Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Cze Kobitki:-) Weekend nie zagladalam to nazbieralo sie czytania:-) O malinach nic nie slyszalam, a w sobote zjadlam caly koszyczek:-) Dzis bylam na pobraniu krwi ale wyniki odbiore dopiero w przyszly pn jak bede szla na wizyte do gina. Mdlosci niestety nie omijaja:-( Blask niezla ta Twoja tesciowa, az przykro:-( Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na kakao się nie piszę, po tym robi mi się ble. Mój lekarz powiedział, wszystko z umiarem to nic nie zaszkodzi aby nie surowe (mięsko, ryba). Mi na mdłości pomaga woda z sokiem żurawinowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisman, dzieki-pocieszyłas mnie :) O malinach nic nie wiem-ciągle je jem i na razie chyba mi nie szkodzą. Tez w tym tygodniu będe miała drugie USG i zobaczę, czy z dzieciątkiem wszystko oki- dziś według wielkości dziecka 8 tydzień i 6 dzień-jutro będzie 9 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a objawów u mnie ciąg dalszy -brak :) Tylko wciąż męczę sie szybko, a po długim spacerze boli mnie podbrzusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u lekarza i dostałam zwolnienie na 2 tyg :) Bez żadnego problemu,ciesze sie ogromnie.Pozniej mam znow przyjsc i da kolejne,ale za tydzień mam spotkanie z radca prawnym,który pomoze mi napisac pismo,ze ze wzgledu ,ze nie ma innego ,bezpiecznego dla mnie miejsca pracy to bede siedziec w domu :) Blask też bym wyszła.By się wstydziła @ jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figleaves to super ze sie udalo:-) teraz masz czas na odpoczynek:-) od pracy i szefa palanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzicie jak to jest jedna chce iść na L4 druga nie. Ja głównie nie chcę , bo po 168 dniach L4 nie będę dostawała 100% mojej podstawy:( a kasa bu bu jak by nie było jest ważna ... co do teściowej ogólnie nie mogę narzekać.....czasem ma swoje odchyły ...no cóż ja też mam swoje i potrafię sie czasem odgryź :classic_cool: Tak to nawet fajna z niej babka ;) A właśnie może Wy mi powiecie jak to jest z L4 (wiadomo 100% płatne ) ale czy to ulega zmianie??? Na jakich zasadach??Kiedy?? bo ja gdzieś czytałam ,że po 168 dniach dostaje się mniej niż 100%?? Jak to jest??No i w takim razie jak wygląda macierzyński???? Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie :) 2 tyg urlopu co miałam to przespałam,przeleżałam bo tak zle sie czułam.Teraz trochę lepiej się czuje,więc teraz spędzę czas z dziećmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki a jakich preparatów na rozstepy będziecie używać bo jadę do Polski na urlop to bym zakupiła, tu niestety przeważnie są tylko ujędrniające po nich zrobiły się koleżance okropne rozstępy. Szwagierka wspominała mi o jakim na S..., podobno dobry przez dwie ciąże używała tylko tego i nie ma żadnych śladów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blask ja ci nie pomogę,bo u nas inne przepisy są.Ja nie mam nic do stracenia więc wolałam iśc na chorobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze słyszę :-o ja wpieprzam dziennie banany . to teraz mnie zmartwiłaś :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepisuję tabelkę wg. dni porodu NICK...................WIEK..........OST @......TERMIN..........SKĄD Blask....................24...........19.05..........27. 02........śląskie Qanchita..............26------------24-0 5-------..27/28.02. ......... Majek123..............24............21.05.........28.02. . ...Zakopane karolajna..............29............21.05.........28.02.. ...ok Wrocł Nikamo74..............35............26.05.........01.03. .. .Rzeszów. Mała Ewa..............33............22.06..........01.03.....Gdańsk MaKaReNa-23.........23............21.05..........01.03.. . ............. lulu2008................31............25.05..........01. 03....Warszawa savanna89............20............26.05..........03.03. .....Chorzów Marcys.................21...............??...........03. 03...Irlandia-Maldor anecia i olcia .........27............30.05..........04.03.....Kraków SZCZĘŚLIWA..........28...........30.05...........05.03. ..Szczecinek ja-mala-ja.............38............31.05......... .06.03. ............. koja2121..............24..............27.05..........06.0 3.....Cieszyn aaaaat..............26...............28.05...........06. 03....ok.Zamościa joanna84..............25............31.05...........07.0 3......Wrocław Kas1ek.................26............27.05...........07. 03.....Szczecin rundelduda............30............01.06...........08.0 3....Irlandia Fiołeczka..............20............01.06..........08.0 3.....ok. Malborka dorotka................29.............01.06..........08. 03... ......Gdańsk karro...................31.............-----...........0 9.03.......Szwecja engine30..............30............25.05...........10 .03........zach-pom michalka25............25............1.06............11.0 3.....Midleton badka.................28............04.06............11. 03.....Piaseczno mysikrólik.............34............02.06..... ....10.03.. .............. natka23...............23............30.05...........10.0 3....Włocławek motylek_85...........23............06.06..........12.03 ........K-ce/M-ce Krismam...............34............06-06..........14.03 ... ............ eluśka.................24............. 7.06...........14.03......Szczecin LATTE MACCHIATO..26........... 08.06 ........ 16.03 ....... ok.Wawy kamila 220579........30............07.06..........16.03...Niemcy< br > figleaves..............30............10.06..........17.0 3..........Anglia Mamulka28............28............10.06..........17.03. ....lubuskie kubasia................38.............09.06..........17. 03......Szczecin **tina**................34.............28.05..........17 .03.......Niemcy elakl....................27............11.06..........18 .03....Birmingham Izabell1982...........26.............11.06..........18.0 3........Londyn madzikowo............25.............11.06..........18.03 (?)......Katowice Ausia86...............23..............13.06...........18 .03........Gdańsk Ola_26.................26.............10.06..........20. 03 ...........śląskie mala_31................31.............13.06..........20. 03......wielopolskie Minea777..............35.............14.06..........21.0 3........śląskie Gosiaaa ............29 ..........14.06 ............ 24.03 ..... podkarpackie rok.sana..............23...........17.06.............24. 03........podlaskie H.anna .............. 30 ............ 10.06 ......... 26.03 ....wielkopolskie Karolcia...............24..............19.06..........26 .03.....pomorskie asiulek29.............29..............20.06...........28 .03.......Białystok andzia-26.............26.............22.06..........29. 03....Starogard kubeczek80..........29............25.06...........31.0 3....wielkopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blask dobre z tą teściową :) kamila o bananach to też nic nie słyszałam oprócz tego że właśnie dobre są na mdłości Dziewczyny te co mają zgagę bo ja mam okropną :( dobre na zgagę są migdały :) mi pomagają ;) więc jak którąś męczą niech spróbuje może pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 tydzień i 1 dzień mam liczone od ostatniej @ ja tej kreski na brzuchu nie mam i nie martw się u każdej ciężarnej pojawia się inaczej moja siostra miała pod koniec ciąży ;) a niektóre babeczki pisały że maja już w pierwszych 3 miesiącach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila to nie ten czas......jeszcze się pojawi ;) ale ona podobno biała a nie ciemna. Zresztą ja się nie znam....w końcu pierwiastka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Blask: Okres zasiłkowy kobiety ciężarnej wynosi od 01.01.2009r. 270 dni( wcześniej było 182 dni , a przy grużlicy 270 dni). Oczywiście w ciąży zasiłek płatny 100 % średniej z ostatnich 12 mcy. W poprzednich latach było tak, że po przekroczeniu 182 dni kobieta ciężarna składała wniosek do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne (także płatne 100 %). Obecnie jest 270 dni i kobieta w ciąży przebywająca na zwolnieniu jest spokojna. Co do zasiłku macierzyńskiego to od tego roku również się zmieniło. Został wydłużony i tym razem uzależniony od ilości dzieci urodzonych ( wcześniej było uzależnienie , który był z koleji poród). Na urodzone jedno dziecko przypada 20 tygodni, dwojga - 31 tyg...itd. Wszystkie marcówki zostaną objęte przepisami z 2010r, które są coraz bardziej korzystne: W latach 2010 i 2011 będzie etapowo wydłużany urlop macierzyński o 2 tyg. na jedno dziecko, 3 tyg. na wieloraczki.W 2010r. i 2011r.Dodatkowy urlop macierzyński dla pracownika-ojca wychowującego dziecko (2 tyg. na jedno). Dostanie go w razie podziału dobrowolnego postawowego urlopu macierz.lub wykorzystania go w całości przez matke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie laseczki 🖐️ parę dni mnie nie było byłam zajęta mielismy z mężem wypad na rybki no i udany... poza tym troszkę się opaliłam... u mnie samopoczucie ok! tulko te mdłości choc dziś to każdy czuł się źle i choć w ciąży nie jest, dziś moja koleżanka wróciła do pracy i się mnie pytała jak tam u gina a ja ok nic jej nie powedziałam że mnie się udało wiecie w poniedziałek 10 sierpnia mam wizytę i teraz powinno już bić serduszko dzici... pozdrawiam wszystkie marcówki "stare " i "nowe". 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blask wynagrodzenie w trakcie ciąży jest płatne 100% i tak słyszałam. Ale dla potwierdzenia znalazłam coś takiego w necie: http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_praca_i_ciaza_artykul,4713.html Wyliczają ci średnią z ostatnich 12 miesięcy przed zwolnieniem. Co do tych 168 dni to też gdzieś słyszałam ale chyba teraz to się zmxieniło albo ma się zmienić, dokładnie nie wiem. Moje znajome były na zwolnieniu od początku ciązy i miały płacone 100% przez cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo Kochane jesteście :):):):):):) ślicznie dziękuję BadkA i Szczęśliwa 81 😘🌻 specjal for WAS :):D Mnie coś brzusio boli .....nie wiem może to przez moje czopy na upławy.... Mam nadzieję ,że to nic złego :):)................choć nie powiem ,bo się martwię :( Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no juz przesada z tymi bananami-dziewcyny nie dajmy się zwariować. Myslę, ze jeśli nie mamy zagrożonej ciąży, to możemy życ w miarę normalnie (oczywiście oprócz tych kursujących na trasie-kibelek-łózko).Fajnie, że czeka nas o 2 tygodnie dłuższy urlop macierzyński :) Mi na zgagę zawsze pomagało tarte jabłko-i każdy, komu polecałam, sobie chwalił. Figleaves, fajnie, ze sobie troche teraz odpoczniesz.Ja za tydzien pójde prosić o zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja po wizycie dzidzia ok, serduszko bije, ale nie mam fotki :o za 2 tyg jakieś szczegółowe badania będzie mi robił bardzo się ucieszyłam, jak przeczytałam o tym przedłużonym zasiłku chorobowym, w poprzedniej ciąży miałam świadczenie i wzywali mnie na komisję :( co do kreski to zdecydowanie jest ciemna i troszkę później ja miałam chyba w 4-5 miesiącu maliny podobno można tylko te liście, ale nie dajmy się zwariować, wszystko z umiarem ;) ja od wczoraj miałam mega ściskanko z muszelką :o odezwę się jutro bo coś padnięta jestem :D aaaaa i dodam, że Xaviera też uwielbiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez dzis ciezko:-( mam nadzieje ze jak minie 12tc to mdlosci tez mina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie marcóweczki !!!!! Te na 2010 i te wcześniejsze również!!! :) Dołączam do przeszczęśliwego grona i ja mam termin na 2 marca :D:D:D:D:D:D Jak narazie ciąża przebiega spokojnie :) Bez mdłości, wymiotów itp ;] Tyle, że mam niesamowity apetyt, pochłaniam lodówkę dosłownie!! ;) Hehehe ;D Ale skoro maluch ma rosnąć, to trzeba jeść ;D Życzę wszystkim przyszłym mamusiom dużo zdrówka i cierpliwości w tym cudownym stanie :) Pozdrawiam :)*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×