Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

oj...badka moj pies miał podobnie latem zacza sie tak drapac ze za sobie wielkie strupy robił myslelismy ze pcheł sie nabawił. Wozilismy go do weterynarza i nie mogli trafic w zastrzyki i antybiotyk !!! masakra w 3 tyg poszło 500 zł !!!! i sie okazało ze ma gronkowca !!!! dali odpowiednie zastrzyki przez chyba tydz. czasu dzien w dzien trzeba było go wozic a do weterynarza mamy 15 km. ! i przeszło mu ale nie powiedzieli nam od czego konkretnie do złapał mowili ze moze od wody bo nasz pupil lubi na spacerku chodzic po rzeczkach i kazali dawac karme dla psa alergika !!! a worek takiej karmy starcza na niecały miesiac a kosztuje 170 zl !!! smiejemy sie z mezem bo nasz pies juz drozej nas kosztował niz wyprawka cała dla dzieckia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam na moich napisane 1g-85% glicerol na czopek badka-dobrze,ze wszystko ok:) Do porodu twoj szkrab na pewno do 3 kg dobije. ty masz ze sierscia od krolika problem,a ja z piorami od ptakow....bbrrryy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaz badka,zerknelam na twoja date porodu-ups-na 11 masz:) monika-ojej,to duzo kasy wam na psiaka idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was dziewczynki. Ja jestem styczniówką ,i pomyslałam że do was zajrze. Pamietam jak ja byłam w ostatnim miesiącu ciaży i obawiałam sie jak to będzie,ale mówie wam,nie ma sie czego obawiać, moja martynka ma już 6 tygodni i jestem najszczesliwasza na swiecie.a co do róchów malenstwa,w ostatnich dniach jest ich bardzo mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) wczoraj wieczorem puscili nas do domku Termin cc zapisał mi ordynator na 16.03, a ginka mówiła,że ma byc na 09.03...ale nic zobaczymy jak bedzie, bo jak cisnienie nie skoczy-to poród sn Wczoraj przy badaniu lekarz powiedział "oj tu już wkrótce może byc po wszystkim" ale co to miało znaczyc to nie wiem, bo szyjka się trzyma :) W szpitalu bardzo duzo dziewczyn było po terminie 41 a nawet 42 tydzień!!! co świadczy o tym,że wiele rodzi po czasie i jakoś za bardzo nie wywoływali im tych porodów tylko czekali na rozwinięcie, co wg mnie jest troche dziwne. Jedną nawet w 41tc puścili do domu- co było dla mnie szokiem i kazali przyjechać za kilka dni, ale na szczescie po 6 godzinach wróciła i expresem urodziła :) oj naoglądałam sę i nasuchałam,że teraz jeszcze więcej się boje- ale jedno jest pewne, każda z rodzących jak już miała mala maluszka przy sobie-nie pamietała tego swojego bólu i krzyku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki. monika ja miałam badanie na krzepnięcie i elektrolity, tak trzeba być na czczo - normalnie krew mi pobrali i tyle - wyniki miałam na drugi dzień ;) ok dziewczyny zaczynam czytać co naskrobałyście odwczoraj, potem się odezwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka trzymam kciuki za maluszka, bedzie dobrze:)...ja dzisiaj poszlam do lekarza na te moje bole pleckowo-posladkowe i jak mnie zobaczyla to sie bardzo zdziwila ze to 9 m-c, byl komentarz w stylu...ale ma pani maly brzuszek.....ale nie przejmuje sie tym, w koncu badania wychodza jakos w miare, a wiadomo lekarze nie zajmuja sie ciezarnymi pierwszy raz, wiec trzeba im troche zaufac i pozwolic maluszkowi w spokoju wytrwac do momentu az sam sie nie zglosi na ochotnika by wyjsc na zewnatrz co do badania.....wszystkim dziewczynom ktore maja podobne dolegliwosci polece........duuuuzo odpoczynku...lekarka nic mi nie przepisala, powiedziala, ze tak juz jakos maluszek sie obrocil i jedyne co to mozna go laskawie prosic o zmiane pozycji...by zabral nozke, lapke czy cokolwiek innego z naszego nerwu, ktory uciska ja cos czuje ze mojemu maluszkowi to sie wogole nie spieszy...pcha sie niby dolem, bola mnie pachwiny,jest ulozony glowka w dol, ale rusza sie strasznie, kopie mnie po zebrach i taka mam zgage ze hoho, nie to zebym narzekala, ale cos czuje ze jeszcze sie pobujamy razem z maluszkiem dobry miesiac juz niedlugo marzec...czekamy na kolejne wiesci...dziewczyny no dalej.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach no i jeszcze mam pytanie do mam.....przez jaki okres czasu pierze sie ciuszki maluszka w tych specjalnych proszkach do prania...no bo kiedys sie zaczyna prac normalnie w persilu czy innych, co nie??? a ja moge polecic aspirator do noska nosefrida, przynajmniej moja bratowa mi bardzo polecala, wiec dzisiaj go zakupilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana za akupunkturę nic nie płacę, przyjeżdża do mnie moja położna,raz w tygodniu i mi robi tak 20 minut, mierzy ciśnienie, sprawdza serduszko małej i plotkujemy o porodzie. Krismam ja też czekam a mała sama zechce wyjść, dobrze mi w dwupaku. Jak nie urodzi sie do 41 tygodnia to porozmawiam z położną, one potrafią do tego zmusić. monikadddd rozumiem, że układ krzepnięcia krwii masz do zrobienia, akurat do tego badania nie musisz być na czczo lecz nie wiadomo jak z tym innym, lepiej zadzwoń do laboratorium. Ja na ktg dostaję jeszcze do ręki jakie coś z guziczkiem i mam naciskać ja czuję ruchy małej. Sprawdzają mnie tym bo normalnie na tym wydruku jak pojawia sie kreska to dzidzia sie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tina-to ty masz servis-full wypas:) myslalam,ze za to trzeba placic jak polozna przychodzi do domu i wykonuje dodatkowe uslugi:) a co oni tam dokladnie sprawdzaja,ze musisz na ten przycisk naciskac? czy czujesz jak malenstwo cie kopie?a w jakim celu to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadddd jak to Cie gin nie badał???? Nie bada Cie za kazdym razem na fotelu sprawdzic czy masz infekcje chociazby itp? Albo wymaz z kanalu?? Nie wierze :P a przy takim badaniu on po prostu "recznie" sprawdza stan szyjki - moze Ci nawet tego nie mówi i dlatego tak sadzisz :) Dziwny mam dzisiaj dzien bo nawet jesc mi sie nie chce co jest dosc dziwne. Slodycze leża na stole a ja nic... Pare ciasteczek zjadłam tylko i to tak właściwie z przyzwyczajenia i wcale mi to przyjemnosci nie sprawiło :P Nie to co zawsze ze wpycham tego tony i szukam po szafkach jeszcze zapasów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mamuski :) Savanna :) no mowe ci ze nie badał mnie ani razu !!!! bym chyba wiedziała :) nawet majtek nie sciagałam przy nim ani razu :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie wróciłam ze szpitala z ktg,ponieważ dzwoniłam odnosnie ciśnienia i kazali mi przyjechać.Więc narazie mam obserwowac niebezpieczne nie jest to pierwsze tylko to drugie rozkurczowe i nie powinno przekraczać 90. Savanna pytałaś o wage maluszka ,wiec 4000 g smok juz ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo alez TY zaciskasz te nozki:)))wypusc juz maluszka na swiat:))) dziewczyny powtorze swoje pytanko bo przeszlo bez echa:)jak dlugo zamierzacie prac rzeczy dla maluszka w tych specjalnych plynach , proszkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała brzuchatka ja zobaczę czy maluszka nie będa uczulać łagodne "dorosłe" proszki i wtedy podejmę decyzję. Moja kuzynka od poczatku pierze w proszkach sensitive i malutkiej nic nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikadddd to dziwne troche :P Nikamo ale duzego dzidziusia masz juz :) Mała bfrzuchatka nie wiem ile.. ale przez 3 pierwsze miesiace na bank bede prac w tym dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikamo-to sie ciesze,ze jest ok. a twoj maluszek-rzeczywiscie-uparciuch niesamowity:)juz moglby mamie zrobic niespodzianke no inam-ciociom internetowym tez:) mala brzuchatka-ja wogole nie bede prac w proszkach dla niemowlat. Uzywam plynu Wiesser Riese i w tym bede prac-tylko,ze bede troszeczke tego dodawac. jak sie nie sprawdzi to sprobuje w platkach mydlanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo masz jakies plany jak nie uda Ci sie rozpakowac do poniedziałku? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedzi, a mi juz troszke przechodzi...jakbyscie mnie teraz zobaczyly to byscie skonaly ze smiechu....w gaciach nosze termofor owiniety w maly reczniczek, by mnie nie parzyl....no nie...nie wiedzialam ze jestem do tego zdolna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala brzuchatka-he he:)to musi fajnie wygladac:)jakbys mega pampersa miala:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala brzuchatka-he he:)to musi fajnie wygladac:)pewnie jakbys mega pampersa miala:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana z tego co powiedziała pielęgniarka to sprawdzają czy czuję ruchy dziecka tak jak powinnam. To se naciskam ten guzik jak mała się rusza. Jak jesteś w ciąży to możesz sobie znaleźć położną, która będzie do Ciebie przyjeżdżać w czasie ciąży a następnie 6-8 tygodni po porodzie. Za to wszystko płaci kasa. Po porodzie w szpitalu i tak będziesz musiała zdecydować się na położną, możesz wziąć jakąś ze szpitala albo poleconą przez znajomych lub swojego lekarza. Moja jest polecona przez znajomą i męża siostrę. Mają z koleżanką swoją własną praxis, nawet ktg robi jak potrzeba w domu. Umówiłam się, że jakby się zaczęło to przyjedzie do mnie, zbada, zrobi ktg w razie potrzeby i powie czy już jechać do szpitala bo po co na porodówce przesiadać jak cała akcja może dłużej potrwać, tym bardziej przy pierwszym maluchu. monikadddd naprawdę jakiś dziwny ten twój lekarz, żeby ani razu nie zbadać szyjki albo wymaz bo przecież można złapać infekcję a w ciąży to najczęściej. Mój bada też zawsze ph pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie zjadlam kolacje.. "az" jedna kajzerkę z wedlina i ogorkiem.. Myslalam ze nie dam rady bo mam uczucie ze jest mi niedobrze :o dziwnie sie czuje dzisiaj :( i przez to jakos mi smutno :( te hormony juz mnie wkurzaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tina-juz sobie zaklepalam ostatnio jedna. przyjdzie do mnie w przyszlym tygodniu. we frankfurcie jest katastrofa z poloznymi.Trzeba juz szukac sobie jakiejs do 5-6 miesiaca ciazy. a ja zaczelam jakos 2-3 tyg.temu-to wiekszosc juz byla zaklepana do maja-czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savanna kurcze sama nie wiem ,ale raczej cięzko bedzie przyśpieszyć .Z M teraz bedziem praktykować seksik codzienny (pan doktor polecał ha ha )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna-jeszcze troszeczke,wytrzymaj widzisz-hormony dobrze pracuja-wszystko jest w porzadku.ja sie tym probuje pocieszyc,jak mnie hormony dopadaja:) wiem wtedy,ze dobrze funkcjonuja przynajmniej i ze mna wszystko ok-pomimo mojego stanu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze 3 dni nie nosiłam swoich spodni ciążowych, bo byłam w szpitalu..a dziś jak je ubrałam to się zdiwiłam i dopiero i ja i mąż zauważyliśmy jak bardzo obniżył mi się brzuszek..u góry spodnie są za luźne, a za to bluzki i kurtka, które nosiłam kilka dni temu stały się na dole za krótkie.. Maluszek jakis dzisiaj też taki ospały, tylko się przeciagnie co jakiś czas, ale nie buszuje tak jak codzień i ogólnie mam jakieś mdłości - no i oczywście co? tylko nerwy znowu.. co do ciśnienia to dopiero w szpitalu dowiedziałam sie,że to własnie te dolne jest niebezpeczne i gdy dwa razy pod rząd będzie powyżej 90 to mam się zgłosić do lekarza. Słuchajcie może któraś opowiedzieć jak to jest z tym oddychaniem w czasie porodu?jak ma wyglądać? ja przez to,że ciągle była mowa o cc nie chodziłam do szkoły rodzenia i jestem zupełnie zielona......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi w sprawie moich wczorajszych pytań. Hm mamula nie wiem jak to pisemnie wytłumaczyć: bierzesz wdech, przychylasz głowe (brode) do klatki piersiowej i liczysz 15sekund po czym wypuszczasz powietrze. Położna kazała nam codziennie dzwiczyć te wdechy, zacząć od 10 sekund i stopniowo dochodzić do 15stu. Ja byłam dziś u mamy, powiedziała mi, że brzuchol pomału mi się obniża tak więc myśli, że z dwa tygodnie jeszcze pochodze buuu za równe 4 miesiące mam ślub, boje się, że nie zdąze dojść do formy jak moja malutka tak długo będzie w brzuszku siedzieć ;) Noi jestem ciekawa jak tam nasza mamuśka, ktora miała cc na wczoraj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×