Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Wazka ja mam dotykowy i na początku tak go przeklinałam że szok, ale teraz jak się przyzwyczaiłam wydaje mi się świetny:-) tyle, że te z dotykowym są duże i w kieszeni ciężko nosić. Ja tez poproszę zdjęcia kuchni cate_20@o2.pl A tak ogólnie odnośnie kuchni to dziwie się że ludzie w stolicy korzystają z usług tamtejszych majstrów, bo taniej jest zamówić meble gdzieś w Polsce, przecież montaż to jeden dzień. Kuzyn M mieszka w Wawie i dał kuchnię do wyceny to w wawie powiedzieli mu 20 000 to my mu mówimy żeby u nas się dowiedział, dał projekt do wyceny i wycenili mu na 7 000. Różnica ogromna. Zrobiłam dziś generalne sprzątanie i jutro mam już wolne:-) W niedzielę zostawiamy Piotrusia z dziadkiem i jedziemy na basen:-) już nie mogę się doczekać:-) przy okazji objeździmy inne baseny i poszukamy czegoś dla Piotrusia bo do września jeszcze długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_31 ja dostałam @ 8 tygodni po porodzie a karmię nadal piersią do 3 godz. Lilianka dała czadu w nocy, budziła się co 2,5 godz i jeść. Czuję się wypompowana, poza tym cały dzień się wydziera bo nie może zasnąć. Teraz leży w przewijaku bez pampersa i gada do smoka, to jedyne miejsce co jest grzeczna. Poniżej przepis na ciasto z serka Philadelpia na specjalne życzenie kamelle. kas1ek26 dzięki za maila z kuchnią, bardzo ładna, szczególnie podoba mi się jednokomorowy zlew bez ociekacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis podstawow ( do wykorzystania w każdej wariacji ciasta na jaką mamy ochotę): 150 gr biszkoptów podłóżnych 125 gr masła 3 pudełka pro 175 gr serka smietankowego Philadelphia 300 gr naturalnego jogurtu 3 łyżki soku z cytryny szczypta soli 1 paczka żelatyny (9 gr) w proszku lub 6 płatków 75 gr cukru Biszkopty najlepiej zmielić w maszynce na proszek. Masło rozpuścić dodać zmielone biszkopty. Masę rozłożyć do wyłożonej papierem do pieczenia tortownicy ( średnica 28 ), ugnieść. Serek, jogurt, sok z cytryny i szczyptę soli wymieszać dokładnie mieserem. Żelatynę w proszku włożyć do 150 ml. zimnej wody, żeby nasiąkła przed 10 minut. Dodajemy cukier i podgrzewamy (nie zagotować ) aż sie rozpuści. Wtedy dodajemy do masy serkowo - jogurtowej, którą następnie wykładamy na biszkoptowy spód. Schładzać w lodówce, przynajmniej 3 godziny, a nastepniee udekorować owocami. !!! Żelatynę w blatach wkładamy do zimnej wody na 5 minut, nastepnie odciskamy i wrzucamy do 150 ml wody z cukrem, podgrzewamy do rozpuszczenia i wlewamy do masy. Jak dodacie 2 x więcej żelatyny to wyjdzie wam zamiast delikatnego ciasta - lodowiec! 1. ZAMIAST WODY MOŻNA ROZPUŚCIĆ ŻELATYNĘ NAMOCZYĆ W 75 ML SOKU ANANASOWEGO, NASTĘPNIE DODAĆ CUKIER, KILKA KROPLI AROMATU RUMOWEGO I 75 ML MLECZKA KOKOSOWEGO. W TEJ OPCJI DODAJEMY DO ROZPUSZCZONEGO MASŁA DODATKOWO 30 GR WIÓREK KOKOSOWYCH A DO MASY SERKOWEJ ANANASA Z PUSZKI ( ODSĄCZONA WAGA 260 GR, TROCHE ZOSTAWIĆ DO DEKORACJI) CIASTO DEKORUJEMY KAWAŁKAMI ANANASA I POSYPUJEMY WIÓRKAMI. 2. DLA MIŁOSNIKÓW BABANÓW I KAWY PROPONUJĘ DO ŻELATYNE NAMOCZYC W 6 ŁYŻKACH WODY, NASTĘPNIE DODAĆ CUKIER, 75 ML ŚWIEŻO ZAPAŻONEJ KAWY I 75 ML SYROPU BANANOWEGO. PODGRZAĆ DO ROZPUSZCZENIA I DODAĆ DO MASY SERKOWEJ. MOŻNA UDEOROWAĆ ESAMY FLORESAMI Z SYROPU I POSYPAĆ KAWĄ 3. SMAKOSZY JABŁEK NAMAWIAM DO UŻYCIA ZAMIAST WODY 150 ML SOKU JABŁKOWEGO A DO MASY DODAC POKROJONE W MAŁE KAWAŁKI 1 JABŁKO, 125 GR SUSZONEJ ŻURAWINY I 60 GR GRUBO POKROJONYCH PISTACJI. DEKORUJEMY TEŻ KAWAŁKAMI JABŁEK NP. UŁOŻONYCH W KOŁO A POMIĘDZY NIMI PO JEDNEJ ŻURAWINIE ( WTEDY NA KAŻDYM UKROJONYM KAWAŁKU BĘDZIE JADALNA DOKORACJA) I POSYPUJEMY POSTACJIAMI. Mój M. najbardziej lubi z jak do żelatyny dodam 75 ml zalewy z puszki brzoskwiń i 75 ml szampana. Do ciasta ponadto 2 łyżki syrpu z grenadiny. A udekorowane brzoskwiniami i polane polewą tortową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny skad Wy macie jeszcze czas na pisanie bloga? O rany ja chyba jakas niezorganizowana jestem. Na nic nie mam czasu, czesto podczytuje o czym piszecie i czasem cos poczytam w necie ale zeby cos wiecej? Hehe, chyba musze sobie ustalic jakis plan dnia:) Moja mała od kilku dni ciagle piszczy. Na poczatku mnie to cieszylo ale teraz mam serdecznie dosyc. Chyba kupie sobie stopery do uszu. Ona piszczy gdy sie bawi i cieszy ale takze gdy jest wkurzona-wtedy zmienia tonacje;) Normalnie wstyd ja zabrac do sklepu bo ludzie sie za mna ogladaja:/ tina, chyba skusze sie na to ciacho:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze.. w sobotę mój brat mial wypadek na skuterze.. jedną nogę ma od pasa w dół w gipsie , z kolana wylał się woreczek i cały czas ma wyciągany płyn :( A wczoraj rozmawiałam z mamą i musi jak najszybciej iść na operacje tarczycy.. ma guzki - lekarz powiedział , że to ostatni dzwonek . Teraz musi porobić resztę badań i szczepionki przeciwko żółtaczce.. :( "Dziwny jest ten świat.." kurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka - już zmieniłam czcionkę - dzięki za podpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edwdedwe
internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówkiwww.lumpik.com.pl Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!! WWW.LUMPIK.COM.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie Moja mala ma mega zatwardzenie, od kilku dni kupki nie bylo (pewnie efekt wprowadzenia butli, kaszek i sloiczkow) dzis zaczela wrecz jeczec, wiec wzielam termometr i oliwke i zrobila, ale i tak ciezko jej szlo, a kupa prawie same "kulki" daje jej codziennie okolo 100 ml herbatki, 2 razy kaszke, 2 razy mleko i z pol sloiczka obiadku, karmie ostatnio tylko w nocy lub nad ranem, takze sporadycznie, w dodatku jak juz pomoglam jej zrobic kupke to pojawily sie nawet slady krwi, no masakra, poradzcie, plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze pytanko do mam ktore karmia sztucznym mlekiem, jakiego koloru kupki robia Wasze dzieciatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala ja niestety nie pomoge, nie mam z tym doswiadczenia a mnie gardelko padlo, walczylam domowymi sposobami i nic nie zdzialalam, poszlam do lekarza i musze brac antybiotyki:(a spotkala mnie dzisiaj smieszna rzecz...lekarz mi zapisal leki wiec poszlam do apteki i kupilam, jak to ja nie sprawdzilam co mi aptekarz dal i poszlam do domu, a w domu czytam...jedna ulotke, druga, sprawdzam trzecia a tam jest napisane tableki dopochwowe:)wrocilam sie do apteki i mowie ze to chyba pomylka bo mnie gardlo boli:)no sie okazala ze to nie blad aptekarza, tylko mojego lekarza:)chyba czas go zmienic:)bo nazwy przekreca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala u mnie sa zotle, czasami z odcieniami lekko zielonymi, zmieniam mu od razu pieluszke, bo glosno przy tym jest:)dzisiaj kupy u nas akurat nie bylo, ale jutro bedzie 2 razy wieksza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki:) Badka - super blog:) Co do kuchni to ja niestety się nie pochwalę bo wynajmujemy jeszcze chatkę i niestety nie mogę się wyzyć w jej urządzaniu. A zmieniając temat ...wyobraźcie sobie że dostałam dziś wypowiedzenie z pracy!!!! 28.07 skończyłam macierzyński i 19.07 wysłslam poleconym do szefa podanie o dodatkowe dwa tygodnie i ten s....yn mi tego nie uwzględnił,obawiam się że nie odebrał listu.i Dziś pocztą dostałam wypowiedzenie. Szlag mnie trafia a chciualam jeszce zaległy urlop i wychowawczy. Własnie życie ,tak sie traktuje pracownice-matki.życ nie umierac..Jestem tak w....na że szok. Musze cos wymysleć bo mu tego nie podaruje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jA piernicze Nikamo rzeczywiscie zyc nie umierac...makabraa jakas i tak sie wlasnie trafia najczesciej wrr oby ci sie udalo go wyrolowac! Mala podaj mi swoja poczte to ci wysle... zamiesciabym na nk ale cie nie mamy , a czemu? wpisuj sie Mala brzuchatka na necie kiedys wyczytalam ze babeczka zamiast wlozyc 'tam' to połkneła haha niby to prawda była hmm a ten twoj lekarz to moze zakochany:P albo juz latka leca hehe swoja droga to pismo lekarze maja zajebiaszcze:P Natka mówisz, widze ze pelno tych dotykowych sie naroilo..jutro wpadne do sklepow i zobacze co maja ... i co do kuchni, skad jestes? kurcze 20tys a 7 ro kolosalna roznica hmm ja mialam 'nadzieje' sie zmiescic ze wszystkim do 20tys haha wlasnie skonczylam ryska...i wieczor z M sie dzis zapowiada, kupilam pieknie wygladajace ciasto kruche z jakims kremem i mnostwem duzych owocow i powiem szczerze BLEEEEE ..na dodatek sie uparlam bo M chcial tiramisu, no to wpadka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala kurcze szkoda malej ehh a mleko pije to z tymi probiotykami ktore dzialaj na jelitka? no i moze zadzwon do pediatry i powiedz o tej krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo - przypomnij mi Twoją sytuacje - jaką miałaś umowę, na jaki okres.ile czasu tam pracowałaś, likwidują Twoje stanowisko lub oddział? wysłałaś wniosek o dodatkowy macierz. listem poleconym za potwierdzeniem odbioru ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejjj ale naprodukowałyście , mam co czytać :) Badka -blog super sprawa , podziwiam za zorganizowanie , ja ledwo co napiszę , chyba , że jest pogoda kiepska to więcej czasu mam a tak ledwo zdążę z obowiązkami domowymi . Ale blog super sprawa a jaka pamiątka :) Savanna -mój to kicha cały czas a szczególnie jak mu nosek zakrloplę solą morską to kicha z 3 razy po 4 to taka seria, teraz to go szczególnie obserwuję bo starszy chory i czasami nie zdążę a już siedzi przy Ksawierku i go obściskuję tłumaczę że będzie chory ale to na nic braterska miłość silniejsza , lekarka dla młodego dała ochronne oscilolococinum granuli homeopatyczne , mam nadzieję , że pomogą i młody nie dostanie kaszlu ani kataru od starszego . Natka -gratulację dla siostry i kolejny obywatel na świecie lub obywatelka już zapomniałam ale wszystkiego najlepszego i niech się maluszek zdrowo chowa .:) Kamell masz rację matowe i ciemne fronty to koszmar przy szorowaniu ja co wyszoruję to są smugi lub jakieś kropki ni tłuste ni nie wiadomo co , ogólnie ciemne meble a szczególnie ciemne fronty w kuchni to składowisko kropek tłustych nie wiem jak na lakierowanych ale na macie zacieki widać. Tina przepis boooski może się skuszę , każda propozycja brzmi smakuśnie ale co do serka philadelfi po raz pierwszy się spotykam , lub nie zwróciłam uwagi , to jakiś taki jak na sernik ? Mała 31 ja przy zaparciach daję młodemu pół czopka glicerynowego dla dzieci ciętego w pionie , tak mi lekarka zaleciła , i pomaga , co do karmienia ja karmię piersią ale problemy z zaparciami mamy potrafi nie robi c kupy i 4 dni ale już na 4 dzień stosuję czopki , stosowałam termometr ale to zawsze strach tym bardziej , że nasze dzieci robią się ruchliwe i boję się mu coś uszkodzić w odbycie , i tak zaczęłam stosować czopeczki i kupa szybko jest kładę go na brzuszku i po paru minutach jest rezultat w pieluszce a resztę to już robimy wspólnie eeee ja mu strękam a on robi i podginam nóżki . pochwalę się moje dziecie wczoraj obróciło się 3 razy na brzuszek z plecków , ale to zasługa starszego brata , młody tak chciał się do niego dostać że się obrócił ale dziś już nie tylko na macie jak jest ściąga wszystkie zabawki które są na górze i tylko te u góry go interesują oczywiście gada do nich po swojemu a jak jest za długo na macie to tak piszczy aaa i moje dziecie nie chcę siadać tylko wstawać i się denerwuję jak go chcę posadzić tylko prostuję nogi i wstaję i wtedy jest uradowany dziąsła uśmiechnięte i cały happy , i wczoraj po raz pierwszy huśtał się na huśtawce takiej plastikowej , sprawiło mu to ogromną frajdę . czy wasze dzieciątka też coś muszą mieć na głowie jak zasypiają , bo mój tak musi mieć moją koszulkę i zakłada ją sobie na oczy i tak mruczy i wtedy zasypia czasami mu chcę ją delikatnie odgarnąć bo boję się że się udusi a on z powrotem ją naciąga na całą twarz , ciekawe czy czuje się bardziej bezpieczny , bo jak zasypia przy piersi to nie tylko jak w wózku. to trochę naprodukowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczyny za pozytywne opinie w sprawie blogu. Jego celem jest zebranie wszystkich materiałów które przydały się w czasie ciąży i teraz podczas wychowywania dziecka. Pamiątka jest fajna, ale też i przydatna :) Wszystko w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo to nieciekawie , kurczę ale on nie może bo musi Ci albo zapłacić za urlop lub go dać w świadectwie pracy przecież jest ile urlopu wykorzystałaś ile Ci się należy czy za niewykorzystany urlop pobrałaś pieniądze, a jaki masz okres wypowiedzenia ? Ważka ja mam samsunga bezdotykowego , i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka i Krismam umowę mam na czas nieokreślony ,oddział uległ likwidacji jednak pracodawca dalej istnieje .Nie liczylam na powrót do pracy jednak chciałam wziąć wychowawczy. Prośbę o dodatkowy urlop wysłalam listem poleconym . Dzwoniłam dziś do PIP kazali mi złozyć pozew do Sądu pracy ,jednak pewnie po moim wychowawczym już nici. Ale będe złośliwa i jeszcze bede mu"umilać" życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niakmo , trzeba chyba do pip-u zadzwonić , czy podczas urlopu macierzyńskiego można dać wypowiedzenie jeżeli ty byłaś chętna na urlop wychowawczy , bo te dwa tygodnie dodatkowe to urlop macierzyński , który się tobie należy i musi Ci dać nie jakaś jego dobra wola , tylko w tym roku jest tak dziwnie że możesz te dwa tygodnie wykorzystać ale nie musisz , więc suma sumarum ty nadal jesteś na urlopie macierzyńskim , jedynie on się spieszył aby ci dać wypowiedzenie z ostatnim bo później miesiąc rozpoczęty uważa się za istniejący i musiał by ci dać z ostatnim sierpniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super Krismam że malutki już się obraca. Wszystko w swoim czasie:) Mój mały tez zasypia z pieluszką i często mu ją z głowy ściągam jak zaśnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo i tak planujesz drugie , to przedłużysz sobie wychowawczy teraz rok później drugie i tak pociągniesz do 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michałek już śpi ? , moje chłopaki tak malutki o 20.30 a starszy zasnął M po drodze z supermarketu i nie można było go już dobudzić nawet siku nie chciał mi zrobić , jak zawór puści to się zsika do łóżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michaś śpi już od 20 .Kupilismy mu dziś takiego grającego ślimaka z Fisher Prica i bawił sie nim cale popołudnie aż zasnął z nadmiaru wrażeń. Boże oststnio to jemu buzia się nie zamyka cały czas coś "gada" po swojemu,chyba wda się w rodziców:) Krismam ja się teraz obawiam czy wogóle moge się starać o wychowawczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala, jesli chodzi o zaparcia to ja mam spore doswiadczenie.niestety. Gdy moja corcia przeszla na nutramigen to byl koszmar z kupkami. Miala takie zaparcia ze jak robila kupke to odbyt jej pekal w kilku miejscach. Krwi bylo naprawde duzo a placz straszny (wrecz wrzask). Taka sytuacja powtarzala sie jeszcze chyba ze 3 razy mimo pojenia rumiankiem i herbatkami na trawienie. Dopiero odkad daje Nadii probiotyk DICOFLOR 30 kupki sa codziennie lub co drugi dzien i sa troszke luzniejsze. Dicoflor jest w saszetkach i kapsulkach i wydaje mi sie ze ten w saszetkach jest lepszy. No i czasem do nutramigenu daje troche siemienia lnianego (srednio raz dziennie). Samej marchewki tez malej nie daje, zeby nie zatwardzac kupek. A kupki na nutramigenie sa zielone i smierdzace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×