Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mila_Agata

co jesc by sie szybko kosci zrosły przy złamaniu????

Polecane posty

Gość sppecjalist
wszystko z zelatyna, galaretki, zimne nozki itp.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aslan
dokładnie. żelatyna. rob galaretki owocowe i wszystko w galarecie. i chyba tez bialko. Podobno duzo zelatyny mają kurze stopki, ale nie wiem jak to sie je i czy wogóle sie je ...bleeee ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na reklamie z danonkiem masz że kosci szybko sie zrastają. Ja miałam 7 razy złamane i nic z jedzenia nie pomogło :) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwięcej wapnia zawiera żółty ser i dobrze się przyswaja lepiej niż tabletki, żelatyna natomiast bardziej pomaga na stawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p;p;p;p
mam złamanom i jem wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :9
Krupnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salmar
Przede wszystkim kości.Moja suka ciągle gryzie kości i póki co nic sobie nie złamała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaaa18
nie powinno się jeść żelatyny - tzw. galaretek gdyż ona upośledza wchłanianie wapnia.JEST TO JUŻ UDOWODNIONE!!! Powinno się jeść głównie nabiał i jego pochodne czyli: chude mleko, chude białe sery, kakao, mięso z kurczaka, ryby głównie tłuste tj. tuńczyk, makrela, łosoś a także jaja, kefiry, maślanki, żółte chude sery, chude (nie więcej jak 0,5% tłuszczu) mleko. Produkty te dostarczają bardzo duże ilości białka i wapnia, które jest niezbędne przy odbudowie kości. Powinno się uważać na to co się je ponieważ przy złamaniu np nogi mamy ograniczenie chodzenia i niestety można w szybki sposób podwyższyć nieco swoją wagę. Aby tego uniknąć powinno się jeść pieczywo wieloziarniste (nie razowe bo nie będzie dobrze wchłaniane białko i wapń ), warzywa i owoce (z warzyw unikać rozdymających typu brukselka czy kapusta, groch), poza tym kasza gruba, otręby pszenne . Dużo pić wody. Staramy się jeść niewielkie porcje ale częściej i kolację zjeść nie później niż na 3 h przed spaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkika
wapno można jeść,,a nie będzie przyswajalna przez organizm,wit amina D i również BOR wpływa na przyswajanie wapna,,on znajduje się w jabłkach , kwaśnej kapuście, piwie itd,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×