Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania172

niepłodnośc ... POLMED Wrocław

Polecane posty

Psioszka, ja przy długim protokole brałam ten zastrzyk na wyciszenie co Ty dzisiaj i było ok. Nic mi po nim nie było :) Ale wiesz, ze każdy reaguje inaczej :) X Długi protokół trwa ( do dnia punkcji) około 33-35 dni a krótki o około 20 dni krócej, bo nie bierze sie tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli praktycznie w jednym cyklu można to wszystko załatwić :) Mam nadzieję że wszystkie badania przed in vitro załatwię jak najszybciej ;) Dziewczyny ile Wam takie badania zajęły? Wasze i emka?? Robiłyście może AMH?? Trochę boję się tego badania ale wiem też że może ono dużo powiedzieć o rezerwie jajnikowej każdej z Nas :) Psioszko, Margo a robiłyście kariotypy?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że chyba bardziej 2 cykle bo nie zauważyłam że Margo napisała do dnia punkcji 30 parę dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohjito nie robilam kariotypu. AMH robiłam jak staraliśmy sie o pierwsze dziecko - 3 lata temu. Wtedy miałam 0,4, czyli bardzo niska rezerwa jajnikowa i właśnie u mnie tkwi problem w niewydolnych jajnikach :) Ale mimo tego udało sie i drugie dzieciatko w drodze ;) Trzeba mocno wierzyć i modlić sie do Najwyższego :)))) On moze zdziałać cuda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margo, a Tobie się udało w sensie po ivf? Jestem już po zastrzyku, w sumie ok, choć mogą wystąpić objawy takie jak przy klimakterium- uderzenia gorąca, zimna. A co dalej Margo- co później miałaś? Kariotypów też nie robiłam, a AMH robiłam przed laparoskopią kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że w invimedzie robią AMH i nie i nie wiem czy tego badania nie zrobić. A to z tego względu że moja mama w wieku 41 lat miała już problem z przekwitaniem a naczytałam się że to może być dziedziczne :( Mi trochę do 40-tki brakuje ale może lepiej mieć pewność jak to jest z tą rezerwą?? Czytałam że jeśli kobieta ma tak niski wynik to czasami celowo pobierane są od niej komórki aby potem w przyszłości mogła zostać mamą. Kariotyp zaś robią pary po poronieniach ale też w przypadku gdy nasienie jest złej jakości. Margo mogłabyś wrzucić badania jakie są wymagane w Polmedzie?? Chociaż trochę się zorientuję co można mieć już na pierwszej wizycie :) Trzymam kciuki za maleństwo :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki psioszka :) Widziałam ten spis ale myślałam że może ktoś ma bardziej szczegółowy :) A mam takie pytanie. Wiem że to może być trudne ale... :P Czy na pierwszą wizytę umówić się obojętnie w którym dc?? Czy lepiej np w dniach gdzie ewentualnie może być owulacja aby już jakiś podgląd sytuacji był jak to z nią jest w ogóle?? ;) I jeszcze jedno...Jaka jest szansa że na pierwszą wizytę w miarę szybko [do miesiąca czasu] będzie można umówić się do dr Polaka?? :) A jeśli nie dr Polak to kogo bardziej polecacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psioszka tak ja już mam corcie po ivf a teraz jestem z drugim w ciazy :) X Mohjito te badania co są na stronie to są wymagane przed stymulacja i niektóre maja ważność 3 miesiące a niektóre 6 miesięcy, także nie masz ich co robić przed wizyta :) a poza tym wyniki są na drugi dzien. Niektóre badania zapewne są robione pod katem danego problemu jaki występuje u pary, także tez nie mogę nic Ci sugerować. Idź po prostu na wizytę i tyle :) Do polmedisu przyszłam z gotowym badaniem na Droznosc jajowodow, bo to robiłam jak chodziłam do innego ginekologa. Jeśli chodzi o lekarzy to wizyty miałam u dr Siejkowskiego i dr Elias. U dr Polaka nie byłam ani razu, ale moim zdaniem to nie ma wielkiego znaczenia do kogo idziesz, bo oni tworzą zespół i konsultuja sie ze sobą jaka drogę wybrać przy danej pacjentce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny czy któraś z was podchodzi do ivf teraz w tym pakiecie promocyjnym, ale nie interesuje mnie dawstwo komórek tylko normalne ivf w pakiecie jak z tymi kosztami? bo ja tego jakoś nie rozumiem jaka różnica jest w tym co wcześniej było z kosztami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, w Invimedzie nie podejdziecie do IVF bez zrobienia badania AMH, bo od tego przecież zależy to, jaki protokół się dobiera. Wg mnie AMH to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile kosztuję to badanie jak moge spytać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłam na stronie Novum takie informacje na temat IMSI (może więc to Polmedis ma rację i nie inwestuje w IMSI skoro nie jest to skuteczna metoda?): Czy z procedury IMSI można skorzystać w ramach programu refundacji? Jakie są wskazania do takiego zabiegu? Mąż ma bardzo słabe parametry nasienia. Procedura IMSI nie jest objęta ministerialną refundacją. Wskazaniami do przeprowadzenia procedury według niektórych badaczy IMSI są: powtarzające się niepowodzenia w zagnieżdżeniu zarodka po ICSI; poronienia po ICSI po wykluczeniu innych możliwych przyczyn tego stanu rzeczy, brak blastocyst lub niski odsetek blastocyst w przedłużonej hodowli in vitro, niepłodność męska w połączeniu w niskim odsetkiem prawidłowych plemników. Należy jednak zaznaczyć, że po serii prac potwierdzających wyższą skuteczność IMSI nad ICSI pojawiły się ostatnio prace, które tej skuteczności nie potwierdzają. W jednym z numerów „Human Reproduction” pojawiła się praca pt. „Czy wstrzykiwanie wybranych pod względem morfologicznym plemników poprawia rozwój embrionów?” (A. De Vos et al. Does intracytoplasmic morphologically selected sperm injection improve embryo development? A randomized sibling-oocyte study. Hum. Reprod. 2013;28;617-626). Autorzy nie stwierdzili żadnej różnicy w rozwoju ani szansie na zagnieżdżenie embrionów uzyskanych w wyniku ICSI w porównaniu do IMSI. Dlatego według autorów tej pracy w chwili obecnej nie ma uzasadnienia dla rutynowego zlecania IMSI. Coraz więcej też słychać głosów naukowców zajmujących się męską niepłodnością, którzy zgodnie twierdzą, że parametrami, na których należy się opierać przewidując ewentualną szansę na ciążę, jest ilość, a przede wszystkim r****iwość plemników. Procedura IMSI jest procedurą wysokospecjalistyczną i bardzo czasochłonną, co nieraz może mieć niekorzystny wpływ na komórki jajowe oczekujące na szczegółową ocenę plemnika zanim zostaną zapłodnione. Embriolog nOvum http://www.novum.com.pl/pl/dla-pacjentow/forum-embriologiczne/lista-pytan/pytanie/633/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nareszcie ktoś mądry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie fragmentacji DNA plemnika pozwala na szczegółowe zbadanie jakości materiału genetycznego jako prognostycznego parametru skuteczności zapłodnienia, rozwoju ciąży i urodzenia zdrowego dziecka. Standardowa ocena nasienia nie zawsze dostarcza wszystkich koniecznych informacji umożliwiających określenie płodności pacjenta. Zarodki uzyskane wskutek zapłodnienia komórki jajowej plemnikiem z nieprawidłowym (wysokim) stopniem fragmentacji DNA mają słabe rokowania już na etapie rozwoju w stadium blastocysty. Podane do macicy znacznie gorzej się przyjmują, a uzyskane dzięki nim ciąże częściej mogą kończyć się poronieniami, nieprawidłowościami i zwiększoną podatnością potomstwa na zachorowalność na nowotwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość, ja podchodzę do ivf teraz w Polmedisie w pakiecie " In vitro tanio"- na ich stronie masz dokładny opis kosztów w tabeli z porównaniem innych promocji i programu rządowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AMH to koszt ok 200 zł, ale jeśli za IVF płacimy ok 10tys i okazałoby się, że z uwagi na nie zdiagnozowaną rezerwę jajnikową, źle zostanie dobrany protokół, to uważam, ze 200 zł to nie jest duży koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny badanie fragmentacji dna plemnika to badanie po którym plemnik jest "zniszczony". To tak jakby przekroic go na pół i zbadać jego środek, taki plemnik nie zapłodni komórki :-) i to nie jest z pewnością wykonywane w polmedisie. Co do imsi to ważne jest ostatnie zdanie :-) że to procedura wysokospecjalistyczna co za tym idzie droga :-) więc ministerstwo refunduje tylko podstawy. Kurcze to tak jak z zębami leczonymi na nfz czyli tylko jedynki i słabe materiały. Różnica miedzy icsi a imsi polega tylko na tym że przy icsi plemnika powiększają 600 razy a przy imsi 6000 i to ma być gorsze???? Jak coś wklejasz to doczytaj gościu bo ręce odpadają :-) a polmedis nie ma sprzętu do imsi a to kosztuje więc go nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, ważne nie jest ostatnie zdanie, tylko te dwa zdania: "Autorzy nie stwierdzili żadnej różnicy w rozwoju ani szansie na zagnieżdżenie embrionów uzyskanych w wyniku ICSI w porównaniu do IMSI. Dlatego według autorów tej pracy w chwili obecnej nie ma uzasadnienia dla rutynowego zlecania IMSI." Jest to metoda, która nie ma żadnej przewagi nad ICSI, a do tego jest kosztowna. I to dlatego nie ma uzasadnienia dla jej stosowania. Można więc odwrócić kota ogonem i stwierdzić, że to Invimed będzie zawsze wychwalał tę metodę a wyśmiewał inne, bo zakupili taki sprzęt i teraz musi im się zwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę chyba koleżanka nie wie na czym metody zapłodnienia polegają :-). Wskazaniem do icsi lub imsi jest m.in. kiepskie nasienie np zła morfologia. I teraz człowiek wybiera tego jedynego plemnika do zapłodnienia komórki. To lepiej jak powiększy go 600 razy czy 6000 ???? Jeśli to jest dla ciebie bez znaczenia to bez komentarza. A już na jakość zarodków ma wpływ też komórka jajowa więc tu ważna jest prawidłowa stymulacja m.in i bez badania amh to kiepsko to widzę. Trochę przeszłam i o ivf niestety wiem naprawdę sporo bo musiałam bo trafiałam na kiepskich lekarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dzięki tej metodzie miałam zarodki klasy A i ciąża bliźniacza była, także się nie zgodzę z tobą chodzi mi o metodę selekcji DNA, za pierwszym razem klasy B i C ciąży brak i tylko IVF/ICSI Oczywiście ja wcześniejszych postów nie pisałam, żeby nie było, że to ta sama osoba. Obydwie metody się różnią, ale byle po co nie wymyślili tej metody to, że plemniki są niszczone przez promieniowanie to wiadomo i embriolog mi wszystko tłumaczył po punkcjii za nim zapłodnił komórki. Dodam tylko, że miałam mixa, że tak powiem bo część zapłodnili normalną metodą icsi bez selekcji dna, a dwa metodą selekcji DNA. Z czego miałam podane dwa zarodki jeden normalnym zapłodnieniem icsi, a drugi metodą selekcji dna bo tak robią. Ciąża bliźniacza także autorka artykułu ma rację. W naszym przypadku chodziło o nasienie zła budowa i ilość, a po mino tego mam dwie córki:) Mam nadzieję, że metoda, którą polecasz przyniosła Ci upragnione dziecko lub przyniesie bo nikt nikomu tu źle nie życzy. Jeżeli jesteś nie zadowolona z kliniki to pisz na forum kliniki gdzie się leczysz bo tylko nie potrzebnie zawracasz dziewczyną w głowie. Każda z nas wybrała klinikę bo dorosłe kobiety jesteśmy i umiemy decydować o swoim życiu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha jeszcze jedno mam mrozaczki jeden z metody selekcjii dna i drugi metodą icsi :) bo ponoć klinika nie ma zarodków, tylko dwa ale pretensji nie mam, że nie ma więcej i mam zamiar wrócić po moje dzieciaczki za 3 lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak :-) i ten napromieniowany plemnik zapłodnił twoje jajeczko i piękny z tego zarodek powstał :-) normalnie niewierze w to co czytam :-) kto cię tak oszukał. Ja mam troje już dzieci i swój wiek więc swoje wiem. A i proszę doczytaj bo widzę że mieszasz pojęcia :-) badanie fragmentacji DNA plemnika to nie jest to samo co ich ta "słynna" metoda biologiczna selekcji plemnika!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napromieniowany wiadomo, że nie to wiem, ale jak taka doświadczona jesteś to zaraz napiszesz, że moje córki przez to chore będą, albo może są, bo widzę,że koleżanka bardzo anty nastawiona i nie wierzę jakoś, że masz trójkę dzieci, tylko właśnie nie masz dlatego taka aktywna jesteś na forum bo ja rzadko zaglądam bo nie mam czasu przy bliźniaczkach:) Jakoś widać, że w ciąże dziewczyny zachodzą po tej metodzie selekcjii DNA, a ty widzę, że masz tak dużo czasu, że nawet dokładnie przeczytałaś to co napisałam pewnie długo się zastanawiałaś co odpisać i łapiesz za słówka, a tylko chciałam napisać, że mi się udało i jeden i drugi zarodek się przyjął, także autorka tekstu ma rację, ale jak wiadomo każdy ma inny problem. Lepiej się dziećmi zajmij, a niepłodnością na forum bo zaraz napiszesz, że ginekologiem jesteś i masz doświadczenie. Jak tak kochasz metodę kliniki Invimed to chodź po domach i wykłady z tego rób:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny dajcie już spokój z tymi kłótniami bo i tak nie wiadomo kto teraz pisze i kto komu odpisuje bo wszyscy teraz to goście. na ten temat to raczej lekarze powinni się wypowiadać, a nie pacjentki, którym się udało czy nie udało, każdy myśli, że jak troche informacjii poczytał to najmądrzejszy, a to chyba nie o to chodzi tylko, żeby każdemu się udało. Cieszę się koleżanka ma trójkę dzieci bo ja nie mam na razie i bardzo zazdroszczę jestem na etapie leczenia w tej klinice i jak czytam takie uwagi na temat kliniki Polmedis to juz chyba zaglądać nie będe tutaj jak taka atmosfera, kiedyś było inaczej fajne dziewczyny, które umiały pomóc nawet jak im się nie udawało. Teraz wszystkie są juz mamami i niestety niezaglądają:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamusiu bliźniaków jakbym miała bliźniaki to bym czasu na forum nie miała zgadza się bo wiem ile przy jednym maleńkim dziecku pracy jest :-) moje najmłodsze ma 1,5 roczku więc czas już mam :-) a i nie invimed a bocian w białymstoku to klinika której zawdzięczam moje maleństwo. Także masz malutką wiedzę bo widzę że na ivf się nie znasz więc nie kopiuj tu jakiś formułek bez zrozumienia :-) i to ja śmiem wątpić w twoje bliźniaki "mamusiu". A może ty trolem jesteś co??? Czyt. pracownikiem polmedu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wklejałam, żadnych formułek chyba mnie z kimś mylisz, tylko wczoraj napisałam pierwszy raz bo jest taka możliwość teraz, jak mogę pomóc komuś swoimi doświadczeniami czy wiedzą. Akurat jak zauważyłaś miałam dwa razy ivf, także małej wiedzy nie mam o swojej klinice, a ty jak piszesz byłaś w innej, zresztą racja co racja za dużo teraz osób "gość":) Trolem to chyba nie jestem jak pisze pozytywnie, ale ty, albo inna osoba tu miesza i pisze na korzyść Invimed . Jakimś dziwnym cudem jak dostali refundację na ivf, a Polmedis zrobił pakiety promocyjne to nagle jakiś ruch na forum się zrobił i negatywne opinie tego nikt nie zauważył i nagle metoda imismi to hit, ja lekarzem nie jestem cieszę się, że mi się udało drugie ivf i na pewno ta metoda Polmedis miała, tez jakiś wpływ bo była różnica, aha za nim skorzystałam z niej dostałam o niej informację, ale ja lekarzem nie jestem i nie będę tutaj chwalić się swoją wiedzą. Dobra ja kończę już swoją wypowiedź , ale jak tu nie odpisać jak ktoś uważa, że nie prawdę piszę. jeszcze tylko dodam dziewczyny pytajcie lekarzy o wszystko jakie są różnice między metodami, a nie czytajcie na forum bo już nie jest wiarygodne, ale jedno jest pewne jakby mi się udało w Bocianie czy Invimed, też bym ich chwaliła, a że padło na Polmedis to co mam się nie pochwalić:) życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę burzliwe rozmowy na forum :) Nie wyrobiłam z czasem na weekend aby coś napisać :/ Po tych wszystkich postach już sama nie wiem co jest lepsze? :( Najłatwiej jest zapytać lekarza ale wiadomo że każda klinika będzie chwaliła swoją metodę :) Więc najlepiej byłoby zapytać całkiem postronnego lekarza a takowego nie znam :( Z paru względów bliżej mi do Polmedu jednak i szala przeważa na ich Klinikę. Mam jeszcze parę dni na zastanowienie i mam nadzieję że na co się nie zdecyduję to wyjdzie z tego śliczna, zdrowa dzidzia albo i nawet dwie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie ma sensu się kłócić. Każdy ma swoje zdanie. Wiadomym jest,że jak komuś się udało w Polmedisie to będzie zachwalał, a jak w Invimedzie to ona będzie najlepsza. Każda z nas jest inna i do innej potrzebne jest podejście, stymulacja i cała terapia. Ja do Polmedisu poszłam ,bo mieszkam niedaleko, nie czytałam opinii.Jak okazało się,że potrzebne nam jest ivf do dr Polak sam nam powiedział- jak nie macie kasy to idźcie do Invimedu itd, więc chyba różnicy wielkiej nie ma. My akurat zostaliśmy i Polaka, ale jak pewnie nie wyjdzie to pójdziemy tam- ze względów finansowych. Każdej z Was życzę powodzenia i przestańcie się kłócić, bo forum ma służyć wydaje mi się poradom, a nie przerzucaniu się mądrościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×