Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miętusek zielony

Muszę sie pochwalić-mój storczyk....

Polecane posty

Gość miętusek zielony

Chciałam sie pochwalić swoim ukochany kwiatkiem..jest to dwuletni storczyk..ma w tej chwili 15 kwiatów..wczesniej zgubił 5-6, czyli miał w tym roku na jednej gałązce 20 kwiatów..Jestem z niego dumna i mówie na niego ,,Książe"... http://www.garnek.pl/eliszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaris68
No faktycznie cudo.. Ja mam podobny, z tym, że są 3 gałązki i w sumie na każdej ponad 10 kwiatów Wygląda rzeczywiście imponująco A możesz zdradzić, jak go pielęgnujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
Stoi na oknie od strony wschodniej, więc nie ma zbyt duzego nasłonecznienia, raz w tygodniu stawiam go na zlew i przelewam wodą z humovitem lub innym nawozem naturalnym, od czasu do czasu myje listki wacikiem kosmetycznym..no i gadam do niego ha,ha..podobno trzeba z roslinami rozmawiać... Ten twój z trzema gałązkamu też musi ładnie wyglądać. Kupiłem teraz nowego storczyka w kolorze kremowo-żółtym (mówię na niego ajer koniak) ima dwie gałązki, tez się ładnie zapowiada...Jak nie ma dużego słonca to wynoszę go trochę na balkon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
aha, teraz moj biały ksiąze stoi w ceramicznej osonce bo w samej doniczce przewraca się, ale radziłabym nie wsadzać doniczki do osłonek, korzenie lubia dostęp powietrza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingulaa
Dziewczyny ja w swoich zauważyłam malutkie robaczki , chyba skoczkogonki czy jakoś tak :) nie wiem jak się mam tego dziadostwa pozbyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
proponuje zmienic podłoze..ja na robactwach sie nie znam ..jesli cos mam na kwiatkach to lece z tym problemem do takiej fajnej Pani w sklepie ogrodniczym i zawsze mi coś doradzi..kup podłoze do storczukow,opłucz korzenie i przesadż do wymytej doniczki..nie wiem moze tez trzeba czymś spryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój zaczyna kwitnąć, ale listki marnieją :( Nie wiecie dlaczego? Może przelałam czy co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tonący brzydko się chwyta
na robactwo skutecznie zadziała tytoń rozkrusz do doniczki "wnętrze" jednego papierosa, paskudy powinny się ewakuować z doniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
Moze przelałaś..wystwiaj na balkon, tylko nie na samo słonce w cien, wietr troche osuszy...podlewac storczyki trzeba niewiele...podłoze reka mozesz sprawdzac..jak wilgotne to nie podlewaj... Skoczkoogonki/..to znalazłam..nie takie groźne..Skoczkogonki Charakterystyka i objawy: Podczas podlewania po powierzchni ziemi skaczą maleńkie żyjštka. Przyczyny: Są to skoczogonki (Collembola) - małe, białe, o długości 1 - 3 mm. Są one zazwyczaj pożyteczne, gdyż żywią się martwą matterią organiczną. Żadko kiedy występują na tyle licznie, by mogły zacząć wyjadać korzenie roślin. Z doświadczenia wiem jednak, że ich występowanie jest bardzo irytujące. Zapobieganie: Utrzymywanie ziemi w mniej wilgotnym stanie. W wypadku roślin owadożernych jest to niemożliwe. Leczenie: Nie jest konieczne, ale można zanurzyć doniczkę w wodzie powyżej poziomu podłoża, a następnie odlać skoczogonki wraz z wodą. [DO GÓRY]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingulaa
no dzięki spróbuje z tym tytoniem, jak nie pomoże to zmienię podłoże i kupię też jakiś specyfik. Storczyki są cudne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tonący brzydko się chwyta
jeśli liście storczyka marnieją to najpewniej został przelany czasami przesuszenie nie wystarcza, trzeba sprawdzić korzenie jeśli gniją to trzeba usunąć gnijące części i zasypać rozdrobnionym węglem lekarskim (ten czarny w tabletkach na niestrawność) (węgiel lekarski zapobiega gniciu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miętusek cudny ten Twój storczyk:-) moich pięć storczyków też wypuściło pędy kwiatowe jakby się umówiły wszystkie niemalże w tym samym czasie, teraz czekam na kwiecie, z każdym dniem pąki są coraz większe, a ja nie mogę się już doczekać efektu końcowego a powiedz bo tak się zastanawiam Twój KSIĄŻE ma może srebrzyste kwiaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
Domowe sposoby często dobre...ja próbowałam kiedyś coś z herbata i skórkami np. banana..no ćóż efektów specjalnych nie zauwazyłam..boje sie zawsze skutków ubocznych..np. ten tyton jak zalega w doniczce ma tyle różnych substancji w sobie czy potem to kwiatu nie szkodzi? Do nawożenia używam od lat nawozu naturalnego na oborniku lub dzdzownicach kalifornijskich...a na balkonie kwiaty dobrze rosną w ziemi Osmocote z nawozem i potem tylko podlewanie naturalnym nawozem rozcienczonym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
Nie ksiąze jest BIAŁY.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa mamma
to opowiedzcie mi co mam zrobic ze swoim storczykiem dostalam go w marcu 2008, wtedy kwitl, w koncu przekwitl, chcialam go zasuszyc a on znowu zaczal wypuszczac nowe pedy, zakwitl ponownie, przekwitl, znowu wypuscil nowe pedy i zakwitl. To jego 3 kwitniecie na moich oczach, ani razu go nie zasuszylam ale moze powinnam? Co mam zrobic jak teraz przekwitnie? Podlewam go raz w tygodniu w podstawke okolo 1 cm wody i tak sobie stoi dopoki tego nie wypije :D stoi na wschodnim oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wow piuękny
jak o niego dbasz??? nawozisz go czymś??? jakie ma stanowisko??? normalnie piękny jest. ja też mam storczyka ale jest marniutki nie ma ani jednego kwiatka ale ma pączki i wypuszcza 2 nowe łodygi więc mam nadzieję że coś z niego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
Chyba czas mu zmienic podłoze i moze troche wieksza doniczke...cudnie jak tak kwitnie... A to moj młody o ciekawym kolorze,,Ajer Koniak" jak go nazywam..pasuje mi do pokoju w kolorze kremowym...teraz weranduje na balkonie w półcieniu..http://www.garnek.pl/eliszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że biały:-) a pytam, bo mój białasek miał na kwiatkach takie jakby drobinki srebrzyste, które błyszczały w słońcu i tak się zastanawiam czy każdy biały tak ma, czy mój to jakiś freak of nature:-D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wow piuękny
0k już przeczytałam wszystko co chciałam wiedzedzieć ŚLICZNY JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
Ulotna chwilo..masz racje .tak ma taki leciutko połysk..to taka ich uroda ..przynajmniej tej odmiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za rady, też myślę, ze przelałam, bo korzonki są bardzo zielone takie jakby mchem pokryte były :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaris68
Mam jeszcze pytanko.. W sumie mam tylko dwa storczyki. jestem poczatkującym hodowcą Jak dostałam pierwszego storczyka, to naczytałam sie lektury w necie nt uprawy i efekty sa zdumiewające, kwitną trzy gałązki jednoczesnie. Wiedziałam, że nie nalezy ucinać przekwitnietych pędów, bo na nich moga pojawić sie nowe. Nawożę go nawozem do storczyków, wkładając doniczkę do wody na 3/4 objętości. Niedawno dostałam drugiego storczyka, a właściwie zabrałam go do domu, bo nie mogłam patrzeć jak marnieje. Obiecałam właścicielce, że go reanimuję, a potem może go zwrócę :-) Ona obcięła gałązke po przekwitnieniu. Teraz oprócz 4 liście storczyk nie ma nic :-( Postawiłam go na schodnim oknie i nawożę tak jak pierwszego storczyka. Na razie nie widać oznak reanimacji Jak sądzicie, czy uda mi sie go wskrzesić? Czy po nawożeniu może wypuścic nowy pęd? Co powinnak zrobić, by wypuścił nowy pęd i zakwitł? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno obniżenie temperatury w nocy sprzyja pojawieniom się pędów kwiatowych, czyli na noc wystawiasz na balkon osobiście tego nie praktykowałam mów do niego czule , a na pewno się odwdzięczy, bo to takie wdzięczne kwiatki są:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miętusek zielony
Yaris trzeba miec troche cierpliwosci..ja mam takiego fioletowego w ,,poczekalni",narazie go delikatnie podlewam,wypuszcza nowe liscie, tez ma ucieta cała=ą łodyge, bo poprostu po przekwitnięciu uschła..myśle ,że moze na jesien cos się pojawi..Z tymi gałązkami to róznie, biały uciełam w pierwszy rok po przekwitnieciu zistawiając trzy węzły (tak gdzieś wyczytałam) , po jakimś czasie (moze 3 m-ce) wypuścił nowa gałązke , no i tak mi od lutego kwitnie..Natomiast filetowy nie ucinałam, gałązka uschła i teraz czekam juz pół roku, ale nowe liscie ma więc coś bedzie..takze storzcykami czasami bywa..tez amator jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaris68
Dzięki za podpowiedzi. Innej możliwości nie mam tylko zachowanie cierpliwości. Podlewam go z nawozem, obserwuję, ale nic nowego nie pojawia się. Nawet nie ma nowych listków Może za kilka miesięcy coś wyskoczy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa mamma
ja u swojego nic nie ucinalam a chcialam ale widze ze dobrze zrobilam, moja mama ucina i tym wykancza wszystkie swoje storczyki chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×