Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Savanna -zjedz cos slodkiego i sie poloz..Jestes tuz przed rozwiazaniem a wtedy dzidzia sie bardzo uspokaja ja prawie nie czulam ruchow dwa dni przed porodem..Dzidzia odpoczywa i nabiera sil,Powodzenia dla wszystkich marcowek 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana objełam brzuszek rekami i zrobilam "kołyske" - obrócił się :) ufff ale dzisiaj jakos wyjatkowo spokojny jest i tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savanna jak w poprzedniej ciąży nagle mi opadł brzuch to smyk się nie ruszał i wylądowałam w szpitalu. Tez piłam soki, trzęsłam brzuchem i dużo później coś tam leciuśko czułam, ale wiadomo ktg lepiej wykryje każdy ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczka moze faktycznie sie uspokaja bo zawsze brykał tak ze hmmm czasami miałam juz dosc :P Ojj wczoraj tak tu pisałam ze nie daje mi spac i w ogole to dzisiaj postanowil mi odpuscic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika ja jeszcze ani jednego ktg nie miałam. Nawet nie wiem jak to dokładnie wygląda ehhh :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff to cale szczescie:) tak jak majoweczka napisala-tuz przed porodem maluchy nabieraja sily:) takze savanna-szykuj sie:)my ci bedziemy dzielnie kibicowac jak nam nagle znikniesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell1982 to chyba genetyczne z ta długością życia, przynajmniej ze strony mojej mamy. Babcia ma jeszcze starszego brata, który jest w lepszej kondycji niż ona! A dziadka siostry też miały około 90 jak opuściły ten świat. savanna89 moja koleżanka też nie chciała urodzić bo jej lekarz był na urlopie. Pamiętam, że brała jakieś tabletki i akupunkturę, pomogło. Tyle, że urodziła 5 dni przed terminem. motylek_85 ja chyba też nie będę mieć zzo bo mam problem z krzepliwością krwi, jeszcze muszę dodatkowe badnie zrobić bo w ciąży wszystko sie może zmienić. Od wtorku biorę antybiotyk na paciorkowca a od wczoraj strasznie ciężko mi się oddycha. Rano musiałam aż odkaszlnąć flegmę z gardła. patrzę na chusteczkę a tam krew, jakbym płuca wypluła. Na ulotce nic takiego nie pisało. Rano była położna, dostałm akupunkturę i znowu tak fajnie mi się zrobiło, pogadałysmy o porodzie i kazała codziennie ćwiczyć oddech. Aha i apetyt mi dopisuje ciągle jestem głodna, dziś to nawet tosty w nutellą wsuwałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa dziewczyny, jesli chodzi o czopki glicerynowe to dostalam w szpitalu i powiem szczerze ze slabo dzialaja (moze na mnie) - przed porodem jak kilka dni nie pojde do kibelka to na lewatywe sie godze - slyszalam, ze ponoc jedna z rodzacych doktora po...ła, wiem ze nie ma sie wtedy kontroli ale tego chcialabym uniknac :) marcelina, ciekawe ktora z nas pierwsza pojdzie hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie-ja 1 ktg mialam tydzien temu-w klinice. Moj gin,tez sie nie rwal do tego. A z opowiadan kolezanek wiem,ze nawet od 30 tc niektorzy robia ktg. babki w klinice tez sie zdziwily-ze jescze nie mialam zadnego. a to wyglada tak-ze jedna taka a la sluchawke(nie wiem jak to sie nazywa)przykladaja na dole brzucha(szukaja serduszka) a druga na gorze brzucha-zeby okreslicz czestotliwosc skurczy. No i na monitorku pojawia sie jak szybko serduszko bije i jakies cyferki-czestotliwosc skurczy. i taki wykres sie drukuje jak to ekg normalnego. a ja moje skurcze ostatnio do ponad 50 dochodzily-nawet nie wiem co to oznacza.Wiem tylko,ze byly nie regularne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie tak sie zaczelo,ze dzidzia sie uspokoila a potem przebila pecherz plodowy :) Bylam na lutowkach 2010 z terminem na 4 luty a coreczke urodzilam 29.01..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tina-zglos to lepiej lekarzowi-nie ma co ryzykowac. a za ta akupunkture musisz sama placic?czy z kasy chorych masz? bo u nas kasa chorych pokrywa-ale to trzeba jechac do kliniki i tam podobno siedza babki w koleczku i jedna polozna wszystkim robi od razu. a mnie sie tam nie chce nigdzie jezdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczka oby to nie bylo jeszcze to w moim przypadku :) Przez cala ciaze bardzo chcialam urodzic tak w 38tc ale teraz sytuacja sie zmienila bo moj M jeszcze nie wrocil z trasy a przeciez musimy powitac maluszka razem :P Poza tym boje sie sama heh :) Termin mam na srode jak do tego czasu nic sie nie ruszy to moze zrobia mi łaskawie to ktg w koncu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogole nie wiem jak to bedzie z dalszym L4. Wizyte mam we wtorek 2 marca, termin na 3 marca i do 3go mam wystawione L4. Potem to gin chyba bedzie juz mi lecial po macierzynskim nie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktg to przykładają własnie takie dwie diodki, obwiązują pasem aby je przytrzymac i na wykresie wychodzi własnie bicie serca dziecka i skurcze. Ale słychać tez ruchy dziecka: jak głośne trzaski, no i słychać każdy ruch. Savanna a z L4 się nie daj, jak nie urodzisz, gin nie będzie chciał dac zwolnienia to juz się umawiaj do internisty. Szkoda macierzyńskiego tracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wam wiernie kibicuje u nas na forum zostaly jeszcze 3 lutowki nie rozpakowane :P Czekam ktora urodzi 17 marca :) w dzien moich urodzin...😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki ja jeszcze w pracy ale już się zrywam , dziś tylko byłam u kosmetyczki na brwiach i czekam , brzuch mi opadł młody piętą lub kolanem dźga , mam pytanko czy któraś zdecyduję się na olej rycynowy do wypicia , aby przyspieszyć poród , podobno działa , proporcję 1/4 szklanki oleju rycynowego i reszta soku z pomarańczy , podobno działa błyskawicznie , czasami w ciągu 2h i porodówka , jednej znajomej zalecił gin , co o tym sadzicie ? poczytam Was później do zobaczenia , serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krismam ja tam czekam na normalne wyjście Maluszka, jak będzie gotowy to na pewno sam zacznie się wypychać:-) a jak nie to tydzień po terminie wywołują poród. Obiadek już prawie przygotowany, teraz czekam na M. Fajnie że jutro weekend, w końcu mamy cały dla siebie, bo tak to w kóło było coś do załatwienia. Savanna dobrze że Maluszek jednak się ożywił:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM ;) jeszcze troszke i wszystkie bedziemy mamusiami :) mam pytanie za tydz mam wizyte i musze zrobic wyniki ELETROLITY I UKŁAD KRZEPNIECIA ?? czy miałyscie takie badanie bo ja nie miałam jeszcze i na czym polega i czy trzeba byc naczczo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaddd ja niestety nie pomogę bo nie miałam czegoś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny- lepiej nie przyspieszac porodu:tzn skurczy. bo niektore sposoby przyspieszaja skurcze-a nie sam porod-nie skracaja szyjki i jej nie rozmiekczaja. wiec przy zamknietej szyjce jak sie skurcze zaczna-to bedzie bolalo jak cholera. chyba,ze ktoras ma otwarta i miekka szyjke i brak skurczy-wtedy te wszystkie sposoby sa skuteczne. nie kombinujcie za duzo,bo sobie krzywde wyrzadzicie. czekamy na swoja kolej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zrobie porownanie: jak szyjka jest zamknieta i rozpoczna sie skurcze to wyobrazcie sobie sytuacje,ze probujecie wyjsc przez zamkniete drzwi. podobno to boli najbardziej-jak dziecko uderza glowka o szyjke,bo chce wyjsc a nie ma rozwarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadddd ja niestety tez nie pomoge bo lekarz nie zlecil mi czegos takiego. Krismam ja olejek rycynowy stosuje codziennie ale jako odzywke na rzesy i brwi :D powiem Wam, ze fajnie mi przyciemnil brwi :) w ogole nie mysle o hennie na nich :P a Saskiana dobrze napisała same skurcze nic nie dadza musi byc szyjka dojrzała. Dobrze sie skonsultowac z ginem w takiej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana to jest wlasnie najgorszy moment w porodzie ponoc. czyli chwila keidy zaczynasz czuć bóle parte, nacisk na to wszytsko ale nie możesz przeć bo skurcze jeszcze nie rozszerzyły na tyle szyjki i mozna po prostu peknac od srodka... wrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krismam chyba nie odważyłabym się Zresztą jeszcze nawet marzec się nie zaczął, żadna nie jest przeterminowana więc po co pośpieszać naturę? no chyba, że przenoszę z dwa tygodnie tfu tfu to może wtedy z desperacji ;) tu bardzo pózno wywołują poród niestety monikaddd ja też nie pomogę W Irl do ciąży dziwnie podchodzą Ostatnie jakiekolwiek badania miałam w 28 tyg!! no i mocz w 34 resztę badają "ręcznie" i centymetrem! kosmos Ja miałam ktg dwa razy ale tylko dlatego, że byłam na IP z jakimś problemem to wtedy mnie podłączali Mała strasznie tego nie lubiła, zawsze strasznie kopała w te diodki megan wczoraj też wypróbowałam czopki i żadnej rewelacji nie było, raz tylko byłam w wc ale wielkiego przeczyszczenie po tym to ja nie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obysmy wszystkie mialy lekkie porody-tego nam zycze:) co do czopkow.Ostatnio biore zelazo i mnie troszke-zatwardzilo. Maz mi kupil te czopki i musze przyznac,ze na mnie super podzialaly-2 razy juz wyprobowalam. pewnie na kazdego inaczej dzialaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie po weekendzie wypróbuje czopek, zobaczę ile czasu minie od zaaplikowania do pójścia do toalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka-ja po ok.10 min czulam ,ze musze odwiedzic wc. po 20 min-czulam sie jak motylek:) moja propozycja:sorry,bedzie obrazowo-wcisnij czopek-gleboko,jak sie da,na ile dlugi masz palec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam już z usg. Na szczęście przepływy wyszły dobrze, więc narazie nie ma się co martwić. Trochę lepiej mi sie zrobiło. Maluch waży 2500g, więc wiadomo, że niewiele. Ja mam teraz jakieś skierowanie na krew badanie APTT czas koalinowo-kefalinowy - to jest chyba na krzepliwość krwi. Ja idę na nie na czczo, bo oprócz tego mam wykonać jeszcze kilka innych badań z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jakie macie czopki ??/ bo ja kupiłam GLYCEROLI 1g chyba za małe co ??? nie wiem jeszcze jak działaja bo nie próbowała :) To ja wam powiem ze nie wiem jaka mam szyjke bo odkad zaszłam w ciaze to moj ginek nie badał mnie ani razu na samolocie ! i nie wiem czy to dobrze czy nie ??? za tydz mam wizyte ale tez nic nie mowił o tym ze bedzie badał szyjke ! w sumie moze nie robił tego badania bo mały cały czas lezy posladkowo i jak cos to cesarka bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj byliśmy też z naszym królikiem u weterynarza. Już cały miesiąc wychodzi mu sierść garściami. Dostał jakiś zastrzyk na gryzienie się , zasypkę na sierść i od pasożytów oraz kwasy omega 3 i 6 . Zobaczymy jak to podziała, bo w domu fruwa tylko jego sierść. Zaczęłam się obawiać, że nie przejdzie mu jak przyjdzie dzidzi na świat. No zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×