Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

hej:) nowa marcówka, ja również poprosze o książkę na maila michalik.joanna@wp.pl, dziękuję z góry:) u nas bilirubina już spada i to całkiem sporo - z 12 do 7mg/dl, więc jestem dobrej myśli, jutro kontorla u lekarza i wizyta u chirurga z pępkiem, bo kikut jeszcze nie odpadł...;( no i usg bioderek jutro nas czeka, oby wszystko było ok nie pisze często, bo dopadł mnie chyba baby blues i nie mam nastroju, żeby tylko z Nadii nie wyrosła płaczka po mamusi:( miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moja mala tez najpierw ja przegrzalam, pozniej dupka odparzona teraz niby skaza bialkowa i dieta i tez czasami jak dzis w nocy "pekam" taki urok bycia mama:) Natka za mna tez chodzi morze:) ale nie wiem czy moge mala tak daleko zabrac, ile km masz nad morze? i ile ma twoje malenstwo? a no i mi polozna powiedziala, ze nad morze najlepiej sie wybrac po szczepieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Piotruś ma 6 tygodni, pytałam o możliwość wyjazdu lekarza i powiedział że jak najbardziej, nawet sam powiedział że szczepenie może poczekać. A nad morze mam około 300km. My jedziemy w sprawdzone miejsce i do tego kwatery bardzo tanio bo przed sezonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smaruje kremem z nivei na kazda pogode i zastanawiam sie nad specjalnym na cieple dni. ostatnio blismy w parku 3 godziny i nie bylo sposobu zeby to slonce ominac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa marcówka to Ja tez poprosze:) mackowiak.hanna@wp.pl Mloda - Odnosnie szczepionek i roznicy w cenie, wiec ciekawe od czego to zalezy od producenta czy od przychodni. Ja mam kolorowa ulotke od GlxoSmithKline, a Ty wiesz skad maja byc Twoje szczepionki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka moja mala ma tez prawie 6, a nad morze tez mam okolo 300;) A powiedz mi gdyby malenstwo potrzebowalo pediatry to masz tam kogos na oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Olena i Natka za odpowiedz, zdjecia juz wyslalam i nie moge sie doczekac. latte ja tez mam aventu smoczki i jutro moj maly konczy 1miesiac, wiec moglabym juz stosowac smoczek 2 - z dwoma dziurkami, ale podobnie jak u innych moj maly tez ma tendencje do lapczywosci, szczegolnie jak tylko wstanie, wiec sporadycznie bede mu podawac ten z dwoma dziurkami, ale bede co jakis czas, by sie przyzwyczajal. u mnie tez maly wydaje jakies harczenie i mam wrazenie, ze nie zawsze mu sie odbije, poniej mu sie uleje i gdzies tam to wszystko sie zle lokuje i stad te harczenie, nie sadze by to byl katar, ale kto to moze wiedziec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa marcówka, ja również poproszę o książkę na maila goya19@poczta.onet.pl , dzięki :) Natka ja też myślałam o morzu, ale dopiero w sierpniu...chociaż masz rację przed sezonem taniej. Ja planowałam jechać do Rowów a ty? Boże, Kasiek, ja przez to że mam tak mało czasu na czytanie i czytam z doskoku i nie zawsze udaje mi się wszystko przeczytać, nie wiedziałam że straciłaś świnkę :( bardzo ci współczuje...nawet nie wiem co ci powiedzieć, wiem jak bardzo ja kochałaś...jestem z tobą i ja i mój M. Zaraz postaram się odszukać twojego postu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek już znalazłam, widzisz napisałaś mi o tym Aftinie na nosek zaczęłam szukać o nim na internecie i nie doczytałam dalej Twojego listu. Zobaczyłam że dalej piszesz o leżaczku i czytałam na internecie o Aftinie. Tak mi wstyd że wcześniej tego nie zauważyłam , dopiero teraz jak natka o tym napisała. Jeszcze raz cię przepraszam za to że nie doczytałam...powinnam, wiem jak to dla ciebie bolesna strata...mam cały czas przed oczyma twoją niuńkę ze zdjęcia...wiem że miała swoje latka, ale i ty i ja pewnie miałyśmy nadzieje ze nasze świnki pożyją dłużej...spoglądam na moją i nie mogę uwierzyć że twojej już nie ma... Tulę cie wirtualnie, jestem z tobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten smoczek z aventu 2 ma dwie dziurki??? stosuje go juz 3 tygodnie i myslalam ze ma jedna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny :) my po usg bioderek :) na szczęście wszystko ładnie i jest w porządku a tak się zamartwiałam , chyba taka kolej naszego losu, że o wszystko będziemy się martwić. dziewczyny polecam nawilżacz powietrza, u nas jest od urodzenia u małego w pokoju i tak jak widzę ile z was ma katarek to u nas odpukać nic a nic , i normalnie czuć inne powietrze jak się wchodzi do niego do pokoju. naprawdę czuć różnicę. nasz mały też w szpitalu miał usg brzuszka i główki aż w szoku byłam, i było to zupełnie bezbolesne. a my jutro na 13.15 na szczepienia eh zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jedziemy do Sztutowa, to początek mierzeji wiślanej, do Krynicy Morskiej jest 15km a do Gdańska około 40km. Jak bedzie się coś działo to pojedziemy do Gdańska z Maluszkiem ale mam nadzieję że będzie ok i lekarz nie będzie potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo czyli wzięłaś program na 5 tkę? Mi położna mówiła, że jak sie rota nie weźmie przy pierwszym szczepieniu, to później nie można doszczepić. Pneumo można zaczekać i wziąć jak maluch będzie miał 6 miesięcy...chociaż podobno najwięcej zachorowań jest w tym okresie od 6 - 18 miesięcy...sama nie wiem na co zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena pamiętam jak kupowałaś nawilżacz, sama się zastanawiałam, ale jakoś nie kupiłam, teraz się nad tym zastanawiam. Masz jeszcze linka na ten nawilżacz. Skoro sprawdzony i dobry to pewnie się skuszę. Katar mały ma pierwszy dzień ale już mam dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena blisko ale z kwatery jaka zarezerwowaliśmy:-) A Ty tak blisko morza mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek, Natka dziękuje za słowa otuchy. Goyek a Ty sie nie zadręczaj bo ja z tego niewyspania też wielu rzeczy nie zauważam. Także wszystko rozumiem. A jak u Twojej ? Pewnie masz wyrzuty sumienia że masz dla niej teraz mniej czasu? No ale tak na razie będzie. Przetrwamy początek a później już z górki :P Natka my też jedziemy nad morze w sobote na 3 dni do Niechorza. Mam nadzieje że mały dzielnie to zniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte różnych kropli próbowałam ale najlepszy jest jednak niemiecki Sab Simpelx Mała już po dwóch dawkach jest zupełnie inna, taka spokojna i wesoła Lekarz wczoraj polecał mi gaviscon podobno bardzo pomaga ale nie będę już zmieniać Kas1ek widzę, że mamy podobne problemy z tą łapczywością :( My również mamy butelki aventu i do tej pory używaliśmy smoczków 1 ale w niedzielę mała bardzo się denerwowała pijąc i ciągle wypluwała smoka więc na próbę zmieniliśmy na 2 i no i jest lepiej Wczoraj w sklepie zaczepiła mnie babka i wypytywała o małą i na kolki poradziła butelki Dr Browna podobno są z filtrem mówiła, że jej wnukowi bardzo pomogły w kolkach Musimy wypróbować Wazka mamy butelki antykolkowe aventu ale to chyba pic na wodę bo wcale nie pomagają Położna poradziła mi zakraplać zapchany nosek jak mała mocno się drze wtedy najlepiej je "wciąga" no i super się sprawdziło u nas, wszystkie glutki ładnie wychodzą ;) Buzkę smarujemy za każdym razem jak wychodzimy na spacer to słońce jest już bardzo mocne i nie chciałabym żeby małej się coś stało bo na razie odpukać buzkę ma śliczną, żadnych krostek Używamy kremu johnsona z oliwą z oliwek albo oliatum soft ale ten rzadko bo jest trochę za tłusty dla niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przez te spacerki z wózkiem mam tak dlonie opalone... ale starsznie to wyglada bo przewaznie chodzilam w dlugim rekawku i rece blade a dlonie... ehhh :o :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek faktycznie maja niuńka czuje się osamotniona. Mój M bierze ja częściej na ręce...a mi to już rąk brak przy małym...boję się trochę by nie czuła się zaniedbana, bo od tego do jakiegoś chorubska to już niedaleko. Chyba musiałabym inaczej zorganizować sobie czas...ale póki co cały czas pochłania mój maluch, a jak mam chwilkę wolnego to nie wiem w co ręce włożyć. Widzę dziewczyny zw u waz wyjazdowo :) ja z mojego miasta to mam wszędzie daleko i w góry i nad morze :( mamy w planie wyjazd w wakacje ale to już teraz musielibyśmy rezerwować, a tu stale coś ze zdrówkiem małego i nie wiem czy decydować się na wyjazd czy lepiej posiedzieć w domu, tzn u siebie w mieście. Dziewczyny a wy decydowałyście się na te dodatkowe szczepienia. Wiem że ty Nikamo nie a jak inne mamuśki? Pytam bo stale się nad tym zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savanna ja mam opalone ręce do łokcia bo tam sięga mój płaszcz no i opalony dekolt też śmiesznie wygląda jak założę inną bluzkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze kasiek takie cos a czlowiek jakby w chmurach i omija to co najwazniejsze...przykro mi bardzo ze stracilas swojego czlonka rodziny...jestem osoba ktora myszy polne do domu przygarniala i chlebem karmila za szczeniaka:)(byly budowy , doly wiec mlode sie gubily a koty czychaly:O)..przygarniala znalezne pieski w workach(1 na 5 byl zywy a nasz sunia miala swpoje wiec go przygarnela i nakarmila) czy kotka znalezionego w lesie tez w worku gdy to z rodzicami na grzybach bylismy..ktora z placzem poganiala tate aby szybciej nasz sunie wyciagnal ze studni bo sie utopi, ta ktora z pogrryzionym ratlerkiem z placzem jechala do weterynarza po to tylko aby ja uspic(suczka nasza perelka byla z nami ok 4 lat)...., jechalam rowniez z naszym sznaucerkiem kiedy to juz z M bylam do weterynarza ktory to zostal podtruty (piesek podworkowy zdechl i po tym wiezielismy ze on ma trucizne i dlatego tylko zdazylismy go odratowac:( tylko po to aby po 3 tyg. przezywac to znowu kiedy to wypusciclismy go na podworko bez smyczy...ktos cos znow rzucil a pies jak pies zjadl:( moj tato powiedzial ze nie chce juz zadnych psow w domu..tak samo sie przywiazywal jak reszta domownikow do zwierzat...stracilam tez chomika ktory zdechl na starosc(moja mam sie im zajmowala po moim wylocie) i tojest w tym pocieszajace ze na 'starosc'.....takze rozuiem twoja strate:( aa wykarmilam jeszcze male kroliczki ktorych to mamka 'zdechla' nie wiadomo dlaczego....i co moi rodzice musieli ze mna przezywac ... takze kasiu jej bylo u was pewnie jak w niebie ..jak nie jest wielu innym ... i to jest najwazniejsze moaj mala nie dostala szczepionki przeciwko wzwtpy b i gruzlicy , za rto ciesze sie ze dostala ta na pneumokoki .juz teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaszczepilam na rota i na pewno zdecyduje sie na pneumokoki. Wlasnie czytalam sobie artykul o nich i w zaleznosci jaka choroba sie z tego moze rozwinac smiertelnosc przy braniu antybiotykow w niektorych przypadkach wzrasta do 30%. Nawet o tym myslec nie chce dlatego wg mnie nei ma sie nad czym zastanawiac - w przypadku pneumokokow. Jesli chodzi o rotawirusy to tez warto. Moja bratowa z coreczką siedziała w szpitalu bo Mała miałą kłębuszkowe zapalenie nerek i tam obydwie awaiły sie rotawirusa. Pobyt w szptalu Małej przedluzyl sie o dwa tygodnie a chora mama musiała siedziec rzy dziecku w szpitalu. Koszmar. No i wiadomo w jakich warunkach. Choc ona i tak miałą dobrze bo wykupiła sobie mały pokoik w szptalu, a inne matki spaly na krzesłach przy swoich dzieciach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez dłonie opalone reszta blada. My nie szczepimy na nic dodatkowego bo bede z malym w domu, a polozna nam powiedziala ze w takim wypadku to zbedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisalam szybko to i bledy sie wkradly... ten sterimer to ja tez mialam i aby nie kupowac osobnego dla malca bo wiadomo nie byl zbyt dobry jesli chodzi o cisnienie:O to o prostu przelalam go do buteleczki po otriwinie dla dzieci gdy mi sie skonczyl i tym zakraplalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisalam szybko to i bledy sie wkradly... ten sterimer to ja tez mialam i aby nie kupowac osobnego dla malca bo wiadomo nie byl zbyt dobry jesli chodzi o cisnienie:O to o prostu przelalam go do buteleczki po otriwinie dla dzieci gdy mi sie skonczyl i tym zakraplalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena dzięki za link. Czyli Savanna poczekasz do pół roku z tymi pneumo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×