Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chuda dupa

szukam pracy- mam problem

Polecane posty

Gość chuda dupa

bronie sie we wrzesniu, ale juz szukam pracy, ogloszen jest baaaaardzo malo wiec wysylanie 30 cv dziennie odpada od razu mowie, spelniam wszystkie warunki (oprocz wyzszego- ale niemal je mam!! ) nawet spelniam warunki mile widziane ale niekoneiczne, i nic :O zadnej odpowiedzi, zaczyna mnie to dolowac :( co robie zle? cv i lm mam w miare dobre, sporzadzone na podstawie dokumentow znajomych ktorzy w tej samej branzy prace znalezli, moze za abrdzo sie chwale? ale kurde, ja wiem ze sie nadaje :( ludzie, mam czarne mysli :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj w realnym świecie.. jestem w podobnej sytuacji, też bronię się we wrześniu i od miesiąca szukam pracy, wg mnie wysyłanie cv i szukanie pracy w necie, na portalach z ogłoszeniami mija się totalnie z celem... mój promotor poradził mi, żeby osobiście chodzić do firm i oferować siebie, pokazać się...zresztą dla mnie ofert w necie nie ma, dotyczących mojego zawodu... więc tylko odwiedzając firmy mogę mieć szansę na pracę... mój promotor po powrocie ze studiów w Japonii szukał w Polsce pracy rok... zresztą slyszalam wiele razy, że tyle mniej więcej trwa szukanie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
Ostra- dla mnie tez nie ma ofert! Są nromalnie 3 (sic! ) ogloszenia :O wiec myslalam zeby wysylac innym firmom cv po prostu tak bez ogloszen ich, ale to mowisz zebym poszla osobiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
aha, moje cv bylo bez zdjecia- podobno to blad :O (ale w ogloszeniu nie bylo wyraznie napisane ze ze zdj) no i nie wiem czy moze przeszkadza im to ze pracuje jako kelnerka? niby malo ambitnie ale za cos musze zyc, no i mialam grafik super dostosowany do zajec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuda ja wysłałam bez ogłoszeń na maila cv...ale nie ma odzewu również.. nie ma innej opcji jak uderzyć bezpośrednio.. ja zacznę od miejsc które odwiedziłam w ramach praktyk i instytuty..a później się zobaczy... ale obecnie muszę dopracować magisterkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAriusz BHP
normalka że nikt nie odpisuje, to powszechnie stosowana praktyka :) głowa do góry i wysyłać aż do skutku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukanie pracy poprzez net polecam. rozumiem że przy niektórych zawodach się nie sprawdza ale to nie oznacza że mozna uogólniać że to do niczego. brak doświadzczenia w CV może być przeszkodą. dzisiaj niestety w czasie studiów trzeba coś robić. ja bym nikogo za kelnerkę nie skreslał ale czym kierują sie pracodawcy.... wysyłac trzeba sporo a szukanie trwa dłuuugo . na to trzeba się z góry nastawić żeby za wcześnie sie nie rozczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
wlasnie ja uwazam ze kelnerka nie jest w moim przypadku przeszkoda, szukam pracy jako przedstawiciel w firmie produkujacej zywnosc do zwierzat no i tam jest wymagany dobry kontakt z klientem, a przeciez jako kelnerka mam taki kontakt, nauczylam sie swobody, komunikatywnosci itp naprawde mi to pomoglo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
nie no,co to za pierdoly,ktomi rozjebal topik 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PPPPPPPPPPPD
ludzie to jak w koncu szukac tej pracy ??????????????? chodzic osobiscie czy rozsylac cv. Ja tam sie troche obawiam łazenia po biurach ze mnie wyrzucą czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdgshgh
ja zarowno pierwsza jak i druga prace znalazlam przez net, 1ej szukalam kilka miesiecy (nie pamietam ile), a drugiej 3 mce, obie prace fajne a co do pensji to na srednim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdgshgh
acha! i szukajac pierwszej nie mialam zadnego doswiadczenia, a szukajac drugiej mozna powiedziec ze tez nie bo to inna branza niz w pierwszej pracy, wiec da sie przez net znalezc ale ciezko jest, zwlaszcza bez doswiadczenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkaa_1981
Hej. A ja wam powiem jak to było w moim przypadku. Znalazłam pracę niedawno ale uważam, że miałam bardzo duże szczęście. Już na studiach, jak większość pewnie, rozsyłałam cv do rożnych firm że chciałabym u nich rozpocząć moją karierę zawodową itp.. (były to firmy, które nie prowadziły rekrutacji) - wysyłałam mailem bo trochę się wstydziłam chodzić osobiście. Jak już się obroniłam i faktycznie nadal tej pracy nie znalazłam to przełamałam strach i chodziłam., pytałam, prosiłam - ale oczywiście niby potrzebują pracownika ale nie mają: miejsca, biurka, komputera, kasy... itp. w między czasie chodziłam również na różne rozmowy z których wynikało, że mam dużą szansę a poźniej telefon milczał ;/ i jeszcze jedno - uważam, że takie chodzenie i zostawianie CV w firmach i liczenie że oddzwonią jak będą potrzebowali pracownika to tylko strata pieniędzy na bilety i tuszu w drukarce. Mój przykład: byłam w jednej firmie w której faktycznie była duża szansa na pracę bo mówią, że przydałby się im ktoś do pomocy. Bardzo chętnie wzięli CV, zapisali nawet godziny w których najlepiej zadzwonić do mnie i obiecali że do końca tygodnia pogadają z szefem i dadzą mi znać ostatecznie bo to on musi podjąć decyzję. Oczywiście nie zadzwonili, ale jakie było moje zdziwienie gdy znalazłam gdzies po 2 tygodniach ich ofertę w internecie że potrzebują pracowników. Wysłałam mailem kolejną aplikację ale nie było odzewu. Więc tak naprawdę pewnie wyrzucili to wcześniejsze cv do kosza. Nie chcę tu nikogo zniechęcać, ale takie wysyłanie na oślep do firm podań jest chyba bez sensu. Ja tak robiłam i wiem, że to był błąd. w sumie to jak czasami wejdę na infoprace to od roku moje aplikację wisza jako otrzymane a i tak ich nikt nie rozpatrzył - pewnie tylko potrzebowali danych. teraz od niedawna pracuje i życzę wszystkim, żeby znaleźli wymarzoną pracę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
to pieknie, moje aplikacje tez wisza na infopracy jako otrzymane :O mnie tez jest glupio lazic i zostawiac cv w firmach ale chyba nie bede meic wyboru, nie mam pojecia jak sie dostali tam ludzie ktorzt tam pracuja :O ja nie mam znajomosci niestety :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
nie,no wiem ze to piramidy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
wiecie co, wspinam sie na wyzyny elokwencji podczas pisania moich listow mot, staram sie jak moge, a tu nadal nikt sie nie odzywa :O najglupsze jest to, ze wewnetrzenie jestem przekonana ze sie doskonale nadaje do tej pracy! ze sie sprawdze! te niepowodzenia troche mnie podlamuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsahertt
droga chuda dupo ----- > najważniejsze że nie tracisz wiary w siebie. a ten kraj jest popierniczony więc na pracę czeka się miesiącami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie ja do tej pory "zaliczylam" 3 miejsca pracy, i w każdym udalo mi sie znalexc pracę własnie dzięki osobistemu chodzeniu i zostawianiu CV. Na ogłoszenia też oczywiście odpowiadałam, zapraszano mnie na jakies dupne rozmowy, i tyle. Nienawidze takiego łażenia i zostawiania CV, ale jak widac - to dziala. Pracy szukałam 8 miesiecy, najpierw wypatrywalam ogloszeń, odpowiadalam na oferty - nikt nie oddzwaniał, potem szukałam coraz dalej od mojego miasta i zaczełam już sama łazić i zostawiac papiery. Mozna powiedziec ze sytuacja mnie do tego zmusiła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zetojaa
chcesz zarobić? wystarczy zalogować się na tej stronie www.polski-bux.pl/?r=zetoja i codziennie klikać w minimum 25 reklam, zarobek ok. 70-100 zl miesiecznie gwarantowany! Jeśli się postarasz to może być nawet 3000 zl! Dodatkowo konkursy, do 500 zl do wygrania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak masz dość pracy WEJDŹ
SPRZEDAM Sprawdzone i realne pomysły na biznes prowadzony z własnego domu. Nie wymagają inwestowania pieniędzy, nie narażają na ryzyko, nie zabierają dużo czasu, ale dają spore, realne szanse na niezły dochód. Pomysły są pogrupowane w pakiety o wartości od 1 do 5 zł. Cena jednego pomysłu jest wręcz symboliczna - od 0,5 do 1 zł. Więcej na stronie www.pomysly.xt.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Nie wymagają inwestowania pieniędzy " he he ale łape wyciagasz po 1 - 5 zł :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Jeden czy nawet pięć złotych - to nie są żadne pieniądze " :-P musisz miec w sobie sporo pogardy dla ludzi dla których to mnóstwo kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
nie no,ludzie wypad stad z tym naciagactwem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio mam sporo do czynienia z rekrutacja od drugiej strony, wiec moge ci co nieco doradzic. Przede wszystkim daj komus do sprawdzenia CV - zapytaj czy jest przejrzyste, nie za rozwlekle, dobrze sformulowane i sformatowane. "W miare dobre" pewnie nie jest wystarczajaco dobre. Wyglad CV to jedno z podstawowych kryteriow, wg ktorych sie ocenia czy chce sie dana osobe zaprosic na rozmowe czy nie - mam np 10 CV, na rozmowe moge zaproscic 4, gora 5 osob, wszyscy maja podobne doswiadczenie. Kogos jednak trzeba odrzucic. Bledy dyskwalifikuja na starcie, na niedociagniecia moge przymknac oko jesli osoba nadrabia doswiadczeniem. Sa tez bledy ktore neguja czesc CV, np ktos pisze ze zna perfekcyjnie Worda a slowa justuje spacjami - CV idzie od razu do kosza. To, ze znajomi prace znalezli o niczym nie swiadczy: dostaje CV partiami, z kazdej wybieram powiedzmy 50% osob - CV odrzucone w pierwszej partii moze byc lepsze od tego, ktore przeszlo w np trzeciej. Przegladanie CV to bardzo nudne zajecie i gwarantuje ci ze nikt nie bedzie wracal do starych CV zeby sprawdzic jak sie na ich tle prezentuje twoje. Pewnie rekruter nawet tych, ktore ma obecnie na biurku dokladnie nie przeczyta, a jedynie przeskanuje wzrokiem. Konkurujesz z ludzmi w danej chwili i duzo zalezy od tego ile masz szczescia - mozesz byc super a i tak trafi sie w danym momencie ktos lepszy i vice versa, bedziesz przecietna a konkurenci kiepscy. Trudno, taki lajf. Istnieje tez pewna uniwersalna regula: jesli masz najmniejsza watpliwosc - odrzuc kandydata. Twoje CV nie moze budzic watpliwosci. formulki typu ' jestem odpowiedzialna, pracowita, sumienna osoba z zapalem i checiami ' - do mnie osobiscie nie trafiaja. Papier wszystko przyjmie, kazdy moze to napisac i przewaznie pisze zeby zapelnic troche miejsca na kartce. chodzenie po firmach - osobiscie odradzam. zalezy tez gdzie aplikujesz, jesli to sklepik czy firma- kogucik to jest wskazane. Duze firmy maja wyspecjalizowane dzialy HR i pewnie twoje CV trafi do kosza portiera. Ja bym takiego CV nie rozpatrzyla. jesli rekrutujemy to oglaszamy sie na odpowiednich stronach; jesli nie to po co mam przegladac CV? Tak samo nie kupuje towarow od domokrazcow, malo tego zakladam ze towar przez nich sprzedawany jest gorszy niz ten w sklepie. Tyle ze ja pracuje w korporacji, gdzie wszystko jest do bolu sformalizowane, a stworzenie nowego stanowiska wymaga zgody kilkunastu osob; w malej firrmie pewnie maja inne podejscie. polecam ci skorzystanie z agencji posrednictwa pracy, np Addecco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
coz, dzieki achajka za rady :) faktycznie dam do sprawdzenia cv, jest proste i przejrzyste na pewno ale szczerze powiedziawszy idealne nie jest, tyle ze ja sama wiecej juz nie wymysle skoro brakuje ofert, to jak mam szukac? Wiadomo ze w portierni to cv wyladuje w koszu, ale myslalam by sie jakos dostac wlasnie do dzialu odpowiedzialnego za rekrutacje, np jesli znam mejlowy adres rekrutacji to czy nie moge wyslac? w mojej brazny, sa zarowno duze firmy jak i male,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
aha, jeszcze mam takie pytanie czy warto zaplacic za cv i lm tzw architektow kariery na stronach o pracy- np na pracuj.pl cos takiego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość achajko ja znam worda
ale lubie uzywac spacji zamiast akapitow :) tam, gdzie istnieje kilka drog do uzyskania jednego rezultatu, kazdy ma prawo do uzycia wygodniejszej dla siebie :) domyslam sie zatem, ze odrzucasz calkiem sensowne osoby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
i jeszcze jedno, czy praca jako kelnerka mnie dyskwalifikuje? tak samo czy to ze dopiero za miesiac bede miec mgr (bo bronie sie we wrzesniu) mnie dyskwalifikuje tam gdzie jest wymagane wyzsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda dupa
no mnie sie tez tak wydaje ze te niektore wymagania to sa jak z kosmosu :O z jednej strony pokaz sie z najlepszej strony, z drugiej nie chwal zbytnio :O nie uzywaj schematycznych slow typu "jestem odpowiedzialna" etc, juz nie wiem kompletnie co i jak mam pisac staram sie szczerze umotywowac swoje kandydowanie, na pracy mi zalezy, coz, wiem jedno, firmy ktore mnie odrzucily stracily szanse na dobrego pracownika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wymagania z kosmosu ? no jasne :-) że tak zauważcie że taki rekruter juz jest tak znudzony swoja pracą że trzeba już na rzęsach tanczyc zeby ciebie zauwazyli. generalnie jak słysze HR-owiec to mi się nóż w kieszeni otwiera ....:-O wielcy specjaliści. co do płacenia za CV ---> to dopiero żenada żeby wyciągac kase od bezrobotnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×