Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Plastusiowa narzeczona

Ludzie urodzeni w latach 70 jak wspominacie ?

Polecane posty

Gość Latifa 1972
U nas w szkole był gabinet stomatologiczny i zazwyczaj na lekcjach do których nie byłam przygotowana leczyłam zęby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ naturalnie numerki wciąż są chociaż nie dotyczy klas 1-3 syn mnie pyta co chodzi , a ja mu odpowiadam " kiedyś to będzie dla ciebie wyjątkowo ważna tablica, nigdy nie zdarzy ci się na nią nie spojrzeć "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Latifa 1972
A pamięta ktoś masło solone na wagę i jak smakowało z dżemem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pamiętam i pomarańczowy ser żółty- jakkolwiek to brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Latifa 1972
Lubiłam dżem i co nakładałam na chleb z masłem a że kurde było solone :( Teraz reklamują delmę soloną więc MS spróbuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noż przecie pisałam o maśle solonym holenderskim!!! pychotka - ale bez dżemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latifa, właśnie kojarzę, że gdzieś widziałem... Ale delma to chyba margaryna, gdzie jej do masełka z cholesterolkiem, mniam:) A właśnie - zauważyliście, że ostatnio można kupić masło? Tylko taka ciekawostka - "zawartość masła 80%" - prawie jak cukier w cukrze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Latifa 1972
A pamiętacie, jak nie było papieru toaletowego Były rolki zawieszone na sznurku pamiętacie? A czym ewentualnie zastępowaliście tę tak bardzo niezbędną rzecz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gazetami dziecko gazetami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko masło jem - a wy nie :o ?? Margarynom mówimy stanowcze NIE! ;) Ew. do smazenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację Mało_stanowczy :) Teraz niby masło wcale nie przypomina dawnego. Pamiętam jak robiłam z siostrą masełko sposobem "słoikowym" ze śmietany zebranej z przydziałowego mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siadałem na kibelku z trybuną w garści... I miętoliłem... Po jakimś czasie robiła się taka mięciutka... I co się dziwić, że długo siedzimy w kiblu - to naleciałość z młodych lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Latifa 1972
o tak teraz są wyroby "masłopodobne" jak się chce jajka usmażyć /tylko bez skojarzeń proszę / to jakaś woda na patelni pływa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lignina ;) zamiast paieru i to jako podpaski kobiety stosowały i watę. No właśnie - babki - wtedy nie było podpasek :o:o:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak i chusteczki wielorazowego użytku zwłaszcza przy praniu ręcznym wspomnienie- bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pamiętam jak robiłam z siostrą masełko sposobem "słoikowym" ze śmietany zebranej z przydziałowego mleka" - a kilka lat temu na jakimś targu czy gdzieś widziałem słoiki do robienia masła:) Ze zmodyfikowaną nakrętką, nawet myślałem o tym, żeby kupić:) I też wyprodukowałem masło sposobem słoikowym, bez modyfikacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do czego miałam używać ??? do tyłka używałam gazet- jak wszyscy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mapeciak nie było typowych podpasek, ale pewnie niektóre panie pamiętają wkładki wielorazowego użytku. Obecnie to by było coś podobnego do eko-podpasek ;) Oprócz tego wspomniana wata i lignina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha :) mój sąsiad miał prawdziwą drewnianą maselnicę :P Ale słoik tez trzepałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Latifa 1972
A jak nie było Trybuny tylko np. Zwierciadło takie kolorowe ? To co ? u mnie lignina szła jak nic :) pamięta ktoś w takich rolkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przepraszam - nam mama dawała ligninę do tyłka :) Gazety??... chyba nie, nie kojarze :) Ike -żart ;) A jaka śmietana w butelce z folijką w kratkę była przepyszna!!! Mniam... taki chlebek, czy bułeczka maczane w miseczce ze śmietaną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Latifa 1972
o wszyscy pomyśleli o tym samym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×