Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klaudia0405

Kobietki,przyszłe i obecne mamusie

Polecane posty

U nas tak średnio właśnie nikt ze znajomych nie ma Julci,Milenki też nie oba mi się podobają ale bardziej Julia.Ładna pogoda się robi chyba wyjdę z małą na spacerek bo 3 dni w domu przesiedziała a te deszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No miałam małe przeczucie na chłopca i każdy mi to wmawiał od początku tak jak Chmurce ale na 80% dziewczynka.Dziecko było ułożone w poprzek i było od tyłu widać ale gin zrobił mega zbliżenie i nic tam nie dyndało ;) Ja się cieszę bardzo z drugiej córki ale M wolałby syna,mój tato też stwierdził że "trudno" bedzie dziewczynka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie słoneczko świeci ale rano był mróz brrrrrrrrrrrr aż do szkoły mi sie nie chciało iść a jeszcze zapomniałam dac małej książke do informatyki i musiałam auto skrobać i jechać zawieźć bo pierwszą miała. A to jeśli niemacie Julji dużo to pewnie ze dajcie tak na imie bo Milenka hmmmmmm Ladne żadkie ale mi barsdziej Julia odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia mi było naprawde obojętne jakiej płci bedzie dziecko ale tak troche o chłopcu myślałam. Ale bym sie śmiała jakby sie okazało ze mam córeczke ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie to jeszcze nie na 100% córeczka ale raczej tak.Ja bym chętnie Julia dała ale eMowi się nie podoba.Mam jeszcze trochę czasu żeby go przekonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Tak,Julia to fajne imię ale dużo ich ostatnio się porobiło. Co do kolek,nie wiem czy tak jest u innych ale i moja córcia nie wiedziała co to są kolki,za to synek dał popalić też przez 3 miesiące. Wtedy jeszcze miałam kontakt z ciotką ze strony eks i ona małemu robiła ciepłe okłady z pieluszki na brzuszek bo to pomaga. Masowaliśmy też bolący brzuszek,ale kolka to podstępna jest,niby było ok a wzięła małego w czasie snu i zrywał się z płaczem. Nie pomagało noszenie na rękach,przytulanie. Już wtedy miałam dla niego kropelki Esputicon chyba(wybaczcie ale to prawie 11 lat temu było i nie pamiętam nazwy) ale na pewno nie Espumisan. Może dziewczynki nie przechodzą kolek w tak drastyczny sposób jak chłopcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała ale moja córka to sie kończyła z bólu takie miała kolki biedactwo cały czas płakało a jak sie jej coś dało na kolki to chwilke był spokój a póxnie znów koncert. Ja podgrzewacza nie bede kupywać bo uważam że niema potrzeby licze na moje piersi hi hi ze jakiś czas bede go karmić a póxniej zobacze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry. Ja wlasnie kakao pije i bede jesc ciastko francuskie :) Ja chce ten podgrzewacz ze wzgledu na to,ze jak gdzies pojedziemy to nie bede raczej piersia karmic.Tu nie jest tak jak w Polsce.Karmienie piersia w miejscach publicznych,czy w ogole poza domem uwazane jest za niestosowne,a tak bede miala przy sobie swieze mleczko tylko podgrzeje i juz.W nocy tez moze sie przydac. Znajome polecaly mi tez butelki i smoczki z aventu.Maja jakis tam system odprowadzania powietrza.Jedna znajoma mowila mi,ze jak kupila te butelki to sie kolki skonczyly. Mi dla dziewczynki strasznie podoba sie imie Nadia..Nikoli u nas jest straaaaaasznie duzo i w Polsce i tu,Julki sa tylko dwie. Milena mi sie nie podoba,ale Julia jest bardzo ladne. Milego dnia Kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobiety nie rozpisujcie sie tyle bo normalnie nie wyrabiam z czytaniem :-( Ale pięknie słoneczko świeci aż chce sie zyć :-) zaraz ide na spacerek z mała później eMi zawioze obiadek bo po pracy odrazu idzie mieszkanie remontować. W nastepnym tygodniu malowanie i położy po malowaniu panele i łazienke w płytkach wyłoży i koniec remontu ufffff ile można remontować Dziewczyny czy nowe ciuszki tez pierzecie czy nie bo niewiem czy to ja taka głupia jestem czy moja znajoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WŁASNIE WYCZYTAŁAM W NECIE I WAM WKLEJAM: "od 1 stycznia 2010 roku ojcu dziecka przysługuje prawo do tygodniowegourlopu ojcowskiego. Ojciec dziecka będzie mógł go wykorzystać w dowolnym czasie od dnia porodu, nie później jednak niż do dnia ukończenia przez dziecko 12 miesiąca życia. Ojciec dziecka by skorzystać z takiego urlopu musi najpóźniej 7 dni przed jego rozpoczęciem złożyć pracodawcy wniosek o jego udzielenie. Pracodawca nie może odrzucić takiego wniosku. Ojciec dziecka w związku z urlopem ojcowskim ma też prawo do zasiłku macierzyńskiego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko----czytałam- słyszałam,że wszystkie ciuszki trzeba bezwzglednie uprac i wyprasowac gorącym żelazkiem, nowe również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia---- imię Julia jest to jak narazie chyba jedyne imię, które w równym stopniu bardzo podoba się mi i mojemu M, jedyne dla dziewczynki jakie narazie mamy:)Niestety jest teraz tyle Julek,że potem w klasie to co 2-ga, 3-cia to Julka będzie, jak kiedyś u mnie w klasie Agnieszek(zawsze im współczułam):) Dlatego póki co (zwalszcza,że nie wiemy jeszcze kogo mamy) szukam dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikulam czyli to nie ja jakaś głupia jestem tylko znajoma ufffff bo ja i córce i teraz mam zamiar wszystko prac i prasować bo przecież w sklepie ludzie dotykaja. A powiedz mi czy ojciec ma też prawo do takiego urlopu jeśli my nie jesteśmy małżeństwem ale nazwisko bedzie jego dane dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania---ja też chce kakao, szkoda,że tyle cukru ma :(Ostatnio zostałam fanką herbaty z róży i udaje,że równie smaczna jak kakao:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale by sie nam przydał taki urlop jak wyjde ze szpitala bo wiadomo bede potrzebować pomocy nawet przy wstawaniu z łóżka wiem jak bratowa po cesarce miała. Ale czy mu sie bedzie należało czy nie to on urlop weźnie bo musi :-) a po porodzie jak już wyjde ze szpitala to mała pojedzie na ferie do ojca do Torunia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko---niestety nic w necie na ten temat nie ma:(Przynajmniej do tego nie dotarłam, nie ma ani słowa w przytaczanym dokładnie artykule ustawy. Myślę,że skoro nic nie ma to dotyczy to równiez rodziców bez ślubu.Musisz jednak poczytac o tym dokładniej. Wyczytałam też,że od 2010 roku urlop macieżyński będzie składał się z 2 części tj. 20 tyg. obligatoryjny, oraz 2 tyg. fakultatywny. Fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko----wiem,ze jest też coś takiego,że lekarz w szpitalu, (zdaje sie,że też prowadzacy ginekolog )może wystawić ojcu dziecka zwolnienie do 14 dni na opiekę nad matką i dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tej opiece wiem tylko musze zobaczyć jak to jest płatne i czy sie bedzie opłacało bo jak nie to lepszy urlop. Wiecie co niemam na nic apetytu wszystko mi w gardle stoi jak pomysle o czymś do jedzenia (z dań obiadowych) Córcia je pierogi a ja ?????????????????????????? ja chyba jogurcik na obiadek bede musiała powcinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko-- już pokasowałam,a historie mam wyłączoną :( ale wpisz poprostu w wyszukiwarke "urlop ojcowski" "urlop tacierzyński" a wyskoczą różne stronki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się nic nie chce jeść, dziś znowu wymiotowałam :(nie sądziłam,że w 17-18 tyg. nadal można mieć mdłości:( Za chwile bede musiała się jednak zmusić, bo na 16 mam dentyste.Gin. kazał mi skonsultować mój dziwny żółty język i krwawiące dziąsła,zwłaszcza,że jedno strasznie napuchło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikulam dziekuje poszukam później a teraz uciekam z małą na spacerek i po spacerku kawusie :-) u koleżanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to mam cały czas na języku osad żółty ale nic mi nie jest A z dziąsłami to sprawdź sobie bo poco Ci stany zapalne. Biedna jesteś z tymi mdłościami i wymiotami ale mi to jeszcze sie czasem przyplatuje. Ok ja uciekam bede później pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki:)ewelka mi pisalo dziekujemy za oddanie glosu:)Julka i Milenka bardzo ladnie mi sie podoba :)moja ma Maja:)co do dopajania dzieci moja byla karmiona mlekiem modyfikowanym nie dopajalam jej lekarz powiedzial ze nie ma potrzeby mleko spokojnie wystarczy za picie i jedzenie i wlasciwie nie dawalam jej nic do 4 miesiaca tylko mleczko bo szczeze nie widzialam sensu dawac jej herbatke koperkowa skoro ona jejst na bol brzuszka a my nie mielismy takich problemow a poetm pila wode :)i tak ma do tej pory :)ciuszki powinno sie prac i prasowac temp. zabija zarazki tak ja czytalam :)a urlop dla taty po porodzie przysluguje nawet jesli slubu niema sie wiem bo ja tak mialam zyje sobie na kocia lape juz pare lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Ja byłam na małych zakupkach no ale już jestem. Nikulam____na krwawiace dziąsła kup sobie pastę do zębów lacalut activ-rewelacja. Co do prania ubranek to nowych ze sklepu nie piorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej KObity. Ja juz w pracy sobie siedze.Nawet mam troche zajec.. Co do ciuszkow,to mi sie wydawalo,ze to oczywiste,ze trzeba wszystko wyprac i wyprasowac.Czekam az mi sie obecny proszek skonczy,bo M zly kupil (chcialam taki nieuczulajacy,a on kupil zwykly...).Wypiore wszystko-kolderki,posciel,ciuszki. W koncu ludzie to wszystko macaja.Poza tym nie wiem w czym to bylo wczesniej prane i czy w ogole bylo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×