Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

No tak 500 stron to chyba sporo ?;-) A Lawina pytałas jeszcze o mleko. Owszem poprzednio miałam problem, ale myślę że głównie przez to że po cc nie przystawili mi od razu dziecka. Pierwsze noce byłam bez małego ssaka. teraz trafiłam na super pielęgniarki i przystawiły mi małą i dzieki temu było znacznie lepiej. Ale nie jestem mleczną matką-nie miałam żadnego nawalu i jednak przez pierwsze 2 tygodnie laktator poszedł w ruch. Za to teraz mam mleka ile chcę i mała przewaznie najada się w 10 min. z jednej piersi a że przybiera jak złoto to chyba jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawina niezla ta twoja tesciowa, masakra z tym osiedlem:O co do karmienia ze taki czas, ja znalam kobitki ktore po sn i tak dlugo karmily 1,5 h wiec nie rozumiem co ma do tego cc:O co do przybierania na wadze, wyczytalam ze dziecko na tydz. powinno przybierac przynajmniej 250g takze twoja kruszyna przybrala bardzo ladnie bo w 11dni 600g;) co do pokarmu, na poczatku to tez malo co sie je tresciwszego wiec i to moze miec skutek jaki jest pokarm ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawina ooooo rany - współczuje, ale teściowa:) ja od wt chce podać małemu witamine wit D i K. Mam napisane że wit K brać do 3 m-ca a do kiedy wit D???są jakieś zalecenia? Olena jak niechcesz to nie odpowiadaj, bo to Twoja sprawa, ale czemu już chcesz przestać?ja karmie tak jak TY - ściagam pokarm do butelki i coraz mniej mi się to podoba - dzisiaj kupiłam sobie nakładki na piersi i spróbuję w nich - nawet jeśli one hamują w jakiś sposób laktacje ( jednak jestem zdania, że nie ma to wpływu na to - mleko jest ściagane z piersi, więc na jego brak organizm sam będzie się ''regernerował'' i uzupełniał je w mleko - takie jest moje zdanie). Nie podobają mi się moje piersi po tym laktatorze, a niechce sobie zdeformować piersi. Nie czuję sie wyrodna matka, ze karmie z butelki - uwazam ze szczesliwa mama to i szczesliwe dziecko!ja karmie swoim mlekiem maluszka, ale jak widze ze nie dosypia i budzi sie to dokarmiam go mieszanka. Nika dzieki za odpowiedz, moj maly jak narazie zjada ok 90ml i wydaje mi sie to duzo - 60ml mojego mleka i ok30 mieszanki. Dziewczyny ile pokarm sztuczny mozna trzymac juz rozrobiony - moze mozna go trzymac w podgrzewaczu jakis czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nigdy nie mialam i sie boje antykoncepcji hormonalnej....jestem zdrowa i boje sie aby przez te hormony mi sie cos tam nie zrobilo i aby moj organizm sie nie rozregulowal:O nie wiem nie znam sie na tym...i czy waga aby nie bedzie skakac...ja takie podejscie mam i do lekow...biore jak juz umieram kurcze co tu robic, prezerwatyw nienawidze... wczesniej tez 10 miechow okresu nie mialam..to wlasnie tez wielki plus karmienia chodz 6 dniowy okres i czasem bolacy byl w miare jeszcze..za to moja znajoma co miesiac tydz. czasu w domu lezala tak ja bolalo makabra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za gratulację, poprawiam tabelkę, bo zapomniałam dodać że urodziłam siłami natury. nick............D.P....T.C....poród.....imię..........w aga....wzrost Majek123...10-02.......?......?..........Kacperek ........3210......54 wnika_s ......17.02.....37......sn......Dawidek.........2420.......4 6 wazka85....19-02.....37.......sn......Amelka............3 730.......52 eluska85....21-02.....37.......sn......Amelka............ .2870.......51 nowamarcówka..21.02...38...sn.......Lena..............33 00.. .. ..55 kamelle........26.02....39......cc.....Xenia Christine....3355......51 kaczynka.....26.02....36/37...cc......Radzio............3 000.......55 marcellina....27.02.....39.......sn......Matylda......... ..3540.......52 joanna84.....02.03......39......sn.....Szymonek.........3 840........59 koja21........02.03.....40......sn.......Filipek......... ...3230.......53 riterka........02.03....40/41..sn.........Lenka........ ..2600.......52 motylek_85...03.03....39.......sn......Julia Liwia........3350.......54 Kotunia.....03.03.......?.........cc.....Julek........... ....3540.......56 savanna89....04.03.....40......sn.......Arturek.......... 3850.......54 Qassandra....04.03.....?........cc......Mateusz.......... 3990.......56 Szczesliwa81..07.03...40.......cc......Cyprian........... .2850.......56 badka.......09.03.......39........sn......Bartuś........ ...2620........51 Agaa159....09.03.......40.........cc......Antoś......... . ....3800.......54 megan990..09.03......40.........cc......Igusia........... .3320........55 Nikamo.....11.03.......41.........cc.....Michałek....... ..3830........59 Olena119...11.03......38.......sn......Jaś.............. ...3500.........53 nika34......11.03.......40.......cc......Dominika........ .3210........52 Kas1ek26..12.03........41......cc......Leonek Emilian...3560........56 Ola_26.....12.03........?........sn.......Tomeczek....... .3190........54 **tina**....12.03.......39.........sn......Liliana Marie.....3250........52 asians......12.03......40.........sn...........Filipek... ....3220........54 Gwiazdkagda89......12.03.....39.....sn...Weronika.....268 0......50 Mamula.....15.03.......?..........?........Maksymilian... ...3650.......56 LATTE...... 16.03..... 40...... cc........ Oskarek......... 2520....... 49 inowa6......18.03.....40........sn........Natalka........ ...3150......52 saskiana....18.03.....39.........cc.......Kasjanek....... ...3240......54 Natka23.....16.03.....40........sn......Piotruś......... ....3470.......59 michalka26..19.03.....42........sn........Kaja........... ....3420.......54 Minea777....19.03.....40........sn.......Michałek....... ....3890.......56 Biało-czarna ..20.03...40.......cc........Marysia.........3000........59< Gosiaaa.........20.03...40.......sn........Marta......... ....3700.......57 Izabell1982....22.03...40........sn......Luiza.......... ....3710.......52 mala_31........22.03....40.......sn.......Gabrysia....... ...3720.......58 Almeria35......22.03...39........sn.......Filipek........ .....2500........52 mloda..........23.03.....40........sn.....Aleksander..... ...3300.......59 andzia26......29.03.....40.......sn.......Nadia......... .....3220.......52 Wstawiłam zdjęcia Nadi na nk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz mała brzuchatka od kilku dni zauważamy z moim M, że mały po moim pokarmie 120 ml więc bardzo dużo nadal jest głodny, szuka mleka, otwartą buźką nawet ssie pieluszkę, a jak dam smoka to ciągnie strasznie, a po sztucznym 90 ml zasypia odrazu najedzony i nic nie marudzi, a więcej swojego pokarmu nie mogę dawać ( ma 3 tygodnie i to jest maks ile mogę dawać) bo ileż można, nie chcę dziecka przekarmić, więc w tym jest zasadniczny problem, jasiek nie dojada się moim pokarmem i za każdym razem jest głodny, dlatego też obecnie daję mu 60 ml najpierw swojego a potem 60ml sztucznego ale widzę że nadal nie jest tak jak powinno być. Takze tak to wygląda u nas . dlatego też zastanawiam się coraz częściej nad przejściem tylko na sztuczne gdyż wtedy mały jest najedzony i nie ma żadnych problemów jak powyżej. a czemu masz czuć się jak wyrodna matka? to twoje dziecko i ty podejmujesz decyzje. pokarm sztuczny można trzymać maksymalnie godzinę, i nie można podgrzewać drugi raz tak jest bynajmniej napisane u mnie na bebilonie. a jakie mleko używasz? a tak w ogóle czemu myślałaś że nie odpowiem? ja tam nie wstydzę się tego i nie czuję się gorsza że pewnie niedługo przejdę na sztuczne mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do witamin to u nas było tak że lekarka na każdej wizycie badała ciemiączko i jak zaczęło się wg niej szybko zamykać to kazała nam odstawić wit D. Więc o to trzeba pytac lekarza. Synek okaz zdrowia więc chyba lekarze się znają:-) Co do karmienia przez osłonki to nic nie słyszałam. Ale jak zauważyłam troszkę jednak te brodawki są wtedy stymulowane, całkiem bezdotykowe to nie jest;-) Natomiast co do laktatora to czytałam że na pewno nie utrzyma on długo laktacji. Podobno tylko kilka tygodni. Ale dziewczyny brodawki się szybko hartują-dla mnie to już po tych 3 tyg. karmienie jest całkiem bezbolesne. Może już warto spróbować bez osłonek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala brzuchatka rozumiem cie doskonale i nie musisz sie nikomu tlumaczyc z tego jak karmisz..tak jak napisalas szczesliwe dziecko =szczesliwa mama...dla jedej osoby karmienie piersia bedzie wygodne bez bolu bez zalaen piersi itp a dla drugiej meczarnia bo malo pokarmu itd..nie zawsze jest rozowo Nie jestes wyrodna matka!!! w wiadomoscuiach ogladajac cierpienia dzieci mozna zrozumiec co to znaczy wyrodna matka..jak ta ktora swojego 2 latka zaglodzila na smierc... wiec ja tak napewno nie uwarzam a teraz lece pichcic w kuchni;) bigos i flaczki juz sie gotuja buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc mamusie:* Ostatnio pisałam wam o strasznych kolkach mojej niuni. W końcu poszłam do lekarza bo 3 doby pod rząd małą wogule nie spała, męczyła się , pręzyła krzyczała i wogule makabra. Pani lekarz stwierdziła ze strasznie twardy brzuszek i żadne masarze ani uginanie nóżek małej nie pomoglo. Przepisała leki: czopki viburkol- uspakajające i przeciwbólowe, oraz taki lek podawany doustnie ze strzykawki o smaku pomarańczy który ma pobudzić jelita. i kazałą koniecznie zmienić moją diete:( (a jadłam tylko parowane piersi z kurczaka albo indyka, parowane ziemniaczki, brokuły i marchewke, na śniadanie jadłam owsianke, jadłam też jabłka i banany) Kazałą wyeliminować mleko, banany, owsianke i wogule z jej słow zrozumiałam tyle ze wogule nie jeść:( Ale faktycznie teraz jem dalej parowane mięsko ale już bez marchwii bo podono gotowana wzdyma - mozna jest surową, nie jem bananów mleka i owsianki , jem tez delikatny rosołek chudy z makaronem i musze wam powiedzieć zę jest gigantyczna porpawa, takze kolki trwały około 6 dni:) Już od wczoraj nawet leków jej nie usze podawać a czopki dostała tylko dwa razy:) Czasem jeszcze sie popręży ale trwa to kilka minut i przechodzi:) aha i było jeszcze jednej nocy tak że małą pręzyła się dwie godziny i nie mogła zrobić kupki i wtedy moja mama pokazała mi sposób z termometrem w dupke- małej aż ulżyło ,załatwiła sie i słodko spała:) Jeśli chodzi o antykoncepcje to ja też juz sama nie wiem:( Gumek nie nawidze wiec albo tabletki albo spirala, tylko ciekawa jestem jaki jest koszt takiej spirali? Moja Wercia przytyła przez 2 tygodnie 600 g:) Pani doktor też była strasznie zadowlona z jej wagi. Dostałąm też od niej skierowanie na badanie tej żółtaczki bo nadal niesttey mała jest żółciutka chociaż z buźki zaczęło jej to schodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za odpowiedz Olena ja karmie go bebiko, bo takie dostal w szpitalu i juz mu niechce zmieniac, bo dobrze sie po tym czuje Kurcze ja nadal nie wiem ile moj maly ma zjadac, moj juz potrafi zjesc 120 ml, a to chyba duzo....kurcze nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka a masz normy napisane na opakowaniu? u mnie na bebilonie jest napisane od 90 do 120 ml w pierwszym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisze trochę o porodzie. W niedzielę wieczorem 28.03 dostałam skórczy, o godz. 00.30 byliśmy pod szpitalem, bo miałam skórcze co 8 min. Przyjęła mnie zaspana i niezbyt miła położna, zbadała mnie i powiedziała że mam rozwarcie na 1, zrobiła ktg i kazała się położyć na przedporodowy. Stwierdziła że bóle muszą być co 2-3 min.i że może rano będziemy rodzić no i poszła spać, a ja już po godz. miałam bóle co 3 min i to z krzyża, poszłam więc obudzić położną, ona stwierdziła że nie ma jeszcze rozwarcia i mam wrócić na salę, a ja nadal miałam takie silne bóle co 2-3 min. O godz 5,30 odeszły mi wody no i o 6 rano zaczęły mi się bóle parte, a rozwarcie zaledwie na 2, więc musiałam je powstrzymywać, czego nikomu nie życzę. Na szczęście o 7 rano przyszła inna zmiana i trafiłam na położną która odbierała mi pierwsze dziecko, wtedy kamień spadł mi z serca. rozwarcie się powiększyło, ale był problem z szyjką no i pępowina przeszkadzała. Cały czas musiałam powstrzymywać parte, do tego cały czas krwawiłam z szyjki no i jeszcze brudziłam czym innym, wiecie czym, ale nie przejmowałam się tym, chcialam jak najszybciej urodzić. urodziłam o 9.20 i jak mi położyli małą na brzuchu to aż się popłakałam. Mam tylko 3 szwy i po porodzie czułam się lepiej niż po pierwszym i co najważniejsze od razu mogłam siedzieć. W szpitalu spędziłyśmy 4 doby, bo mała miala podwyższone crp i pediatra chciała sprawdzić jeszcze na drugi dzień czy spadło. Zrobili jej też badanie moczu i usg głowy i brzuszka, wszystko wyszło dobrze i w piątek mogłyśmy wyjść do domu. Teraz mam już w końcu wyczekiwaną królewnę jest cudowna i taka kochana. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde dziewczyny mnie moje krocze juz do szalu doprowadza, czyli tak jak myslalam szwow mam sporo a do tego boli jak na drugi dzien po porodzie, siedziec sie nie da, chodzic sie nie da, a to juz 12 dzien po porodzie, zaczynam sie martwic czy nie zadlugo sie goi. Do tego moja niunka dwa razy zwymiotowala, nie wiadomo dlaczego:( No i musialam sie tu wypisac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie antykoncepcji to dziewczyny zazdroszcze Wam, ze juz o niej myslicie, Ja chyba za dwa miesiace nawet o niej nie pomysle, a w sumie wyczytalam, ze niektore kobiety 2 tyg. po porodzie (czyli tak jak Ja) zaczynaja wspolzycie, takze Ja nie wiem jak one to robia bo Ja sobie teraz tego nie wyobrazam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka zloto napisalam do ciebie na maila:) nie mam teraz czasu, odezwe sie jak bedzie troche luzniej z czasem:) mala brzuchatka gratuluje synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie co do kapturków, był to jedyny sposób żeby moja mała chciała ssac pierś, a teraz już od trzech dni nie używam kapturków i też mała ssie aż miło, a więc ciesze się z ich odstawienia, bo przeszkadzały mi (lusia ściągała je rączkami i całe mleko uciekało) jedynie co robie, to ściskam troche brodawkę tak żeby więcej piersi "wepchać" jej do buzi (że tak sie wyrażę) i ładnie zasysa. co do szwów, nie wiem dokladnie ile mialam, chociaż pytałam, to lekarka powiedziała, ze nie ma w zwyczaju liczyc:( w karcie mam napisane, ze peknięcie drugiego stopnia, ale nie wiem, co to wlasciwie oznacza. I pamietam, ze dosc dłygo to szycie trwało. Ale juz tam rzadko kiedy coś czuję więc juz sie chyba rozpusciły. lawina ale sie usmiałam z Twojej tesciowej:) historyjke o kafelkach musiałam mężowi przeczytac:) 500 stron to juz sukces 🌼 mała brzuchatka gratulacje! i Ty sie doczekałaś:) ja nie daje zadnych witamin, ale wiem, ze mała jeszcze w szpitalu, tuz po urodzeniu miała zastrzyk z wit. K gwiazdkagda a co to za sposób z termometrem w dupke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i koniec z pichceniem, siedze z mala na kolankach to mam czas cos popisac jeszcze dopoki nie zasnie;) Marcelina juz patrze;) Gwiazdka to dobry sposob ale nie stosuj go na dluzsza mete, mozna tak dziecku jelitka rozregulowac..tak samo dorosly im wiecej wspomagaczy do zalatwiania tym trudniej z czasem jelita radza sobie same...(mowie o lewatywie czopkach) aa Izabell moja tez mialam ta wit. K w szpitalu podana zaraz po porodzie akurat gdy mnie wtedy zszywali..wszystko robili przy nas co do malej... Mala lepiej niech ci ktos obejrzy to zszycie czy to sie dobrze goi...12 dni to sporo..a moze tak musi byc skoro masz duzo szwow,..nie wiem i wspolczuje ci bardzo tyle czasu sie meczyc:( ja az wstyd przyznac po 4tyg mialam 'zblizenie' ze sie tak wyraze co do malutkiej, moze zwymiotowala bo za duzo zjadla..moja tak miala badz akurat po jedzeniu miala scisniety brzusio w jakiejs tam pozycji...moze sie tez tak zdazyc ze jak malej sie piers wsadza i od razu gleboko i gdy ona nie zasysa to moze miec wtedy odruch wymiotny a w rezulacie moze zwymiotowac...(mojej sie tak zdazylo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick............D.P....T.C....poród.....imię..........w aga....wzrost Majek123...10-02.......?......?..........Kacperek ........3210......54 Lawina ......16.02.....38......cc.......Jakub..............3600.......54 wnika_s ......17.02.....37......sn......Dawidek.........2420.......4 6 wazka85....19-02.....37.......sn......Amelka............3 730.......52 eluska85....21-02.....37.......sn......Amelka............ .2870.......51 nowamarcówka..21.02...38...sn.......Lena..............33 00.. .. ..55 kamelle........26.02....39......cc.....Xenia Christine....3355......51 kaczynka.....26.02....36/37...cc......Radzio............3 000.......55 marcellina....27.02.....39.......sn......Matylda......... ..3540.......52 joanna84.....02.03......39......sn.....Szymonek.........3 840........59 koja21........02.03.....40......sn.......Filipek......... ...3230.......53 riterka........02.03....40/41..sn.........Lenka........ ..2600.......52 motylek_85...03.03....39.......sn......Julia Liwia........3350.......54 Kotunia.....03.03.......?.........cc.....Julek........... ....3540.......56 savanna89....04.03.....40......sn.......Arturek.......... 3850.......54 Qassandra....04.03.....?........cc......Mateusz.......... 3990.......56 Szczesliwa81..07.03...40.......cc......Cyprian........... .2850.......56 badka.......09.03.......39........sn......Bartuś........ ...2620........51 Agaa159....09.03.......40.........cc......Antoś......... . ....3800.......54 megan990..09.03......40.........cc......Igusia........... .3320........55 Nikamo.....11.03.......41.........cc.....Michałek....... ..3830........59 Olena119...11.03......38.......sn......Jaś.............. ...3500.........53 nika34......11.03.......40.......cc......Dominika........ .3210........52 Kas1ek26..12.03........41......cc......Leonek Emilian...3560........56 Ola_26.....12.03........?........sn.......Tomeczek....... .3190........54 **tina**....12.03.......39.........sn......Liliana Marie.....3250........52 asians......12.03......40.........sn...........Filipek... ....3220........54 Gwiazdkagda89......12.03.....39.....sn...Weronika.....268 0......50 Mamula.....15.03.......?..........?........Maksymilian... ...3650.......56 LATTE...... 16.03..... 40...... cc........ Oskarek......... 2520....... 49 inowa6......18.03.....40........sn........Natalka........ ...3150......52 saskiana....18.03.....39.........cc.......Kasjanek....... ...3240......54 Natka23.....16.03.....40........sn......Piotruś......... ....3470.......59 michalka26..19.03.....42........sn........Kaja........... ....3420.......54 Minea777....19.03.....40........sn.......Michałek....... ....3890.......56 Biało-czarna ..20.03...40.......cc........Marysia.........3000........59< Gosiaaa.........20.03...40.......sn........Marta......... ....3700.......57 Izabell1982....22.03...40........sn......Luiza.......... ....3710.......52 mala_31........22.03....40.......sn.......Gabrysia....... ...3720.......58 Almeria35......22.03...39........sn.......Filipek........ .....2500........52 mloda..........23.03.....40........sn.....Aleksander..... ...3300.......59 andzia26......29.03.....40.......sn.......Nadia......... .....3220.......52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka a czemu wstyd się przyznać, jak dobrze się czułaś i miałaś ochotę to czemu nie:-) Ja myślałam że po porodzie nie ma się ochoty na seks a jakoś chodzi za mną:-) ale u mnie jeszcze trochę za wcześnie, niby czuję się ok ale psychicznie nie jestem gotowa, czyli hciałabym ale się boje:-) Co do antykoncepcji to na razie jej nie planuje bo tak jak Nika chciałabym drugiego dzidziuszia w niedługim odstepie czasu:-) Mamula daj znać co u Was, jak się czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jesli chodzi o dochodzeniedo siebie po cc-u mnie szybciutko wszystko poszlo.po tygodniu szlam juz z malym na pierwszy spacer.teraz-2 tyg.po porodzie chodzimy nawet 2 godzinki. Nic mnie juz nie boli. myslalam,ze to dluzej wszystko potrwa...ale na szczescie jest juz wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do cc ja juz tez o niej zapomniałam zagoiło się moment . Teraz muszę zadbac o brzuszek bo mi jeszcze sterczy ale w ciązy mialam ogromny wiec chyba trochę czasu potrzeba żeby się wchłonął.Kupiłam krem poporodowy z Pharmaceris i smaruje go ostro:) Mała brzuchatka gratuluje synka!!!:) Marcelina jak tylko będziesz w Rzeszowie to koniecznie musimy się spotkać:) Kochane ,życzę zdrowych ,spokojnych świąt i mokrego dyngusa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to niezle, w takim razie po Swietach skontaktuje sie z polozna. W sumie zbyt sie nie oszczedzam, moze to dlatego nadal mnie wszystko boli. Wazka mozesz sie tylko cieszyc, ze szybko doszlas do siebie po porodzie, jesli chodzi o wspolzycie. Izabel rodzilysmy tego samego dnia, a nasze maluszki mialy podobna wage, ale Ja mam jeszcze szwy, o nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała31, nie przejmuj sie, i Tobie sie zagoi. Ja od momentu jak zaczęłam sikac po porodzie, za każdym razem moczyłam papier toaletowy wodą i delikatnie sie przemywałam, tak delikatnie, a potem osuszałam - i tak za każdym razem w toalecie, oczywiscie co najmniej raz dziennie natryski prysznicowe i tez osuszanie. Piątego dnia po porodzie oglądała mnie położna i stwierdziła, że slicznie wszystko pogojone. Położna instruowała mnie w szpitalu żeby tak robić i nie używać żadnych mydeł ani płynów, tylko wodę. A przy tym zimna woda przynosiła mi ulgę:) mamuski, życze Wam szczesliwych świat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie przytrafil zastoj pokarmu....ech boli...odciagam pokarm, by mniej bolalo, ale tworza sie grudki...sa jakies sposoby by je usunac....??? Olena na moim pudelku jest napisane tak jak na twoim od 90 - 120, ale w 2-3m-cu dawka 120ml - tez tak masz???moj maluszek 120ml w 3 m-cu sie nie naje:)jestem tego pewna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała brzuchatka jak masz twarde kamyczki w piersi to przed karmieniem rozmasuj je palcami. Dobrze jest tez przed karmieniem wziąc ciepły prysznic aby rozgrzac piersi. Kanaliki muszą się przetkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych pelnych wiary, nadzieji i miłości. Radosnego, wiosennego nasroju, serdecznych spotkańw gronie rodziny i przyjaciół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrowych spokojnych świąt ,, smacznego jajeczka , mokrego dyngusa. Samych radości i ciepła rodzinnego Życzą Ksawierek , Krystian i Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika po raz kolejny mnie ratujesz:)))dziekuje Zdrowych i przede wszystkich spokojnych Swiat Weilkanocnych zyczy Mala brzuchatka z synkiem Matim:) ps musze jeszcze zmienic stopke - z tego wszystkiego zapomnialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick............D.P....T.C....poród.....imię..........w aga....wzrost Majek123.......10-02.......?......?..........Kacperek ........3210......54 wnika_s .........17.02.....37......sn......Dawidek.........2420.......4 6 wazka85.......19-02.....37.......sn......Amelka............3 730.......52 eluska85........21-02.....37.......sn......Amelka............ .2870.......51 nowamarcówka..21.02...38...sn.......Lena..............33 00.. .. ..55 kamelle............26.02....39......cc.....Xenia Christine....3355......51 kaczynka........26.02....36/37...cc......Radzio............3 000.......55 marcellina........27.02.....39.......sn......Matylda......... ..3540.......52 joanna84.........02.03......39......sn.....Szymonek.........3 840........59 koja21...........02.03.....40......sn.......Filipek......... ...3230.......53 riterka...........02.03....40/41..sn.........Lenka........ ..2600.......52 motylek_85......03.03....39.......sn......Julia Liwia........3350.......54 Kotunia..........03.03.......?.........cc.....Julek........... .3540.......56 savanna89.......04.03.....?........cc......Mateusz.......... 3990.......56 Szczesliwa81....07.03...40.......cc......Cyprian........... .2850.......56 badka...........09.03.......39........sn......Bartuś........ ...2620........51 Agaa159.........09.03.......40.........cc......Antoś......... .3800.......54 megan990......09.03......40.........cc......Igusia........... .3320......55 Nikamo.........11.03.......41.........cc.....Michałek....... ..3830.......59 Olena119......11.03......38.......sn......Jaś.............. ...3500.........53 nika34.........11.03.......40.......cc......Dominika........ .3210........52 Kas1ek26......12.03........41......cc......Leonek Emilian...3560........56 Ola_26.........12.03........?........sn.......Tomeczek....... .3190......54 **tina**.........12.03.......39.........sn......Liliana Marie....3250.......52 asians..........12.03......40.........sn...........Filipek... ....3220........54 Gwiazdkagda89..12.03...39.....sn...Weronika................2680......50 Mamula..............15.03.......?..........?........Maksymilian... 3650...56 LATTE...... ......16.03..... 40...... cc........ Oskarek......... 2520... 49 inowa6...........18.03.....40........sn........Natalka........ ...3150....52 saskiana........18.03.....39.........cc.......Kasjanek....... ...3240....54 Natka23.........16.03.....40........sn......Piotruś......... ....3470......59 michalka26......19.03.....42........sn........Kaja........... ....3420.....54 Minea777.......19.03.....40........sn.......Michałek....... ...3890.......56 Biało-czarna ...20.03...40.......cc........Marysia............3000........59 Gosiaaa...........20.03...40.......sn........Marta......... ....3700.......57 Izabell1982......22.03...40........sn......Luiza.......... ....3710.........52 mala_31...........22.03....40.......sn.......Gabrysia....... ...3720......58 Almeria35.........22.03...39........sn.......Filipek........ .....2500......52 mloda.............23.03.....40........sn.....Aleksander..... ...3300.......59 andzia26..........29.03.....40.......sn.......Nadia......... .....3220.....52 mała brzuchatka29.03.....40......cc.......Mateusz (Mati)....3300.....55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×