Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zniecierpliwiony

Alimenty na pelnoletniego

Polecane posty

zZ Zniecierpliwiony """""" przyjął na podstwie złożonego wniosku a rozpatruje bo na męzu beaty ciązy taki obowiazek gdyz osiagnięcie pełnoletności nie zwalnia z obiowiazku płacenia alimentów na swoje dziecko (zaznaczyłam-na swoje dziecko) """"""" To jest sprzeczne z treścią art. 133 par. 3 Kodeksu Rodzinnego. Proszę też zapoznać się z definicją prawną """ dziecko """ . Co twoim zdaniem jest sprzeczne? wlepiłam tobie art w którym było zadane dokładnie takie samo pytanie-patrz troche wyżej-prawnik odpowiedział wyraźnie i jednoznacznie-ty znowu sie pytasz-MASZ WĄTPLIWOŚCI TO ZŁÓŻ ZAPYTANIE DO SĄDU NAJWYŻSZEGO-JA TAKICH WĄTPLIWOŚCI NIE MAM Proszę też zapoznać się z definicją prawną """ dziecko """ . -PROSZĘ WLEP MI DEFINICJĘ DZIECKA-napisz mnie i wszystkim kto to jest dziecko -oczywiście dla rodzica nie rozumeim ciebie i nie wiem o co ty walczysz-nie masz dzieci,nie masz obowiazku płacenia więc po co walczysz z czymś co dla wielu rozumnych jest jasne i proste to o czym ty piszesz wynika z całości a nie z jednego paragrafu jak nie zapomne to zapytam u źródła to o czym ty piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
""""""" jak nie zapomne to zapytam u źródła to o czym ty piszesz """ Co z tym źródłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
""""""" jak nie zapomne to zapytam u źródła to o czym ty piszesz """ Co z tym źródłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwilowo nie mam czasu podejść do źródła - jeśli masz czas to podejdź do sądu rodzinnego-czasami jakiś sędzia jest w sekretariacie -poproś o wytłumaczenie i komentarz -będziesz miał pewność że nikt ciebie nie kłamie Zniecierpliwiony zapytaj w sadzie czy mają jakieś książki z komentarzami po nowelizacji prawa rodzinnego w których można doczytać o alimentach albo..heh idż po poradę do adwokata :) (porada kosztuje jakieś 100 zł-jestes urzędasem więc kasę masz :))))))) ) tak sobie myślę,że alimenty sa wtedy gdy są zasądzone- można oczywiście płacić je dobrowolnie ale wtedy taki rodzic nie musi się zastanawiać czy ma płacić czy nie więc nie będzie korzystał z możliwości uchylania się - to tak na logikę :P Ten rodzic co płaci alimenty został "zmuszony" do płacenia po przez sąd np na małoletnie dziecko- teraz gdy dziecko już jest pełnoletnie może uchylać się w myśl art 133,3 ale musi on wnieść wniosek do sądu by uchylić poprzedni wyrok i skorzystać z tego art - nie może zrobić tego dobrowolnie bo nadal wisi na nim wyrok zasądzający mu alimenty-w takim wyroku nie ma podanej daty skończenia alimentacji sobie tylko tak myślałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
Poczekam na źródło. Bo to co piszesz to już pisałaś 100 razy.Mnie to jednak nie przekonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pisałam tego-ja to" wymyśliłam" wczoraj Nie chcesz sam dotrzeć do źródła-zbliża sie koniec roku szkolnego muszę poświęcić więcej czasu dziecku :)-zaniedbałam swoje obowiązki-wiesz...dziecko to nie tylko przyjemność Twoim zdaniem można dobrowolnie "sprzeciwić" się nałożonemu wyrokowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ojciec
Wielmożni Panstwo niech się kłócą, ja mam pytanie. Od roku córka powinna skończyć studia, nie odbierałem jej alimentów, czyli płacę o rok dłużej niz nakazał mi sąd, a co mi tam... miała poślizg i tak to zrozumiałem... Chciałem, żeby skończyła Okazało się jednak że to nie poślizg , a zmiana kierunku studiów po 3 latach (zawalonych), więc teraz niby kończy 1 szy rok. Chcę wystąpić o zniesienie mi alimentów. Mogę?? Czuję się jakbym w pysk dostał, bo zaświadczenie o podjęciu nowych studiów dostałem dopiero po moim liście poleconym, na telefony i zaproszenia do spotkania zero odzewu. Jak mam to rozumieć?? bo wg mnie to granie na zwłokę. Durny ojciec lat się nie doliczy i niech buli?? ale za co w tym momencie, skoro nie mam gwarancji, że następny 3 letni kierunek córka skończy.... toż medycynę można by skończyć za ten czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skąd ta pewność
oczywiście, możesz wnieść do sądu o zniesienie obowiązku alimentacyjnego dlaczego się nie interesujecie co wasze dzieci robią na studiach? dlaczego nie sprawdzacie czy studiują, jak im idzie? rok można zawalić, zdarza się, że kierunek okazuje się nie trafiony, zwłaszcza, że liceum a studia to ogromna różnica i nie wszystko wygląda już tak prosto. uważam, że nalezy dać dziecku szansę na ukończenie studiów, ale już 3 lata zmarnowane to przesada, i ja bym nie płacila w tym przypadku na darmo, zwłaszcza, że jak ktoś już studiuje 3 lata to można dołożyć starań aby tych lat nie stracić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ojciec
tak jak pisałem, dołożyłem wszelkich starań, żeby wspomóc córkę, nie tylko finansowo, no ale jak ktoś chce zrobić na złość, to zrobi. Dziękuję za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
Art.133 par.3 i art. 144\1\ Kodeksu Rodzinnego. Alimenty na pełnoletniego można zaprzestać płacić \ bez sądu\ . Decyzja należy do rodzica . Sąd nie jest władny w tej sprawie \ brak podstawy prawnej dla działania sądu \. Wniesienie sprawy do sądu o zniesienie alimentów na pełnoletniego ...będzie bezskuteczne . Ponieważ sąd nie ma uprawnień do decydowania w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ojca
U nas było to samo co u ciebie. Mąż założyl sprawę i wygrał. I tak samo - zero odzewu na spotkania, jak już udało się spotkać to indeks nie wiadomo gdzie. I tylko kasa ,kasa i kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ja ojciec
Możesz zaprzestać płacić w myśl art 133.3 całość brzmi art. 133 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. 2. Poza powyższym wypadkiem uprawniony do świadczeń alimentacyjnych jest tylko ten, kto znajduje się w niedostatku. 3. Rodzice mogą uchylić się od świadczeń alimentacyjnych względem dziecka pełnoletniego, jeżeli są one połączone z nadmiernym dla nich uszczerbkiem lub jeżeli dziecko nie dokłada starań w celu uzyskania możności samodzielnego utrzymania się. Jeśli córka zawaliła az tyle lat to masz pełne prawo aby skorzystać z art 133.3 Jesli alimenty miałeś zasądzone sądownie czyli miałes wyrok sądu to niestety musisz złożyć wniosek do Sadu o zaprzestanie płacenia. Sąd wydał wyrok i tylko Sąd może go uchylić. Najlepiej udaj sie do adwokata który Toba pokieruje. Nie słuchaj zniecierpliwionego-on wprowadza w błąd-tylko Sąd jest władny wydać postanowienie o zaprzestaniu alimentacji na dziecko (twoje dziecko) uczące się. Ty możesz skorzystać z art 133.3 dlatego musisz uzasadnić swój wniosek. Mam do Ciebie prośbę-napisz nam wszystkim jak to załatwiłeś. Zapytaj się adwokata czy mógłbyś samowolnie odstapić od płacenia jesli posiadasz wyrok Sadu. Jesteśmy wszyscy ciekawi czy to co sugeruje zniecierpliwiony istotnie ma potwierdzenie. Poczytaj sobie temat :alimenty na córke mojego męża-tam masz wszystko opisane (kilka ostatnich stron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ojciec
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dam znać jak to wszystko u mnie się potoczy, ale coś mi się wydaje, że bez sądu nie da rady. Alimenty wydane przez sąd może odwołać tylko sąd , chociaż i tak płacę o rok dłużej. Tego na razie się dowiedziałem od prawnika. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpek
Niech nowa partie załozy .Pare" członkiń ?" znalazł tu na kafe .Niech obala praworzadne sady a haslem niech bedzie " a mury runa ,runa ,runa i odslonia nowy lad :)ahahahhha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja zapytam
Zniecierpliwiony, to napisz nam jak Ty się "uchyliłeś" od obowiązku alimentacyjnego. Jestem bardzo ciekawy, bo podajesz wszędzie te same paragrafy, ale z nich nikt nie może skorzystać. Jeżeli tego nie zrobisz to uważam, że polemika z Tobą powinna być dawno zakończona. Chyba, że na forum chodzi o takie podżeganie do awantur słownych. Zniecierpliwiony - oczekuję faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
Fakty są zawarte w Kodeksie Rodzinnym. Tylko go trzeba umieć czytać. Przy tym ...nie życzeniowo a po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpek
wklej nam te" fakty" w całości na które sie powołujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
Czytanie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony, gdybym
Po prostu interpretujesz je po swojemu, nie tak, jak każdy sąd w Polsce, tylko tak, jak ci się marzy i potem jesteś szalenie pokrzywdzony i własne dziecko od pasożytów wyzywasz. Wiesz co? Chuj z ciebie. I to wielki. A w prawie to jestes zagubiony jak owca na pastwisku. Masz ty, chłopcze, jakieś wykształcenie w ogóle? Bo ludzie poo podstawówce najchętniej się wymądrzają i bronią artykułów, które zrobiły im krzywdę, jednak sami rozumieją je inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
Proszę Państwa tu odezwał się ktoś " wykształcony " . proszę i proponuję ...uważać na " wykształconego " .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakajataja
Zamiast unikać odpowiedzi i zmieniac wciąz temat, jak to ma w zwyczaju wraz z Tobą, beata, to po prostu wyjasnij swoją skrywaną tajemnicę na jakiej podstawie miałeś lub nie zniesione alimenty ;) co cię tak boli? co zrobił ci sąd? biedny żuczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pozwole sobie zacytowac
dyskusje z innego forum ,dostepnego dla wszystkich. "19:23 11-06-2012 zniecierpliwiony napisal(a): gość napisal(a): Aby rozstrzygnąć spór pana Zniecierpliwionego z nami wszystkimi chciałabym przypomnieć, że w 2010 roku (w więc już po nowelizacji kodeksu rodzinnego) ukazał się wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. prawa osób pełnoletnich i uczących się, które nie osiągnęły 25 roku życia i posiadających własne dziecko do świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Z chwilą wejścia wyroku w życie, tj. od 6 grudnia 2010 r. (data ogłoszenia sentencji w Dzienniku Ustaw) art. 10 ust. 2 pkt 2 ustawy alimentacyjnej utraci moc obowiązującą. Oznacza to, że osoby pełnoletnie i uczące się, które nie osiągnęły 25 roku życia, mają prawo do świadczenia z funduszu alimentacyjnego, niezależnie od tego, czy posiadają własne dziecko. Mogą zatem na zasadach ogólnych określonych w ustawie alimentacyjnej złożyć stosowny wniosek o świadczenie alimentacyjne w urzędzie gminy lub miasta.(Dz.U. 2010 nr 229 poz. 1504 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 23 listopada 2010 r. sygn. akt K 5/10) Cała pana teoria właśnie upadła. Ciągle i z uporem maniaka twierdzi pan, że pełnoletniemu nie należą się alimenty. Więc jak to Trybunał się myli? Ba nie dość , że pełnoletniemu należą się alimenty to na dodatek może je otrzymywać z FA... proszę się już nie ośmieszać a przede wszystkim nie wprowadzać ludzi w błąd. D. Ten wyrok TK dotyczy alimentów na pełnoletnie dziecko pobieranych z FA.A nie od rodzica. Fa nie ma uprawnień do uchylenia się. Fa będzie tak długo płacić alimenty na pełnoletnie dziecko dopóki komornik będzie ściągać.A komornik będzie taka długo ściągać ddopóki rodzić nie uchyli się od alimentów na pełnoletnie dziecko ...i nie powiadomi o uchyleniu się ...komornika. Więc jak to? Przecież ciągle pan twierdzi, że zgodnie z obowiązującym prawem nie można żądać alimentów gdy jest się pełnoletnim. Powklejać pana wypowiedzi z innych tematów czy sam pan je znajdzie? Mylisz się i opowiadasz bajki, nie znasz się na prawie i wprowadzasz tylko zamieszanie." D. Czy pan z znieciepliwiony masochista jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
""""" [zgłoś do usunięcia] Pozwole sobie zacytowac dyskusje z innego forum ,dostepnego dla wszystkich. "19:23 11-06-2012 zniecierpliwiony napisal(a): gość napisal(a): Aby rozstrzygnąć spór pana Zniecierpliwionego z nami wszystkimi chciałabym przypomnieć, że w 2010 roku (w więc już po nowelizacji kodeksu rodzinnego) ukazał się wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. prawa osób pełnoletnich i uczących się, które nie osiągnęły 25 roku życia i posiadających własne dziecko do świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Z chwilą wejścia wyroku w życie, tj. od 6 grudnia 2010 r. (data ogłoszenia sentencji w Dzienniku Ustaw) art. 10 ust. 2 pkt 2 ustawy alimentacyjnej utraci moc obowiązującą. Oznacza to, że osoby pełnoletnie i uczące się, które nie osiągnęły 25 roku życia, mają prawo do świadczenia z funduszu alimentacyjnego, niezależnie od tego, czy posiadają własne dziecko. Mogą zatem na zasadach ogólnych określonych w ustawie alimentacyjnej złożyć stosowny wniosek o świadczenie alimentacyjne w urzędzie gminy lub miasta.(Dz.U. 2010 nr 229 poz. 1504 Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 23 listopada 2010 r. sygn. akt K 5/10) Cała pana teoria właśnie upadła. Ciągle i z uporem maniaka twierdzi pan, że pełnoletniemu nie należą się alimenty. Więc jak to Trybunał się myli? Ba nie dość , że pełnoletniemu należą się alimenty to na dodatek może je otrzymywać z FA... proszę się już nie ośmieszać a przede wszystkim nie wprowadzać ludzi w błąd. D. Ten wyrok TK dotyczy alimentów na pełnoletnie dziecko pobieranych z FA.A nie od rodzica. Fa nie ma uprawnień do uchylenia się. Fa będzie tak długo płacić alimenty na pełnoletnie dziecko dopóki komornik będzie ściągać.A komornik będzie taka długo ściągać ddopóki rodzić nie uchyli się od alimentów na pełnoletnie dziecko ...i nie powiadomi o uchyleniu się ...komornika. Więc jak to? Przecież ciągle pan twierdzi, że zgodnie z obowiązującym prawem nie można żądać alimentów gdy jest się pełnoletnim. Powklejać pana wypowiedzi z innych tematów czy sam pan je znajdzie? Mylisz się i opowiadasz bajki, nie znasz się na prawie i wprowadzasz tylko zamieszanie." D. Czy pan z znieciepliwiony masochista jest ? """""""" No i co to wniosło do tematu? Ja tam przecież odpowiedziałem. """""" Ten wyrok TK dotyczy alimentów na pełnoletnie dziecko pobieranych z FA. A nie od rodzica. Fa nie ma uprawnień do uchylenia się. Fa będzie tak długo płacić alimenty na pełnoletnie dziecko dopóki komornik będzie ściągać.A komornik będzie tak długo ściągać dopóki rodzic nie uchyli się od alimentów na pełnoletnie dziecko ...i nie powiadomi o uchyleniu się ...komornika."""""""" Czy jak TK będzie się wypowiadał o chlebie to i ta jego wypowiedź dotyczy też bułek ? Na pewno nie. TK zajmuje stanowisko w jednej konkretnej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja nadal
nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
To ja już nic na to nie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jklfhglimnjlxrtgh lns
witam, czytam i czytam ta dyskusje dluzszy czas i zastanawiam sie czy aby zgodnie z tematem jest prowadzona , - czy to czasem nie strona, by wylewac zolc i dac sobie jej upust - ale to niczego nie zalatwia i nie zalatwi ! a moze to forum, jest dla czerpania natchnienia, jakias Pani redaktor dla zarobienia paru groszy bez potu czola Zniecierpliwiony", slusznie podnosi wciaz temat, by nawiazac tu w koncu do prawa, tego obowiazujacego jeszcze czasow dalekiego komunizmu, ze zmianami, na ktore ten " skostnialy "komunizm" jest slepy, bo tak najwyrazniej CHCE, a ktore jak widac tez nie zobowiazuja Temidy bo najwyrazniej wygodnie jej nie byc "slepa", ku uciesze alimenciar, ktore upatruja w tym sobie sposobie sposob na lekkie i dostatnie zycie. niektore tu osoby, musza nawet siegnac do definicji "dziecka pelnoletniego"bo czesto im sie to miesza !! nadmienie tez - ze pod slowem "alimenciara"- mieszcze zbior wszystkich " taboretow" (taboretow - bo ja dalej dziele tak ludzi nie rozmieniajac sie na drobne " ! " , tak samo jak nie mozna byc tylko troche w ciazy), ktorzy wykorzystuja wlasnie owa polityke czy przyzwolenie panstwa , co to chce umyc rece od tego burd*lu jakie stale i systematycznie ono poglebia na wlasna prosbe !? okreslenie "taborety" nawet tu bardziej pasuje bo ogarnia rowniez tych "pelnolenich" roznej plci ( ktorym odbiera sie szanse na owa doroslosc), co kultywuja tradycje rodzinne kochanych mamusiek, bo dzieki preselekcji naszych sadow w tym zakresie, nie spotkalem sie z przypadkiem taboretu wsrod mezczyzn w sadach rodzinnych zasiada mocno ponad 90% kobiet !- i od tego trzeba zaczac ! patologia sie poglebia a my nic nie robimy by temu zapobiegac ! jak dlugo jeszcze mozna brnac w tym bajzlu?! czy nie czas wreszcie upomniec sie o to prawo"? a gdzie jest prorodzinna polityka panstwa? czy taborety dajac zlotowke na orkiestre Owsiaka czuja sie rozgrzeszone ze swoich, czy tez wlasnorecznie" zmanipulowanych dzieci , -od wlasnych perfidnych ruchow ( ?), i tak to czujac sie dobrze w tej stworzonej sytuacji , dziela tym samym nasze spoleczenstwo i bynajmniej nie beda dokladac staran, by panstwo zajelo wreszcie tym czym powinno, zapewniajac wszelaka opieke swoim obywatelom?! wiec nie pozabijajcie sie tutaj - a energie zuzyjcie w innym kierunku narzekanie na niz demograficzny rozsmiesza mnie do lez no a moze o to chodzi?- ostatni gasi swiatlo? a co sie dzieje z opieka medyczna, ze lekarze opuszczaja nasz kraj?! jak dlugo "becikowym beda rzady sie zalaniac ?! procz chyba celowych afer z lekami a w szczegolnosci dla chorych na raka, niech NFZ zacznie cos rozwiazywac chocby w zwiazku z kolejna ich afera dotyczaca opuszczonych pacjentow na stwardnienie rozsiane, a nie jezdzic po wycieczkach zagranicznych za wyciulane (zeby nie powiedziec zagrabione) pieniadze podatnikow, zamykajac przy tym lekka reka kolejne placowki i produkujac kolejne stolki! niech Pani redaktor zamiast podgrzewac tu towarzystwo po obu stronach barykady", wezmie sie za sledzenie patologi u zrodel- zgodnie z etyka! czyzby tylko eksplozja miala by przywrocic rownowage, rownajac wszystko by stawiac to na nowo?! do Beaty: ja na Twoim miejscu upomnial bym sie sadownie o alimenty od obecnego meza ( czy partnera), w tej samej wysokosci co ma zasadzone tam -jednoczesnie zaprzestajac ich placenia ciekawe jak to Temida rozstrzygnie, bo w koncu kazdy ma prawo do zycia ! glupote trzeba glupota zwalczac to tylko w chorym kraju, ktos kto jest tylko pracownikiem, nie prowadzac przy tym zadnej swojej firmy, jest indywidualnie opodatkowany z emerytem wlacznie, na dodatek obciazyli go rozliczaniem sie z fiskusem co roku! - ha ha to tez ten kraj w ktorym sie dowiesz dopiero po poltora miesiaca od podjecia pracy, na ile Cie pracodawca oszukal ! jestem tez, za aktywnoscia zawodowa do 120 lat zycia, bo i tak nikt tyle nie pociagnie, a w ten terazniejszy sposob , " owoc Twego zywota je ZUS", jest bez przyszlosci ,-wiec po co placic ? ! czy to zamieszanie jest przypadkowe?! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
Ja , co i raz czytam ,że gdzieś sąd zasądził alimenty na pełnoletnie dziecko.Nie znajduję zaś nigdzie podstawy prawnej do tego zasądzenia. Ani podstawy prawnej do działania sądu w tym zakresie. Nie rozumnie też dlaczego co poniektórzy czytają przepisy nie tak jak one zostały napisane. Art.133 par.3. i art. 144\1\ Kodeksu rodzinnego.Oraz art. 133 par.1.Jeżeli sądy ich nie potrafią przeczytać ...to wynika tylko z tego ,że czują się bezkarne i zasądzają w zależności od tego , którą nogą rano wstają.I zapewne też , są nie doszkolone. Ale to też wina obywatela bo albo nie chce albo nie potrafi dochodzić nie tylko swojego prawa ale przede wszystkim prawa. A takie zaniedbanie prędzej czy później obróci się przeciwko obywatelowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jA JEDNAK UWAŻAM
Zniecierpliwiony , nie masz racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zZ Zniecierpliwiony
""""" jA JEDNAK UWAŻAM Zniecierpliwiony , nie masz racji. """" Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×