Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matakusia

Ciężaróką przez 9 miesięcy

Polecane posty

Gość monia1312
mutsy urban rider super wozek, tez myslalam nad nim ale troche za drogi wynioslby nas gdzies okolo 3000, moze 2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
ide zaraz obierac ziemniaki bo maz zaraz wraca, dziewczyny a bierzecie te baldachimy na lozeczko??? bo ja chyba nie, mialam isc dzis po ta pozytywke ale ostatnio mam strasznego lenia i mi sie nie chcialo, moze jeszce dokupie te rajstopki pod dresik. Ja tez mam normalny przewijak na lozeczko, nie mam miejsca w pokoju a dzidzia i tak jest z nami w pokoju, mamy tylko dwa pokoje, z czasem jak bedzie wieksza to zmienimy na wieksze mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia Moja kruszynka w 31tc ważyła 1601,wiec trochę mniejsze od twojego. No a jeśli chodzi o wózek to też już mam, odkupiliśmy od znajomych. jest w b.dobrym stanie, mało używany,bo oni z kolei dostali nową spacerówkę od chrzestnego dziecka, więc ten już im nie był potrzebny. Nosidełko też mam, tym razem od siostry męża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No monia drogi jest wózek, ale skoro mnie na niego stac, a dzidzia bedzie komfort jazdy, to go kuopimy :) Mam nadzieje, ze bedziemy zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
figielek to prawie takie same te nasze maluchy, matakusia pewnie jezeli mozesz sobie kupic to pewnie, dzidzia bedzie zadowolona :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
dziewczyny dzisiaj pogoda jest okropna , zimno jak pieron. Kurcze wstaje dzisiaj rano a tu troche na dole okna mi zaparowaly ciekawe dlaczego :/ wiecie co ostatnio mam cos takiego ze ciagle bym sprzatala i wydzieram sie tylko na mojego meza ze naczyn nie myje po sobie, ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
dziewczyny macie jakies ksiazki jak po porodzie pielegnowac maluszka itp, dzisiaj w dzien dobry tvn bylo pokazane jak kapac dziecko, ale za szybko to pokazali i tam byla taka ksiazka Pawla Zawitkowskiego o pielegnacji dziecka, ciekawe czy warto ja kupic, patrzylam na necie kosztuje 56zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też oglądalam, nawet przysiadlam na chwilę żeby zobaczyć dokładnie. Mnie dzisiaj jakiś mały skurcz złapał w dole brzucha, nie wiem co to miało być i pachwiny mnie bolą jak chodzę. U mnie też brzydko, wieje i pada co jakiś czas, ale deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
mnie to pachwiny tak bola ze mam problemy ze wstawaniem w nocy i przekrecaniem sie na bok. No ale ten Paweł Zawitkowski to juz wprawiony jest w to wszystko a dziecko tez bylo juz wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja lubię jego programy, kiedyś na TVN Style dużo go było. A teraz to nawet nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eureka1979
Witam, jestem w 28 tyg ciąży i mam do Was pytanko, ostatnie USG w którym tygodniu jest wykonywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
wiesz co roznie to bywa, pisza ze ostatnie usg robi sie miedzy 28 a 32 tygodniem, ja mialam robione w 31 tygodniu i lekarz mowil ze nie ma potrzeby robic kolejnego ale ja zapisalam sie jeszce na usg w 37/38 tydzien i zastanawiam sie czy pojsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eureka1979
Acha, dzięki za info, do lekarza idę za 2 tyg i nie wiem czy mi zrobi. Pytam z czystej ciekawości, nic się nie dzieje ale po USG jakiś człowiek spokojniejszy chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ja miałam robione w 12, 20 (dodatkowe prywatnie w 31tyg), no i ostatnio jak byłam u mojego gina, to powiedziała, że trzeba będzie zrobić jescze jedno, a idealnie będzie jak go zrobie w 2 tyg października, czyli teraz - 37tc. No ale że akurat nie było miejsca, to mam na poniedziałek, czyli wypadnie 38tc (mi usg robi radiolog).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia WARTO kupic te ksiazke Zawitkowskiego. Ja ja mam. Do ksiazki jest doklaczpna plyta, gdzie mozesz sobie ogladac jak to wsyztsko sie z dziekciem robi, bo on pokazuje, tlumaczy co i jzk... Naprawde warto ja kupic. U mnie jest taka pogoda, ze nigdzie nie wychodze i siedze leniuchujac w domu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
figielek to jednak zrobie chyba w tym 37 tyg, w przyszlym tygodniu. matakusia no wlasnie zastanawiam sie nad ta ksiazka i chyba sobie ja zamowie przez internet albo zapytam w empiku czy sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
figielek mialas robione posiew z pochwy i odbytu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia A co to jest? Może miałam, ale nie wiem że to się tak nazywa. Badania z krwi i z moczu miałam robione co 2m-ce. Następne badania mam właśnie w nastepnym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
posiew z pochwy w kierunku bakterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam w takim razie czegoś takiego, ale kilka razy brałam ginofemidazol, bo miałam lekkie zapalenie w pochwie. A ja przed chwilą spakowałam dwie wersje rzeczy dla dzieciątka do wybrania w szpitalu. w moim szpitalu nie trzeba przynosić ubranek dla dziecka w trakcie pobytu w szpitalu, tylko dopiero do ubrania go do wyjścia. No ale oczywiscie na męża nie co liczyć, żeby przygotowała i wybrał ubranka, bo nie ma pojęcia o tym, więc wolę żeby było wszystko przygotowane w reklamówce bez stresu że przyniesie ciuszki na dzecko 3 miesięczne np:) Spakowałam 2 wersje na 56 i 62 rozmiar, no nie wiem jakie dzieciątko będzie duże. Nastawiam sie na 56, no ale nigdy nic nie wiadomo. W każdej wersji spakowałam: 1 body z dł i z krótkim rękawem,1 półśpiochy zapinane na ramionach, 1 półśpiochy do pasa, 1 kaftanik, skarpetki, niedrapki i czapeczka. Do tego kombinezon. Będe wybierać go w rożku i w gondoli, więc wezmę jescze kocyk. No i chyba tyle. Co wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny miałam iść dopiero w pon na usg, ale stwierdziłam że pójdę już dzisiaj, bo zaczynam się juz trochę nie pokoić bo te bóle i skurcze już mam coraz silniejsze, wczoraj już czułam jak mi ten ból 'szedł' od brzucha do szyjki, która się kurczyła. W sumie to już 2 tydz mam te bóle,tylko że coraz większe. A tak jak piszecie o tych pachwinach,to mnie już tak bolą chyba ze 3m-ce. Jutro mam się spotkać z położna, która ma byc przy moim porodzie, więc jeszcze z nią o tym pogadam, czy to tak ma być wszystko. Mój gin, jak na złość jest na urlopie i nie chce dzwonić do niego narazie. Zobaczę co dziś mi powie lekarz na usg i ta położna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
idz figielek bo to nie sa zarty, w sumie niewiele nam zostalo ale jeszce moglybysmy pochodzic ze dwa tygodnie. Odnosnie tych ubranek to wystarczy, ja biore tez na 56 i 62 , spiochy i pajacyki do spioch to koszulki, skarpetki i niedrapki i czapeczke, oczywiscie rozek a na wyjscie to spiworek mam taki na zime. posiew bakteriologiczny robi sie od 35-37 tygodnia ciazy zeby wykluczyc bakterie, zeby dzieciatko nie zarazilo sie jak bedzie przechodzic przez kanal rodny, to sie nazywa posiew bakteriologiczny z szyjki macicy lub z pochwy, ja mialam robiony tydzien temu z wynikami ide dopiero w srode , ale w pochwie z tego co widze nie mam groznych bakterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
matakusia fajnie jest tam opisane w tej ksiazce zawitkowskiego???? bo jezeli warto to ja kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak monia. Nie dosc, ze jest opisane, to to wszytsko jest pokazane jeszcze na plycie :) Ksiazka z ta plyta jest rewelacja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane Właśnie wróciłam z usg. Moje maleństwo waży już prawie 2850:) Jest wszystko w porządku. Główka już się obsadziła do dołu, ale jak to lekarz określił że jeszcze balatuje, tzn że jeszcze się przkręca i wykonuje dużo ruchów, więc jeszcze tak szybko nie urodze. Termin wyszedł na 11 listopada - Dzień Niepodległości hehe:) No ale narazie zostaje przy swoim terminie z zapłodnienia,wiec pozostaje 8.11. Sprawdził mi też jak zwykle nerki i powiedział że nie ma żadnych zastojów, co bardzo rzadko się zdarza u kobiet w ciąży. Bo zazwyczaj w 90% ten zastój występuje. Trochę mi ulżyło, bo te skurcze to powiedział że właśnie sie przez to nasiliły bo maleństwo się obniżyło i się jescze tam wierci i stąd tak to czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
figielek to super , wszystko jest ok, duza juz ta twoja niunia, to chyba twoje ostatnie usg co? ja ide we wtorek ciekawe ile bedzie wazzyla. Trzymaj sie terminu tego z 8.11, bo te z usg teraz sa niewiarygodne. Masz jeszce wizyte u lekarza przed porodem>? chyba tak, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×