Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Ja chyba nie powinnam na te wszystkie dolegliwosci az tak nazekac ,bo widze ze niektore dziewczyny naprawde koszmary przezywaja . Mnie tylko tak nieraz muli ,no moze teraz coraz czesciej ,pare razy zwracalam ale to chyba z przejedzenia :-D Dziewczyny a duzo jecie ? Jakie macie jeszcze objawy? Ja licze te tygodnie w ten sposob poniewarz ,zrobilam test 2 dni przed @ i byl negatywny:( @ mimo tego nie przyszla ,czekalam i w dzien kiedy powinna byc byly tylko brazowe plamki . Tak przez 2 kolejne dni az postanowilam zrobic kolejny test . I byly 2 kreski :) na drugi dzien do gina ale nie potwierdzil ciazy poniewaz nic nie widzial ,ale z jego obliczen od oststniej miesiaczki mialby byc to juz 4 tc i niby mowil powinno byc juz cos widac . Narobil mi stracha ale powiedzial ze skoro test byl pozytywny i te plamienia tez mu sie nie podobaly ,postanowil podtrzymac wczesna ciaze. Tydzien potem juz bylo widac pecherzyk ,a kolejny tydzien pozniej juz byl tam dzidzius . Ja lekarzowi przedstawilam swoje myslenie i podejscie co do tygodnia i wyszlo ze mialam racje,zrobil bete i wyszla na 4 tc a liczac od miesiaczki powinnien byc juz 6 tc. Nie mozna w zaden sposob na 100% obliczyc poniewaz nie wiadomo kiedy doszlo do zaplodnienia ,wiem ze sa kobiety ,ktore to czuja ,ja tylko zakladam. W koncu czwartego tc lekarz widzial ze juz serduszko bije ,nie byl tak na 100% pewny bo ma stary sprzet ale tydzien pozniej ,mowil ze to na pewno bijace serduszko . Mam tylko nadzieje ze teraz w srode juz bedzie wyrazniej widac i moje zmartwienia znikna :) Teraz jestem dokladnie w 5 tc i 4 dniu :) Jeszcze nie zdazylam was od poczatku poczytac ale obiecuje poprawe moze nawet dzisiaj po filmie :) Teraz znikam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się niedzielnie. Napiszę tylko,że czuje się raz dobrze raz zle.Przytyłam 3kg. Jutro idę do lekarza po zwolnienie,ciekawe czy dostane? Ciągle głodna jestem a najgorsze jak mnie przyzssssssssssie to ... najgorsze,ze nie zjem wszystkiego.Strasznie wybredna się zrobiłam. Martwie się,że znienawidziłam ryby i mięso :( nie dam rady przełknąć. Miłego wieczoru dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zonamadia, tydzień ciąży liczy się od ostatniej miesiączki, a przeciez wiadomo, że owulacja jest później-USG pokazuje Ci faktyczny wiek dziecka. Ja mam tak samo-według USG jestem w 8/9 tygodniu ciąży, ale wedle obliczeń miesiączkowych- 10/11. Mój problem polaga jednak na czymś innym-jak w takim razie mam podchodzić do zalecanych badań itd, czyli np. między 10 a 12 tyg. mam zrobić drugie USG i teraz nie wiem, czy mam spojrzec na wiek dziecka, czy od tej @ liczyć? I kto mi pomoże? A ja nie mam żadnych obajwów ciążowych oprócz zmęczenia - czy wszystko ze mną ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, a ja nie wiedziałam nic o tym, ze nie wolną brzuchacza masowac i masowałam sobie często-szczególnie, ze mnie kiszki bolą. Oj, teraz będę się martwić? Dobrze, ze w tym tyg. USG, to sprawdzę, czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Znalazłam jeszcze lepszy kalendarz, ze względu na zdjęcia. http://parenting.pl/portal/teksty/9-tydzien-7-tydzien-zaplodnieniowy Poza tym rozwiewa wątpliwości z tą dwutygodniową różnicą. A w temacie objawów mężów, to mój ma jakieś dziwne apetyty, nastroje itp. Mówię Wam dziewczyny, jaka muszę być dla niego wyrozumiała! Szok! :P Czasem muszę przypomnieć kto tu jest w ciąży! Ja za to jestem MEGA ROZKOJARZONA i to by było na tyle moich obiawów. Natomiast szczerze współczuję kobietom męczącym się z torsjami i nie wyobrażam sobie opieki nad maluchami gdybym miała centrum dowodzenia w WC. P.s. nie chcę krakać, ale właśnie chyba coś mi na żołądku usiadło :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H.anna
Dziewczęta, tak się cieszyłam że nie mam żadnych objawów że chyba wykrakałam... Od wczoraj męczą mnie mdłości, ale bez wymiotów. Mam nadzieję, że na mdłościach się skończy. Piję wodę dla uspokojenia żołądka i wczoraj zimne kakao pomogło. Macie jeszcze jakieś sposoby na mdłości? Chętnie wypróbuję. Pędzę do pracy. Miłego, bezmdłościowego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Wróciłam już z urlopu :) Przez 4 dni nie miałam żadnych objawów ciąży było tak wspaniale. Tylko się trochę zadomowiłam i znowu wymioty, senność i brak apetytu... Szkoda słów chyba muszę wrócić do tamtego miejsca :D Proszę o wysłanie hasła na blog - n-k - Kasia N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cierpicie na bezsenność?:) Wczoraj odniosłam sukces:D zaliczyłam pierwszy dzień bez wymiotów:) ale mdłości niestety wiernie mi towarzyszyły, no ale to juz jest do przeżycia:) Mój mężulek biedy chory...ma wysoką temp..w sobotę w nocy był tak gorący,że aż się przeraziłam...jęczał i jęczał...i wczoraj nie pamiętał połowy rzeczy, które wtedy w nocy do niego mówiłam..nie pamiętał nawet,że schodził na papierosa...i jeszcze biedak do pracy musiał iść,bo jest jedynym kucharzem..na szczęście już go popuściło.. Kamila super,że z nami jesteś:) 3małam za Ciebie kciuki:) cieszę się,że tym razem wszystko przebiega zgodnie z planem 🌼 Miłego dnia Wam życzę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc laseczki, ja dziś zasłabłam w tramwaju jadąc do pracy - masakra do teraz fatalnie się czuje, już odliczam dni do urlopu - jeszcze 5 dni musze jakoś przemęczyć. Po południu idę do lekarza z wynikami krwi oj mam nadzieje że wszystko będzie ok ;) Kurde w weekend zawsze dobrze się czuje, a jak już przychodzi mi wstawać wcześnie rano to potem cały dzień ... masakra ;( A u was jak tam słonecznym weekendziku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki:) Jak tam po weekendzie bo ja jestem rozleniwiona na maxa ,a urlop dopiero za dwa tygodnie ...masakra. Zaczynam sie juz lepiej czuć no mi sie konczy 10tc choc dziś jeszcze rano mnie wymeczyło ale mdłosci juz takich nie mam. U mnie weekend minął spokojnie ,jestem dumna bo znaleźlismy 1/2 domu do wynajęcia i od czwartku zaczynamy urzadzac swoje nowe gniazdko:)) Tylko sie zrobiłam starsznie kłotliwa wszystko mnie wyprowadza za równowagi i mój M juz czasem ze mna nie wytrzymuje.... No i witam gorąco Nowe Mamuśki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny ja na szczęście dziś wolne :) byłam rano zrobić badania no i mężulka zaciągnęłam na badania :) ja troszkę przytyłam zachcianki mam ale ze jestem za okrągła to od dziś zaczynam zwracać uwagę na to co jem bo tak utyję ze się potem nie pozbieram :( objawów ciąży takich jak wymioty mdłości brak nadal za to męczy mnie zgaga i najśmieszniejsze jest że jak mnie dopada zgaga to i mojego mężulka :D więc nie jestem sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim 🌻 Ja dziś powinnam iśc do pracy,ale idę do lekarza.Liczę na zwolnienie :) może mi dadzą. Wczoraj kupiłam sobie pierwsze spodnie ciażowe :) i bluzkę. Co do dolegliwości to mdłości prawie nie mam,ale najgorsze ze nie wiem co jeść bo wszystko mi zbrzydło. Uwielbiam ziemniaki,chleb,orzechy i słodkie,ale nie czekoladę czy batony. Fajne te stronki,które wkleiłyście tylko wszedzie co innego pisza np odnośnie mm ile ma dziecko.Na jednej stronie piszą do 10mm ma np w 8 tyg a na innej stronie piszą ,że 20 mm. Idę na śniadanko :) Miłego dnia marcóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Zapraszam na kakao :) Ja strasznie cierpie na bezsennosc :( leze godzinami z boku na bok i nic :( dzisiaj wolne to bede spac ile wlezie . Moj maz mial dzisiaj sen :-D Snily mu sie 3 ciezarne kobiety w tych trzech bylam ja :) Strasznie mnie mdli . Trzeba sie zebrac i na zakupy smigac dzisiaj spagetti :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane najlepiej nie porownujmy sie z tym co tam pisza ;) Kazda z nas przechodzi ciaze inaczej a to czy moje malenstwo jest o 3 mm mniejsze czy wieksze nie ma roznicy ,ja tak wszystko czytalam i ciagle tylko sie martwilam bo pisze tak a u mnie bylo tak :( Wspierajmy sie na wzajem slowem a reszta juz sama sie potoczy :) Ja tez juz mam caly pakiet ciuchow ciazowych ,wtedy kupilam ale chyba jeszcze za wczesnie zeby je nosic :) Mam swietne ogrodniczki i juz mierzylam ,teraz tylko czekam na wiekszy brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja jeszcze nie mam zadnych ciuszków ciążowych ale powoli trzeba się rozglądać,mysle że dopiero jesienia mi sie przydadza bo teraz jeszcze sie mieszcze w stare.Choc powiem wam że u mnie brzusio juz jest leciutko zarysowany mimo ze troszke przytyłam ale kształt sie taki okrąglutki robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej przerwie:) H.anna - mi objawy już dawno ustąpiły ale jakby co, to pomocna jest woda niegazowana z cytrynką:) W piątek byłam na 2 USG, widziałam już małego człowieczka zwiniętego w kłebek, z raczkami, nóżkami i jak twierdzi pani dr. z...peniskiem??? Czy to możliwe że w 10tyg. 4 dniu już widać płeć?! Staram się tam bardzo o tym nie myśleć i skupić wyłącznie na tym , żeby wszystko było ok! Bo przecież jest jeszcze wcześnie i za chwilkę może się okazać że to pomyłka:| Ostatnio zauważyłam że bardzo smakują mi pomidory! Przytylam już 1,5 kg:( Mam nadzieje że nie będę wyglądać niedługo jak słonica:( Trzymajcie się zdrowo dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to juz zapomniałam co to talia ;) brzuszek mam.Mieszcze się w swoje ciuchy,ale spodnie zaczęły mi spadać pod brzuch dlatego kupiłam ciażowe portki.Przynajmiej teraz mi wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Qanchita :) lutóweczki też niektóre poznały tak wczesnie płeć.Nie jest to pewne na 100%,ale ... fajnie tak przypuszczalnie wiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to prawda że na każdej takiej stronie wielkość płodu jest inaczej opisana :( irytuje mnie to ale ja się tym nie sugeruje :) Dziewczyny mam pytanie czy którąś z was tez lekarz przestrzegał przed malinami i sokiem malinowym ???? aby uważać bo działa rozgrzewająco i może prowadzić do poronienia - a później do wcześniejszego porodu?? szukałam na necie i faktycznie tak jest ale czy tylko mnie tak mój gin troszkę nastraszył czy jeszcze którąś ?? bo uwielbiam maliny i sok malinowy do herbaty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte powiem Ci że pierwszy raz słysze o malinach ,ja teraz się jeszcze zajadam nimi i pije soczek bo tez uwielbiam herbatkę z malinowym sokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte - moja bratowa musiała leżec pod koniec ciązy bo przeziębienie soczkiem leczyła. Podobno od tego zaczęły się przedwczesne skurcze. Ale to podobno dotyczy tylko owoców. Słyszalam że zaleca się picie herbatki z liści malin ale jeszcze na taką nie trafiłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babki dzis mialam juz drugie usg, moj maluch ma 12 milimetrow, a jest to 7 tydzien 5 dzien ciąży. wszystko ok, tylko to straszne rzyganie mnie meczy, wyklocilam sie o jeszcze inne tabletki bo te co mam nic nie pomagaja. zobaczymy co bedzie pozdrawiam Was i ide spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qanchita ja jak szukałam na necie o tych malinach to właśnie znalazłam że nie pić soku z liści malin i sama już zgłupiałam :( jak znajdę to podrzucę link a malinki tez jem na raz cały koszyczek :) :) silniejsze to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...................WIEK..........OST @......TERMIN..........SKĄD Blask....................24...........19.05..........27. 02........śląskie Qanchita..............26------------24-0 5-------..27/28.02. ......... Majek123..............24............21.05.........28.02. . ...Zakopane karolajna..............29............21.05.........28.02.. ...ok Wrocł Nikamo74..............35............26.05.........01.03. .. .Rzeszów. Mała Ewa..............33............22.06..........01.03.....Gdań sk MaKaReNa-23-----....23............21.05..........01.03.. . ............. lulu2008................31............25.05..........01. 03....Warszawa savanna89............20............26.05..........03.03. .....Chorzów Marcys.................21...............??...........03. 03...Irlandia-Maldor anecia i olcia .........27............30.05..........04.03.....Kraków SZCZĘŚLIWA..........28...........30.05...........05.03. ..Szczecinek ja-mala-ja.............38............31.05......... .06.03. ............. koja2121,,,,,,,,,,,,,24..............27.05..........06.0 3...Cieszyn aaaaat..............26...............28.05...........06. 03..ok.Zamościa joanna84..............25............31.05...........07.0 3......Wrocław Kas1ek.................26............27.05...........07. 03.....Szczecin rundelduda............30............01.06...........08.0 3....Irlandia Fiołeczka..............20............01.06..........08.0 3.....ok. Malborka dorotka................29.............01.06..........08. 03... ......Gdańsk karro...................31.............-----...........0 9.03.......Szwecja engine30..............30............25.05...........10 .03........zach-pom michalka25............25............1.06............11.0 3.....Midleton mysikrólik.............34............02.06..... ....10.03.. .............. natka23...............23............30.05...........10.0 3....Włocławek motylek_85...........23............06.06..........12.03 ........K-ce/M-ce Krismam...............34............06-06..........14.03 ... ............ eluśka.................24............. 7.06...........14.03......Szczecin LATTE MACCHIATO..26........... 08.06 ........ 16.03 ....... ok.Wawy figleaves..............30............10.06..........17.0 3..........Anglia Mamulka28............28............10.06..........17.03. ....lubuskie kubasia................38.............09.06..........17. 03......Szczecin **tina**................34.............28.05..........17 .03.......Niemcy elakl....................27............11.06..........18 .03....Birmingham Izabell1982...........26.............11.06..........18.0 3........Londyn madzikowo............25.............11.06..........18.03 (?)......Katowice Ausia86...............23..............13.06...........18 .03........Gdańsk Ola_26.................26.............10.06..........20. 03 ...........śląskie mala_31................31.............13.06..........20. 03......wielopolskie Minea777..............35.............14.06..........21.0 3........śląskie Gosiaaa ............29 ..........14.06 ............ 24.03 ..... podkarpackie rok.sana..............23...........17.06.............24. 03........podlaskie H.anna .............. 30 ............ 10.06 ......... 26.03 ....wielkopolskie Karolcia...............24..............19.06..........26 .03.....pomorskie asiulek29.............29..............20.06...........28 .03.......Białystok andzia-26.............26.............22.06..........29. 03....Starogard kubeczek80..........29............25.06...........31.0 3....wielkopolskie kamila 220579........30............07.06............16.03...Niemcy badka.................28............04.06............11.03.....Piaseczno Ktoś mnie pominął, więc ponownie się dopisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Bylam dzisiaj na usg i moje malenstwo ma juz 3,37cm (10tyg3dni). Widoczne byly juz raczki , nozki , tlow i glowka z oczkami. Zamiast fasolki pojawil sie sliczny dzidzius. Gin poinformowal mniejednak ze mam 2cm krwiaka na macicy i troszke sie zmartwilam . Czy ktoras z Was ma inf czy takie krwiaki to powazna sprawa czy raczej czesta dolegliwosc w czasie ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytalam w książce " W oczekiwaniu na dziecko", że w I trymestrze powinno się przytyć od 1,5 kg do 2 kg. Oczywiście sytuacja wygląda inaczej w przypadku osób, które wymiotują. Te mogą utrzymać swoją wagę, a nawet chudnąć. Od 4 mca do 8mca powinno sie tyć ok 0,5kg na tydzień(czasami troszę więcej). W 9mcu waga powinna stanąć. Ogólny przyrost masy w czasie ciąży jest w granicach 13 kg do 17 kg. Oczywiście wszystko zależy od wcześniejszej wagi i sylwetki. Na nudności i wymioty radzę sobie w ten sposób, że pod łóżkiem zawsze coś leży np. herbatniki, banan, skórka z chleba, rodzynki i woda z cytryną. Dobrze jest po przebudzeniu coś przegryść ( nie podnosząc głowy z poduszki) żeby podnieść poziom cukru we krwi, zanim wstaniemy i zaczniemy się ruszać. Najlepiej poźniej jeszcze chwile poleżeć. Mi to w jakimś stopniu pomaga.Nudności mam cały dzień, a wymiotowałam dopiero dwa razy...(miejmy nadzieje ,że ostatnie dwa razy:) Co do soków malinowych i malin, to ja słyszałam odwrotnie, że szkodliwe są liście z malin, a nie same owoce. Ja piję raz dziennie herbatę z sokiem malinowym i cytryna, czasami też z miodem. Wcześniej rozcieńczałam wodę z sokiem malinowym, ale też się naczytałam o malinach. Jedni pisali tak inni siak, więc wolę nie ryzykować. Kupiłam sobie sok z żurawiną i wit c i popijam z wodą. Przeczyszcza drogi moczowe i " chroni " przed infekcjami. Dodatkowo działa na wzmocnienie, więc też jest dobry na przyziębienia. Buziaki::))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam babeczki 🌻 Jak milo poczytać ,że byłyście na kolejnych USG :):):):) co do mali ja nie wiem i nie słyszałam. wczoraj sie obraziłłam na teściowa ahhh zaszlała kobita mianowicie byliśmy z moim u nich na kawce , teście palą a mi strasznie ten smród przeszkadza i wstaje z wersalki i stoję kolo okna ,żeby nie wdychać tego smrodu ..... a teściowa na to co ja robię?? Ja stoję bo mi dym przeszkadza i czekam ,aż mam skończy palić ... Teściowa : To może idź na dwór z psem... Wziełam się ubrała i poszłam....już nie wróciłam..napisałam do mojego sms-a jestem na dole koło auta :):):)::):):):): podobno teściu zjebał mamuśkę ,że ile ona może kurzyć :D:D:D:D:D Dziś powiedziała kierownikowi ,że jestem w ciąży....już mnie wysyłam na L4 .. to mu tłumaczę ,że chcę być jak najdłużej ...albo do grudnia :) Oczywiście co się nasłuchałam to moje....mamy rozmawiać jutro...bo dziś musiał pojechać w delegację , mam nadzieję ,że nie będzie świrował .........oby :) Dziś pierwszy po urlopie dzień w pracy...... więc zaglądam z partyzanta .....napiszę coś może wieczorem :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Babeczki mnie jak zwykle weekend nie było i mama moc do nadrobienia :) Witam nowe mamusie :) 🌻 Latte co do malin to same maliny nie powodują skurczy , jedynie napar ale z liści mali , czasami dziewczyny przed porodem stosują aby wywołać skurcze , ale jak to jedna położna powiedziała , gdyby sok z liści malin powodował skurcze to na porodówkach zamiast kroplówek dawali szklany tego napoju , było by to tańsze dla NFZ :) co do masowania brzucha , słyszałam , że nie można masować czy dotykać , ale z problemami utrzymania ciąży lub przy skurczach , ale tak poz tym nie ma przeciwwskazań , ale może teraz coś innego odkryli . życzę miłego dzionka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×