Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawskaaaaaaaaaaaaaaa70

kto wie co to za kwiatki?????? znawóc szukam ....

Polecane posty

Gość ciekawskaaaaaaaaaaaaaaa70
znawców miał być oczywiście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatni wydaje się być Rypsalisem. Miejsce uprawy: jasne ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Lubi ciepło (25-30 st),ale tylko latem. Zimą wymaga niższej temperatury (ok. 15-17 st). Lubi zraszanie - zimą w ogrzewanych mieszkaniach powietrze dla niego jest zbyt suche. Podlewanie: W lecie umiarkowane, zimą oszczędniej. Korzenie łatwo ulegają przesuszeniu. Nawożenie: 3-4 razy, wiosną, nawozami do kaktusów. Przesadzanie: Ma kruche pędy , także z uwagi na to zalecane co 2-3 lata w lekkie przepuszczalne podłoże. Rypsalis jest epifitem i w naturalnych warunkach porasta konary drzew. Rozmnażanie: Z sadzonek pędowych wiosną, umieszczamy w wilgotnym piasku i zapewniamy wysoką wilgotność powietrza, po ukorzenieniu (ok. 2-3 tygodnie) sadzimy po kilka do doniczki. Powtarzam za moją mądrą książką, sama taka aż mędra to nie jestem:D. A tego środkowego niestety nie znalazłam. Ale może zapytaj na tym forum: http://www.floraforum.pl/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dxxexd
ten srodkowy to drzewko szczescia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaaaaaaaaaaaaaaa70
ten w środku to jakiś taki z rodziny kaktusowatych chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy to grubosz, inaczej drzewko szczęścia, drugi to sukulent, nazywa się hatoria. Trzeci jest mi znany, ale nie wiem jak się nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hatiora, miało być. Ale tak patrzę patrzę, może być to też odmiana Rhipsalisa, to ostatnie to tak jak koleżanka mówiła, wygląda na rhipsalisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaaaaaaaaaaaaaaa70
jejq jesteście najlepsze:D dzięki wielkie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaaaaaaaaaaaaaaa70
Kurde ten w środku to chyba nie ta hatiora, bo.. ten ma włoski takie kujące, a ta hatiora jest "gładka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tej hatiory jest kilka odmian. Ale tak patrzyłam po zdjęciach rypsalisa i on też ma odmiany z takimi kolcami. Mam jedno z tych w domu i nie wiem które to w końcu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×