Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Izabell zobaczysz juz niedlugo i bedzie po wszystkim :) i wtedy bedziemy cieszyc sie ciaza :) chociaz ja i tak w porownaniu z Toba mam sie dobrze. Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heyka, ja dzisiaj też się dobrze czuję, mdłości póki co .. odpukać nie było i mam nadzieję, ze już nie wrócą. Za to apetyt mi zaczyna dopisywać, tak się zastanawiam...ważycie się jakoś systematycznie? macie coś już na plusie? Tak mi się przypomniało, że w pierwszej ciąży nie kupiłam od razu ubrań ciążowych, ale za to sprawiłam sobie bardzo porządny biustonosz ciążowy, który od początku ciąży nosiłam.. i teraz zrobiłam to samo.. ulga dla biustu, a do tego mam pewność, że skóra się też zbytnio nie zniszczy ;) A co do kremów na rozstępy czy inne, to polecam kremy z serii Mustela, drogie, ale warte swojej ceny. Ja póki co jestem na urlopie, ale zastanawiam się nad zwolnieniem, jakoś nie najlepiej się czuję, wolę dłużej poleżeć wtedy czuję się dobrze. Powiedzcie mi czy miałyście jakieś problemy z tym, żeby lekarz gin wypisała zwolnienie? no, bo chyba nie może nie wypisać jeśli się źle czuję, nie? właśnie mam ochotę na nachos więc uciekam do kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm dziewczynki nie ma sie czym denerwowac co do romiaru kruszynki w okreslonym tyg. naprawde, zobaczycie jak poczytacie rozne strony na ten temat i wszedze pisza co innego wiec trzeba byc dobrej mysli i sobie tym glowy ne zaprzatac! jedena bedze miala duzy zarodek,ze nby wiekszy jak na tydz. ciazy a druga ze niby mniejszy niz powinien niby byc, jesli lekarz powiedzial ze jest wszytsko ok to jest, ne ma co sie doszukiwac w necie zbednych informacjii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do usg co wyznacza termin porodu ,raz wyznaczy taki o potem inny, mierzy po prostu parametry i taki wynik podaje:) powiem szczerze ze w pierwszej ciazy uslyszalam on gin jest dobrze, wsyztsko ok to mi wystarczylo, jakos mialam wtedy mniejszy dostep do neta i mniej sie tym zamartwialam, jedynie z gazet cos tam moglam wyczytac wielkosc plodu jaka powinna byc itd. i tez byla inna niz w podanym magazynie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z Wazką-nie ma co się bez sensu nakrecac-to zywy organizm i nie moze być tak, że kazdy jest identyczny. kamilla, masz 7 tydzień dziecko, a 9 tydzien ciąży, bo klinicznie liczy się od osattniej @. Mówisz, ze powiedział, ze za 3 tyg. będziesz miała łożysko? Dziwne wydawało mi się, ze to w czwartym miesiącu-to by znaczyło, ze juz mam łożysko? bo mam 10 t. dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukurykuuuu
Dziewczyny czy mozna czuc objawy ciazy po 5 dniach od zaplodnienia.Mnie strasznie boli lewy sutek. tylko lewy bo prawy jest ok.I mozliwa jest ciaza kiedy mialam miesiaczke 1 sierpnia a okres skonczyl mi sie 6 sierpnia.Ale byl stosunek przerywany ale moj nie skonczyl we mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ja dzis pierwsza jestem na forum ale muszę wam powiedzieć ze wczoraj byłam na wizycie u gina i stwierdził "ciąża żywa" troche to dla mnie dziwnie zabrzmiało ale ok!!!! No i co do terminu doktorowi z usg termin wyszedł na 02-04-2010 czyli jakby nie było to już kwiecien ale mam nadzieję że i ja mogę tutaj z wami pozostac. Chciał mi już dac zwolnienie ale na razie nie chciałam choc mam nadal bóle brzucha i powiedzcie mi kiedy oe miną ? bo się martwie, nastepna wizyta 7 września. dajcie znac co u was z bólami brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie Kubeczek najważniejsze ,że dzidziuś żyje :) czyli nic mu nie zagraża ma się dobrze i tego się trzymajmy :) Ja też mam bóle brzucha i tak samo jak ty czekam ,aż się one wreszcie skończą :):):):) Kubeczek nikt Cię stąd nigdy nie wyrzuci :P :classic_cool: Ja niestety zaraz uciekam do pracy....czasem trzeba :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bisc
hej ja jestem juz po badaniu usg,jestem dokładnie w 8tygodniu i 4dni,dziecko ma 2cm,serduszko bije,widac zawiazki konczyn,oczko,ahhhh,tylko zbyt nie rozumiem oco chodzi ztym trofoblastem na tylnej ściance.....(?) lekarz mowi ze wszystko jest dobrze ize wymioty swiadzca otym ze ciaza zyje isie dobrze rozwija,azbadan na grupe krwi ja mam A Rh+ a maz AB Rh+ czyli wszystko ok??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) Bisc ,kubeczek ciesze sie razem z wami. Ja dziś dopiero mam pierwszą wizyte z położną i lada dzień dostane list kiedy na usg :) Miłęgo dnia,idę coś zjesc bo się zle czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawą powstawania konfliktu serologicznego jest niezgodność czynników krwi między matką a jej dzieckiem. Każdy człowiek ma jedną z czterech grup krwi — 0, A, B, AB, a oprócz nich — cechę Rh. Część populacji nie ma cechy Rh i są to tzw. osoby Rh-ujemne. Przyczyną powstawania objawów chorobowych jest wytwarzanie przeciwciał w ustroju matczynym przeciw cechom krwinek płodu. Najczęstszą przyczyną występowania konfliktu jest niezgodność w zakresie czynnika Rh. Jeśli przyszła matka nie ma cechy Rh, czyli czynnik Rh w jej krwi jest Rh-ujemny, a jej dziecko odziedziczyło po ojcu cechę Rh, czyli ma czynnik Rh-dodatni, to wytwarza się między dwoma ustrojami niezgodność serologiczna. Cecha Rh-dodatnia płodu jest jakby czynnikiem obcym, drażniącym w stosunku do Rh-ujemnych krwinek matki. Matka zostaje uczulona przez krwinki swego płodu. Następuje dramatyczna sytuacja, w której w ustroju matki, bez jej świadomości, powstają przeciwciała, jak gdyby broń do zwalczania krwinek dziecka. Przeciwciała powstające w surowicy matki przechodzą przez łożysko do płodu i niszczą częściowo jego krwinki przez ich zlepianie, a następnie rozpad. Czyli + i + jest ok :P:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bisc
hej dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli ty miałabyś - a dzidziuś + to wtedy mogłoby dojść do konfliktu serologicznego ............tak miała moja matka ze mną , bo ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Cudownie sie czyta jak piszecie że fasolki sie dobrze rozwijają i jest wszystko ok:) Jeszcze parę tygodni i mam nadzieje ze juz wszystkie bedziemy sie dobrze czuc i cieszyc ciążą bez tych wstretnych dolegliwości. Ja Sobie wczoraj powiedziałam ze dosc zamartwiania ,musze myslec pozytywnie że wszystko się dobrze skonczy . Od poniedziałku ide na urlopik i nreszcie wypoczne w spokoju:) Dziewczyny uzywacie juz czegos na rozstępy? Byłam wczoraj w aptece ale jest taki wybór ze nie wiem na co sie zdecydować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowięć ja również zmieniam termin NICK...................WIEK..........OST @......TERMIN..........SKĄD Blask....................24...........19.05..........27. 02........śląskie Qanchita..............26------------24-0 5-------..27/28.02. ......... Majek123..............24............21.05.........28.02. . ...Zakopane karolajna..............29............21.05.........28.02.. ...ok Wrocł Nikamo74..............35............26.05.........01.03. .. .Rzeszów. Mała Ewa..............33............22.06..........01.03.....Gdań sk MaKaReNa-23.........23............21.05..........01.03.. . ............. lulu2008................31............25.05..........01. 03....Warszawa savanna89............20............26.05..........03.03. .....Chorzów Marcys.................21...............??...........03. 03...Irlandia-Maldor anecia i olcia .........27............30.05..........04.03.....Kraków SZCZĘŚLIWA..........28...........30.05...........05.03. ..Szczecinek ja-mala-ja.............38............31.05......... .06.03. ............. koja2121..............24..............27.05..........06. 0 3.....Cieszyn aaaaat..............26...............28.05...........06. 03....ok.Zamościa joanna84..............25............31.05...........07.0 3......Wrocław Kas1ek.................26............27.05...........07. 03.....Szczecin rundelduda............30............01.06...........08.0 3....Irlandia Fiołeczka..............20............01.06..........08.0 3.....ok. Malborka dorotka................29.............01.06..........08. 03... ......Gdańsk karro...................31.............-----...........0 9.03.......Szwecja engine30..............30............25.05...........10 .03........zach-pom michalka25............25............1.06............11.0 3.....Midleton badka.................28............04.06............11. 03.....Piaseczno mysikrólik.............34............02.06..... ....10.03.. .............. natka23...............23............30.05...........10.0 3....Włocławek motylek_85...........23............06.06..........12.03 ........K-ce/M-ce Krismam...............34............06-06..........14.03 ... ............ eluśka.................24............. 7.06...........14.03......Szczecin kamila220579.........30.............7.06............14.0 3.....Niemcy LATTE MACCHIATO..26........... 08.06 ........ 16.03 ....... ok.Wawy figleaves..............30............10.06..........17.0 3..........Anglia Mamulka28............28............10.06..........17.03. ....lubuskie kubasia................38.............09.06..........17. 03......Szczecin **tina**................34.............28.05..........17 .03.......Niemcy elakl....................27............11.06..........18 .03....Birmingham Izabell1982...........26.............11.06..........18.0 3........Londyn madzikowo............25.............11.06..........18.03 (?)......Katowice Ausia86...............23..............13.06...........18 .03........Gdańsk Ola_26.................26.............10.06..........20. 03 ...........śląskie mala_31................31.............13.06..........20. 03......wielopolskie Minea777..............35.............14.06..........21.0 3........śląskie Gosiaaa ............29 ..........14.06 ............ 24.03 ..... podkarpackie rok.sana..............23...........17.06.............24. 03........podlaskie H.anna .............. 30 ............ 10.06 ......... 26.03 ....wielkopolskie Karolcia...............24..............19.06..........26 .03.....pomorskie asiulek29.............29..............20.06...........28 .03.......Białystok andzia-26.............26.............22.06..........29. 03....Starogard kubeczek80..........29............25.06...........02.04 ....wielkopolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam taką dziwną sprawę bo teraz jeste w ciąży w 6 tygodniu i 5 dzień i chodzi o to że wizyte mam dopiero za 4 tygodnie a wtedy będe w 10 tyg i 4 dniu a nie mam jescze założonej ksiażeczki ciążzy bo bede miała nate kolejnej wizycie i wiecie jaki problem nie pomyślcie o mnie źle tylko wiecie ze od listopada idąc po becikowe trzeba bedzie sie okazac że od 10 tygodnia było sie pod opieką lekarza, rozumiecie? i czy u mnie nie bedą robić problemów ? Wiem że to głupie ale ja jestem taka głupia że już wybiegam w przysłżosc a przecież powinna myśleć tylko o tym aby zmaleństwem było wszystko ok... ale wiecie coś już na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H.anna
kubeczek80 -> a skąd wiesz że jesteś w 6tyg i 4 dniu ciąży? Wyliczyłaś sama, czy jakiś lekarz to zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubeczku ja mam tak samo pierwszy raz byłam w 6tc a kartę załozył mi gin w 10 tc jednak wpisł mi w karcie date poprzedniej wizyty. Wiec mysle ze Twój tez tak zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja 🌼 kubeczek ja nie mam zadnych bolow brzucha wiec nie wiem, u mnie boli tyko zoladek:( ciesze sie ze wszystko ok, jakkolwiek Twoj doktorek to ujal:) nikt nie pomysli o Tobie zle, to normalne ze sie o wszystko troszczysz, ale z tym becikowym to ja nic nie wiem, powinni normalnie uznac no ale w polsce wszystko jest mozliwe... bisc ja tez znam te teksty ze wymioty to znak ze ciaza sie rozwija, ble ble ble, rzygac mi sie chce od tego jeszcze bardziej, bo ja na przyklad potrzebuje pomocy a nie farmazonow figleaves ooo juz wizyta poloznej daj znac jak tam pojdzie, u mnie dopiero w przyszlym tyg. nikamo ja jeszcze nic nie uzywam na rozstepy blask dzieki za ten wyklad bo chociaz nie wiem jaka mamy grupe krwi to jednak dobrze wiedziec o co tam chodzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell Trzymaj się Kochana mam nadzieję że juz niedługo mina Ci mdłości i bedziesz mogła juz normalnie egzystować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubeczek- mnie także boli brzuch., raz po lewej raz po prawej stronie, czasami pośrodku jak na okres. Jak byłam na wizycie u lekarza to mówił,że to normalne i jak nie ma plamień to wszystko ok. Pamiętam moją bratową także bolał brzuch przez chyba 4 miesiące, później miała spokój, aż tu zaczął ją boleć znów w 6 miesiącu ciąży. Spanikowana poszła do lekarza, a on mówił nadal, że to normalne i nie ma się czym martwić. Więc to zależy od kobiety nie można uogólniać. Jednych boli bardzo i innych mniej lub wcale. ps. Widziałam,że jest 2 lub 3 dziewczyny z Warszawy lub okolic. Mam do Was pytanko, czy zastanawiałyście się już nad szpitalem, w którym będziecie rodzić i nad szkołą rodzenia. Wybieracie się? Jestem na etapie szukania.Mój lekarz pracuje na Solcu i Praskim( no i w Damianie,ale na poród tam mnie nie stać ). Dajcie znać. Buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Glod wygonil mnie z lozka haha normalnie taka bylam glodna ze spac nie moglam. Mam nadzieje ze dzisiaj lepiej sie czujecie, ja poki co ok. Kupilam sobie wczoraj bilet do Polski, wiec lece odwiedzic moja mamusie i cala rodzinke pod koniec wrzesnia, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok, bo to jak nie patrzec bedzie juz drugi trymestr ciazy. A poza tym bede po usg wiec jak wszystko bedzie ok to chyba nie ma przeciwwskazan, tak przynajmniej pisza w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyliczenia to po prostu ile jestem w ciąży to jest bardzo duzo kalkulatorów w necie i stąd wiem ile ? Ja wcinam drożdzówkę z jagodami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H.anna
Kubeczek80 -> ja miałam OM 10 czerwca, wyliczyły mi kalkulatory, że TP na 17 marca 2010. Ale jak się okazało, po wizycie przesunęła mi się owulacja i TP na 24 marca. (po pierwszej wizycie TP na 26 marca). Nie martw się na zapas. Czy nie masz możliwości iść do innego ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość H.anna
Ja dziś jakoś kiepsko się czuję, boli mnie podbrzusze gdy siedzę lub się poruszam. gdy leżę, jest dobrze. Na szczęście jestem w domu do końca miesiąca, więc mogę pozwolić sobie na leżenie. Znów jestem głodna. Średnio co 2-3 godziny muszę coś zjeść, bo aż mnie ssie. A teraz bardzo mnie naszło na snikersa! A nie mogę wyjść do sklepu bo boli mnie brzuch. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże a ja zjadłam opakowanie orzeszków w czekoladzie....i teraz mam wyrzuty sumienia.Potem sie dziwie ze spodnie ledwo dopinam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zadzwonilam do lekarza i powiedzial ze wypisze mi zwolnienie i zostawi w recepcji, musze kogos wyslac ale nie mam kogo zeby mi odebral:( ale ciesze sie ze ta kwestie mam z glowy dzis zwrocilam juz sniadanie ale teraz jem juz drugiego grejfruta i naprawde dobrze sie czuje och jaka ulga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×