Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sernikowa111

sernik z wiejskiego sera prosze o rade

Polecane posty

Gość sernikowa111

dostalam od babci z kilogram bialego sera takiego wiejskiego żeby zrobic sernik musze go najpierw zmielić ? dobrze mysle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernikowa111
aha ; czy mielicie taki ser w maszynce do miesa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złoty
lubię sernik poproszę kawałek :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernikowa111
też lubie dlatego robie ; zapraszam hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Złoty
Jesteś miła Kuchareczka 🌻 dziękuje 🌻 :) :) :) bardzo, bardzo dawno nie jadłem żadnego domowego ciasta :o :o :( przyjdę na pewno z pustym talerzykiem :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernikowa111
jak sie uda :) bo z wiejskiego sera nie robilam nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmiel w maszynce do mięsa i po kłopocie zawsze tak robiłam kiedy jeszcze nie było w sklepach gotowych zmielonych twarogów, teraz idę na łatwiznę i kupuję wiadro zmielonego:-D ale taki swojski...mniam musi być pyszny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernikowa111
no ok dzieki tak zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tradycjonalistka
Musisz zmielić ser w maszynce a potem postępować tak jak z serem ze sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
wiejski ser jest duzo bardziej tłusty więc nie dodawaj juz zadnego tłuszczu, nawet jak jest w przepisie. Ja bardzo często robie serkni wlasnie z wiejskiego sera i niestety dodanie margaryny powoduje, że sernik robie się "ciężki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernikowa - sposób potraktowania sera zależy od jego konsystencji. Rozumiem, że babcia zrobiła ten ser sama, tak ? Teraz pytanie :czy jest suchy, czy wilgotny, czy miękki , a może twardy ? Jeśli twardy, dobrze odciśnięty, to wymaga przemielenia w właśnie w maszynce do mięsa. Ja robię twarogi miękkie i wilgotne - wystarczy jeśli tylko "rozdziabię " je widelcem, a potem mieszam z resztą składników przy pomocy miksera ( końcówka z drucikami) bądź, jeśli są jednak grudki , to blendera ( albo miksera z końcówka miksującą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie tłuszczu Tysia ma absolutną rację - łyżka masła to max - przy większej ilości tłuszcz się wręcz wytapia z tortownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernikowa------> a jaki masz przepis na ten sernik??? JaK sernik to tylko z wiejskiego sera bo wychodzi taki puszysty i nawet jak ma 2 dni to nadal jest wilgotny. Kiedyś próbowałam zrobić z wiadereczka to wyszedł bardzo suchy :( Jakie macie przepisy na naprawdę dobry sernik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×