Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amerie9

LIPIEC=ropoczynamy starania D

Polecane posty

Dzieki Hope i Amerie za podtrzymywanie mnie na duchu.. Milego dnia dla wszystich, ja uciekam do pracy.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś tu się pytał o temperature w trakcie trwania cyklu? Ja ie mierze, ale mam w domu książeczkę, jeszcze z poradni, jak się do ślubu przygotowywaliśmy. W skrócie: - temp. mierzymy zawsze rano przed wstaniem z łóżka, mniej więcej o tej samej godzinie ( nie bardzo wykonalne dla pracujących w nocy, aczkolwiek, w takim przyp. powinno mierzyc sie po kilkugodzinnym wypoczynku ) - temp. najlepiej mierzyć w pochwie :-( - temp. od początku miesiączki do jajeczkowania jest niższa, od jajeczkowania do miesiączki jest wyższa, a dokładniej to tak : najpierw niska temp. ( dni niepłodne), potem ostatni dzień przed duzym skokiem temp ( szczyt dni płodnych- żeby to stwierdzić to trzeba przez kilka cykli pomierzyć temp., bo skąd możemy wiedzieć kiedy będzie u nas skok temp???)a potem na dwa dni przed okresem, znowu skok temp w dół, ale już nie taki duży jak przed szczytem dni płodnych. Jeśli jest sie w ciąży to ten ostatni spadek nie wystąpi, tylko przez ok. trzy pierwsze miesiące ma się podniesioną temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doczytałam - temp. wyzsza może sie utrzymywać do początku czwartego miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tu obserwuje trochę niepokojący smutek :-( Nie ma się co martwić , napewno każdej z nas się udaj. Jest nas w tabelce ponad 20 więc obstawiam , że w każdym miesiącu min. jedna z nas będzie juz w tej drugiej części tabelki. Tak na pocieszenie to podziele sie z wami moimi spostrzeżeniami :-D No więc wg statystyk 20% par dotyka problem niepłodności, czyli co piata pare. To dosyć dużo. Może i tak jest , ale popatrzcie sobie na znajomych waszych rodziców - ile z nich nie ma dzieci. No ja sie kiedyś tak zastanawiałam, i doliczyłam sie trzech par( to bardzo niewiele ) w tym, jedna kobieta była w ciąży i poroniła, a potem juz nie mogła miec dzieci, druga to mogła być w ciąży, tyle że musiała przejśc serią bolesnych zabiegów, których sie wystraszyła i zrezygnowała z niech, a trzecia para to nie wiem, czy świadomie podjęli taka decyzję, czy nie mogli mieć dzieci . Kolejna sprawa - mieszkałam w bloku rodziców w którym jest 30 rodzin, i każda z nich miała dzieci. Żadnej pary bezdzietnej. No więc statystyki statystykami ,a życie zyciem. Możę i takie są statystyki, bo w końcu za niepłodność uważa się nie zajście w ciążę po roku regularnego współżycia. Nie doszukałam się niegdzie jaki jest procent par których dotyka problem bezpłodności,ale przypuszczam ze jest bardzo malutki. Jeszcze jedna historia z życia wzięta - moja koleżana, chora na anoreksje od wielu lat, szpital i leczenie anoreksji, zero miesiączki przez pare lat, potem co jakis czas dostawała ale bardzo rzadko, cały czas na lekach psychotropach - i któregos dnia dowiaduje sie że ona jest w ciąży !!! No i urodziła już, zdrowiutkie dzieciątko, bez żadnych problemów, powikłań, ciążę znosiła super. Dodam, że dziwczyna wpadła, bo nie stosowała żadnej antykoncepcji bo nie miała cyklów. Tak więc prosze się mi tu nie łamać kiedy przychodzi następna @. To nie koniec świata. Każdemu z nas będzie dane cieszenie się macierzyństwem. To tylko kwestia czasu :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w nasyzm topiku to ogolnie idzie bardzo dobrze-bo zobaczecie od kad zostal zalozony a nie istnieje dlugo to juz sie okazalo ze 2 osoby zobaczyly na tescie 2 kreski;) i ja wierze ze tak sie bedzie dzialo co pare dni;) az w koncu nie bedziemy pisaly o staraniu sie lecz o przeiegu naszej ciazy;) damy rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze coś ze statystyk nalazłam Na 100% par starających się o dziecko: 80% par zajdzie w ciążę w pierwszym roku starań 10% w drugim 10% niewykluczone, że będzie musiało szukać porady specjalisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jane V. To sie odwazylam zrobic test.. i siedze z jeszcze wieksza niewiadoma niz wczesniej.. Mozliwe ze dwie kreski to pomylka? NA pudelku, ze 99procent, wiec i tak sie obawiam ze ten jeden procent jutro mnie zaskoczy.. jest tu ktos? potrzebuje dobrej duszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta82 lubie takie pozytywne nastawienie;) chociaz mi osobiscie czesto go brakuje... u mnie @ jeszcze nie ma ale juz brzuch pobolewa...;/:( fajnie by bylo gdyby tak kazda z nas w niedlugim czasie zaciazyla:D:) pozdrawiam i milego dzionka zycze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde brzuch juz teraz czesto i coraz mocniej boli...:/ okres na dniach jak sie patrzy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Dzisiaj odbieram wyniki z tarczycy,jak sie nic nie poprawilo to nadarmo biore clo w tym cyklu.A wy naturalnie planujecie zajsc czy bierzecie cos opröcz wiesiolka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie probuje naturalnie od tego cyklu mialam brac wiesiolek i castagnus no ale niestety nie kupilam a okres pewnie jutro jakos przyjdzie...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma za co;) zamierzam jeszcze partnerowi kupic salfazin;) a ty czyms sie wspomagasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,u mnie to dluga historia robilam 4 inseminacje,i przez möj zespölpolizystycznych jajniköw nie mam naturalnej owulacji i musze brac clomifen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha...kurcze ale nie wiem co to jest ta inseminacja...:/ nie jestem obeznana jeszcze dobrze w tych yematach;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie nie biore zadnych dodatkowych wspomagaczy,bylam na badaniach u gin i powiedziala ze NIBY wszystko jest ok,ze mam zazywac kwas foliowy no to jem;) ale jak z 3 razy jeszcze sie nie uda to wtedy pojde po cos,bo wtedy zacznie mnie to na pewno niepokoic narazie wierze ze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AsiaAak.Przed inseminacja kobieta bierze hormony na dojrzewanie pecherzyköw potem dostaje zastrzyk na pekniecie pecherzyka.Wtedy partner oddaje nasienie do kubeczka,w laboratorium to oczyszczaja i wstrzykuja do macicy kobiety.Inna metoda bardziej skaplikowana to in vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ nick wiek ilość starań przewid.termin 1> Natalya123......24................1..............22.07 3> malutka369......24................1..............26.07 4> marika27..........27...............1..............26.07 5> yadvinia .........27................14............30.07....Niemcy/Zab rze 6> karolla8787.......22...............1..............30.07..... ....Łódź 7> Moni_nadzieja...29................7.............30.07 8> zielona_truskawka..28...........1..............31.07 9> cywil1979.........30 ...............3 .............01.08 10> AsiaAaK..........19..............duzo...........02.08......m a zowieckie 11> monita30........34..............dużo.......... 03.08 12> violet.............24................2.............03.08.... .....łódzkie 13> Marta82.........26.................2.............04.08 14> kaktus26.........26...............4..............6.08 15> lipcowe_marzenie..28............1.............7.08 16> Agawa33.........33................1.............15.08 17> teti29............29.............dużo........ok 17.08 18> marzenka_s......21..........3..............ok 18.08 19> ascha33..........33.............duzo...........21.08........ Berlin 20> Dagus83.........26.................3.............22.08...... .Tychy 21> amerie9..........23................3.............24.08...... .....UK 22> Olka.P............28................2.............27.08 23> HopeU...........27.................1.............26.08............UK ZACIĄŻONE nick............tydz.ciąży.........termin porodu......płeć....imię Almeria35........3...................kwiecień........... ?..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta druga lista jest zdecydowanie za krotka dziewczyny. trzeba ja powiekszyc :-) Ja dzisiaj leniuchuje, jestem sama, moj Miniek musial wyjechac a ja nic nie robie, zreszta u mnie zimno (brytyjskie lato 18stopni z deszczem co 5 minut) wiec mam chwilke dla siebie. Pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie trzeba powiekszyc wiec starajmy sie.ja tez leniuchuje i odpoczywam bo jutro wyjazd na wesele,mojego faceta nie ma juz caly tydzien ale jutro juz bedzie...nareszcie bo sie strasznie stesknilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nic ja uciekam na 4 dni bo jade zaraz do mamy a jutro na to wesele,mam nadzieje ze jak wroce beda jakies mile wiadomosci,moze cos sie u kogos zmieni:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Staraczki :) My narazie staramy się naturalnie bez wspomagaczy. Jak byłam w marcu u mojej gin to zbadała mnie, zrobila usg, powiedziała że jest wszystko w porządku i możemy działać :) Narazie niechcę brac wspomagaczy, mam nadzieję że nie będzie takiej potrzeby i wkrótce uda mi się zaciążyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co wiesiolek i castagnus? Na co one dokładnie sa? Ja mojemu meżowi daję salfazin, cynk organiczny -epsze plemniki wit. c- przeciw sklejaniu sie plemnikow wit. e magnez- na mniejszy stres omega 3 ( to kwasy rybie ) - to takie ogólne na wzmocnienie A sama biore foilk, wit c, e, magnez i omege3. Mężuśka troche faszeruje tymi witaminami, ale napewno mu nie zaszkodzi, a pomóc może Czytałam gdzieś że dobre dla mężczyzn na plemniki jest tez maca i selem. Samam polecam salfazin firmy puritan's pride, 100tab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×