tego nic nie wspominalam o kamizelce więc nie wiem skąd taki przykład:O twoje rady są trafne ale zauwazylam ze nie jestes w zadnym wypadku kreatywna i twórcza wszystkim to samo doradzasz wszystkim pannom mlodym polecasz welon jedynie mgielke za rąbek sukni a jak ktomus nei podoba sie długi welon ha w twoim mniemaniu to juz burak bo wszystkim powinno podobac sie to co i tobie w zadnym wypadku muche - kiedys kazdy mężczyzna szedł do slubu w muszcze i jakos nikomu to nie przeszkadzalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie stylistko ale ty masz wred
wszystkim odradzasz brak lancuszka bo tobie sie nie podoba a jak ktos ma skromną suknie i nic zupelnie na gorsecie:O przeciez wtedy ladny naszyjnik idealnie bedzie pasowac ale nie bo dla ciebei naszyjnik do sukni slubnej buractwo buty z dziurka - buractwo, mimo ze co druga babka idzie w takich do slubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Jeśli nie chcesz pytać - to po co pytasz??? Jeśli i tak masz swoją wizję, której chcesz sie trzymać - to co, żądasz poklasku??? Napisałam, co sądzę, szczerze i nie bawiąc sie w półsłówka. Nie opdowiada Ci - droga wolna, z tasaczkiem nad Twoją głową stać nie będę, nie mam na to czasu ani ochoty ;) Naszyjniki lubię, skąd wniosek, że ich nie znoszę & nie noszę??? Znasz mnie, widziałaś, jak ubieram się na co dzień??? Sęk w tym, że większość Panien Młodych dobiera sobie paskudne grzmoty z Jablonexu, i zamiast świeżo & zjawiskowo wyglądają jak kopka siana + orkiestra na-dęta. Naszyjnik zwłaszcza w zestawieniu z suknią z odsłoniętymi ramionami optycznie bbbb brzydko skraca szyję - i t jest główny powód, dla których ich nie doradzam. Zwłaszcza, że obiektyw foto skraca sylwetkę dodatkowo. Jeśli tak widzisz swój ślubny look, i chcesz na zdjęciach nie mieć szy - Twój wybór, żyjemy w wolnym kraju. Aha, opisz mi źródło, z którego dowiedziałaś się na 100%, że "kiedyś wszyscy mężczyźni szli do ślubu w muszkach". Nic o tym nie wiem, ciekawa sprawa ;) Jeśli mi udowodnisz tę tezę, naprawde gotowa jestem zrewidowac poglądy, zatem - do dzieła :) A to że "co druga Panna Młoda ma na sobie w dniu ślubu to i tamto" to nie znaczy, że te Panny Młode mają akurat rację; to,że cos jest powszechne, to nie oznacza że prawidłowe ;) piptoły, wbrew Twojej opinii, potrafię tez doradzac, aczkolwiek z zastrzeżeniem, że nalezy do nich włożyć bezszwowe rajstopy i zadbać, by z dziurki w buciku nie wylazł palec. Poza tym, powtarzam - wolny kraj, pilnowac Cię nie mam zamiaru, zrobisz, co zechcesz. Tylko w takim razie po co pytasz??? Bywam lekko uszczypliwa, ale większość dziewczn rozumie tę postawę jako przymrużenie oczka - bo i tak jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek11
Jak komuś gorąco na weselu, to może od razu rozbierze się do sliperów? Ostatnio byłem na kolejnym weselisku, gdzie po 22 prawie wszyscy panowie byli już bez marynarek. Koszule białe, krótki rękaw, a jakże! Po co kupować nową? Kolorowa, nie nie, to za mało eleganckie. Ale sracz! Jeżeli któraś panna młoda chce, aby jej mąż wyglądał jak te buraki - droga wolna. Koszula z długim rękawem jak najlepszej jakości i żaden upał nie straszny. I do tego garniak z lekkiej wełny. Tak byłem ostatnio na weselu i wcale nie było mi jakoś strasznie gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joss
Mam pytanie, otóż obydwoje z mężem jesteśmy wysocy i mamy ciemne włosy - tyko ja mam brązowe oczy - on niebieskie. Ja mam suknię w kolorze śmietankowej bieli, coś jakby ecru ale nie za ciemne. Mój narzeczony będzie miał garnitur w kolorze złamanej czerni, jednolity i bez prążków. Krawat będzie koloru pomarańczowego (intensywny pomarańczowy kolor ze złotymi refleksami) no i pojawił się problem odnośnie koszuli - musi być ecru tak jak moja suknia? Szczerze mówiąc do jego karnacji (z racji niebieskich oczu) bardziej pasowałaby koszula biała a do mojej śnieżnobiała suknia nie pasowała i nie chciałabym go pokrzywdzić na siłę ubierając w koszulę, która mu może nie pasować. Jak myślicie? bardzo ciemny grafitowy garnitur, pomarańczowy krawat, koszula ecru do faceta z niebieskimi oczami? Coś mi się to nie widzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie mozesz zdecydowac sie na inny kolor niz pomarancz??? pomarancz to juz taki przezytek i koszula wydaje mi sie ze powinna byc tez smietankowa - ecru bo twoja suknia przy jego białej koszuli bedzie wyglądała nie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joss
mój narzeczony upał się na ten pomarańczowy krawat - nic innego nie chce więc muszę mu ustąpić. I mam teraz problem z tymi kwiatami, pomarańczowe róże jakoś tak mi się nasunęły automatycznie bo byłyby czymś, co nas połączy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joss
dobra, zrobię fotkę i Wam wrzucę. Na razie mogę tylko powiedzieć, że jest to zgaszony odcień nasyconej pomarańczy, taki jakby ceglany ze złotymi refleksami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joss
aha i jeszcze pytanie odnośnie KOLORU pończoch do sukni ecru? Buty peep toe - w kolorze perłowym ecru. A może nie powinnam wkładać pończoch do peep toe? No tak, ale wtedy koronka będzie wyglądać przyciężkawo...może jakieś super cienkie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×